بروزرسانی : 3 اردیبهشت 1397

10 نکته جالب و خواندنی درباره ملکه انگلیس الیزابت دوم

10 نکته جالب و خواندنی درباره ملکه انگلیس الیزابت دوم

انگلستان و ملکه 92 ساله آن و نکات جالب در مورد او را این جا حتماً بخوانید.

10 نکته جالب و خواندنی در مورد ملکه بریتانیا پیر استعمار جهان را در این جا بهش اشاره شده بخوانید. الیزابت دوم، ملکه انگلیس که از سال 1953 دراین کشور سلطنت کرده است، امروز شنبه «21 آوریل» 92 ساله شد. با این حال، وی مراسم تولد رسمی خودرا دریک روز شنبه در ماه ژوئن برگزار می کند تا شرایط آب و هوایی مناسب باشد.

اسپوتنیک به این مناسبت به 10 نکته درباره زندگی ملکه انگلیس پرداخته است که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم:

1. ملکه الیزابت دوم رکورددار طولانی ترین دوره سلطنت در انگلیس است و حتی از مادربزرگ خود، ملکه ویکتوریا نیز مدت بیشتری بر انگلیسی ها سلطنت کرده است. مراسم تاج‌گذاری وی در روز 2 ژوئن سال 1953 برگزار و از طریق تلویزیون پخش شد. وی در زمان حیاتش 21 نخست وزیر انگلیس و 16 رئیس جمهور ایالات امریکا را دیده است. هنگام تاجگذاری وی درسال 1953، هنوز سه نخست‌وزیر اخیر این کشور «تونی بلر، دیوید کامرون و ترزا می» متولد نشده بودند.

2. ملکه انگلیس نه تنها به رانندگی علاقه دارد، بلکه در لندن آموزش‌هاي‌ مکانیک و رانندگی کامیون دیده است. وی اولین مقام بلندپایه انگلیس است که در جنگ جهانی دوم خدمت کرده است. همچنین وی تنها فردی در انگلیس است که بدون گواهینامه رانندگی و داشتن پلاک بر روی خودروی خود، مجاز به رانندگی دراین کشور است.

3. وی به نژاد سگ «کورگی» علاقه دارد و از سال 1953، از بیش از 30 سگ با این نژاد نگه‌داری کرده است.

4. الیزابت دوم هنگامیکه تنها 6 سال داشت، صاحب خانه شد. درسال 1932، مردم ویلز در محوطه یک کاخ سلطنتی، خانه‌اي به وی تقدیم کردند که به زبان محلی «کلبه کوچک» نام گرفته است.

5. وی در طی مدت سلطنت خود بیش از 4 میلیون نامه دریافت کرده است. همچنین وی از سال 1953، بیش از 50 هزار کارت تبریک کریسمس ارسال کرده است.

6. درسال 2005، الیزابت دوم بر 88 قوی جوان ادعای مالکیت کرد. وی همچنین یک فیل، دو لاک پشت بزرگ، یک پلنگ خالدار آمریکایی و دو تنبل دارد که در باغ وحش لندن قراردارند و همگی از جمله هدایای دیگر کشورها به وی بوده اند.

7. وی روز 21 آوریل متولد شد؛ با این حال، مراسم تولد وی دریک روز شنبه در ماه ژوئن برگزار میشود. او در خانه‌اي شخصی در لندن بدنیا آمد. اکنون در محل تولد وی، یک رستوران چینی تاسیس شده است.

8. ملکه انگلیس در کاخ باکینگهام با یوری گاگارین، اولین فضانورد جهان، دیدار کرد. وی همچنین با اولین فضا نورد زن و نیل آرمسترانگ و ادوین آلدرین، اولین مردانی که بر ماه قدم برداشتند، ملاقات کرده است.

9. ملکه انگلیس کلکسیون جواهرات بزرگی دارد که بیشتر آنرا جواهرات سلطنتی تشکیل میدهند. عده اي از این جواهرات برای وی به ارث رسیده و برخی دیگر نیز به او اهدا شده اند. بزرگ ترین الماس صورتی در جهان به او تعلق دارد.

10. در نهایت، ملکه انگلیس به زبان فرانسوی مسلط است و هنگام سفرها و ملاقات‌هاي‌ رسمی به این زبان صحبت میکند و نیازی به مترجم هم زمان ندارد.

در آخر باید بدانید انگلستان در زمان جنگ جهانی اول بیش از 9 میلیون ایرانی را با ایجاد قحطی به قتل رسانده و هنوز هیچ کجا این کار آنها محکوم نشده.


حتما بخوانید:  سفر ملکه انگلیس به ایران در سال 1339


منبع : عصر ایران

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت