قطع شدن دست کودک اصفهانی در داخل چرخ گوشت

مجموعه : اخبار حوادث
قطع شدن دست کودک اصفهانی در داخل چرخ گوشت

چرخ گوشتی که دست کودک اصفهانی را قطع کرد 

 

در چند شب گذشته گودگی دست خودرا در اصفهان وارد چرخ گوشت کرد و دست او قلم شد . 

 

حادثه قطع دست , مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان روز دوشنبه گفت: ساعت 9 و 51 دقیقه صبح روز قبل یک مورد حادثه گرفتار شدن دست پسر بچه 19 ماهه در چرخ گوشت واقع درروستای برسیان منطقه براآن شمالی اصفهان، به سامانه 125 اعلام و با دقت به اهمیت حادثه به سرعت تیم امداد و نجات ایستگاه عدد 15 به همراه اتومبیل نجات و رئیس این ایستگاه با هماهنگی ستاد فرماندهی آتشنشانی عوامل اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شدند.

 

محمد شریعتی درمورد این حادثه افزود: با دقت به شدت جراحت وارده به انگشتان این کودک و نیاز به اقدامات فوری بیمارستانی به او و تفکیک دست که تا ناحیه آرنج توسط چرخ گوشت بلعیده شده بود کودک با حضور پزشکان جراحی، به وسیله آمبولانس اورژانس به بیمارستان الزهرا «س» اصفهان منتقل شد.

 

وی ادامه داد: براساس هماهنگی ستاد فرماندهی آتشنشانی و بیمارستان، 2نفر از نیروهای متخصص و خبره دراین زمینه از ایستگاه عدد 3 آتشنشانی به همراه تجهیزات مربوطه برای برش بدنه چرخ گوشت و رهاسازی دست کودک در بیمارستان حاضر شدند.

 

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتشنشانی اصفهان گفت: پس از انتقال کودک به اتاق عمل تیم عملیاتی حاضر در بیمارستان در حضور پزشکان و با دستگاه مینی فرز و هیدرولیک مخصوص و با احتیاط کامل به برش و آزادسازی دست کودک اقدام کردند ولی دست راست کودک تا مچ از بین رفته بود.

 

وی در عین حال از کاهش این دست حوادث درسال هاي اخیر خبر داد و گفت : بعضی اوقات در شهر های کوچک و روستاها همان‌ گونه به علت غفلت والدین و رعایت نکردن موارد ایمنی استفاده از این وسایل شاهد حوادث ناگواری هستیم که تا پایان عمر با کودکان همراه خواهد بود.

 

وی خاطرنشان کرد: حس کنجکاوی و شناخت محیط اطراف در کودکان مراقبت بیشتر والدین را می طلبد که تا حد امکان در حضور کودکان از وسایل برقی حادثه ساز مثل چرخ گوشت به مخصوصاً روی سطح زمین استفاده نکنند ودر دوران هاي بدون استفاده حتماً انها را از پریز برق خارج کنند.