15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

مجموعه : اخبار حوادث
15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

فکرش را بکنید 15 سال نتوانید به جایی سر بزنید و زندگی شما در قفسی شیشه ای به اندازه 25 متر سپری شود. در اینجا با زنی آشنا خواهیم شد که 25 سال در این قفس شیشیه ای زندانی شده است.

 

جوآنا مونوز خانم 55 ساله اسپانیایی در طی 15 سال گذشته در یک قفس شیشه ای سفارشی زندگی میکند. این محفظه شیشه ای زندان اوست ولی از سوی دیگر تنها جایی است

 

به گزارش تالاب که می تواندخود را از همه ی ي چیزهایی که می تواند برای او مرگ آور باشد، حفظ کند. زندگی در قفس شیشه ایبرای او به نوعی است که حتی درآغوش گرفتن فرزندانش برای او تبدیل به آرزو شده است.

15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

زندان شیشه ای این زن

 

پس از آنکه پزشکان متوجه شدند او دچار چهار وضعیت خطرناک « حساسیت شدید شیمیایی «MCS » ،فیبرومیالژیا « سندرم درد اسکلتی ،عضلانی »؛ سندرم خستگی مزمن و حساسیت به میدان های مغناطیسی» است، به گزارش تالاب چاره ای نبود جز آنکه جوآنا خود را در قفس 25متری قرنطینه کند.

15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

زندگی عجیب این زن

 

او نمیتواند بدون پروتکل های بسیار شدید این فضا را ترک کند و هرکسی هم که بخواهد واردآن شود باید اول با شوینده های غیرشیمیایی دوش گرفته و سپس تنها لباس های ارگانیک پنبه ای به تن کند.

 

یکی از دردناک ترین چیزها این است که این خانم نمی تواند خانواده اش را لمس کند، چه برسدبه آنکه بتوانند وی را در آغوش بگیرند چرا که خطر مرگ وی را تهدید خواهد کرد. دو فرزند 26 و 29 ساله او تنها دو بار در سال و پس از چندین روز انجام مقدمات لازم، می توانند وی را در آغوش بگیرند.

15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

زنی با چهار وضعیت نادر و اجبار به زندگی در قفس شیشه ای

 

دلیل ایجاد آلرژی شدید زن اسپانیایی

جوآنا می گوید کابوس زندگی او از 29سال پیش با چند سیب زمینی که شوهرش در حیاط شان کاشته بود، شروع شد. او به خاطر می آورد که به محض لمس کردن سیب زمینی ها، لب ها و چشم هایش شروع به تورم کرده و فورا به پزشک مراجعه کرد. هنگامی که بیمارستان رسید تمام بدنش متورم شده بود و وی را با داروهای کورتواس تروئید درمان کرده و ترخیص کردند

 

ولی پس از آن هر بار به مواد شیمیایی مختلف نزدیک می شد دچار تهوع، خستگی، حساسیت های پوستی، اختناق و دیگر واکنشات آلرژیکیمی شد.

 

ظاهرا ان سیب زمینی ها با آفت کشی اسپری شده بودند که چند سال بود به دلیل ایجاد حساسیت های شدید، تولید ان توقیف شده بود. او معتقد است ان آفت کش موجب بروز چنین حساسیتی شده ولی ازآنجا که دنبال دردسرهای دادگاهی نیست، از اعلام نام ان امتناع کرد. اکنون تمام چیزی او میـــخواهد ایناست که بتواند دوباره خانواده اش را در آغوش بگیرد.

15 سال زندگی عجیب این زن درون قفس شیشه ای بدلیل بیماری !

زن اسپانیایی با حساسیت بسیار شدید

شوهر جوانا که نقش پرستار وی را نیز ایفا می کند، محصولات ارگانیک در باغچه شان کشت می کند که بخش زیادی از رژیم غذایی وی را تشکیل می دهد. او دو بار در ماه از گوشت ارگانیکی که از یک منبع کاملا معتبر تهیه می شود، مصرف کرده و چهار یا پنج بار در ماه نیز ماهی میخورد.

 

او تنها میتواند لباس هایی از پنبه ارگانیک به تن کند وهمچنین برای تنفس اکسیژن درزمانهای مورد نیاز، از ماسکی سرامیکی استفاده میکند که به صورت سفارشی در کشور کشور آلمان ساخته شده است.

 

درد عضلات، اختناق و التهاب پوست و خستگی همگی بخشی از زندگی روزانه جوانا است ولیبه گونه ای قدرت کنار آمدن با ان را به دست آورده است.

 

به گزارش تالاب یکی از اصلی ترین اهداف او در زندگی ایجاد آگاهی نسبت به MCS و ارتقا زندگی دیگر افراد دچار این شرایط است. از این رو او یک کمپ ینبه نام «el abrazo» – «آغوش» راه اندازی کرده که هدف ان ساخت ماسکی با فیلترهای مخصوص برای مواد شیمیایی است.

 

این به جوانا اجازه می دهد بار دیگر مادر خودش را در آغوش بگیرد، چرا که مادرش به عنوان یک شخص سالمند قادر به انجام پروتکل های شدید برای لمس کردن او نیست ولی با ایجاد ماسک این کارساده تر میشود.

 

برای بیشترما بغل کردن خانواده مان یک کار ساده است که گاهی به ان حتی توجه هم نمی کنیم ولی برای افرادی مانند جوانا مونوز این کار تبدیل به یک هدف بزرگ شده است.

 

 زندگی برای همه آسان نیست و باید قدر سلامتی را دانست و شکر گذار خداوند بود. از دیگر مطالب زندگی های عجیب می توانید در پایین همین جا دیدن نمایید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت