بروزرسانی : 26 شهریور 1396

مشخص شدن رقم دقیق سود سهام عدالت

مشخص شدن رقم دقیق سود سهام عدالت

اعلام رقم دقیق سود سهام عدالت

در اعلانات انجام شده برای رقم هاي دقیق سود سهام عدالت زمان و نیز میزان رقم را ادامه مقاله را در سایت تالاب دیدن نمایید با دقت به شمارش معکوس مشمولین سهام عدالت برای دریافت سود در پایان شهریور ماه، مسئولین سازمان خصوصی‌سازی رقم دقیق سود سهام را 150 هزار و 65 هزار تومان اعلام کردند.

به گزارش تالاب:با دقت به نزدیکی هر چه اکثر به زمان واریز نخستین مرحله از سود سهام عدالت، سازمان خصوصی‌سازی در روزهای جدید خبر از بازگشایی سامانه برای ارائه شماره شبا توسط وراث 2 میلیون متوفی داده هست که با این اوصاف در مرحله اول مشمولین متوفی و زنده‌اي دهک‌هاي اول درآمدی سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

اما در این میان میباشند کسانی که شماره حسابی برای واریز سود خود اعلام نکرده‌اند و شاید هم امسال، مشمول دریافت سود سهام عدالت نشوند؛ به خصوص این که دولت اعلام کرده که تا پایان شهریورماه مهلت باقی هست تا اگر کسی می خواهد، سرمایه خود را در قالب سهام عدالت افزایش داده و به یک میلیون تومان برساند؛ ضمن این که شماره شبای حساب بانکی خود را نیز در سامانه ثبت نماید.

افرادی که مجموع سهام تخصیص یافته به انها از محل سود، تخفیف و آورده نقدی، یک میلیون تومان هست و صورت حساب کنونی آن ها، معادل این رقم هست، واریزی سود سهام عدالت برای آن ها ۱۲۵هزارتومان خواهد بود و برای مشمولینی که سهام آن ها ۵۳۰ هزارتومان هست نیز، مبلغ سود حدود ۶۵ هزار تومان خواهد بود.

گرچه در هفته پایانی مردادماه اعلام کرده بود که این میزان سود افزایش می‌یابد؛ چرا که سه شرکت مهم سهام عدالت از جمله هلدینگ خلیج فارس، هنوز مجمع خود را برگزار نکرده‌اند و اگر این مجامع برگزار شود، نرخ سود افراد دارای یک میلیون تومان سهام، ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

تنها افرادی که تا پایان تیرماه سال جاری، اقدام به افزایش سقف سهام خود تا یک میلیون تومان کرده اند، سود کامل سال ٩٥ را میگیرند؛ اگرچه واریز این وجه اجباری نیست.

تاکنون ۳۶ میلیون نفر برای دیدن اوضاع صورت حساب سهام عدالت خود به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده‌اند؛ این در حالی هست که ۳۰ میلیون نفر از این افراد، شماره شبای بانکی خود را وارد این سامانه کرده اند.

این در حالی هست که مسئولین سازمان خصوصی‌سازی به سایر مشمولان سهام عدالت پیشنهاد کردند تا هرچه سریعتر شماره شبای بانکی خود را برای دریافت نخستین مرحله سود سهام عدالت به سامانه اعلام کنند.

محدودیتی برای اعلام زمان شماره شبا توسط مشمولان وجود ندارد، با دقت به این که قرار هست نخستین مرحله سود تا پایان شهریور ماه به حساب مشمولان واریز شود، بدیهی هست افرادی که شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده باشند نمی‌توانند نخستین سود را دریافت کنند. با این وجود سود این افراد همچنان محفوظ خواهد ماند تا زمانی که شماره شبای بانکی خود را به سامانه اعلام کنند.

به محض تعیین تکلیف مصوبه شورای بینظیر اصل 44، در کمترین زمان ممکن این سود به حساب مشمولان واریز می‌شود.

وی سود مصوب عملکرد مالی سال مالی ٩٥ شرکت هاي سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت را تاکنون ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بوده و سال مالی سه شرکت دیگر مشمول این طرح ۳۱ خرداد هست که براساس آن مهرماه مجامع آن ها برگزار شود؛ از جمله این شرکت ها شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس هست.

با دقت به این که میانگین سود سال هاي قبل هلدینگ خلیج فارس حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان بوده هست، پیش بینی می‌شود که همین میزان نیز برای سال ۱۳۹۵ تعیین شود؛ براین زمینه رقم مصوب نهایی سود شرکت هاي سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت به حدود ۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

شرکت هاي مشمول ۸ ماه فرصت دارند تا سود خود را به خزانه واریز کنند، با ۶۰ شرکت مشمول سهام عدالت رایزنی هایي انجام داده ایم که این سود زودتر به سازمان خصوصی واریز شود.

میزان سودی که به حساب مشمولین دو دهک اول «تخفیف دار» از جمله کمیته امداد امام خمینی «ره» و بهزیستی بعلاوه افرادی که باقی مانده اقساط خود را تا سقف یک میلیون تومان به حساب واریز کرده اند، در سال ٩٦ حدود ۱۵۰ هزار تومان هست.

سود مصوب رقم ۴ هزار میلیارد تومان برای همۀ مشمولان یکسان نخواهد بود، و برای مشمولین ٤ دهک دیگر با دقت به میزان دارایی سهم خود و پرداخت باقیمانده اقساط خود متمایز خواهد بود و پرداختی سود به حساب هر فرد در این بخش براساس میزان واریزی هاي اقساط انها خواهد بود.

باید منتظر ماند و دید که در 9 روز باقی مانده تا پایان شهریورماه، دولت آیا سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز خواهد کرد.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت