در حاشیه حمله سگ به یک خانواده در لواسان (حمله به دختر 10 ساله)

مجموعه : اخبار حوادث
در حاشیه حمله سگ به یک خانواده در لواسان (حمله به دختر 10 ساله)

حمله سگ شکاری به دختر 10 ساله در پارک !

در تمامی کشور های دنیا یک سری قوانین برای پیشگیري از آسیب رساندن سگ ها به انسانها وجوددارد. مثلاً بیرون بردن سگ بدون قلاده در تعداد زیادی از کشورها ممنوع است . یا جالب است بدانید بیرون بردن سگ پیتبول بدون قلاده و پوز بند که پیشگیري می‌کند از گاز گرفتن در کشورهایی که سگ آزاد هست اجباری است.

 

شاید اجباری کردن بستن پوز بند برای سگ هاي‌ شکاری در مکان هاي‌ عمومی یک راهکار مناسب باشد برای کسانی که سگ هاي‌ شکاری دارند !

 

سگ پیتبول جزو خطرناک ترین سگ هاي‌ شکاری است که ورود ان در تعداد زیادی از کشورها ممنوع است . حال ممنوعیت ورود سگ ها فقط راحل نیست و  می تواند با اجباری کردن عده اي از این قوانین خطرات این چنینی را کاهش داد.

 

یا بد نیست مکان هایي مناسب برای گردش حیوانات خانگی درنظر گرفته شود تا هم حقوق حیوانات رعایت شود و هم خطر اسیب رساندن به شهروندان از بین برود.

 

به هر حال امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم …( در صورت داشتن نارحتی قلبی یا عصبی لطفا عکس آخر را مشاهده نکنید)

 

 رییس دادگستری لواسانات در خصوص آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به یک خانواده در لواسان گفت:

بنده بعنوان دادستان و مدعی العموم این موضوع را تا انتها ودر محدوه قانون پیگیری خواهم کرد و از حق و حقوق تضییع شده خانواده شاکی حمایت میکنم.

 

به گزارش خبرگزاری قوه قضائیه «میزان»؛ روزجمعه ۲۳ آذرماه، یک خانواده برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به پارکی در شهر لواسان واقع در شمال تهران رفته بودند که مورد حمله دو سگ بدون قلاده و نظارت قرار می گیرند، که دراین حادثه دختر 10 ساله خانواده از ناحیه دست و پا دچار جراحت سنگین شده که دراین زمینه بلافاصله با ورود دستگاه قضایی، پرونده تشکیل می شود.

 

در حاشیه حمله سگ به یک خانواده در لواسان (حمله به دختر 10 ساله)

 

شریعتی رییس دادگستری لواسانات در مصاحبه با خبرگزاری میزان ضمن ابراز تاثر از وقوع چنین اتفاقی، در رابطه با آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: پدر این دختر به دادگاه مراجعه کرد و بنده نیز پدر متهم را خواستم و عنوان کردم که این اتفاق بدلیل سهل انگاری پسر شما رخ داده است و ایشان نیز قول داد که تمام هزینه‌هاي‌ انجام شده و حتی هزینه جراحی پلاستیک را پرداخت نماید، هرچند تالمات روحی واره قابل جبران نیست.

 

رییس دادگستری لواسانات با بیان این‌که پرونده به شعبه ارجاع شده ودر حال رسیدگی است، ادامه داد: پرونده طول درمان دارد و بدلیل این‌که هنوز نظر قطعی دکتری قانونی در رابطه با تعیین میزان دیه ارسال نشده، رای صادر نگردیده است.

 

شریعتی با اشاره به تودیع قرار وثیقه صد میلیون تومانی برای متهم، گفت: بطور تقریبی دو برابر میزان دیه وثیقه تعیین گردیده و متهم با قرار آزاد شده است.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه در قانون برای فردی که حیوان او به شخصی حمله کند حتی با فرض این‌که خدای ناکرده منتهی به فوت شود مجازاتی غیر از دیه تعیین نشده است که این نقص قانون هست و ضرورت دارد قانونگذار به این موضوع ورود کرده و مجازات‌ها دیگری نیز تعیین نماید و از ورود سگ به اماکن عمومی ممانعت گردد که این ممانعت از ورود سگ به اماکن عمومی از قبیل پارک‌ها با دستور قضایی دادستان‌ها در راستای پیش گیری از جرم امکانپذیر هست.

 

رییس دادگستری لواسانات با اشاره به دستور کتبی و شفاهی به کلانتری پس از وقوع این اتفاق، تصریح کرد:

دراین دستور که در راستای پیشگیری از وقوع جرم صورت گرفته تاکید شده که اجازه ندهند شخصی به همراه سگ در اماکن عمومی حاضرشود و اگر کسی علیرغم تذکر کلانتری به اینکار ادامه دهد و به دستور قضایی توجه نکند دستور بازداشت وی صادر شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: مطابق قانون شاکی میتواند ضرر و زیان مادی و معنوی ناشی از جرم را مطالبه نماید ودر این پرونده نیز تمام ضرر و زیان مادی و هزینه‌هاي‌ بیمارستان و ضرر و زیان معنوی از جمله تالمات روحی وارده به پدر و مادر و دختر خردسال مصدوم قابل مطالبه هست و با تقاضای شاکی به این موضوع نیز رسیدگی میشود.

 

شریعتی با رد ادعای «به اصطلاح» آقازاده بودن متهم، تصریح کرد:

اصلا چنین موضوعی صحت ندارد و متهم فردی عادی است که متاسفانه با بی احتیاطی و سهل انگاری باعث وقوع چنین حادثه ناگواری شده است.

 

رییس دادگستری لواسانات با اشاره به این‌که سهل انگاری متهم محرز است، خاطرنشان کرد: بنده بعنوان دادستان و مدعی العموم این موضوع را تا انتها ودر محدوه قانون پیگیری خواهم کرد و از حق و حقوق تضییع شده خانواده شاکی حمایت می کنم. 

 


 

ماجرای حمله دو سگ بزرگ آموزش دیده گارد و شکاری «پیتبول و ژرمن» به یک خانواده در پارکی در لواسان و گاز گرفتن دست و پای یک دختر بچه 10 ساله توسط انها، احساسات عمومی رابه شدت جریحه دار کرده است.

 

شاهدان عینی می‌گویند که یکی از این دو سگ، دست و دیگری پای کودک را گاز گرفته بودند و این وضعیت ترسناک حدود یک دقیقه ادامه داشته است. زخم دست دخترک مستضعف به استخوان رسیده و پای او چنان گاز گرفته شده که دندان هاي‌ سگ بعد از دریدن گوشت، در بدن کودک به یک دیگر رسیده بود.

 

در حاشیه حمله سگ به یک خانواده در لواسان (حمله به دختر 10 ساله)

 

این‌که چراباید اجازه داده شود افرادی سگ هاي‌ خطرناک راکه بسان سلاح میتوانند کشنده باشند به معابر و اماکن عمومی ببرند و جان مردم رابه خطر بیندازند، امری است که باید بدان پرداخته شود؛ چه ان که اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، ممکن است هر کدام از ما یا اعضای خانواده مان قربانی حملات حیواناتی شویم که به مقتضای طبیعت شان حمله میکنند و چنگ می‌زنند و گاز می گیرند و وحشت افکنی می‌کنند و جان آدمیان رابه خطر می‌اندازند.

 

جدیدترین مطالب سایت