مشخص شدن مبلغ سهام عدالت

مشخص شدن مبلغ سهام عدالت

سهام عدالت قیمت خود را مشخص کرد 

 

سهام عدالت یکی از دغدغه هاي مهم مردم شده است در ادامه می‌توانید با مشخص شدن قیمت سهام عدالت تالاب را دنبال نمایید. 

 

سهام عدالت به گزارش تالاب رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: واریز سود سهام عدالت برای همه ی ۴۷میلیون نفر مشمول به‌ صورت یکجا امکان واریز ندارد، اما می توان این قول رابه مردم داد که در چند روز آینده واریز مرحله اول سود شروع خواهد شد.

 پوری حسینی درمورد نحوه واریز سود سهام عدالت که قرار بود تا انتهای شهریور واریز شود، گفت: بعد از یازده سال که از شروع پروژه واگذاری سهام عدالت می گذرد سال جاري قرار شد برای اولین بار سود سهام عدالت به صورت قانونی در اختیار مشمولان قرار بگیرد.

 
وی افزود: شرکت هاي سرمایه پذیر از سال 95 باید سود ساخت شده خودرا از طریق واگذاری به سازمان خصوصی سازی در اختیار مشمولان قرار دهند. البته پایان تیرماه دوران صدور مصوبات شرکت هاي سرمایه پذیر بودو طبق قانون بعد ازآن 8 ماه مهلت دارند تا این سود رابه حساب سازمان خصوصی سازی واریز کنند.

مشخص شدن مبلغ سهام عدالت
 
پوری حسینی گفت: چند شرکت هم وجود دارند که سال هاي مالی آن ها 31 خرداد و 31 شهریور است که آن ها درسال 97 پایان 8 ماه قانونی شان فرا خواهد رسید.
 

رییس کل سازمان خصوصی سازی افزود: این سازمان به سبب مصوبه شورای عالی اجرای سیاست هاي کلی اصل 44 موظف است که این سود را از شرکت هاي سرمایه پذیر مطالبه و به حساب مشمولان واریز کند اما تا زمانی که این سودهای دریافتی به حد نصابی نرسیده باشد امکان اینکار وجود ندارد.

 
وی گفت: تا امروز حدود 20 درصد یعنی حدود 650 میلیارد تومان از 3400 میلیارد تومان سود مصوب به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شده و ما اعلام کردیم که تا پایان شهریور واریز سود سهام عدالت در یک مرحله شروع خواهد شد. البته در طی یک ماه گذشته به علت برخی مشکلات فنی امکان واریز سود در مرحله اول کمی به تاخیر افتاده است. اما می توان این قول رابه مردم داد که در چند روز آینده واریز مرحله اول سود شروع خواهد شد.

 
معاون وزیر اقتصاد افزود: ضمنا این نباید تلقی شود که قرار بوده تا پایان شهریور سود به صورت کامل واریز شود چرا که شرکت هاي سرمایه پذیر تا انتهای اسفند برای واریز سود مصوب خود مهلت دارند. البته این مهلت تا پایان شهریور، توسط شورای عالی سیاستهای اجرایی اصل 44، یکماه تمدید و تا پایان مهر ماه مشمولان مهلت داشتند درصورت تمایل ارزش سهام خودرا تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند که این مهلت نیز به پایان رسیده است.

 
پوری حسینی درمورد نحوه توزیع سهام عدالت تاکید کرد: واریز سود برای همه ی 47 میلیون نفر به صورت یکجا امکان واریز ندارد ودر صورت شروع واریز سود سهام عدالت کم کم به حساب مشمولان انتقال خواهد یافت.

 
رییس کل سازمان خصوصی سازی درمورد بازگشت سهام مشمولانی که ما به التفاوت سهام عدالت خودرا پرداخت نکرده اند هم گفت: درسال 85 تعدادی از شرکت ها بعنوان شرکت هاي سرمایه پذیر انتخاب شدند و بخشی از سهام هر کدام از این شرکت ها از یک تا نود درصد به سهام عدالت اختصاص پیدا کرد.

 
وی گفت: دولت هم برای هر مشمول در آن دوران یک میلیون تومان سهم درنظر گرفت و قرار بر این شد که از محل سود همین سهام قیمت یک میلیون تومانی آن به دولت پرداخت شود.

 

پوری حسینی اضافه کرد: هیچگاه سهام عدالت رایگان در اختیار مردم قرار نگرفته بلکه قرار بر این شد که هر مقدار از یک میلیون تومان قیمت سهام از محل سودش وصول شد الباقی قیمت سهم از مشمول دریافت شود تا مشمول به صورت کامل صاحب سهام عدالت خود گردد. اما درصورت نپرداختن الباقی قیمت سهم از طرف مشمول تنها بخشی از سهم که از طریق سود سهام قیمتش به دولت پرداخت شده سهم مشمول میشود و باقی سهم به دولت بازگردانده می‌شود.

 مشخص شدن مبلغ سهام عدالت
به گزارش تالاب پوری حسینی در مورد بازگرداندن باقی سهامی که از سوي مشمولان ما به التفاوتش پرداخت نشده تاکید کرد: سهام عدالت به هیچ عنوان به کسی واگذار نشده بود که ازجانب دولت پس گرفته شود، بلکه بخشی از سهام که هزینه اش پرداخت شده به مشمول تعلق دارد و بخشی که پرداخت نشده هنوز در اختیار دولت است.

 
رییس کل سازمان خصوصی سازی درمورد قیمت فعلی هر سهم در بازار هم گفت: یک میلیون تومان سهامی که درسال 85 به هر مشمول اختصاص داده شده در حال حاضر حدود دو میلیون تومان ارزش دارد، اما ما هنوز تفاوت آن رابا همان قیمت یک میلیون تومان سال 85 برای مشمولان ارزیابی میکنیم.

 
پوری حسینی گفت: مشمولان سهام عدالت تا زمانی که سهام عدالت آزاد و قابل خرید و فروش شود هم سالیانه سود آنرا  دریافت میکنند و هم در دوران آزادسازی به قیمتی که قطعا بالاتر از 2 میلیون تومان امروز است امکان فروش آنرا دارند.

 

جدیدترین مطالب سایت