مجموعه : اخبار حوادث

قرآن که بعد از 6 روز آتش سوزی سالم ماند

قرآن که بعد از 6 روز آتش سوزی سالم ماند

سالم ماندن قرآن در آتش سوزی پلاسکو

در پی آتش سوزی و خرابی ساختمان و گذشت 6 روز از این آتش پنهان این قرآن سالم ماند دلیر مردان آتش نشان امروز از زیر آوار ساختمان پلاسکو قرآنی را از زیر ویرانه های ساختمان خارج کردند که در دمای غیر قابل تحمل ساختمان آهنی پایتخت، سالم مانده است.
قرآن که بعد از 6 روز آتش سوزی سالم ماند

عکس قرآنی که بعد از 6 روز آتش سوزی پلاسکو سالم ماند

صبح روز پنجشنبه که آوار به جان ساختمان پلاسکو، این بلند مرتبه قدیمی تهران افتاد، هر چه بود را سوزاند.لباس هایی که برای فروش در شب عید دپو شده بودند همه در آتش سوختند.آتش در حدی بود که ساختمان آهنی تهران دوام نیاورد، تا آوارهایش به روی دلیرمردان آتش نشان بریزد.

شدت آتش بسیار زیاد بود. آنقدر زیاد که هنوز بعد از گذشت 6 روز از آن حادثه، آتش نهفته خاموش نشده است. با هر آوار برداری، آتش شعله ور می شود و آتش فشانی فوران می کند.

روز اول حادثه، حرارت در زیر آوار 600 درجه تخمین زده شد و اکنون بعد از گذشت 6 روز هنوز دمای هوا در زیر آوارها بسیار زیاد است. روز گذشته این دما 480 درجه سانتی گراد اعلام شد.

این دما، آنقدر زیاد است که وقتی بیل های مکانیکی قطعه ای از آهن ها را از زیر آوارها بیرون می کشند، آهن کاملا گداخته است.در این شرایط اما، آتش نشان ها امروز قرآنی را از زیر آوار ساختمان پلاسکو خارج کردند که در شرایطی که آهن مذاب می شود، قرآن سالم مانده است.

مردان آتش، خسته در هوای سرد امروز تهران در حال جستجو در زیر آوارها بودند تا شاید بتوانند پیکر مطهر یکی از همکاران خود را پیدا کنند. در زیر آوار اما، قرآنی یافت شد که سالم مانده است.

قرآن که بعد از 6 روز آتش سوزی سالم ماند

تصویر معجزه ی نسوختن قرآن در آتش پلاسکو

یافت شدن این قرآن، باز هم امیدها را در دل آتش نشان ها تقویت کرده است. آنها اکنون امیدوار هستند تا معجزه شده و پیکرهای مطهر شهدای آتش نشان نیز از زیر آوار ساختمان پلاسکو تهران سالم خارج شود

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت