حقوق بازنشستگان در سال 1396 اعلام شد

حقوق بازنشستگان در سال 1396 اعلام شد

حقوق ماهیناهه بازنشستگان 

 

بعد از هرکاری بالاخره بازنشست می شوي ، دولت حقوق ماهیانه اش را به بازنشستگان کشور اعلام کرد .

 

خبرهای خوبی از حقوق بازنشستگان 96 در صحبت های  محمود اسلامیان منتشر شد.  

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به پیش بینی بودجه 1000 میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان گفت:

 

بر این اساس سال آینده کف حقوق بازنشستگان افزایش یافته و هیچ بازنشسته ای حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت نخواهد کرد.

 

 محمود اسلامیان در حاشیه نخستین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه که در مجتمع فرهنگی تلاش در حال برگزاری هست درباره میران افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده اظهار کرد:یکی از گلایه ها و ناراحتی های بازنشستگان تبعیض حقوقی آنهاست.

 

وی افزود:سال جاری 700 میلیارد تومان اضافه بر بودجه دریافت کردیم و توانستیم کف حقوق بازنشستگان را از 750 هزار تومان به 900 هزار تومان برسانیم و حقوق بازنشستگان از 12 تا 20 درصد به صورت پلکانی افزایش یافت.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این که برای سال 96 نیز 1000 میلیارد تومان به این منظور در نظر گرفته شده هست گفت:

 

حدود 25 درصد کل بازنشستگان ما حداقلی بگیر هستند و با برنامه ریزی صورت گرفته کف حقوق آن ها به یک میلیون و 50 هزارتومان خواهد رسید و می توان گفت سال آینده دیگر حقوق زیر یک میلیون تومان در جمعیت بازنشستگان کشوری نخواهیم داشت.

 

اسلامیان همچنین به واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان اشاره کرد و گفت:این طرح از ابتدای دی ماه آغاز شده و تا کنون 25 هزار بازنشسته در طرح ثبت نام کرده اند و استقبال تا کنون خوب بوده هست.

 

وی ادامه داد:هدف ما مشارکت بازنشستگان در پروژه های اقتصادی است و در نخستین گام 12 درصد سهام بیمه ملت به 100 هزار بازنشسته واگذار می شود و مبلغ آن که حدود 750 هزار تومان است که از طریق وام قرض الحسنه از حقوقشان کسر خواهد شد.

 

وی همچنین در این مراسم با بیان این که اقدام خوبی که در صندوق انجام شد تشکیل هولدینگ های تخصصی بود گفت:دوسال پیش چهار هولدینگ داشتیم و هولدینگ های دیگری به آن افزوده شد.

 

وی افزود:مبنای اقتصاد، رقابت است و این مردم هستند که از آن بهره مند می‌ شوند. رقابت موجب شکوفایی، خلاقیت و بهره وری می شود.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این که در برخی صنایع کشور به دلایلی فضای رقابتی وجود ندارد و در برخی موارد با جهان فاصله می گیریم اما در نهایت باید به فضای رقابتی برگردیم ادامه داد:

 

در حوزه خوراکی این رقابت سنگین وجود دارد، هرچند سختی ها چندان است ولی نتیجه این شده که با کیفیت بالا، تنوع و قیمت رقابتی در محصولات غذایی مواجهیم و این یک الگوی مناسب برای سایر صنایع است.

 

منبع :isna.ir

جدیدترین مطالب سایت