کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره ؟ دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از فواید دورکاری را منتشر کرده ایم. تنها دو روز در هفته دورکاری می تواند بازی را تغییر دهد.

 

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟

این رویای هر حرفه اي اسـت کـه از خانه کار کند – حداقل تا حدی. آرامش و سکوت بیشتری خواهید داشت، رفت و آمدهای نفرت انگیز خودرا قطع می کنید، دوستان پشمالویی دراین نزدیکی خواهید داشت، و احتمالاً مبلمان بهتری خواهید داشت. اما دلیل بهتری برای این کـه چند روز در هفته از خانه کار کنید وجوددارد: بهره وری بیشتری خواهید داشت.

 

اگر در حال انجام یک توافق با تیم خود هستید، در این جا 10 دلیل وجوددارد کـه چرا میتوانید فردی باهوش‌تر و مؤثرتر باشید تا حداقل دو روز در هفته کار را از خانه بگذرانید.

 

اما یک توصیه قبل از انعقاد قرارداد با شرکتتان: همیشه روزهای «مولد» بیشتری را برای کار از راه دور انتخاب کنید «بـه عنوان مثال: سه شنبه تا پنجشنبه». اگر دوشنبه یا جمعه را بـه عنوان روزهای خانه خود انتخاب کنید، تحقیقات نشان میدهد کـه از نظر سیاسی بـه احتمال ترفیع خود آسیب می زنید، زیرا ممکن اسـت رئیس‌تان فکر کند کـه شـما فقط برای آخر هفته‌هاي‌ سه روزه میچرخید.

 

اگر اواسط هفته را هدف قرار دهید، بـه او اطلاع می‌دهید کـه در استفاده از ساعات کاری خارج از دفتر خود برای انجام کارها جدی هستید. و برای راهنمایی بیشتر در مورد چگونگی بهره وری تا حد امکان، در این جا راه هاي‌ هوشمندانه اي برای پیشرفت در کار وجوددارد.

 

بیشتر بخوانید: شناخت کاملی از شغل برنامه نویسی

 

1. چیت-چت اضافی را حذف می کند

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره

 

واضح‌ترین دلیلی کـه کار از خانه باعث افزایش بهره‌وری می شود، تمام صحبت‌هاي‌ اداری اسـت کـه از بین می برد. در حالی کـه کمی رفاقت با همکار چیز ارزشمندی اسـت، هم برای پیشرفت شغلی و هم برای سلامت روانی، حجم گفتگوی روزانه دریک دفتر متوسط، بسیار بیشتر از زمانی کـه مفید اسـت، میخورد.

 

«زمانی کـه بتوانیم از عوامل حواس پرتی فاصله بگیریم، طبق معمولً می‌توانیم زمان خودرا بهتر مدیریت کنیم و بـه ارتفاعات جدیدی از بهره وری برسیم. هر جا کـه هستیم، در نبردی برای جلب توجه هستیم.»

 

من در دفتری با یک سری بچه‌هاي‌ واقعا عالی کار می کردم. “کسی همیشه یک داستان جالب برای گفتن داشت، یا یک ویدیوی خنده دار برای بـه اشتراک گذاشتن، یا موضوعی برای بحث در مورد ان. اگر چه فرهنگ اداری عالی بود، اما منجر بـه تقلاهای زیادی برای رسیدن بـه زمان و رسیدن بـه ضرب الاجل شد.

 

کار از خانه بـه من این امکان را می دهد. زمان‌ها را طوری تنظیم کنم کـه بتوانم در زمان‌هایي کـه می خواهم رفت و آمد کنم یا سخت کار کنم.” همچنین می توانید با فرار از استاد گاب اداری، چت بی‌معنا را کاهش دهید.

 

2. جلسات بی فایده را می کشد

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

جلسات ممکن اسـت حتی بیشتر از پچ پچ هاي‌ معمولی در دفتر کار قاتل بهره وری باشد. انها اغلب بـه سمت گفتگوهای نوار کناری و جلسات دوستانه کـه ارتباط چندانی با کاری کـه واقعاً باید انجام شود ندارند، میروند، مگر این کـه با یک نگاه دقیق در دستور کار اداره شوند. کار از خانه مزایای جای گزین برای جلسات حضوری را روشن میکند.

 

اگر بتوان پیام را بـه وضوح از طریق یک ایمیل منتقل کرد، نیازی بـه تشکیل جلسه نیست. “اگر کسی میـــخواهد با من جلسه اي داشته باشد، من اغلب یک تماس تصویری را پیشنهاد می‌کنم. یادداشت هاي‌ صوتی حتی بهتر اسـت. اینکار شخصی تر و زمان کمتری نسبت بـه ایمیل اسـت، اما همچنین نیازی بـه حضور شخص مقابل در ان نیست. لحظه دقیق، بنابر این شـما می توانید فکر یا ایده خودرا بـه طور موثر ودر زمان خود منتقل کنید. همچنین می توانید در هر زمان بـه ان مراجعه کنید.”

 

در حال حاضر، شـما همچنین باید عده اي از راه‌هاي‌ تخصصی را برای شکست دادن جلسه کاری بعدی خود برای زمانی کـه بـه سادگی وادار بـه برگزاری ان هستید، بدانید.

 

3. باعث شمارش Facetime می شود

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

البته همه ی جلسات بی فایده نیستند. مواقعی وجوددارد کـه دور هم جمع شدن با همکاران یا چند مدیر اجرایی می تواند ارزشمند باشد – برای مثال، زمانی کـه راهی برای تغییر موقعیت یک محصول یا بحث در مورد سازماندهی مجدد تیم خودرا هش می کنید.

 

اما زمانی کـه عده اي از تیم از خانه کار می کنند، این احتمال را افزایش می دهد کـه وقتی یک سازمان جلسه اي را فرا می‌خواند، برای هدفی باشد کـه بـه اندازه کافی مهم اسـت کـه از افراد بخواهد بـه دفتر سفر کنند. نتیجه این اسـت کـه تیم انتخابی تر خواهد بود کـه در چه رسانه اي برای چه فعالیتی انتخاب میکند.

 

«هر تیم منحصربه‌فرد خواهد بود، اما شـما می توانید در مورد ترتیب ترجیحی کانال‌هاي‌ ارتباطی تصمیم بگیرید؛ مانند تماس درصورت امکان، سپس چت و سپس ایمیل». “در نهایت، بـه عنوان یک تیم تعیین کنید کـه چگونه می‌خواهید از راه دور باهم کار کنید. همه ی را همسو کنید و انتظارات روشنی را تعیین کنید کـه می توان از انها برای حرکت رو بـه جلو استفاده کرد.”

 

انواع خاصی از بحث ها بـه صورت حضوری معنادار اسـت، در حالی کـه برخی دیگر از طریق ایمیل یا تلفن بهتر اسـت – و کار از خانه بـه روشن شدن مزایا/معایب هر رسانه کمک می‌کند.

 

در طول مرحله ایده‌پردازی یک پروژه، کار فیزیکی با یک دیگر برای تبادل سریع ایده‌ها و خواندن واکنش‌هاي‌ یک دیگر نسبت بـه بازخورد بسیار مفیدتر اسـت. “در طول مرحله اجرا، تا زمانی کـه انتظارات روشن باشد، کار از راه دور برای بـه حداقل رساندن وقفه ها و تمرکز بر روی کار در دست انجام می تواند مفیدتر باشد.”

 

4. بهتر است برای جلسات بعد از کار آماده شوید

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

اغلب مهم ترین ملاقات‌هاي‌ حضوری در خارج از دفتر انجام می شود – برای مثال، دریک شام مشتری یا نوشیدنی بعد از کار با یک شریک احتمالی. اما اگر تمام روز را در دفتر کار کرده‌اید، مگر این کـه در محل دوش بگیرید و لباس عوض کنید، بـه احتمال زیاد بـه نظر می‌رسید کـه تمام روز را در دفتر بوده اید.

 

کار کردن در خانه بـه شـما امکان می دهد قبل از رفتن بـه یک جلسه بعد از کار، دوش بگیرید، یک اصلاح تازه و شاید حتی چرت بزنید. افرادی کـه میبینید احتمالاً توجه خواهند کرد.

 

5. زمان رفت و آمد را کاهش می دهد

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره

 

زمان صرفه‌جویی شده از عدم نیاز بـه سفر بـه محل کار و مبارزه با ترافیک را بهتر میتوان برای آماده‌سازی برای روز، انجام وظایف و کار روی اهداف بزرگتر استفاده کرد. “توانمندسازی خود یا کارمندانتان برای کار از خانه، احساس آزادی و لذت را بـه شـما می دهد.”

 

بـه جای این کـه وادار شوید یک ساعت رفت و آمد بـه دفتر کار و از محل کار خودرا انجام دهید، با کار از خانه می توانید از ان زمان برای رفتن بـه باشگاه، رسیدگی بـه امور یا انجام کارهای بیشتر استفاده کنید. ان را در هرروز ضرب کنید ودر زمان مرده جدی صرفه جویی می کنید. 

 

بیشتر بخوانید: تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

 

6. یک فضای کاری برای دستیابی به اهداف ایجاد کنید

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره

 

شـما می توانید دفتر خانه خودرا متناسب با نیاز خود بسازید. اگر دوست دارید در حالی کـه روی تردمیل خود ایستاده اید کار کنید، یا میزی میخواهید کـه بـه اسانی در گوشه قرار گیرد، یا کامپیوتر خودرا بـه تلویزیون صفحه تخت خود متصل کنید و روی یک مانیتور بـه اندازه یک دیوار کار کنید، می توانید اینکار را انجام دهید.

 

هر چیزی کـه باعث می شود شـما موثرتر کار کنید، می توانید بدون نگرانی در مورد نگاه هاي‌ عجیب‌وغریب همکاران انجام دهید. با این حال یک چیز را باید درنظر داشته باشید: هنگام کار از خانه، مطمئن شوید کـه فضای کاری شـما بـه وضوح تعریف شده اسـت.

 

می توانید فضای کاری فیزیکی خودرا درنظر بگیرید: آیا واقعاً یک فضای کاری اسـت؟  “آیا فضای مناسبی برای ابزار کار خود دارید، مانند فضای کافی برای نگه‌داری آسان کامپیوتر و وسایل جانبی خود، مقداری فضای برای نوشتن و انجام کارهایی کـه مبتنی بر کامپیوتر نیستند، بـه علاوه فضای ذخیره سازی برای ابزارهای دیگر و لوازم جانبی مانند خودکار، منگنه، گیره کاغذ، تلفن، اتومبیل حساب، مواد مرجع، نامه باز نشده، لیوان آب، پریزها و پورت هاي‌ USB و غیره؟

 

7. شما تا حد مرگ یخ نخواهید زد

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

همانگونه کـه کار از خانه بـه شـما این امکان را می دهد کـه فضای کاری خودرا متناسب با نیازهای خود کنید، می توانید همین کار رابا محیط خود نیز انجام دهید. بـه طور کلی، بـه دلیل این واقعیت ساده کـه در فضای خود و محیط نظارت شده خود هستید، از کار کردن در خانه خوشحال تر هستید.

 

لازم نیست نگران باشید یا دیگران رابا مواردی مانند دمای اتاق، صدای محیط و غیره درنظر بگیرید. دما نکته مهمی بود کـه باید درنظر گرفته شود.

 

بـه نظر من دمای دفتر ما کمی بالاست. “دمای گرم سرعتم را آهسته کرد ودر نهایت باعث شد کـه احساس خستگی کنم. این یک حواس پرتی ناخودآگاه بود کـه من حتی متوجه نشدم روی من تاثیر می‌گذارد تا زمانی کـه خودم را در خانه دیدم کـه می‌توانم تهویه مطبوع خودرا مطابق با ترجیحات شخصی ام بازرسی کنم. محیط خنک تر اسـت، ذهن من تیزتر اسـت.”

 

8. آنچه برای شما کار می کند بپوشید

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره

 

توانایی نظارت محیط خود بـه انچه در دفتر می‌پوشید نیز گسترش مییابد. کار از خانه بـه شـما این امکان را میدهد کـه از کت و شلوار و کراوات صرفنظر کنید و هر چیزی را بپوشید کـه بـه شـما امکان می دهد کارتان را بهتر انجام دهید، چه تیشرت و شلوار جین، چه لباس‌هاي‌ ورزشی یا هیچ چیز «البته فراموش نکنید کـه برای هر ویدیویی مناسب کار بـه نظر برسید.». اما اگر نیاز بـه رفتن بـه دفتر دارید، مطمئن شوید کـه در مورد قوانین جدید سبک اداری بـه روز هستید.

 

9. به شما امکان می‌دهد ساعت‌های پربار خود را تعیین کنید

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

«مطالعات ثابت کرده‌اند کـه افراد زمان‌هاي‌ متفاوتی از روز دارند کـه بیشترین بازدهی را برایشان دارد.» برای من، چند ساعت صبح، و سپس از اوایل عصر تا حدود نیمه شب اسـت. داشتن آزادی در تصمیم گیری در مورد برنامه بـه من این امکان را می دهد کـه از حواس پرتی مانند کارهای خانه و کارهای مختلف مراقبت کنم تا وقتی کـه مینشینم کار، من کاملاً روی وظیفه اي کـه در دست دارم متمرکز هستم.”

 

توانایی کار در ساعات پربار بـه شـما امکان می دهد وظایف خودرا در زمان بسیار کمتر و باکیفیت بهتری نسبت بـه زمانی کـه در دفتری گیر کرده‌اید و منتظر پایان روز هستید انجام دهید.

 

10. وقتی دوست دارید استراحت کنید

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟ + فواید دورکاری

کار در خانه بهتر است یا در اداره

 

من در واقع با استراحت‌هاي‌ منظم پنج تا 10 دقیقه‌اي هر چند ساعت یک‌بار کارآمدتر هستم و متوجه می شوم کـه وقتی در دفتر هستم بـه دلیل حواس‌پرتی از دیگران، خیلی سخت اسـت. “همچنین لازم نیست نگران این باشید کـه چه زمانی استراحت کنید و چگونه بـه هر طریقی در ان استراحت یا لقمه خوردن یا هر چیز دیگری تصور خواهید شد.”

 

من از حواس پرتی بـه عنوان دلیلی برای استراحت استقبال میکنم. ما مردم هستیم، نه اتومبیل. بنابر این، نباید هشت ساعت بـه طور مداوم کار کنیم، زیرا اینکار مولد نیست. مغز شـما بـه استراحت نیاز دارد.

 

بیشتر بخوانید: خانم های سیاستمدار ایرانی را بهتر بشناسید

 

در پایان

تعداد زیادی از نظرسنجی‌ها نشان می دهند کـه کار از خانه با کاهش بهره‌وری همراه نیست. کار در خانه واقعاً خوب پیش میرود. تنها یک درصد کاهش در بهره وری مشاهده کردند. تعداد زیادی از کارمندان آن قدر نگران هستند کـه تنبل بـه نظر برسند کـه سخت‌تر کار می کنند و ساعات طولانی‌تری را صرف می کنند. انها کمتر استراحت می کنند و فکر می کنند کـه باید بیشتر از همکاران مستقر در دفترشان کمک کنند.

جدیدترین مطالب سایت