نحوه دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانواده

نحوه دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانواده

چگونه بعد از فوت سرپرست خانواده یارانه تعلق میگیرد ؟

اگر به هر دلیلی سرپرست خانواده فوت کرده باشد یارانه خانواده با کش و قوص هایي همراه میشود .

 

به گزارش تالاب 68 مرحله از پرداخت یارانه نقدی دولت به خانوارهای ایرانی می‌گذرد و این موضوع همواره با کش و قوس‌هایي همراه بوده هست، اما در این میان میباشند افرادی که به 45500هزار تومان دلخوش میباشند و برای آن برنامه ریزی میکنند. هر از چند گاه سوالاتی هم مربوط به یارانه از سوی مردم مطرح می‌شود که باید پاسخ داده شود.

 

طی چند سال جدید مشکلات و مسائل فراوانی در اساس نحوه پرداخت یارانه ها و همین طور قطع و وصل شدن یارانه هاي افراد وجود داشته هست و دور از ذهن نیست که مردم و مجریان طرح هدفمندی در طول اجرا با مشکلات و سوالات متعددی برخورد کنند.

 

دولت بعنوان مجری پرداخت یارانه ها در مراحلی نیز بعضی اقدامات را به صورت یکطرفه مثل قطع یارانه هاي افراد پردرآمد یا ارسال پیامک به بعضی سرپرستان و درخواست انصراف داوطلبانه از دریافت یارانه ها را مطرح کرد که در مقطعی باعث نارضایتی بعضی شهروندان نیز شد.

 

یکی از شایع ترین مسائل و مشکلاتی که ممکن هست در زمان دریافت یارانه خانوار اتفاق بیافتد، فوت سرپرست خانوار هست که بعضی شهروندان از این بابت دچار مشکلاتی شده اند و سوال می پرسند که چطور یارانه خود را مجدد برقرار کنند.

 

برای یافتن پاسخ این سوال بررسی هایي انجام شده که نتیجه آن به شرح زیر هست:

 

1» یکی از افراد خانوار که سرپرست جایگزین هست، در گام اول لازم هست در اسرع وقت برای اصلاح اطلاعات خانوار خود به سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه کند.

 

2» در گام بعدی باید با مدارک فوت سرپرست و مدارک سرپرست جدید به نزدیک ترین دفتر پلیس +10 محل سکونت مراجعه و با ارائه مدارک شناسایی کامل سرپرست جدید را معرفی کند.

3» سپس برای تغییرحساب بانکی برای سرپرست جدید، مادر یا عضوی دیگر از خانوار باید به یکی از شعب بانکی که حساب یارانه سرپرست قبلی در آن بوده مراجعه و حساب جدیدی را به این منظور افتتاح و در سامانه refahi.ir ثبت کند.

 

4» کلیه بانک‌هاي عامل موظفند در صورت مسدود بودن مبلغ یارانه آن گونه خانوارها در حساب متوفی، بلافاصله پس از ثبت حساب سرپرست جدید در سامانه refahi.ir، مبلغ مزبور را از حساب متوفی به حساب سرپرست جدید منتقل کنند.

 

یکی از نکات مهم در انجام صحیح تعیین سرپرست این هست که بازماندگان در اسرع وقت نسبت به اصلاح اطلاعات خانوار خود اقدام کنند چرا که این احتمال وجود دارد، مهلت سازمان هدفمندی برای اجرای اینکار به اتمام برسد، هر چند که در این روال 4گانه هیچگونه اشاره اي به مهلت در اصلاح اطلاعات خانوار نشده هست.

 

نحوه دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانواده

جدیدترین مطالب سایت