بروزرسانی : 29 مرداد 1396

واکنش استیو بنن پس از کناره‌گیری

واکنش استیو بنن پس از کناره‌گیری

واکنش عجیب استیو بنن پس از کناره‌گیری

بنن پیش از تصدی منصب خود در کاخ سفید، مدیرعامل ارشد اجرایی کمپین ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، ۲۰۱۶ بود.پیش از حضور در سیاست، او رئیس اجرایی هیئت مدیره وبگاه برایتبارت نیوز، از وبگاه‌های سیاسی محافظه‌کار آمریکایی بود.

مردی که تا دیروز مشاور ارشد رئیس جمهوری کشور آمریکا بود اعلام کرد ترامپ دیگر به شعارهای پوپولیستی دوره انتخابات پایبند نیست و اعضای خانواده و جمهوریخواهان سنتی عامل اصلی این تغییر رفتار وی هستند.

به گزارش تالاب: «استیو بانون» استراتژیست ارشد سابق که زمانی از وی به عنوان پدر معنوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات امریکا یاد می شد یک روز پس از برکناری از سمت خود در کاخ سفید در مصاحبه ای که با «ویکلی استاندارد» داشت، گفت: ریاست جمهوری ترامپ که ما «این همه» برایش جنگیدیم و پیروز شدیم، به پایان رسید.

گفتنی است این اظهار نظر بانون که از دیروز جمعه دوباره به شغل قبلی خود یعنی مدیریت اجرایی سایت جنجالی «بریت بارت» برگشت، اشاره ای بود به افول لحن پوپولیستی که ترامپ در ستاد انتخاباتی ۲۰۱۶ اتخاذ کرد تا با آن رای مردم ایالات امریکا را به نفع خود جلب کند.

بانون ادامه داد: ما همچنان از جنبش بزرگی برخورداریم و از ریاست جمهوری ترامپ هم نتیجه ای عایدمان می‌شود اما «بخش دلخواه ما از» ریاست جمهوری ترامپ به پایان رسید و از این پس ریاست جمهوری وی از نوع دیگری خواهد بود. «در این نوع جدید نیز» همه جور جنگ را تجربه خواهیم کرد و روزهای بد و خوب در پیش خواهیم داشت اما آن ریاست جمهوری «که متکی بر وعده های پوپولیستی بود» دیگر تکرار نمی شود.

بانون همین طور بار مسئولیت تغییرات به قول وی ناخوشایندی را که در رفتار ترامپ به وجود آمده به گردن «ایوانکا ترامپ» و «جرد کوشنر» دختر و داماد رئیس جمهوری کشور ایالات امریکا و جمهوریخواهان سنتی انداخت که حمایت خود را از وی دریغ کردند.

وی در این باره گفت: شاخه سنتی حزب جمهوریخواه علاقه ای به موفقیت ترامپ ندارد. انها پوپولیست یا ملی گرا نیستند. علاقه انها به برنامه های رئیس جمهور در حد صفر است.

علاوه بر این، بانون در گفتگو دیگری که روز جمعه داشت، برنامه خود را بعد از خروج از کاخ سفید آن گونه توصیف کرد: اگر درباره نقش آینده من سردرگم هستید؛ بگذارید این موضوع را برایتان روشن کنم که من قصد دارم کاخ سفید را ترک کرده و در هر جایی که ممکن باشد از کنگره گرفته تا رسانه و شرکت های تجاری، برای ترامپ و علیه مخالفین وی بجنگم.

گفتنی است از یک هفته پیش که گمانه زنی ها در باره اخراج بانون آغاز شد، برخی رسانه هادلیل نارضایتی ترامپ را ظنین شدن به وی از بابت درز اطلاعات محرمانه کاخ سفید عنوان کردند.

نظرات

دیدگاه
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت