خرید و فروش در اینترنت

تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در آفریقای مرکزی

مجموعه : اخبار حوادث
تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در آفریقای مرکزی

تجاوز وحشیانه به زنان آفریقایی

در نا امنی و هرج و مرج تعداد تجاوز ها در آفریقا افزایش یافته است. تجاوز زوری به بیش از 100 زن توسط نیروهای بین الملی در آفریقای مرکزی باعث انتشار این اخبار  نا امید کننده از اوضاع افریقا شد.

 

تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در جمهوری آفریقای مرکزی جنجال به پا کرد.

 

به گزارش تالاب اخبار هولناکی از استقرار نیروهای بین المللی در افریقا و انجام تجاوز هاي جنسی و کارهای فجیع تری منتشر شده است. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بانگی، پایتخت کشور جمهوری آفریقای مرکزی – 9 دسامبر 2014سازمان ملل در روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که بدلیل «اتهامات مربوط به سو استفاده هاي جنسی از جانب نیروهای سازمان ملل،

 

دیگر نیروهای حاضر و همچنین غیرنظامیان» نماینده اي رابه استان کِمو دراین کشور ارسال کرده است.اتهام “برقراری آمیزش جنسی با حیوانات” اینبار به نیروهای فرانسوی حافظ صلح سازمان در جمهوری آفریقای مرکزی وارد شده است.

 

این در حالی است که این اتفاق تنها یک نمونه از اتهامات وارد شده به نیروهای بین المللی مستقر دراین کشور است. لیزی دیردن گزارش میدهد.

تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در آفریقای مرکزی

به گزارش تالاب گزارش ها نشان میدهد که نیروهای بین المللی حافظ صلح در جمهوری آفریقای مرکزی به حدود 100 دختر دراین کشور تجاوز جنسی کرده اند. این اتفاق در حالی رخ داده که سه تن ازآن دخترها از فاجعه اي دیگر پرده برداشته اند و آن این که یک فرمانده نظامی فرانسوی درسال 2014، انها را مجبور به برقراری روابط جنسی با یک سگ کرده است.

 

بر اساس گزارش هاي سه سال اخیر، سازمان ملل خواستار بررسی فوری اتهامات مربوط به تجاوز و حمله شده است.در همین رابطه، نماینده سازمان ملل متحد در ماموریت «مینوسکا» که هدفش برقراری ثبات دراین کشور جنگ زده است، با قربانیان این جنایات در روز شنبه دیدار داشت

 

که طی آن از وقایع خوفناک نیروهای محلی، نیروهای سازمان ملل و همچنین نیروهای ارسالی کشور فرانسه پرده برداشته شد.نتایج بررسی هاي صورت گرفته هنوز به صورت عمومی منتشر نشده، اما کمپین جهان عاری از ایدز برخی جزئیات از ابعاد پرونده ها را از طریق منابع آگاه دریافت کرده است.

تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در آفریقای مرکزی

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بانگی، پایتخت کشور جمهوری آفریقای مرکزی – 9 دسامبر 2014به نقل ازآن سه دختر گفته شده که نفر چهارمی هم در کار بوده که متاسفانه بدلیل ابتلا به بیماری ناشناخته درگذشته است. آن سه دختر می‌گویند که به دستور یک فرمانده فرانسوی عضو نیروهای «سانگاری» عریان شده بودند.

 

به گزارش تالاب انها همچنین می‌گویند که به اجبار آن فرمانده با یک سگ روابط جنسی برقرار کرده بودند ودر ازای آن به هر یک معادل شش پوند داده شده است.

 

یکی از قربانیان این فاجعه میگوید که پس از تجاوز توسط مردم محلی «سگ سانگاری» خطاب می شده است. کمپین جهان عاری از ایدز نیز در گزارش خود نوشته که آن سه دختر پس از تجاوز خواستار درمان هاي اولیه دکتری شده بودند.

 

حتماً بخوانید:

فیلم تجاوز جنسی وحشیانه به دختر جوان در لباس فروشی

 

تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در آفریقای مرکزی

البته ابعاد جنایات نیروهای حافظ صلح از این ماجرا گسترده است؛ چندی پیش گزارشی از تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در جمهوری آفریقای مرکزی منتشر شد. حتی در گزارشی دیگر که سال گذشته میلادی منتشر شده بود، مشخص شد که نیروهای فرانسوی برای تهیه غذا برای کودکان فراری از خشونت، انها را مجبور به اجرای حرکات جنسی کرده بود.

 

بتازگی در گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل آمده که 98 دختر تنها دریک استان این کشور مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند. پرونده هاي مشابه این اتفاقات باعث شده تا تمرکزها بر نحوه فعالیت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد، خصوصا نیروهای مستقر در جمهوری آفریقای مرکزی و کنگو بیشتر شود.

 

تجاوز نیروهای حافظ صلح به دختری 12 ساله در آفریقای مرکزی

گفتنی است تعداد پرونده هاي این چنینی مربوط به نیروهای فرانسوی، تحت عنوان عملیات سانگاری که به صورت مستقل در جمهوری آفریقای مرکزی فعالیت میکند، کم نبوده است.سازمان ملل در روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که بدلیل «اتهامات مربوط به سو استفاده هاي جنسی از جانب نیروهای سازمان ملل،

 

دیگر نیروهای حاضر و همچنین غیرنظامیان» نماینده اي رابه استان کِمو دراین کشور ارسال کرده استدر این بین، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد این اتهامات را «منزجر کننده» خوانده و گفته که تمام موارد را بررسی خواهد کرد. او میگوید: «ما یکایک اتهامات وارد شده را بررسی خواهد کرد.

 

به گزارش تالاب عده اي از این اتهامات واقعا نفرت انگیز هستند. ایجاد شرایط مناسب برای قربانیان ضروری است و از انها باید به نحو احسنت مراقبت شود.»افرادی که از درگیری ها در جمهوری آفریقای مرکزی در حال فرار هستندگفتنی است بیشتر اتهامات متوجه نیروهای اعزامی از سوی دو کشور گابن و بوروندی است

 

که بین سال هاي 2013 تا 2015 در استان کمو مستقر شده بودند. علاوه بر آنها، به نیروهای سانگاری فرانسه که در همان برهه در کشور جمهوری آفریقای مرکزی مستقر شده بودند نیز اتهاماتی جدی وارد شده است. مقامات سه کشور گابن، بوروندی و فرانسه در همین رابطه در جریان امور قرار گرفته اند.

 

سازمان ملل پس از آغاز درگیری ها درسال 2013 دراین کشور، حدود 10 هزار نیرو را عازم این کشور کرد. فرانسه نیز بنا به تقاضای دولت بانگی به آنجا نیرو اعزام کرد. خوشبختانه خشونت هاي نظامی همگام با ازسرگیری رویه انتخاباتی دراین کشور کاهش یافته،

 

اما نگرانی ها پیرامون سو استفاده هاي جنسی و جنایات جنگی همان‌ گونه بالا است.گفتنی است وزیر دفاع فرانسه، بنا به تقاضای ایندیپندنت، از اظهار نظر پیرامون این رابطه خودداری کرده است.

 

گروه اخبار حوادث تالاب

برچسب‌ها: