کشتن زن آرایشگر و دزدیدن ۴۰ میلیارد ریال

مجموعه : اخبار حوادث
کشتن زن آرایشگر و دزدیدن ۴۰ میلیارد ریال

کشتن زن آرایشگر و دزدیدن ۴۰ میلیارد ریال

یک مرد جوان که به جرم کشتن زن آرایشگر و دزدیدن ۴۰ میلیارد ریال از خانه‌اش بازداشت شده است دیروز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.به گزارش فرهیختگان، بامداد هجدهم آبان ۱۳۸۹ تلفن کلانتری ۱۰۲ پاسداران تهران به صدا درآمد و به افسر نگهبان خبر رسید از محل زندگی زن ۵۵ ساله‌ای به نام «ناهید» بوی تعفن به مشام می‌رسد.

 

به گزارش تالاب ماموران وقتی قدم به ساختمان گذاشتند با پیکر «ناهید» روبه‌رو شدند و ماجرا را با کشیک وقت دادسرای امور جنایی در میان گذاشتند. شواهد نشان می‌داد دزد یا دزدان پس از کشتن زن ثروتمند به گاوصندوقش دستبرد زده و بی‌سروصدا گریخته بودند.

 

با روشن شدن این موضوع، پرونده در اختیار افسران دایره دهم اداره آگاهی مرکز قرار گرفت و رسیدگی تخصصی آغاز شد. کارآگاهان در نخستین گام از تحقیق میدانی دریافتند «ناهید» آرایشگر بین‌المللی بود و شش ماه از سال را در ژاپن کار می‌کرد.پلیس پس از بررسی پرینت تلفن «ناهید» به مرد ۳۰ ساله‌ای به نام «علی- د» مشکوک شد و وی را دستگیر کرد.

 

«علی- د» در بازجویی مقدماتی، خود را بی‌گناه خواند اما وقتی با مدرک‌های دادگاه‌پسند روبه‌رو شد، گفت: از سال‌ها پیش «ناهید» را می‌شناختم و به خانه‌اش رفت و آمد داشتم. «ناهید» قول داده بود اگر ازدواج کنم و زنم را به خانه او ببرم هدیه ارزشمندی به ما می‌دهد. من هم پس از ازدواج، به همراه زن ۱۹ ساله‌ام «فاطمه- گ» به خانه زن ثروتمند رفتم.

 

«علی- د» اضافه کرد: در میهمانی پاگشا از «ناهید» خواستم تا هدیه ازدواجم را بدهد اما او که اسیر وسوسه شیطانی شده بود درخواست بی‌شرمانه‌ای مطرح کرد. در آن بین با شمعدان بر سر «ناهید» زدم و او را خفه کردم. من و همسرم طلاهای «ناهید» را دزدیدیم اما نتوانستیم در گاوصندوق را باز کنیم. همان موقع سراغ خدمتکار «ناهید» به نام «محمدحسن- ج » رفتم و از او خواستم در باز کردن گاوصندوق کمکم کند. به این ترتیب در گاوصندوق را در خانه اعیانی باز کردیم و با چهار میلیارد تومان پول و تراول‌چک روبه‌رو شدیم. پس از تقسیم پول‌ها فرار کردیم و….

 

به دنبال اعتراف‌های این مرد «فاطمه» و «محمدحسن» نیز دستگیر شدند و رسیدگی به ماجرا به مرحله تازه‌تری رسید. «علی» در ادامه بازجویی‌ها اظهار داشت: طبق نقشه‌ای از پیش طراحی شده به خانه زن آرایشگر رفتم. سپس چندین قرص خواب‌آور در شربت ریختم و لیوان را به «ناهید» تعارف کردم. وقتی «ناهید» به خواب عمیق رفت کمدش را برای یافتن پول و طلا، زیر و رو کردم. در آن بین «ناهید» بیدار شد و داد و فریاد راه انداخت. من هم از ترسم او را خفه کردم.

 

به دنبال بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست صادر و به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در نخستین نشست رسیدگی به این پرونده که بیست و سوم مهر ۱۳۹۱ به ریاست قاضی «اصغرعبداللهی» تشکیل شد، ابتدا نماینده وقت دادستان تهران کیفرخواست را خواند.

 

«ذبیح‌زاده» اظهار داشت: با توجه به مدرک‌های موجود برای «علی» اشد مجازات می‌خواهم. همچنین برای «فاطمه» به جرم معاونت در جنایت و برای «محمدحسن» به خاطر مشارکت در دستبرد میلیاردی تقاضای تعیین کیفردارم.نوبت دفاع به «علی» که رسید آدمکشی را گردن گرفت: «چون از رفتار ناهید عصبانی شده بودم او را خفه کردم.»

 

«فاطمه» اما معاونت در جنایت را انکار کرد: «شوهرم به من گفته بود از ناهید، پول طلب دارد. به همین خاطر به خانه زن ثروتمند رفتیم. من گوشه اتاق سرگرم مصرف شیشه بودم که متوجه درگیری ناهید و شوهرم شدم. زمانی به خودم آمدم که علی، روسری را دور گردن ناهید پیچیده بود. باور کنید من فقط دست‌های زن ثروتمند را با پارچه بستم.»

 

«محمدحسن» نیز خود را بی‌گناه خواند و مشارکت در دستبرد میلیاردی را انکار کرد. در پایان آن نشست، هیات قضایی با اعلام تنفس وارد شور شد و «فاطمه» را برای بررسی وضعیت روانش به پزشکی قانونی معرفی کرد. پزشکی قانونی پس از بررسی‌های تخصصی تایید کرد «فاطمه» بیمار روانی نیست. بر همین اساس، دیروز زن و شوهر جوان و «محمدحسن» برای دومین بار در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری پایتخت پای میز محاکمه ایستادند.در تازه‌ترین نشست رسیدگی به این ماجرا که به ریاست قاضی «اصغر عبداللهی» و با حضور چهار مستشار تشکیل شد ابتدا نماینده دادستان تهران، کیفرخواست را خواند.

 

سپس «علی» در جایگاه ویژه ایستاد و ادعای تازه‌ای مطرح کرد: زمانی که فهمیدم ناهید به همسرم حسادت می‌کند از زن ثروتمند خواستم طلب ۱۵ میلیون تومانی‌ام را بدهد و دیگر با من تماس نگیرد. ناهید به جای پول نقد به من طلا داد. صبح روز بعد وقتی به طلافروشی رفتم متوجه شدم زیورآلات بدلی است. به همین دلیل عصبانی شدم و با ناهید تماس گرفتم. زن آرایشگر در حالی که می‌خندید گفت سربه سرم گذاشته است.

 

وی ادامه داد: شبی که برای میهمانی پاگشایی به خانه «ناهید» رفتیم او با حرف‌هایش اعصابم را به هم ریخت. «ناهید» می‌خواست آبروریزی کند که از کوره در رفتم و با شمعدان به سرش کوبیدم.قاضی: چرا قرص‌های خواب‌آور را در شربت «ناهید» ریخته بودی؟

 

علی: «ناهید» با دیدن همسرم عصبانی شده بود. برای اینکه او را آرام کنم چند قرص خواب آور داخل شربت ریختم. باور کنید اما دستی در سرقت چهار میلیارد تومانی نداشتم. تحت فشار روانی، دزدی را گردن گرفته بودم. شک ندارم «محمدحسن» پس از اطمینان از قتل «ناهید» گاوصندوقش را خالی کرده بود.

 

همچنین «فاطمه» و «محمدحسن» در دفاع از خود همان حرف‌های پیشین را تکرار کردند و «علی» را قاتل «ناهید» خواندند.در پایان این نشست، هیات قضایی با اعلام تنفس وارد شور شد تا رای صادر کند.

 

منبع: بیتوته

جدیدترین مطالب سایت