قاچاق گوشی های سرقتی از ایران به کشورهای همسایه !

مجموعه : اخبار حوادث
قاچاق گوشی های سرقتی از ایران به کشورهای همسایه !

دستگیری سارق گوشی

شخصی که گوشی هاي‌ سرقتی رابا قیمت بسیار ناچیز خریداری و به کشور های همسایه قاچاق میکرد دستگیر شد. رئیس کلانتری 130 نازی آباد از دستگیری سارق سابقه دار به اتهام 15 فقره سرقت گوشی در جنوب تهران خبر داد.

 

به گزارش تالاب سرهنگ رسول جهانی در تشریح این خبر بیان داشت: روز گذشته یک شهروند به یکی از واحدهای این کلانتری در محله دوم نازی آباد مراجعه کرد و عنوان داشت در محله دیگری از نازی آباد، یک سارق با پاتوق کردن خانه اي مجردی، به سرقت از شهروندان مبادرت دارد.

 

وی افزود: سریعا ماموران عملیات کلانتری وارد عمل شده و با هماهنگی هاي‌ قضائی به خانه مجردی ورود پیدا کردند که پس از بررسی محل، چهار نفر حین مصرف مواد مخدر دستگیر شدند که از آنان 140 گرم ماده مخدر تریاک کشف و ضبط شد.

 

وی ادامه داد: یکی از متهمان دستگیر شده، مردی 34 ساله از تبعه بیگانه بود که با بررسی سوابق وی مشخص شد او قبلا نیز به اتهام سرقت دستگیر شده است و این منزل که در اختیار وی قرار داشت رابه پاتوق سارقان و مصرف کنندگان مواد مخدر تبدیل کرده بود.

 

این مقام انتظامی در ادامه افزود: طی تجسس انجام شده دراین خانه مجردی، 25 گوشی سرقتی سالم به همراه 8 شماره گوشی قطعه قطعه شده، یک شماره لپ‎تاپ، یک شماره گردنبند و 12 شماره رم گوشی به دست آمد.

 

وی ادامه داد: متهم مدعی بود که این گوشی ها را بیشتر در منطقه جنوب شهر تهران سرقت کرده است و با بررسی هایي که ماموران در همان تحقیقات اولیه به انجام رساندند معلوم شد یکی از همان گوشی هاي‌ سالم برای فردی در شمالغرب ایران می‌باشد که در تماس با صاحب گوشی، وی عنوان داشت گوشی اش را چندی پیش در شهر خودش سرقت کرده اند.

 

رئیس کلانتری نازی آباد عنوان داشت: متهم تحت بازجویی قرار گرفت و مدعی شد گوشی هاي‌ سرقتی را برای صادر کردن به یکی از کشور های همسایه آماده میکرد و بنا بوده آن ها را فردا به یکی از شهر های مرزی ایران ارسال کند که دراین امر ناکام می‌ماند.

 

وی تصریح کرد: در ادامه بازجویی ها، متهم عنوان داشت که تنها 15 فقره سرقت مرتکب شده و مابقی گوشی ها را نیز مالخری کرده است. تحقیقات برای مشخص شدن تمامی زوایای پنهان ماجرا جریان دارد.

 

بنابر این گزارش، ارزش اموال مکشوفه از متهم حدودا 90 میلیون تومان می باشد.

قاچاق گوشی های سرقتی از ایران به کشورهای همسایه !

نحوه پیگیری و شکایت بعد از به سرقت رفتن گوشی

مهم تریم اقدامات بعد از سرقت گوشی

آیا همه ی مشترکان تلفن همراه، می‌دانند در صورتی که گوشی تلفن همراهشان به سرقت رفت چه اقدامی را برای پیگیری سریع انجام دهند تا امکان سوءاستفاده هاي‌ احتمالی گرفته شود؟ <

 

اولین و مهمترین اقدامی که باید بعد از به سرقت رفتن یا مفقود شدن گوشی موبایل انجام داد، اقدام برای مسدود کردن «سوزاندن» سیم کارت موجود در گوشی است.

 

شکایت از سرقت گوشی

مرحله بعدی، طرح شکایت در دادسرا است، صاحب گوشی باید بلافاصله بعد از به سرقت رفتن گوشی و یا مفقود شدن آن، با مراجعه به دادسرای محل وقوع جرم، پیگیری موضوع را تقاضا کند.

 

مدارک لازم برای طرح و پیگیری شکایت در مورد سرقت یا مفقود شدن گوشی تلفن همراه:

 

1- اصل و دو برگ فتوکپی از برگ خرید گوشی.
2- اصل و دو برگ فتوکپی از شماره سریال پشت جعبه «کارتن» گوشی.
3- اصل و دو برگ فتوکپی از کارت ملی شاکی.
4- حضور شخص شاکی یا وکیل وی.

 

همچنین مشترکانی که کارتن گوشی خودرا در معرض ندارند، بهتر است از همین حالا از طریق ذیل، شماره سریال گوشی خود رابه دست آورده و آنرا برای روز مبادا، یادداشت کنند، زیرا داشتن و ارائه این شماره برای ردیابی گوشی الزامی است.

 

طریق اخذ شماره سریال گوشی:
شماره گیری کلید ستاره و سپس مربع و پس از آن شماره «06» و دوباره کلید مربع.
بعد از طی مراحل اداری مربوطه، اداره مخابرات از طریق شماره سریال 15 رقمی گوشی، به پیگیری و ردیابی گوشی اقدام میکند.

 

درهنگام خرید تلفن همراه به نکات زیر توجه داشته باشید:
 
– موبایل را از فروشگاه هاي‌ معتبر که دارای پروانه کسب هستند، خریداری کنید.
– دقت کنید که گوشی موبایل حتماً دارای ضمانتنامه معتبر باشد.
– هنگام خرید، حتماً از فروشنده برگ خرید مهر شده دریافت کنید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران
جدیدترین مطالب سایت