روایت تنها بازمانده حادثه بوئینگ 707 ارتش از سقوط هواپیما + فیلم

مجموعه : اخبار حوادث
روایت تنها بازمانده حادثه بوئینگ 707 ارتش از سقوط هواپیما + فیلم

روایت تنها بازمانده حادثه بوئینگ 707 ارتش از سقوط هواپیما

هواپیمای 707 ارتش جمهوری اسلامی ایران که جهت تنظیم بازار گوشت اقدام به وارد کردن گوشت از کشور های همسایه کرده بود پس از فرود بعلتی که توضیح داده شده از آخر باند خارج و به منطقه مسکونی بیرون از فرودگاه وارد شد و این حادثه تلخ رقم خورد.

 

روایتی از تنها بازمانده هواپیمای مرگ ایرانی

تنها بازمانده سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ سرهنگ فرشاد مهدوی گفت: زنده بودن من شبیه یک معجزه بودو وارد راهی شدیم که به ملت خدمت کنیم و هر وقت لازم بود جان خودرا فدا کنیم.

 

به گزارش تالاب سرهنگ فرشاد مهدوی تنها بازمانده حادثه سقوط هواپیما باری بوئینگ ۷۰۷ در فرودگاه فتح کرج در رابطه با این سانحه، اظهار داشت: قرار بود برای تنظیم بازار از کشور قرقیزستان گوشت وارد کنیم.

وی ادامه داد: به مقصد رفتیم و بارگیری شد، استراحت کردیم و صبح زود حدود ساعت پنج یا پنج و نیم بود که به سمت تهران پرواز کردیم. مهدوی خاطر نشان کرد: موقع فرود همه ی چیز عادی بودو نرمال نشستیم، طبق دستور العمل هاي‌ نرمال فرودگاه را دیدم و نشستیم.

 

وی ادامه داد: یک لحظه دیدیم آخر باند است و سرعت زیاد بودو یک لحظه قبل از برخود دیگر هیچی چیزی یادم نیست، دیگر هیچ چیزی نفهمیدم تا دیدم که دود همه ی جا را گرفته، یک نفر با لباس سفید زیر من افتاده بودو یک نفر با لباس مشکی روی من افتاده بود.

 

این مهندس پرواز عنوان کرد: بین دو نفر گیر افتاده بودم و دیدم آتش به من نزدیک می شود و آهن بین لباس هایم گیر کرده بودو همان لحظه دیدم جوانی آنجا ایستاده و داد زدم، کمک! نمی دانم صدای من شنیده می شد یا نه؟ این که چگونه صدای مرا شنید امدادهای الهی بوده.

 

وی همچنین بیان کرد: لحظه آخر حادثه که متوجه شده بودم دیگر امکان عکس العملی نداشتیم، خیلی ناگهانی پیشرفت، زنده ماندن من یک معجزه است و احساس مرگ به من دست داد و مانند فیلم ها به فکر کار انجام نشده اي هستم که به خاطر ان زنده ماندم.

 

مهدوی تاکید کرد: ما هم وارد این راه شدیم که به ملت ایران خدمت کنیم و هر وقت لازم شد، جان خودرا فدا کنیم و نیاز به تقدیر و تشکر نداریم و عاشقانه کار می‌کنیم، عاشقانه خدمت میکنیم و عاشقانه هم می میریم.

 


روایت تنها بازمانده حادثه بوئینگ 707 ارتش از سقوط هواپیما + فیلم

مصاحبه با همسر تنها بازمانده بوئینگ 707 ارتش

روزنامه ایران نوشت: وقتی پیام از سوی خلبان مخابره شد همهمه زیادی داخل هواپیمای بویینگ 707 به وجود آمد. چشم‌ها نگران شد و ذهن‌ها مغشوش.

 

وحشت از آنکه شاید این آخرین لحظات عمرشان است. چند ثانیه لازم بود تا هرکدام آخرین عکس هایي که از عزیزانشان در ذهن دارند مرور کنند. همسر، فرزندان، پدر، مادر، برادر و خواهری که دیگر تا قیامت نخواهند دید…

 

هواپیما قصد فرود در پایگاه هوایی فتح را دارد، پایگاهی که انتهایش آخر زندگی 15 سرنشین است. آخر دنیا برای دلاورمردان ارتشی و خدمه هواپیما.نخستین تماس هواپیمای باری با زمین نشان از ان دارد که قرار نیست فرود معمولی باشد، لرزه بر اندام همه ی سرنشینان افتاده، انتظار میکشند تا شاید از این هیاهوی وحشت زنده بمانند اما وقتی دیواره انتهای باند هم نمی تواند این تابوت مرگ را بازرسی کند، دیگر همه ی سرنشین‌ها خودشان را برای سفری دیگر آماده میکنند، سفری که دیگر مقصدش «پیام» نیست…

اما برخورد با ویلای مسکونی کنار باند، آخر ماجرا نیست. 15 مسافر بارشان را بستند و رفتند اما یکی از مسافران برگشت. برگشت به این دنیا تا وقتی همگان پیکر سوخته هواپیمای 707 را می بینند، متعجب شوند از آنکه او چگونه تنها بازمانده آخرین سفر است…سرهنگ «فرشاد مهدوی قلعه» مهندس پرواز، تنها بازمانده این هواپیما حالا در بستر بیماری است.

 

او جراحت‌هاي‌ زیادی برداشته که در آینده‌اي نزدیک ترمیم میشود اما مجروح که از سفر همیشگی یاران و همسفرانش بر دلش مانده شاید هیچگاه بهبود نیابد.هر چند بعلت جراحت و شوک شدید پزشکان به وی اجازه گفت‌و‌گو نداده‌اند ولی موفق شدیم تا با «نازی بهاری» همسر وی درباره ان روز تلخ و وضعیت همسرش به گفت‌و‌گوی اختصاصی بنشینیم.

 

زن جوان در حالی‌که اشک می‌ریخت گفت:

خدا را شکر می کنم که همسرم زنده است و از مردم می خواهم برای سلامتی‌اش دعا کنند و به خانواده‌هایي که عزیزانشان را در این حادثه غم‌انگیز ازدست داده‌اند.

تسلیت میگویم و امیدوارم خداوند برای تحمل این مصیبت به آن ها صبر بدهد.

 

روایت تنها بازمانده حادثه بوئینگ 707 ارتش از سقوط هواپیما + فیلم

 

چند سال است که با مهندس فرشاد مهدوی قلعه ازدواج کردید؟

 

21 سال است و دوپسر 17ساله و11 ساله داریم.

 

همسرتان چند سال است که در نیروی هوایی خدمت می کند؟

حدود 27سالی می شود که بعنوان مهندس پرواز در نیروی هوایی فعالیت دارد.

 

خبر حادثه را کی شنیدید؟

 

من خانه بودم که تلفن خانه زنگ خورد وقتی گوشی را برداشتم از ستاد موضوع سانحه هوایی رابه من خبر دادند و گفتند که از جزئیات بیشتر بی‌خبر هستند اما ظاهرا همسرم شهید شده است. دیگر نمی دانم چه اتفاقی افتاد چشمانم سیاهی رفت و از شدت ناراحتی بیهوش شدم.

 

کی متوجه شدید که مهندس مهدوی قلعه زنده هستند؟

درتماس‌هاي‌ بعدی به من اطلاع دادند که همسرم زنده هستند و وی را به بیمارستان شریعتی استان البرز منتقل کرده‌اند خودم رابه سرعت به آنجا رساندم وقتی شوهرم را دیدم که بر روی تخت است و سر و صورتش را بسته‌اند شوکه شدم ولی همین که او زنده بود سجده شکر به جا آوردم.

 

ماجرای نجات همسرتان را میدانید؟

من بعد از این که همسرم از بیمارستان شریعتی به بیمارستان بعثت تهران منتقل شد متوجه شدم، فردی که در ساختمان‌هاي‌ مجاور محل حادثه کار می‌کرده وی را نجات داده است.

 

آیا با این مرد صحبت کرده اید؟

هنوز شرایطی فراهم نشده که با او ملاقات داشته باشیم ولی من و فرزندانم مدیون او هستیم. او جان همسرم را از مرگ حتمی نجات داد و تا پایان عمرمان دعاگوی او هستیم.

 

می‌گویند لحظه نجات همسر شما از زنده بودن سه همکارش در هواپیما اطلاع داده است آیا این موضوع صحت دارد؟

خیر من چنین حرفی نشنیدم ضمن این که شرایط جسمی و روحی همسرم طوری بوده است که توانایی صحبت کردن در این مورد را ندارد.

روایت تنها بازمانده حادثه بوئینگ 707 ارتش از سقوط هواپیما + فیلم

هم‌اکنون وضعیت جسمانی او چگونه است؟

او بشدت از ناحیه سر و دست آسیب دیده است اما خدارو شکر رو به بهبودی است بیشترین مشکلی که دارد شوک شدید روحی است که از شنیدن خبر شهادت همکارانش به او وارد شده است. او بهترین رفیق وهم خدمتی‌اش راکه 27سال با یک دیگر دوست بودند به نام سرهنگ علیزاده در این حادثه از دست داده و بشدت شوکه شده است و پزشکان از ما خواسته‌اند از تداعی کردن این حادثه تلخ برای او خودداری کنیم.

 

آیا در پروازهای قبلی خطراتی را تجربه کرده بود؟

نه. درست است که پروازهای زیادی داشتند اما تاکنون چنین حادثه تلخی را تجربه نکرده بود. همسرم رزمی کار است و بیشتر تکواندو کار میکند و قدرت بدنی خوبی دارد.

 

این هواپیما که برای تنظیم بازار گوشت اقدام به حمل گوشت گرم از کشور های همسایه کرده بود دچار حادثه شد و متاسفانه تعدادی از هموطنان عزیزامان را در این حادثه تلخ از دست دادیم.

 

منبع: روزنامه ایران ؛ رکنا

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت