شگرد سارق خودروهای مدل بالا در تهران + عکس

مجموعه : اخبار حوادث
شگرد سارق خودروهای مدل بالا در تهران + عکس

شگرد سارق خودروهای مدل بالا در تهران

به گزارش تالاب دزد حرفه ای خودروهای مدل بالا که از طریق آگهی روزنامه ها و سایت های فضای مجازی در پوشش خریدار اقدام به سرقت می کرد شناسایی و دستگیر شد.

 

در پی وقوع سرقت های مشابه خودروهای مدل بالا از فروشندگانی که از طریق انتشار آگهی خودرو در شبکه های مجازی و یا نیازمندی های روزنامه قصد فروش خودروهای خود را داشتند، پرونده ای در این خصوص در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه پنج تهران تشکیل و پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

یکی از مالباختگان که خودرو بنزش به این شیوه و شگرد، مورد سرقت قرار گرفته بود، پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق انتشار آگهی، قصد فروش خودرو بنزم راداشتم که پس از انتشار آگهی در روزنامه، فرد ناشناسی با من تماس گرفت و مدعی خرید خودرو شد.

 

شگرد سارق خودروهای مدل بالا در تهران + عکس

دستگیری سارق خودروهای مدل بالا در تهران

 

مالباخته افزود: این شخص در تماس تلفنی و پس از توافق بر سر قیمت خودرو اصرار بر آن داشت که مدارک شناسایی خودرو را برای تنظیم قرارداد فروش همراه داشته باشم تا در همان جلسه دیدار خودرو و اطمینان از سالم بودن آن نسبت به معامله خودرو اقدام کنیم.

 

وی گفت: روز ملاقات با این شخص در محدوده منطقه سعادت آباد قرار ملاقات گذاشتم تا اینکه در روز مقرر جوانی حدود 25 ساله با ظاهری شیک و آراسته بر سر قرار حاضر شد و خودش را خریدار خودرو بنز معرفی کرد.

 

پس از دیدن اولیه خودرو، این شخص از من خواست تا برای اطمینان پیدا کردن از سلامت موتوری خودرو با آن رانندگی کند اما به محض نشستن بر پشت فرمان و پیش از سوار شدنم به ماشین، در یک لحظه از این غفلت من سوء استفاده کرد و با سرقت خودرو از محل متواری شد.

 

سرقت خودرو در حالی صورت گرفت که تمامی مدارک شناسایی و مالکیت خودرو بنز در داخل آن قرار داشت.

 

با توجه به شیوه و شگرد متهم در انجام سرقت خودروهای مدل بالا و احتمال فروش این خودروهای مسروقه از طریق انتشار آگهی فروش خودرو در روزنامه یا سایت های مجازی، اقدام های پلیسی در این خصوص در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی تهران قرار گرفت.

 

شگرد سارق خودروهای مدل بالا در تهران + عکس

شگرد سارق خودروهای مدل بالا در تهران

در ادامه رسیدگی به پرونده کارآگاهان موفق به شناسایی آگهی فروش خودرو بنز مسروقه در یکی از سایت های مجازی شده و در ادامه محل فروش خودرو در منطقه نیاوران شناسایی شد.

 
با شناسایی محل تردد، خودرو مسروقه در منطقه نیاوران این محل در مراقبت های پلیسی قرار گرفت و سرانجام روز 11 خرداد خودرو بنز مسروقه شناسایی، متوقف و راننده آن به نام حسین دستگیر و پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی و رو در رویی با مالک خودرو بنز مسروقه مورد شناسایی قرار گرفت.

 

متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت خودرو بنز در منطقه سعادت آباد و نیز سرقت دو دستگاه خودرو بنز و بی ام و ، به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد که در ادامه مالک دو خودروی مسروقه دیگر نیز شناسایی و متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

 

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر کشف هر سه دستگاه خودرو سرقت شده توسط متهم، افزود: هر سه خودرو کشف شده به صاحبان آنها تحویل داده شد و متهم پرونده نیز با قرار قانونی و برای شناسایی سایر جرایم در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

ایرنا

جدیدترین مطالب سایت