وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

مجموعه : اخبار حوادث
وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام

می‌خواهید بدانید در گذشته با مجرمان محکوم بـه اعدام چه میکردند ؟

 

بدترین نوع اعدام در طول تاریخ را در این جا مشاهده خواهید کرد. در سراسر جهان، کشور های مختلف روش هایي خلاقانه برای پایان دادن بـه زندگی مجرمان و محکومین بـه مرگ داشتند. هدف اصلی در اغلب موارد این بود کـه طرز اعدام کردن باید طوری باشد کـه فرد اعدامی بدترین درد و شکنجه را برای طولانی ترین مدت ممکن تجربه کند.

 

در برخی موارد نیز شیوه اعدام نمادی سمبولیک از چیزی خاص بود. بـه گزارش تالاب در ادامه این مطلب قصد داریم شـما رابا ۵ مورد از بیرحمانه ترین روش هاي‌ اعدام در طول تاریخ آشنا کنیم.

 

اعدام به روش قرار گرفتن در فضای بسته

1- قرار دادن در میان دیوار یا فضای بسته

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

روش های اعدام در طول تاریخ

 

دراین نوع از اعدام، فرد خاطی را در داخل یک فضای بسته قرار می دادند کـه هیچ خروجی نداشته باشد. گاهی اوقات این روش مجازات بـه معنای حبس ابد بود اما در مواردی دیگر نیز فرد دراین فضای بسته رها می شد تا در اثر گرسنگی و تشنگی جان دهد.

 

تصویری کـه برای نخستین بار درسال ۱۹۲۲ در مجله نشنال جئوگرافیک منتشر شد یک زن مغولی را نشان می داد کـه در درون یک جعبه چوبی قرار داده شده ودر بیابان بـه حال خود رها شده بود تا بمیرد. عکاس این عکس کـه آلبرت کان نام داشت گفته بود کـه خود شاهد التماس هاي‌ زن مذکور برای غذا بوده اسـت.

 

اما کان وادار بود این زن گرسنه را در حال مرگ رها کند زیرا چنین مردم شناسانی اجازه دخالت در سیستم قضایی دیگر کشورها و فرهنگ ها را جایز نمی‌دانند.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

دردناک ترین و بیرحمانه ترین روش هاي‌ اعدام در طول تاریخ

 

بـه گفته کان، این زن بـه جرم زنا محکوم شده بود. گرچه داستان هاي‌ متفاوتی از علت محکوم شدن این زن مغول روایت شده اما تصویر موجود هیچ شک و شبهه اي را در مورد انجام این روش اعدام در مغولستان باقی نمیگذارد.

 

البته قربانیان ضرورتاً در اثر گرسنگی و تشنگی جان نمی دادند. بر اساس گزارش روزنامه هاي‌ چینی درسال ۱۹۱۴؛ کسانی کـه بـه این روش شکنجه محکوم می‌شدند در داخل یک تابوت سنگین محکم شده توسط قفل هاي‌ فلزی قرار داده شده کـه مانع از دراز کشیدن یا نشستن ان ها می شد.

 

این افراد تنها روزی چند دقیقه از سوراخی کـه هنگام غذا دادن برایشان باز می شد می توانستند نور آفتاب را ببینند.

 


حتما بخوانید:  وحشتناک ترین و فجیع ترین تجاوزهای جنسی دنیا در بیمارستان


 

اعدام به روش غرق شدن با حیوانات

 

2- غرق شدن با کیسه چرمی

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

روش‌هاي‌ اعدام در طول تاریخ

 

این روش اعدام کـه با عنوان «مجازات کیسه» یا «Poena Cullei» نیز شناخته می‌شود در مورد کسانی اعمال می شد کـه مرتکب قتل والدین خود میشدند. این افراد را در داخل کیسه هایي چرمی کـه پر از حیوانات موذی زنده بود انداخته ودر آب غرق میکردند.

 

بر اساس مدارکی کـه درباره این روش اعدام بدست آمده، ابتدا تنها تعدادی مار سمی دراین کیسه ها انداخته می‌شدند اما در دوران حکومت امپراطور هادریان، معمول ترین روش برای این نوع اعدام این بود کـه یک سگ، یک خروس، یک میمون و یک افعی همراه با فرد محکوم در داخل کیسه قرار گرفته و پس از بستن در کیسه، ان را در دریا می انداختند.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

بدترین درد و شکنجه در گذشته

 

در ان دوران افرادی کـه مرتکب قتل والدین خود می‌شدند دو انتخاب داشتند: یا این کـه در میدان گلادیاتورها ان ها را جلوی حیوانات وحشی بیندازند یا بـه روش غرق شدن با کیسه چرمی بـه زندگی ان ها پایان داده شود.

 

افرادی کـه قرار بود بـه این روش اعدام شوند، ابتدا در حالی کـه سرشان در داخل یک کیسه قرار گرفته بود با ترکه هایي رنگ آمیزی شده با خون کتک می زدند. سپس ان ها را در داخل کیسه اي کـه از چرم گاو ساخته شده بودو حیوانات مختلفی در داخل ان قرار داشتند انداخته ودر یک گاری می گذاشتند.

 

این گاری توسط یک گاو نر بـه کنار یک رودخانه یا دریا برده میشود و سپس کیسه را در آب می انداختند. این روش بعد ها با زنده زنده سوزاندن جای گزین شد.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

اعدام به روش های ترسناک

3- زنده زنده خورده شدن توسط حشرات و موجودات موذی

این روش اعدام کـه «Scaphism» نامیده می‌شود روش اعدام ایران باستان برای کسانی بود کـه بـه جرم هاي‌ بزرگی مانند قتل و خیانت متهم می‌شدند. محکومین بـه اعدام را در داخل یک تنه خالی شده درخت یا بین دو قایق «بـه همین دلیل بـه این روش اعدام روش «قایق ها» نیز گفته می‌شود» قرار می دادند و بـه زور بـه ان ها شیر و عسل می خوراندند.

 

این روش اعدام در باتلاق ها یا جایی کـه قایق ها در دسترس آفتاب قرار داشته باشند انجام می شد. قربانیان نه تنها وادار بودند مقادیر زیادی شیر و عسل در معده خود بریزند بلکه این مواد را روی تمام نقاط بدن ان ها می مالیدند.

 

این موضوع باعث می شد کـه انواع حشرات موذی و حتی موش ها بـه این مواد جلب شده ودر نتیجه قربانی زنده زنده توسط این موجودات خورده شود.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

 

قربانیان علاوه بر این شرایط دردناک بعد از مدتی دچار اسهال شدید می‌شدند کـه با ضعف مفرط و از دست رفتن آب بدن همراه می شد. اما این افراد نگون بخت در اثر کاهش آب بدن ناشی از اسهال شدید نمی مردند زیرا همواره بـه زور بـه ان ها شیر و عسل خورانده می شد. این روش شکنجه و اعدام بدین معنی بود کـه ان ها ممکن بود روزها یا حتی هفته ها زنده مانده ودر درون جهنم پر از کثافت و اسهال خود بپوسند و هم زمان توسط حشرات موذی، کرم ها و موش ها خورده شوند. رفته رفته در اثر کثافت اطراف بدن فرد، دیگر موجودات موذی مانند کرم ها نیز بـه این ضیافت جهنمی پیوسته و سپس وارد بدن فرد شده و رفته رفته بدن وی را از درون میخوردند تا در نهایت قربانی پس از روزها رنج طاقت فرسا و فراتر از حد تصور جان می باخت. برای تماشای این روش اعدام بـه این لینک بروید.

 

4- چرخ شکننده

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

 

این روش اعدام کـه با عنوان «چرخ کاترین» نیز شناخته می‌شود «زیرا سنت کاترین اهل الکساندریا با این روش کشته شد» در دوران قرون وسطی در اروپا مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

روش اعدام چرخ شکننده در فرانسه و کشور آلمان بیشتر از دیگر مناطق مورد استفاده قرار می‌گرفت ودر مواردی حتی پس از قرون وسطی نیز استفاده از ان همان‌ گونه ادامه داشت.

 

نام این چرخ از این موضوع گرفته شده بود کـه در واقع برای خرد کردن استخوان هاي‌ بدن قربانیان مورد استفاده قرار می‌گرفت. کسانی کـه بـه قتل هاي‌ کثیف متهم شده بودند بـه این روش اعدام میشدند.

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

قربانیان را بـه این چرخ هاي‌ مخصوص می بستند و سپس از یک چماق چوبی یا فلزی برای ضربه زدن بـه اندام هاي‌ او استفاده می شد. بعد از این کـه فرد در اثر خرد شدن اعضای بدنش جان می باخت این چرخ را در انظار عمومی بـه نمایش می گذاشتند.

 

گاهی اوقات این روش شکنجه و اعدام روزها ادامه داشت اما در برخی موارد دیگر نیز اعدام کننده با وارد کردن چند ضربه سخت بـه سینه و شکم قربانی بـه زندگی او پایان می داد.

 

مکانیزم دقیق چرخ کاترین از کشوری بـه کشور دیگر متفاوت بود بـه طوری کـه در برخی کشور های دیگر پس از چرخاندن چرخ استخوان هاي‌ بدن قربانی خرد می‌شدند یا در بعضی کشورها علاوه بر چرخ از یک صلیب چوبی نیز برای اعدام قربانی استفاده میکردند.

 

5- گاروت یا یقه فلزی

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

 

اعدام با استفاده از «گاروت» «Garrote» یا یقه فلزی برای نخستین بار درسال ۱۸۱۲ بـه عنوان جایگزینی برای بـه دار آویختن مورد استفاده قرار گرفت. در طی قرن نوزدهم میلادی دست کم ۷۳۶ نفر بـه این روش در اسپانیا اعدام شدند.

 

طبق معمولً کسانی کـه مرتکب قتل، راهزنی یا اعمال تروریستی شده بودند بـه این روش اعدام محکوم می‌شدند. قربانی را روی صندلی مخصوص نشانده و پشت وی را بـه پشتی چوبی ان تکیه می دادند.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

 

سپس یک طناب حلقه شده کـه از درون سوراخ هایي در پشتی صندلی رد شده و بـه یک چرخ سکان مانند در پشت ان وصل شده بود بـه دور گردن قربانی انداخته می شد ودر نهایت با چرخاندن چرخ، فرد خفه می شد.

 

یک نمونه چینی از این روش نیز وجود داشت کـه از کمان برای خفه کردن محکومین استفاده میکرد. با گذشت زمان تغییراتی دراین روش اعدام ایجاد شد تا سبک و سیاقی انسانی تر بـه اعدام محکومین داده شود. اما در نهایت مشخص شد کـه این روش نیز مرگی راحت تر و انسانی تر از دار زدن را برای افراد رقم نخواهد زد و سرانجام کنار گذاشته شد.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

البته این روش هاي‌ اعدام تنها از میان روش هاي‌ اعدام معمول انتخاب شده بودند و روش هایي نیز بـه ندرت مورد استفاده قرار گرفته یا می‌گیرد کـه فراتر از حد تصور هستند مانند روش هاي‌ هولناکی کـه گروه تروریستی داعش برای اعدام قربانیان استفاده می‌کرد.

 

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

روش اعدام دیگری کـه مربوط بـه دوره وایکینگ ها بوده، «عقاب خونین» نام دارد کـه با پاره کردن پشت قربانی و بیرون کشیدن ستون فقرات او همراه بوده اسـت. این سبک از اعدام در سریال «وایکینگ ها» بـه نمایش درآمده اسـت.

 

از برخی روش هاي‌ دردناک اعدام در دوران گذشته میتوان بـه زنده زنده پوست کندن، استفاده از بامبو برای شکنجه و اعدام افراد «قربانی را روی تخته اي کـه در زیر ان جوانه هاي‌ بامبو قرار داشت می بستند و با رشد بامبوها بدن قربانی سوراخ می شد زیرا بامبو میتواند در ۲۴ ساعت بیش از ۹۰ سانتیمتر رشد کند»؛ شکنجه و اعدام با موش «موش هایي را در داخل قفس انداخته و روی بدن فرد قرار می دادند ودر ادامه با روشن کردن آتش و داغ کردن قفس باعث میشدند کـه موش ها برای فرار از گرما بدن قربانی را سوراخ کنند» اشاره کرد.

 

همچنین بـه پریدن با چشمان و دست هاي‌ بسته در آب دریا، فرود کردن میله اي تیز از قسمت پایین بدن و سپس بلند کردن ان کـه باعث می شد نوک میله تیز از دهان یا هر جای دیگر بدن قربانی بیرون بزند «میخ کشی» و روشی دیگر بـه نام «Keelhauling» اشاره کرد کـه در ان فرد را روی عرشه بـه دماغه بسته و سپس از زیر کشتی و زیر آب رد کرده و از طرف دیگر بالا می آوردند کـه در نتیجه ان بدن قربانی در اثر کشیده شدن بـه الوارهای زبر زیر کشته دریده شده و آب شور دریا نیز بر درد می افزود.

 

این روش تا زمانی کـه فرد جان می داد ادامه داشت و نمونه اي از ان در سریال «بادبان هاي‌ سیاه» «Black sails» بـه نمایش درآمد.

 

عکس هایی دیگر از روش های وحشتناک اعدام

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

وحشتناک ترین روش‌ های اعدام در طول تاریخ + تصاویر

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب سایت