جستجو در تالاب

مردی که دختر جوان را با شال نخی به قتل رساند

مجموعه : اخبار حوادث
مردی که دختر جوان را با شال نخی به قتل رساند

قتل دختر جوان با شال تخی

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران‌بزرگ مردی را که دختری جوان را با شال نخی به قتل رسانده بود را دستگیر کردند.

 

فردی در اردیبهشت ماه سالجاری با مراجعه به کلانتری 127 نارمک به مأموران اعلام کرد که خواهر25ساله‌اش به نام «مریم»از منزل خارج و تاکنون برنگشته است.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدانی» و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی، پرونده برای انجام تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت.

 

به گزارش تالاب با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی، برادر فقدانی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: خواهرم حسابدار یک شرکت خصوصی در خیابان آزادی است و طبق روال هر روز به قصد رفتن به شرکت از خانه خارج می شد؛ اما پس از آن برنگشت.

 

طی تماسی که با شرکت داشتیم، به ما اعلام کردند که مریم تا ساعت 14 در محل کارش حضور داشته و پس از آن به قصد گرفتن یک فقره چک از شرکت خارج و به خیابان ولی‌عصر رفته است.

 

تماس با تلفن همراه خواهرم ادامه داشت تا این‌ که در ساعت20، فرد ناشناسی پاسخگوی تلفن‌همراه خواهرم شد و عنوان داشت که تلفن‌همراه را در مقابل در غربی استادیوم آزادی پیدا کرده است.

 

برادر فقدانی در پاسخ به این سؤال که آیا خواهرتان با فرد یا افرادی مشکل خانوادگی یا شخصی داشته است؟

 

به کارآگاهان گفت که خواهرم طی دو سال گذشته با یکی از همکارانش به نام مصطفی آشنا شده بود و حتی تا چندی قبل قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند اما به دلیلی که ما از آن بی‌اطلاع هستیم، ناگهان مریم از ازدواج با این شخص منصرف شد و به همین دلیل، از حدود دو ماه گذشته این شخص اقدام به تهدید خواهر ما کرد.

 

با توجه به ادعای اعضای خانواده فقدانی مبنی بر تهدید خواهرشان توسط مصطفی، کارآگاهان به تحقیق از محل شرکت و همکارانِ فقدانی پرداختند؛ در شرایطی که مصطفی منکر هرگونه ارتباط نزدیک خود با فقدانی درباره تصمیمشان برای ازدواج شده بود،

 

کارآگاهان در تحقیقات از اعضای شرکت و دیگر اقدامات پلیسی اطمینان پیدا کردند که فقدانی و مصطفی تا حدود دو ماه پیش ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته اما به تدریج رابطه آنها با یکدیگر سرد و قطع شد.

 

در ادامه تحقیقات و با توجه به تناقضات بدست آمده در اظهارات اولیه مصطفی، با دستور قضایی وی در محل شرکت دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره یازدهم منتقل شد.

 

همزمان با دستگیری مصطفی، کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که مصطفی پیش از این نیز یک بار ازدواج کرده و در حدود دو سال پیش از همسر سابقش و با وجود داشتن پسری 10 ساله متارکه کرده است و در شرایطی که تمامی شواهد و دلایل بدست آمده نشان از وقوع جنایت در پرونده داشت،

 

کارآگاهان ضمن انجام هماهنگی قضایی و در بازرسی از محل سکونت مصطفی در شهر جدید پرند موفق به کشف تعدادی از وسایل شخصی متعلق به فقدانی شدند.

 

با توجه به دلایل بدست آمده، مصطفی سرانجام لب به اعتراف گشود و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:

 

چند سال پیش بود که به واسطه اختلافات خانوادگی و با وجود داشتن فرزند، از همسرم متارکه کردم؛

 

پس از آن داخل شرکت با مریم آشنا شدم و به تدریج به یکدیگر علاقه‌مند شدیم و این در حالی بود که در تمام این مدت من کوچکترین اشاره‌ای به ازدواج اول خود و داشتن فرزند نکرده و موضوع را از مریم و دیگر اعضای شرکت مخفی نگه‌داشته بودم که چندی پیش،

 

همسر سابقم تصمیم به زندگی دوباره با من گرفت؛ من نیز به واسطه اصرار بستگان و خانواده‌ها و بیشتر از همه به خاطر فرزندم تصمیم گرفتم تا مجدد با او ازدواج کنم اما زمانی که مریم از موضوع اطلاع پیدا کرد، درگیری ما آغاز شد و مریم تهدید کرد که موضوع درخواست ازدواج مرا به همسرم اطلاع خواهد داد و مانع از زندگی ما می‌شود.

 

متهم در مورد روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم در حالی که بسیار عصبانی بود سوار ماشینم شد و مجدد تهدید کرد و با توجه به این که بسیار ترسیده و نگران بودم،

 

نمی‌دانم چگونه در یک لحظه کنترل خود را از دست داده و با شال نخی مشکی رنگی که داخل خودرو بود، مقتوله را خفه کردم و جسدش را در فاز 6 شهر جدید پرند و در داخل گودال لوله آب که حفر شده بود، انداخته و خاک کردم.

 

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران‌بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت:

 

با توجه به اعترافات صریح متهم به ارتکاب جنایت، جسد مقتوله در شهر جدید پرند کشف و به دستور مقام قضایی به پزشکی‌قانونی انتقال داده شد و همچنین پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و متهم نیز با قرار بازداشت موقت در اختیار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفت

 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپی دیدنی از مهربانی و بخشش یک کلاغ
کلیپی دیدنی از مهربانی و بخشش یک کلاغ