قیمت گازسوز (CNG) کردن انواع خودروهای سواری و وانت

قیمت گازسوز (CNG) کردن انواع خودروهای سواری و وانت

قیمت گازسوز کردن خودرو سواری و وانت

تاکنون به‌طور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (CNG) در جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی کشور توزیع می‌شد که این رقم به گفته مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام طرح سهمیه‌بندی بنزین و هم‌زمان با اجرای این طرح به‌طور میانگین به روزانه ۲۱ میلیون مترمکعب رسیده است.

 

این درحالی است که خودروهای دوگانه‌سوز اکنون امکان استفاده از سهمیه بنزین خود را نیز دارند و پیش‌بینی می‌شود که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی‌ان‌جی در کشور، حدود ۲ میلیون متر مکعب دیگر افزایش یابد.

 

با توجه به افزایش قیمت بنزین در آبان ماه بسیاری تصمیم به گازسوز کردن خودرو گرفته اند که با توجه به نوع خودرو و حجم مخزنی که میخواهند قیمت های گازسوز کردن خودرو متفاوت است. هزینه گازسوز کردن انواع خودرو های سواری و وانت پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان 1398 اعلام شده و هزینه گازسوز کردن خودرو های بنزینی ایران ماشین و سایپا بسته بـه نوع اتومبیل و اندازه مخزن گاز CNG متفاوت اسـت.

 

به گزارش تالاب تعداد زیادی از رانندگان متقاضی نصب کپسول گاز سی آن جی روی خودروهایشان هستند کـه طبق اعلام رییس اتحادیه سوخت هاي‌ جای گزین باید بـه سایت ngvi.ir مراجعه کرده ودر سامانه ثبت نام گازسوز کردن اتومبیل سواری و وانت اطلاعات اتومبیل و مالک را وارد کنند.

 

طبق اعلام علی محمودیان ریاست اتحادیه سوخت هاي‌ جای گزین قیمت گازسوز کردن ماشین سواری از دو میلیون و پانصد هزار تومان شروع میشود و این قیمت دوگانه سوز کردن دو و نیم میلیونی برای خرید مخزن کوچک گاز سی آن جی اسـت و رانندگانی کـه بزرگ ترین اندازه مخزن گاز طبیعی CNG را تقاضا کنند باید هزینه اي بالغ بر چهار و نیم میلیون تومان پرداخت کنند.

 

بـه مالکین وسایل نقلیه بنزینی توصیه شده اسـت کـه بـه منظور دریافت خدمات مطلوب، نصب قطعات با کیفیت، قیمت مناسب مخزن و تامین ایمنی خود و خانواده شان از مراجعه بـه مراکز تبدیل بدون مجوز و کارگاه هاي‌ غیرمجاز برای گازسوز کردن اتومبیل خودداری کنند.

 

قیمت گازسوز (CNG) کردن انواع خودروهای سواری و وانت

هزینه دوگانه سوز کردن خودرو سواری

قیمت گازسوز کردن یک ماشین سواری کـه نیاز بـه کپسول متوسط گاز طبیعی داشته باشد درحدود سه میلیون الی سه و نیم میلیون تومان اسـت کـه با توجه بـه نوع ماشین سواری ممکن اسـت قیمت ها کمی متغیر باشند.

 

برای پرداخت هزینه دوگانه سوز کردن ماشین سواری، ابتدا باید بـه سایت ngvi.ir مراجعه کرده و فرم هاي‌ لازم را پر کنید و سپس بـه مراکز نصب کپسول سی آن جی معرفی خواهید شد.

 

رانندگان خودروهایی کـه امکان دوگانه سوز کردن آن ها میسر باشد باید هرچه سریع تر نسبت بـه ثبت نام در سامانه دوگانه سوز کردن ماشین اقدام کنند و الویت نصب و راه اندازی با افرادی اسـت کـه زودتر مراحل ثبت نام خودرا تکمیل کرده باشند.

 

طبق گفته علی محمودیان هزینه تبدیل اتومبیل بنزینی بـه دوگانه سوز بستگی بـه کیفیت کیت، نوع اتومبیل و اندازه مخزن CNG دارد و بـه طور میانگین بین 2 و نیم تا 4 و نیم میلیون تومان قیمت تمام شده دوگانه سوز کردن ماشین خواهد بودو همچنین طبق اعلام این مقام مسئول، قیمت گازسوز کردن انواع خودرو های سواری و وانت ثابت خواهد بودو بـه هیچ عنوان در روز‌هاي‌ آینده شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب و تبدیل نخواهیم بود.

 

قیمت گازسوز کردن انواع وانت بار

اگر قصد گازی کردن وانت بار را دارید بهتر اسـت نسبت بـه خرید مخزن بزرگ گاز اقدام کنید تا در روز نیاز بـه چند بار سوختگیری نداشته باشید. قیمت گازسوز کردن وانت بار و مثل نیسان، وانت پراید و وانت پیکان براساس حجم مخزن ارزیابی می‌شود و رانندگان وانت بار کـه قصد خرید کپسول بزرگ گاز CNG را دارند باید درحدود چهار و نیم میلیون تومان هزینه کنند کـه این قیمت با احتساب هزینه قطعات داخل موتور و اجرت گازسوز کردن اتومبیل اسـت.

 

از اولین ساعات شروع سهمیه بندی بنزین، تعداد زیادی از مالکان خودرو های سواری و وانت یگانه سوز بـه دنبال دوگانه سوز ماشین شان هستند و طبق آمار اعلام شده روزانه درحدود سی هزار تقاضا برای گازسوز کردن وانت بار و سواری در سامانه ثبت میشود.

 

قیمت تبدیل وانت بنزینی بـه دوگانه سوز افزایش نمی‌یابد ودر حال حاضر بالغ بر 250 مرکز نصب سی آن جی در کل کشور آماده خدمت رسانی هستند و بـه زودی این شماره بـه 380 کارگاه مجاز تبدیل CNG خواهد رسید.

 


بیشتر بخوانید: فواید و مضرات گازسوز کردن خودرو «گاز طبیعی CNG»


 

سامانه ثبت نام گازسوز کردن خودرو

رییس اتحادیه سوخت هاي‌ جای گزین بـه تازگی اعلام کرده اسـت کـه متقاضی دوگانه سوز کردن ماشین باید نسبت بـه نام نویسی در سامانه NGVI.IR اقدام کند. پس از ثبت نام و درج اطلاعات مورد نیاز، باید منتظر ارسال پیامک از طرف اتحادیه سوخت هاي‌ جای گزین باشید کـه طبق معمول یک هفته پس از ثبت نام، پیامک روی گوشی متقاضی گازسوز کردن اتومبیل ارسال خواهد شد.

 

مالک اتومبیل کـه تقاضای تبدیل را در سامانه بـه ثبت رسانیده اسـت پس از دریافت پیامک از طرف اتحادیه، باید مجددا بـه سایت NGVI.IR مراجعه کرده و نسبت بـه انتخاب مرکز نصب گاز سی آن جی نزدیک بـه محل اقامت خود اقدام کند.

 

علی محمودیان بـه تازگی اعلام کرده اسـت کـه تمام تقاضای هاي‌ ثبت شده در سامانه دوگانه سوز کردن خودروها ظرف مدت دو ماه آینده رسیدگی و نصب کپسول گاز روی ماشین انجام خواهد شد. توصیه میشود رانندگان نزدیکترین مراکز بـه محل اقامت خودرا انتخاب کنند تا برای نصب مخزن و تبدیل ماشین بـه دوگانه سوز بـه مشکل بر نخورند.

 

شـما راننده گرامی با پرداخت هزینه دوگانه سوز کردن خودروی خود، علاوه بر صرفه جویی در هزینه سوخت مورد نیازتان بـه داشتن هوای سالم کمک خواهید کرد. قیمت گازسوز کردن انواع خودرو های سواری و وانت بار را دراین مقاله از سایت تالاب بیان کردیم کـه امیدواریم مورد رضایت شـما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

قیمت گازسوز (CNG) کردن انواع خودروهای سواری و وانت

پیش‌بینی افزایش ۲۶ درصدی مصرف سی‌ان‌جی

در این باره با اشاره به این‌که زمان فعلی برای پیش‌بینی دقیق زود است و امیدواریم تا پایان آذرماه بتوانیم مقدار دقیق این افزایش را اعلام کنیم، گفت: پیش‌بینی ما این است که میزان مصرف سی‌ان‌جی در کشور به حدود روزانه ۲۴ میلیون مترمکعب برسد.

 

وی ضمن تاکید بر آمادگی جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سراسر کشور برای عرضه گاز طبیعی فشرده موردنیاز خودروهای دوگانه‌سوز گفت: با افزایش تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سطح کشور، هم‌اکنون ظرفیت مناسبی به لحاظ عرضه سی‌ان‌جی به خودروها در کشور وجود دارد.

 

وی با اشاره به مزایای سوخت پاک سی‌ان‌جی افزود: با همکاری موسسه استاندارد در تلاشیم جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی را که غیرعملیاتی شده بودند، هر چه زودتر عملیاتی کنیم.

 

دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا برای گازسوز کردن خودروها

همچنین رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین با بیان این‌که متقاضیان برای گازسوز کردن خودروها می‌توانند به سامانه جامع اطلاعات خودروهای دوگانه‌سوز (NGVI.IR) مراجعه کنند و از طریق زبانه تبدیل خودروها، برای ثبت‌نام تبدیل خودروی خود اقدام کنند، افزود: در مدت یک هفته از طرف این اتحادیه پیامکی برای متقاضیان ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه، نزدیک‌ترین مرکز مجاز به محل سکونت خود را برای تبدیل انتخاب و مراجعه کنند.

 

علی محمودیان با اشاره به افزایش گسترده حجم تقاضا برای گازسوز کردن خودروها هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین تا مرز دریافت روزانه ۳۰ هزار تقاضا در سامانه گفت: اولویت تبدیل خودروها با افرادی است که زودتر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و لازم است متقاضیان تبدیل هرچه زودتر درخواست خود را ثبت کنند.

 

مردم عجله نکنند

رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین با تاکید بر لزوم صبوری از سوی متقاضیان گفت: حداکثر ظرف دو ماه آینده خدمات‌رسانی به همه متقاضیان گازسوز کردن خودروها انجام خواهد شد و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند. هزینه تبدیل خودروها به دوگانه‌سوز هم بسته به کیفیت کیت، نوع خودرو و سایز مخزن به‌صورت میانگین ۲.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان است و این رقم ثابت است و به هیچ وجه در روزهای آینده شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب نخواهیم بود.

 

مردم فقط به مراکز مجاز مراجعه کنند

وی همچنین با اشاره به لزوم گازسوز کردن خودروها از طریق سامانه جامع اطلاعات خودروهای دوگانه‌سوز (NGVI.IR) و مراکز مجاز تبدیل تاکید کرد: مردم به‌منظور دریافت خدمات و محصولات با کیفیت و قیمت مناسب و نیز تامین ایمنی خود و خانواده از مراجعه به مراکز و کارگاه‌های غیرمجاز تبدیل خودروها خودداری کنند.

 

محمودیان افزود: خوشبختانه قطعات و تجهیزات موردنیاز این صنعت کاملا بومی‌سازی شده و با توجه به افزایش تعداد تقاضاها، هم‌اکنون کارخانجات تولید تجهیزات موردنیاز این صنعت ظرفیت تولید خود را افزایش داده است و به‌صورت شبانه‌روزی و دو شیفته کار می‌کنند.

 

گفتنی است، هم اکنون ۲۴۷۲ جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در سطح کشور فعال‌ هستند که از این تعداد ۲۳ جایگاه در استان تهران آماده خدمات‌رسانی به هموطنان است.

 

مجله تالاب

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت