علت های اصلی مرگ و میر مردم تهران

علت های اصلی مرگ و میر مردم تهران

چرا مردم انقدر راحت از دنیا میروند ؟

سکته ، ضربه مغزی ، سرطان و .. همۀ عامل مرگ هموطنان کشورمون هست .

 

به گزارش تالاب معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشریح بعضی از اقدامات انجام شده در قالب طرح تحول نظام سلامت برای تکمیل شبکه بهداشتی ۱۰ علت اول مرگ تهرانیان را اعلام کرد.

 

علت های اصلی مرگ و میر مردم تهران

پزشک شریعتی در نشست خبری هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران درمورد اقدامات انجام شده در طرح تحول نظام سلامت گفت:

 

در دانشگاه تهران سه میلیون نفر از نظر بهداشتی تحت پوشش ما میباشند که این افراد بیشتر در مناطق جنوب و کمتر برخوردار میباشند و این یکی از افتخارات ماست که به این افراد ارائه خدمت میکنیم.

 

وی با بیان این که از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مطالعاتی برای تکمیل شبکه بهداشتی انجام شد، تصریح کرد:
دقت به شبکه بهداشتی بیشتر متمرکز بر روستاها بود و در شهرها و کلان‌شهرها مورد دقت زیادی واقع نشده بود. حال اتفاق بزرگی که در طرح تحول نظام سلامت افتاد این بود که شبکه بهداشتی مناطق دانشگاه علوم پزشکی تهران چه در روستا، چه در حاشیه شهرها و چه در شهر به طور صددرصد تکمیل شده هست.

 

شریعتی با بیان این که با تأمین منابع توانستیم قسمت اعظمی از شبکه را به طور کامل نوسازی، تجهیز و یا بازسازی کنیم، افزود: در عین حال اکنون در تمام مراکز “جامعه سلامت” روانشناس بالینی و کارشناس تغذیه حضور دارند. این اتفاق بسیار مهم هست چرا که بیشترین بار مریضی‌ها را در این قسمت‌ها داریم و این مسائل بعنوان ریز فاکتور محسوب میشوند.

 

وی با بیان این که در حال حاضر ۵۵ درصد از مردم منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران در سامانه سیب پرونده دارند، گفت: تاکنون ۳۳ درصد از این مردم طی یک سال گذشته از طریق پرونده الکترونیک سلامت از ما خدمت دریافت کرده‌اند و ما اطلاعات‌شان را به طور کامل داریم و میدانیم که چه مریضی‌هایي در میان این افراد وجود دارند.

علت های اصلی مرگ و میر مردم تهران

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به یکی از اقدامات این دانشگاه اشاره کرد و گفت:

 

در دانشگاه علوم پزشکی تهران مرگ و میرهایی راکه در منطقه ما اتفاق می‌افتد ثبت می کنیم و آن‌ها را تجمیع کرده و نتیجه میگیریم که علت فوت مردم برای چیست چرا که معتقدیم هیچ‌کس نباید زیر ۷۰ سال دچار مرگ شود و اگر این اتفاق بیفتد باید علت آن را مشخص کنیم.

 

وی افزود: بر همین زمینه هر سه ماه یک‌بار جلسه‌اي را با روسای شبکه‌هاي دانشگاه برگزار میکنیم و موارد مرگ و میر را بررسی کرده و اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهیم. در حال حاضر باید بدانیم که بیشترین علت مرگ سکته قلبی و عوارض ناشی از دیابت هست.

 

شریعتی به ۱۰ علت اول مرگ مردم شهر تهران، ری و اسلامشهر اشاره کرد و گفت:
طبق بررسی‌هاي انجام شده سکته قلبی، دیابت، سکته مغزی، سایر مریضی‌هاي قلبی، پرتاب و برخورد اجسام و صاعقه، پنومونی، کهولت بدون زوال عقل، سرطان ریه، سرطان معده و سایر مریضی‌هاي دستگاه تنفسی به ترتیب ۱۰ علت اول مرگ مردم در شهر تهران، ری و اسلامشهر هست.

 

منبع : ایسنا

جدیدترین مطالب سایت