بروزرسانی : 8 آذر 1402

قیمت خانه در ترکیه چقدر است ؟

قیمت خانه در ترکیه چقدر است ؟

قیمت خانه در ترکیه چقدر است ؟ در بسیاری از کشور ها بـه اسانی شهروندی نمیدهند و حتی رفتار انسان دوستانه با مخاطب ندارند. اما نزدیک بودن فرهنگ مردم ترکیه با ایرانیان، خرید ملک در ترکیه را راحت کرده اسـت. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بـه قیمت ملک در شهر های مختلف ترکیه پرداخته ایم.

خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

خرید ملک در ترکیه از سریع‌ترین و آسان‌ترین راه‌هاي‌ دریافت اقامت و شهروندی ترکیه محسوب می شود؛ بنابر این اگر قصد مهاجرت بـه ترکیه را دارید و نمیخواهید درگیر فرایند طولانی مهاجرت شوید خرید ملک در ترکیه میتواند بهترین گزینه باشد. خرید ملک بـه ارزش 400 هزار دلار، ظرف 3 تا 5 ماه شـما را بـه اخذ اقامت دائم ترکیه میرساند. قیمت خرید ملک در ترکیه بستگی بـه منطقه و محله‌اي دارد کـه قصد اقامت در ان را دارید.

برای مثال دربخش اروپایی استانبول ترکیه با حداقل 3 میلیارد تومان هم میتوانید صاحب خانه شوید، اما شرایط اخذ اقامت با این میزان سرمایه با خرید ملک بـه ارزش 400 هزار دلار متفاوت اسـت. در خرید ملک با مبالغ کمتر از 400 هزار دلار، پروسه‌ي دریافت اقامت طولانی‌تر خواهد شد.

ترکیه مزایای زیادی برای ایرانیان دارد، از جمله نزدیکی بـه ایران، عدم نیاز بـه کسب ویزا برای ورود بـه کشور و قرابت فرهنگی مردمان این سرزمین با ایرانیان. همچنین هزینه‌ي زندگی دراین کشور تقریباً مشابه ایران اسـت و شـما میتوانید پس از دریافت اقامت از امتیازات این کشور برای شهروندانش استفاده کنید.


مطالب مشابه: 33 حقیقت در مورد ترکیه + محبوب ترین مقصد گردشگری


حداقل قیمت خرید خانه ترکیه در سال 2024 چقدر می باشد؟

حداقل قیمت خرید خانه ترکیه در سال 2023 چقدر می باشد؟

روند افزایش قیمت ملک در ترکیه همان‌ گونه ادامه دارد بـه طوری کـه بر اساس داده هاي‌ بانک مرکزی جمهوری ترکیه؛ در ماه جون 2024 برابر با خرداد ماه 1402 متوسط ​​قیمت هر متر مربع در ترکیه بـه 1146 دلار ودر استانبول بـه 1775 دلار افزایش یافته اسـت.

در حال حاضر «17 جون 2024 – 27 خرداد 1402» حداقل قیمت خرید ملک در استانبول برای یک واحد بدون خواب «سوئیت» چیزی درحدود 1 میلیون لیر ودر شهر هاي‌ کوچک درحدود 600 تا 700 هزار لیر می باشد. با خاطر داشته باشید یکی از مطمئن ترین روش هاي‌ سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه خرید ملک می‌باشد.

جذابیت خرید ملک در ترکیه:

جذابیت خرید ملک در ترکیه

نکته مهم این اسـت کـه چه ویژگی هایي در کشور ترکیه هست کـه فرد را بـه خرید خانه جذب می‌کند؟

1. در ترکیه نسبت بـه کشور هاي‌ اروپایی و آمریکایی هزینه هاي‌ جاری کمتری پرداخت میشود.

2. هزینه اي مانند خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد، تحصیل، خودرو، مسکن، مالیات، اینترنت و… با توجه بـه ارزش لیر آن چنان بالا نیست.

3. از طرفی در ترکیه بـه اندازه لازم محصولات با کیفیت هست و خریدار نگرانی ندارد.

4. مراکز تفریحی و سرگرمی و گردشگری بسیاری در ترکیه وجوددارد کـه هر گردشگری را جذب می کند.

5. مناطق ساحلی و دریایی مدیترانه، اسکی، زمین ورزشی و دوچرخه سواری نیز بـه وفور در ترکیه موجود اسـت.

6 خرید ملک در ترکیه بسیار سریع انجام میشود و دولت ترکیه اینکار را برای رفاه حال مردم ترکیه و اتباع خارجی انجام داده اسـت.

7. انواع خانه ها در نوع آپارتمانی، ویلایی، ساحلی در ترکیه میتوان پیدا کرد.

8. میتوانید مبلغ خانه را قسطی پرداخت کنید اما هم زمان سند هم بـه نام شـما باشد.

9. سیستم حمل و نقل ترکیه کامل و بـه اسانی قابل معرض اسـت. از مترو گرفته تا هواپیما و سایر وسایل نقلیه دراین کشور موجود اسـت.

10. فرصت سرمایه گذاری مناسب با خرید ملک در ترکیه فراهم اسـت و گرفتن شهروندی ترکیه از این روش بسیار آسان اسـت.

قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران

قوانین جدید شهروندی و خرید ملک در ترکیه در سال 2024

قوانین جدید شهروندی و خرید ملک در ترکیه در سال 2023

دولت ترکیه همه ی ساله و با شروع سال نو میلادی، اصلاحیه ها و قوانین جدید را در زمینه هاي‌ مختلف بـه دستگاه هاي‌ ذیصلاح ابلاغ می‌نماید. در همین راستا قوانین خرید ملک در ترکیه و اخذ شهروندی درسال 2024 دارای تغییرات مختصری اسـت کـه بـه تازگی اعلام شد.

قوانین جدید دولت و اداره مهاجرت ترکیه به شرح زیر می باشد:

قوانین جدید دولت و اداره مهاجرت ترکیه به شرح زیر می باشد

1. در قانون جدید امکان خرید ملک بـه صورت اشتراکی برای دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه وجود ندارد. در گذشته چنانچه ملک ارزشی معادل 800 هزار دلار و یا بیشتر را می داشت و 2 خانواده بـه صورت اشتراکی ملک را خریداری میکردند، می توانستند هر 2 خریدار برای خود و خانواده اشان تقاضای شهروندی بدهند.

2. بر روی هر ملک فقط 1 بار شهروندی صادر می‌گردد، در صورتی کـه پیش از این طبق شرایطی امکان دریافت شهروندی مجدد برای خریدار جدید امکانپذیر بود بـه شرطی کـه فروشنده ترک باشد.

3. سازندگان و شرکت هاي‌ فروشنده ملک در ترکیه نمیتوانند از شریک خارجی حتی بـه شرط دریافت شهروندی ترکیه استفاده کنند.

بـه طور کلی میتوان گفت پروسه اخذ شهروندی و خرید ملک درسال جدید با تغییرات بنیادی و اساسی روبه‌رو نبوده اما اطلاع از این قوانین برای سرمایه گذاران خارجی در ترکیه لازم و ضروری اسـت.

اصلاحیه قوانین شهروندی در ابتدای مارچ سال 2024

اصلاحیه قوانین شهروندی در ابتدای مارچ سال 2023

طبق بخشنامه جدید دولت ترکیه، سرمایه گذاران خارجی بـه شرط داشتن شهروندی ترکیه میتوانند بـه عنوان شریک در پروژه هاي‌ ترک و … مشارکت داشته و مشکلی برای اعطای شهروندی واحدهای ساخته شده بـه خریداران خود نخواهند داشت.

تغییر قیمت و شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

طبق آخرین تغییرات مورخ 2024/10/16 شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک تغییر نمود و بر این اساس حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای دریافت اقامت، 200 هزار دلار می باشد. با توجه بـه نرخ دلار در ایران کـه در حال حاضر چیزی درحدود 50 هزار تومان می باشد؛ برای خرید ملکی بـه ارزش 200 هزار دلار، می بایست حدود 10 میلیارد تومان پرداخت نمایید.

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف استانبول

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف استانبول

پیش از این در مطلب” کدام شهر ترکیه برای خرید ملک و سرمایه گذاری مناسب تر اسـت“؛ در مورد برخی از شهرها و مناطق پرفروش خرید ملک و آپارتمان دراین کشور اروپایی-آسیایی صحبت کردیم، اما بازهم خیلی از شهروندان ایرانی ترکیه را تنها بـه نام شهر استانبول می شناسند و رغبتی بـه خرید آپارتمان در سایر شهر های این کشور ندارند.

از این رو اول بـه سراغ قیمت خانه و آپارتمان در مناطق مختلف و متعدد شهر بزرگ، توریستی و اقتصادی استانبول میرویم و بعد از ان چند شهر دیگر کشور ترکیه را مورد بررسی قرار میدهیم. بنابر آخرین آمار اینترنتی، شهر زیبای استانبول از دو بخش آسیایی و اروپایی تشکیل شده ودر مجموع دارای 39 منطقه اسـت کـه از این تعداد 25 منطقه دربخش اروپایی و 14 منطقه دربخش آسیایی واقع شده اسـت.

مناطق بخش اروپایی شهر استانبول شامل موارد زیر می شود:

1. منطقه آرناووت کوی:

منطقه آرناووت کوی

بهتر اسـت این منطقه رابا دهکده اي کوچک بـه همین نام در ترکیه اشتباه نگیرید. منطقه آرناووت کوی دربخش شمالی استانبول واقع شده و بـه دلیل شروع پروژه هاي‌ عظیمی از جمله فرودگاه جدید استانبول و مسیر کانال طراحی شده، میزان خرید ملک و سرمایه گذاری دراین منطقه چندبرابر شده اسـت.

در حال حاضر میانگین قیمت آپارتمان دو و سه خوابه جدید و دارای تجهیزات دراین منطقه بـه ترتیب برابر با 76.400 هزار دلار و 122.300 هزار دلار آمریکا اسـت. این آپارتمان ها بـه ترتیب دارای متراژهای 83 مترمربعی و 124 مترمربعی هستند و بـه فرودگاه جدید و ایستگاه مترو دسترسی نزدیکی دارند. از این رو هزینه هر مترمربع آپارتمان دراین منطقه بـه طور میانگین کمتر از 1000 دلار اسـت.

2. منطقه آوجیلار:

منطقه آوجیلار

این منطقه از استانبول نیز در گذشته دهکده کوچکی بوده ودر دهه 60 میلادی بـه یک شهر صنعتی تبدیل شده اسـت، اما در حال حاضر تحول شهری موجب شده تا منطقه آوجیلار استانبول بـه محلی برای مجتمع هاي‌ مسکونی بزرگ با تجهیزات پیشرفته تبدیل شود.

در حال حاضر می‌توان با حداقل بودجه 62 هزار دلاری یک آپارتمان تک واحد 40 متری را در منطقه آوجیلار استانبول خریداری کرد، کـه معادل 1550 دلار بـه ازای هر متر می شود. این در حالی اسـت کـه آپارتمان هاي‌ ساخته شده در برج هاي‌ مدرن و دارای تجهیزات پیشرفته دراین منطقه با متراژ حدودی 123 متری و دو خواب، دارای قیمت 202 هزار دلاری اسـت.

بـه بیانی دیگر قیمت هر مترمربع آپارتمان هاي‌ فول و مبله این منطقه از استانبول برابر با 1642 دلار آمریکا اسـت. اگر بـه دنبال شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک دراین کشور هستید، باید بـه این موضوع توجه کنید کـه نمیتوانید با خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار آمریکا از حق شهروندی و پاسپورت این کشور برخوردار شوید و تنها کارت اقامت قابل تمدید این کشور بـه شـما تعلق می‌گیرد.

3. منطقه باجیلار:

منطقه باجیلار

یکیدیگر از مناطق اروپایی شهر استانبول کـه دارای گزینه هاي‌ دسترسی بسیار خوبی بـه سایر محدوده ها و مراکز شهری دارد و جزو گزینه هاي‌ محبوب خرید آپارتمان در استانبول ترکیه محسوب می شود.

در حال حاضر قیمت یک آپارتمان فوق مدرن، مجهز و مبله 3 خوابه و 159 متری دراین منطقه معادل 283 هزار دلار اسـت کـه بـه طور میانگین برابر با هر متر 1779 دلار آمریکا می شود. البته شـما می توانید با پرداخت حدودی 112 هزار دلار آمریکا، یک واحد آپارتمان نوساز تک واحدی و 64 متری دراین منطقه خریداری کنید کـه در فاصله نزدیکی با ایستگاه مترو قرار داشته و از فضای سرسبزی برخوردار اسـت.

4. منطقه باهچلی اولر:

منطقه باهچلی اولر

نام این منطقه بـه معنی خانه هاي‌ دارای باغ اسـت کـه بـه خوبی می تواند فضای سرسبز این منطقه از شهر استانبول را برای شـما بـه تصویر بکشد. این منطقه اروپایی از شهر استانبول از سطح متوسطی برخوردار بوده و برای خرید آپارتمان گزینه مناسبی محسوب می شود.

در حال حاضر یک آپارتمان دو خوابه نوساز 114 متری و مبله دراین منطقه درحدود 97 هزار دلار اسـت، این بدین معنی اسـت کـه میانگین قیمت آپارتمان در منطقه باهچلی اولر معادل متری 850 دلار آمریکا اسـت. این در حالی اسـت کـه آپارتمان هاي‌ فوق مدرن، مبله و مجهز این منطقه با 151 مترمربع مساحت و 3 اتاق خواب و دو حمام و امکاناتی نظیر استخر مشترک در محوطه ساختمان، دارای قیمتی معادل 448 هزار دلار آمریکا اسـت.

بـه بیانی دیگر، بالاترین قیمت ممکن این منطقه در شهر استانبول، بـه ازای هر مترمربع معادل با 2966 هزار دلار اسـت و میتوان با خرید ان بـه اسانی برای حق شهروندی و پاسپورت ترکیه اقدام نمود. البته لازم بـه ذکر اسـت کـه امکان خرید اقساطی ملک در ترکیه نیز برای انواع خانه و آپارتمان وجوددارد.

5. منطقه باکرکوی:

منطقه باکرکوی

این منطقه مسکونی و ساحلی شهر استانبول مرکز تجاری و خرید مشهور ترکیه محسوب می شود و بخاطر داشتن مرکز خرید 76 هزار مترمربعی Carousel با انواع تجهیزات سرگرمی، رستوران و فروشگاه ها و بیش از 1 میلیون بازدید کننده در طول سال از محبوبیت فراوانی برخوردار اسـت.

در حال حاضر قیمت یک آپارتمان لوکس دارای منظره دریا کـه از دو اتاق خواب و دو حمام و 117 مترمربع مساحت تشکیل شده، درحدود 1 میلیون و 86 هزار دلار آمریکا اسـت! این یعنی قیمت هر مترمربع این آپارتمان معادل 9282 هزار دلار اسـت.

این در حالی اسـت کـه شـما می توانید با پرداخت 153 هزار دلار، یک آپارتمان نوساز، مجهز و مبله 1 خوابه با متراژ 96 مترمربع را در محدوده آتاکوی و منطقه باکرکوی استانبول خریداری کنید؛ یعنی هر مترمربع این ساختمان برای شـما برابر با 1593 هزار دلار خواهد بود.

اگر قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارید، پیشنهاد میکنیم کـه حتما پیش از هر اقدامی برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه و یا دریافت کد مالیاتی ترکیه، با مشاوران ما در نیلگام تماس گرفته و از بهترین پیشنهادها، قیمت ها و راهنمایی هاي‌ خرید ملک در ترکیه بهره مند شوید.

در واقع نداشتن آشنایی کامل با قوانین دولتی و خرید ملک در کشور ترکیه، نداشتن آشنایی با زبان ترکی استانبولی، نبود تجربه در زمینه پروسه محاسبه ملک، انتقال سند و پیگیری برای امور کارت اقامت و شهروندی ترکیه در اغلب موارد برای شهروندان ایرانی مشکل ساز شده و موجب می شود تا معامله پرسود و شیرین خودرا بـه سادگی بـه یک تجربه پرضرر و ناراحت کننده تبدیل کنند.

گروه شرکت هاي‌ نیلگام، از صفر تا صد خرید ملک در ترکیه، همراه و هم قدم با شـما بوده ودر تمامی مراحل این پروسه، بهترین خدمات و راهنمایی ها را بـه شـما ارائه خواهد داد.

6. منطقه باشاک شهیر:

منطقه باشاک شهیر

یکیدیگر از مناطق مناسب خرید ملک و سرمایه گذاری در شهر استانبول کـه دارای بزرگ ترین دریاچه مصنوعی ترکیه بوده و از یک پارک مجهز و بزرگ بـه نام Sular Vadesi برخوردار اسـت. در حال حاضر شـما می توانید با پرداخت مبلغ 147 هزار دلار، یک آپارتمان نوساز مبله 64 متری و یک خوابه در منطقه باشاک شهیر خریداری کنید. این بدین معنی اسـت کـه هر مترمربع آپارتمان نوساز و مجهز دراین منطقه از استانبول معادل 2296 دلار اسـت.

7. منطقه بایرام پاشا:

منطقه بایرام پاشا

این منطقه از شهر استانبول دارای مساحت 8 کیلومترمربعی اسـت ودر گذشته محل کشت کنگر فرنگی محسوب میشده اسـت. در حال حاضر قیمت تقریبی یک آپارتمان دو خوابه 101 متری نوساز و مبله در منطقه بایرام پاشا استانبول معادل 160 هزار دلار آمریکا اسـت. این بدین معنی اسـت کـه هر متر مربع خانه دراین منطقه اروپایی و تاریخی استانبول برابر با 1584 دلار اسـت.

همانگونه کـه می‌بینید، میانگین نرمال قیمت آپارتمان هاي‌ شهر استانبول کمتر از 250 هزار دلار آمریکا اسـت و مناسب دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور محسوب نمی‌شود، از این رو بهتر اسـت در مورد این کـه “هر ایرانی چند ملک در ترکیه می تواند خریداری کند” اطلاعات کسب کنید تا با خرید بیش از یک خانه و یا ملک تجاری در ترکیه موفق بـه اخذ حق شهروندی و پاسپورت این کشور شوید.


مطالب مشابه: 12 حقیقیت جالب در مورد آنتالیا ترکیه


8. منطقه بشیکتاش:

منطقه بشیکتاش

بشیکتاش جزو مناطق گرانقیمت شهر استانبول اسـت و محله اتیلر از اسم و رسم خاصی برای خود برخوردار بوده و میزبان آپارتمان هاي‌ فوق لوکس و مدرنی دراین منطقه اسـت. برای مثال قیمت آپارتمان هاي‌ برج هاي‌ آسمان خراش Sky towers منطقه بشیکتاش با داشتن مساحت 200 مترمربعی و 3 خواب و تمامی امکانات رفاهی معادل یک هتل 5 ستاره، برابر با 1 میلیون و 327 هزار دلار آمریکا اسـت.

این بدین معنی اسـت کـه آپارتمان هاي‌ فوق مدرن این منطقه از استانبول برابر با متری 6635 دلار آمریکا خرید و فروش می شود. این در حالی اسـت کـه میتوان با پرداخت 292 هزار دلار یک آپارتمان نوساز و مبله 160 متری و 3 خوابه دراین منطقه خریداری کرد. در واقع اگر دنبال یک آپارتمان فوق مدرن و لوکس در محله بشیکتاش نباشید، می توانید با نرخ متری 1825 دلار خانه مورد نظر خودرا دراین منطقه خریداری کنید.

9. منطقه بیلیک دوزو:

منطقه بیلیک دوزو

این منطقه از شهر استانبول از چشم اندازهای سرسبز و دسترسی بـه شهر های ساحلی نظیر گورپینار برخوردار اسـت و انتخاب مناسبی برای خرید ملک و آپارتمان در کشور ترکیه محسوب می شود. در حال حاضر قیمت متوسط آپارتمان هاي‌ نوساز دو خوابه و 118 متری دراین منطقه معادل 106 هزار دلار اسـت؛ بـه بیانی دیگر، میانگین قیمت هر مترمربع منطقه بیلیک دوزو معادل 898 دلار آمریکا اسـت.

اگر دارای بودجه کافی هستید و میخواهید علاوه بر کارت اقامت ترکیه، از حق شهروندی و پاسپورت این کشور برای خود و خانواده برخوردار شوید، می توانید بـه سراغ آپارتمان هاي‌ لوکس 6 خوابه و 350 متری این منطقه بروید کـه دارای میانگین قیمت 348 هزار دلاری اسـت. در واقع قیمت هر مترمربع آپارتمان هاي‌ مجهز و لوکس منطقه بیلیک دوزو برابر با 991 دلار آمریکا اسـت.

10. منطقه بی اوغلو:

منطقه بی اوغلو

این منطقه بـه عنوان بخش جدید استانبول شناخته می شود و یکی از بهترین نقاط برای خرید، مهمانی و تجربه انواع غذاها و فضاهای هنری در ترکیه اسـت. بی اوغلو از نشانه هاي‌ مشهور شهری از جمله خیابان فرانسوی، یادبود استقلال تکسیم و پاساژ چیچک اسـت و از بازار خوبی برای خرید و فروش ملک مسکونی و تجاری برخوردار اسـت.

بی اوغلو جزو مناطق گران استانبول محسوب می شود و بـه طور میانگین قیمت آپارتمان هاي‌ تک خوابه و 70 متری این منطقه از 142 هزار دلار شروع می شود. این در حالی اسـت کـه در محدوده مرکز شهر و تکسیم، قیمت آپارتمان هاي‌ 62 متری از 323 هزار دلار شروع می شود، این بدین معنی اسـت کـه قیمت هر مترمربع این منطقه از نرخ 2028 دلار تا 5209 دلار و حتی بیشتر متغیر اسـت.

در حال حاضر شرایط اجاره دادن ملک در ترکیه برای خریداران خارجی فراهم شده و این افراد میتوانند با پرداخت مالیات بر درآمد اجاره ارزی خود بـه دولت کشور ترکیه، سود مناسبی از سرمایه گذاری دراین کشور کسب کنند.

با توجه بـه تعداد بالای مناطق مختلف شهر استانبول، قیمت تقریبی آپارتمان در سایر مناطق بخش اروپایی و آسیایی این شهر را بـه صورت مختصر در ادامه شرح می‌دهیم:

11. منطقه بویوک چکمجه:

منطقه بویوک چکمجه

قیمت تقریبی یک آپارتمان نوساز 3 خوابه و 175 متری معادل 110 هزار دلار اسـت کـه برابر 628 دلار بـه ازای هر متر اسـت. البته قیمت آپارتمان هاي‌ فوق لوکس و دارای منظره دریا دراین منطقه با مساحت 158 متر و 3 خواب برابر با 383 هزار دلار اسـت کـه معادل هر متر 2424 دلار می شود.

12. منطقه کاتالکا:

قیمت آپارتمان دراین منطقه برای یک آپارتمان 165 متری و 3 خوابه برابر با 142 هزار دلار آمریکا اسـت کـه معادل 860 دلار می شود.

13. منطقه اسنلر:

قیمت آپارتمان دراین منطقه بـه طور حدودی برای یک خانه دو خوابه و نوساز برابر با 139 هزار دلار آمریکا و معادل 1311 دلار برای هر مترمربع اسـت.

14. منطقه اسنیورت:

منطقه اسنیورت

در حال حاضر قیمت آپارتمان هاي‌ دو خوابه 121 مترمربعی و یا آپارتمان هاي‌ 4 خوابه 244 مترمربعی در اسنیورت استانبول بـه ترتیب برابر با 125 و 214 هزار دلار آمریکا اسـت؛ این بدین معنی اسـت کـه میانگین قیمت هر مترمربع دراین منطقه بین 877 تا 1033 دلار آمریکا اسـت.

15. منطقه ایوپ:

بنابر آمار وب سایت propertyturkey، قیمت یک آپارتمان نوساز و لوکس یک خوابه و 73 متری در منطقه ایوپ معادل 198 هزار دلار آمریکا اسـت کـه بـه طور تقریبی برابر با متری 2712 هزار دلار اسـت.

16. منطقه فاتیح:

منطقه فاتیح

این منطقه نیز جزو محله هاي‌ گرانقیمت استانبول ترکیه محسوب می شود و خانه هاي‌ بسیار زیبایی در ان قرار گرفته اسـت. در حال حاضر قیمت آپارتمان هاي‌ مجهز و مدرن محدوده توپکاپی برای یک واحد 86 متری و دو خوابه برابر با 250 هزار دلار آمریکا اسـت؛ این بدین معنی اسـت کـه قیمت هر مترمربع واحدهای مدرن فاتیح معادل با 2906 هزار دلار اسـت. البته آپارتمان هاي‌ دو خوابه و سه خوابه با قیمت هاي‌ پایین تر از 150 هزار دلار نیز دراین منطقه پیدا می شود.

منطقه قاضی عثمان پاشا: قیمت آپارتمان هاي‌ این منطقه نیز برای خرید ملک بسیار مناسب بوده و میتوان با هزینه کمی صاحب خانه نوساز شد. برای مثال قیمت یک واحد آپارتمان 63 متری تک خوابه دراین منطقه معادل 81 هزار دلار اسـت؛ این بدین معنی اسـت کـه قیمت هر مترمربع معادل 1285 دلار آمریکا اسـت.

قیمت آپارتمان در بخش آسیایی استانبول

قیمت آپارتمان در بخش آسیایی استانبول

مناطق مختلف بخش آسیایی استانبول شامل 14 منطقه زیر می شود:

 • آدالار
 • آتاشهیر
 • بیکوز
 • چکمه کوی
 • کادیکوی
 • کارتال
 • مال تپه
 • پندیک
 • سانجاک تپه
 • سلطان بیلی
 • شیله
 • توزلا
 • عمرانیه
 • اوسکودار

دراین بین قیمت آپارتمان در برخی از مناطق مشهور و خوش نام بخش آسیایی استانبول بـه شرح زیر اسـت:

1. منطقه بیکوز:

منطقه بیکوز

دراین منطقه از شهر استانبول، یک آپارتمان لوکس سه خوابه و 154 متری با منظره بوسفرس معادل 648 هزار دلار اسـت، این بدین معنی اسـت کـه قیمت هر مترمربع برای آپارتمان هاي‌ لوکس و مبله کنار تنگه بوسفرس معادل 4207 هزار دلار اسـت.

2. منطقه کادیکوی:

منطقه کادیکوی نیز یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید آپارتمان دربخش آسیایی استانبول اسـت. بـه طور میانگین قیمت یک آپارتمان دو اتاق خوابه 109 متری دراین محدوده معادل 111 هزار دلار اسـت؛ این بدین معنی اسـت کـه قیمت هر متر مربع دراین منطقه معادل 1018 دلار اسـت.

3. منطقه مال تپه:

منطقه مال تپه

در حال حاضر قیمت آپارتمان نوساز و مبله دو خوابه و 91 متری دراین منطقه برابر با 127 هزار دلار اسـت؛ این بدین معنی اسـت کـه قیمت خرید هر مترمربع معادل 1395 هزار دلار اسـت.

بهتر اسـت پیش از هر اقدامی بـه مقایسه و انتخاب بهترین گزینه خرید ملک در ترکیه یا ایران پرداخته و بـه خوبی دراین زمینه تحقیق کنید. تمامی قیمت هاي‌ اشاره شده در بالا بـه طور حدودی و میانگین بوده و بنابر شرایط و تجهیزات آپارتمان و محل قرارگیری ان دچار تغییر زیادی خواهد شد.

خرید خانه در منطقه آسیایی استانبول یا منطقه اروپایی

استانبول بـه 2 بخش آسیایی و اروپایی تقسیم میشود و طبق معمول اکثر مهاجران بـه استانبول با توجه بـه شرایط دسترسی و نزدیکی بـه بافت تاریخی و گردشگری، تمایل بـه سکونت در منطقه اروپایی استانبول دارند.

1. بخش آسیایی استانبول منطقه‌ای بومی نشین:

بخش آسیایی استانبول منطقه‌ای بومی نشین

بخش آسیایی استانبول کـه در قاره آسیا واقع شده، محل زندگی شهروندان ترک هست و کمی از جاذبه‌هاي‌ گردشگری استانبول دور هست، اما دارای بافت یکدست و تمیز تری اسـت و بـه تازگی تمایل برای خرید ملک دراین منطقه بیشتر شده و خیلی از ایرانی‌ها در منطقه کارتال، کادیکوی اقادام بـه خرید ملک می‌کنند.

2. بخش اروپایی استانبول؛ محبوب مهاجران

بخش اروپایی استانبول؛ محبوب مهاجران

بخش اروپایی استانبول بیشتر مورد توجه خارجی‌هاست و از رونق زیادی برای خرید و فروش ملک و اجاره برخوردار اسـت. تکسیم در منطقه بی اوغلو، فاتیح، ماسلاک و ساریر هم در قسمت اروپایی استانبول قراردارند. بیشتر جاذبه هاي‌ گردشگری استانبول دربخش اروپایی واقع شده و بـه همین علت بسیاری از گردشگران تمایل بـه اقامت در مناطق اروپایی را دارند. علاوه بر این با توجه بـه دسترسی هاي‌ عالی و امکانات خوبی کـه مناطق اروپایی دارد، ترجیح برخی از خریداران ملک در استانبول بخش هاي‌ اروپایی اسـت.


مطالب مشابه: شهر 18 طبقه زیر زمینی در ترکیه کشف شد + عکس


در پایان

اگر بـه دنبال خرید خانه در ترکیه هستید، اما سرمایه شـما کمتر از 400 هزار دلار امریکاست باید بدانید امکان دریافت شهروندی را ندارید و صرفا میتوانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، مهم نیست ملکی کـه خریداری میکنید 400 هزار دلار باشد، اما باید بدانید حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه می ‌بایست 75 هزار دلار باشد. شـما با خرید ملک بـه ارزش 75 هزار دلار می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال تقاضای اقامت بدهید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت