مجموعه : اخبار حوادث

دستگیری دزدان مامورنما در تهران (+عکس)

دستگیری دزدان مامورنما در تهران (+عکس)

این دزدان خود را پلیس معرفی کرده و به دزدی از افغانی ها می پرداختند. مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: دو سارق که با خودرو خود کارگران افغان را سوار و تحت عنوان مامور اقدام به سرقت اموال آنها می کردند، دستگیر شدند. 

 
مرکز اطلاع رسانی پلیس اگاهی تهران بزرگ در بیستم اردیبهشت سال جاری یک جوان تبعه افغانستان با مراجعه به کلانتری 131 شهرری اعلام کرد که دو سرنشین یک دستگاه پژو 405 نقره ای به شماره انتظامی ایران 77 / *** هـ 11 تحت عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر اقدام به بازرسی بدنی و نهایتا سرقت مدارک شناسایی و وجوه نقد همراه وی کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت تحت پوشش مأمور» و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

*اظهارات شاکی پرونده

شاکی پرونده گفت: ساعت 10 و 30 دقیقه بیستم اردیبهشت از میدان اصلی شاه عبدالعظیم به مقصد ورامین، سوار یک دستگاه خودرو 405 نقره ای با دو سرنشین شده و در بین مسیر فهمیدم که بی سیم، دستبند و شوکر به همراه دارند.

وی افزود: سرنشینان خودرو خود را ماموران مبارزه با مواد مخدر معرفی و به این بهانه شروع به بازرسی بدنی کردند و سپس تمامی وجوه نقد و مدارک شناسایی ام را گرفته و پس از طی مسافتی کوتاه مرا پیاده کرده و به سرعت متواری شدند.

براساس این گزارش شاکی موفق به برداشتن شماره پلاک خودرو پژو 405 نقره ای متعلق به «ناصر.غ» شد و بر مبنای آن ماموران توانستند در سوم خرداد مالک خودرو به همراه جوانی 25 ساله را دستگیر و در بازرسی از این دو نفر یک رشته دستبند و یک عدد شوکر کشف شد.

هر دو متهم در اظهاراتشان به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور از کارگران افاغنه ، در مناطق مختلف شهرری و همچنین تهران بویژه در مناطق مشیریه ، رسالت ، امام حسین و مسعودیه صراحتا اعتراف کردند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که هر دو متهم بنام های «ناصر . غ» (متولد 1366) و «امین . پ» (متولد 1370) دارای نسبت فامیلی با یکدیگر بوده و دایی و خواهرزاده یکدیگر هستند.

 
سرهنگ کارآگاه حسین زارع رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور و شناسایی آنها توسط تعدادی از شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم برای شناسایی توسط شکات و مالباختگان ، از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی افزود: از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت