بروزرسانی : 8 خرداد 1394

افتتاح رستوران بی نظیر در کشور + عکس

افتتاح رستوران بی نظیر در کشور + عکس

همزمان با یام نیمه شعبان یکی از شگفت انگیزترین رستورانهای کشور در مجموعه هتل در نزدیکی حرم امام رضا (ع)، در مشهد افتتاح خواهد شد.

از ویژگیهای اصلی این رستوران که در مجموعه عظيم تجاري، اقامتي، مسكوني واقع شده كه تا كنون نیز نمونه‌اي در كشور نداشته است و قابلیت تبدیل به یکی جذابتهای توریستی و تفریحی شهر مشهد را دارد وجود مجسمه «پير خرد» در قلب این مجموعه است.

این مجسمه با ارتفاعي بيش از ٢٠ متر نمادي از حكماي خطه خراسان است که دستار و لباسش، برگرفته از پوشش خراسان قديم است. پير خرد، يادآور مفهوم «انسان كامل» و در كف يكي از دست‌هايش شمعي قرار گرفته كه نشانی از نور هدايت است و بازديدكنندگان با قرار گرفتن روي دست راست مجسمه و حرکت این سازه عظيم سنگي از طريق دريچه‌اي بزرگ به داخل مجسمه وارد خواهند شد.

از ویژگیهای دیگر این مجسمه وجود يك گالري با آثار فرهنگي تزئين شده است که پس از آن رستورانی زيبا قرار دارد که مراجعین قطعا از جذابيت‌هايش لذت خواهد برد.

افتتاح رستوران بی نظیر در کشور + عکس

همچنین وجود عكاسخانه آرمان که با معماري سبك‌هاي مختلف زندگي سنتي در شهرهاي ايران بازسازي شده است نیز از ویژگی‌های دیگر این مجموعه است که مسافرین و بازدیدکنندگان این هتل می‌توانند در كنار خانه‌هايي با معماري قديم يزد، كاشان، مشهد، اصفهان و … عكس گرفته و خاطره بسازند.

بنا بر گزارش میراث فرهنگی و پیمانکار سازنده، مجتمع آرمان دهم خردادماه در خيابان نواب مشهد افتتاح خواهد شد.

منبع : نیک صالحی

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت