آمار تصادفات نوروزی تاکنون چقدر بوده است ؟

مجموعه : اخبار حوادث
آمار تصادفات نوروزی تاکنون چقدر بوده است ؟

آمار کشته ها در سفرهای نوروزی چقدر بوده است ؟

هر ساله صذها تن از هموطنان عزیزمان به دلایل مختلفی که وجود دارد در تصادفات جاده ای کشته میشوند.

هنوز آمار دقیقی از تصادفات نوروز از تاریخ 2 فروردین به بعد منتشر نشده است.

 

آمار تصادفات نوروزی تا 2 فروردین :

جانشین پلیس راهور ناجا گفت:‌ تا روز گذشته 145 نفر در جاده های کشور به علت تصادفات جان خود را در صحنه حادثه از دست داده اند.

سردار “موسی امیری ” در حاشیه بازدید از ایستگاه پلیس راه رشت انزلی، با مهمان نواز خواندن مردم گیلان، گفت: با همکاری و تعامل پلیس و سایر دستگاه ها، تلفات تصادف در شهرهای استان گیلان به صفر رسیده و میزان تصادفات در جاده های استان کاهش یافته است.

 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در ٢٩ اسفند و اول فروردین تردد بیشتر از حد انتظار بوده، بیان داشت: آرامش و امنیت راه ها تنها با مشارکت مردم ممکن خواهد شد.

 
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در بسیاری از راه های کوهستانی شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش برف هستیم، خاطرنشان کرد: صبر و حوصله در سفر، بسیاری از خطرات را کاهش خواهد داد.
 
جانشین پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بی احتیاطی و عدم توجه به جلو کشته شدن ١٤٥ نفر و مجروح شدن دو هزار و ٩٥٠ نفر در روزهای گذشته را در پی داشته است، اظهار داشت: این آمار زنگ خطر را برای جامعه به صدا درآورده است.
 
سردار موسی امیری با اشاره به اینکه استان گیلان جزو استان های قرمز کشور در زمینه تصادف موتورسیکلت است، تصریح کرد: روش های بازدارنده در این خصوص کافی نیستند و باید روش آموزش و فرهنگسازی را در پیش گرفت.
 

آمار تصادفات نوروزی تاکنون چقدر بوده است ؟

 

آمار تصادفات تاکنون چقدر بوده است ؟

جانشین پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه حجم سفرهای نوروزی در روزهای گذشته از همیشه بیشتر بوده است، خاطرنشان کرد: از شروع تعطیلات تا امروز در استان گیلان شاهد گره ترافیکی خاصی نبوده ایم.
 

سردار امیری با تصریح بر اینکه آمارهای اخیر در زمینه تصادفات هشدارآمیز هستند، اظهار داشت: راننده ها باید با التزام به قوانین، از تلخ شدن کام خانواده ها در نوروز جلوگیری کنند.
 
این مقام ارشد انتظامی تلاش شبانه روزی مأموران پلیس راهور را عامل برقراری ثبات در راه ها دانست و تاکید کرد: با همین مدیریت و همین مجاهدت، نوروز کم حادثه ای را پشت سر خواهیم گذاشت.
 

تصادفات در سال 91

همزمان با اجرای طرح نوروزی پلیس راهور از 25 اسفند فروردین سال گذشته تا ساعت 14 روز دوازدهم فروردین آمار وقوع تصادف 20 درصد کاهش نشان می دهد. این درحالی است که میزان صدور قبض جریمه نیز براساس برآوردهای اولیه تا 24 درصد کاهش یافته است.

 

در تصادفات نوروز امسال وسایل نقلیه شخصی از جمله سواری و وانت بیشترین میزان مقصران تصادفات را به خود اختصاص داده اند و خودروهای مسافربری عمومی نیز با توجه به اجرای طرح تشدید کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی تنها در 2.5 درصد تصادفات مقصر هستند.

 

تصادفات جاده ای در کشور :
 
جدیدترین مطالب سایت