مجموعه : اخبار حوادث

گروگانگیری کودک خردسال برای رابطه با همسر دوستش

گروگانگیری کودک خردسال برای رابطه با همسر دوستش

گروگان گیری کودک خردسال برای رابطه جنسی با دوست همسرش

طی یک اقدام عجیب و باور نکردنی کودک خردسالی گروگان مرد کثیفی و شوم عقلی شد  .

گروگانگیری کودک خردسال برای رابطه با همسر دوستش , مرد جوانی که برای نفوذ در قلب زن سابق دوستش، کودک  او را طعمه قرار داده بود دستگیر شد . به گزارش تالاب با هوشیاری یکی از دانش اموزان ، رد پای آدمربا بالاخره کشف و گروگانگیر دستگیر شد .

مرد جوان برای ثابت کردن عشقش دریک سناریوی جنایی با همدستی دو تن از دوستانش اقدام به ربودن کودک زن مورد علاقه اش کرد.

گروگانگیری کودک خردسال برای رابطه با همسر دوستش

ماجرای گروگان گیری کودک 12 ساله در تاریخ بیست و نهم مهر قبل زمانی رقم خورد که «مسیح» «کودک 12 ساله» بعد از تعطیلی مدرسه به خانه نرفت.

مادر 32 ساله این کودک که از نیامدن فرزندش به خانه نگران شده بود، برای یافتن او به هر جایی سر زد ولی اثری از پسرش نبود. آنها بتازگی در بولوار بهمن منطقه خواجه ربیع ساکن شده بودند و بهمین خاطر هیچ یک از دانش آموزان مدرسه نیز با «مسیح» ارتباطی نداشتند.

به گزارش تالاب درحالی که هر لحظه بر شدت نگرانی مادر افزوده می شد، ناگهان دو ساعت بعد پیامکی خوفناک بر صفحه موبایل مادر مسیح جا خوش کرد: «پسرت را در قبال بدهکاری هاي شوهر خواهرت ربوده ایم، اگر 450 میلیون طلب ما را پرداخت نکنید دیگر …!»

زن جوان با مشاهده پیامک وحشت زده روانه کلانتری شد و به تشریح ماجرای گروگان hostage گیری پرداخت. با دقت به اهمیت و حساسیت موضوع، دقایقی بعد سردار توانا کریمی «فرمانده انتظامی خراسان رضوی» دستور داد این پرونده در پلیس آگاهی خراسان رضوی و با بسیج همه ی امکانات تخصصی و پلیسی مورد رسیدگی قرار گیرد.

ساعتی بعد جلسه کارشناسی و تجزیه و تحلیل ماجرای آدم ربایی با نظارت مستقیم سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه «رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی» تشکیل شد و همه ی جوانب ماجرای آدم ربایی مورد بررسی قرار گرفت. تحقیقات مقدماتی کارآگاهان نشان می داد که شوهر خواهر زن جوان، با بعضی افراد گریبانگیر اختلافات مالی شده هست و افرادی مدعی طلبکاری از وی میباشند.

از سوی دیگر نیز زن جوان با همسرش گریبانگیر اختلافات شدید خانوادگی بود به طوری‌كه کار انها به طلاق کشیده و زن جوان به همراه دختر و پسرش زندگی می‌کرد. با به دست آمدن این اطلاعات و سرنخ ها، برنامه ریزی عملیاتی پلیسی در چند شاخه اطلاعاتی ادامه یافت چرا که هرکدام از موضوعات مذکور می توانست انگیزه اي برای ا نتقام و آدم ربایی باشد.

بنابر این گزارش، گروه زبده اي از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت مسلحانه و آدم ربایی به فرماندهی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی «رئیس اداره جنایی» مامور رسیدگی به این پرونده شدند و ساعتی بعد درحالی عملیات ردیابی و تحقیقات می‌دانی را شروع کردند که قاضی سید جواد حسینی «معاون دادستان مشهد» با صدور دستورات مخصوصاً قضایی از کارآگاهان خواست دامنه عملیات را از محدوده ارتکاب جرم و بررسی هاي غیرمحسوس در اطراف مدرسه شروع کنند.

دوران به تندی سپری می شدو کارآگاهان به شناسایی رفقا مدرسه اي «مسیح» پرداختند اما هیچکس او را نمیشناخت تا این‌که درمیان دانش آموزان مدرسه، کودکی باهوش از یک پژو دلفینی رنگ نام برد که سرنشین آن در جست وجوی کودکی به نام «مسیح» بود .

به گزارش سایت تالاب او به یکی از کارآگاهان گفت: پسر جوانی که ماشین پژو دلفینی داشت از من سوال کرد که آیا کودکی به نام مسیح را می شناسم که من پاسخ منفی دادم! با همین سرنخی که این کودک با هوش در اختیار کارآگاهان گذاشت، بلافاصله عملیات اطلاعاتی وارد مرحله جدیدی شد و کارآگاهان پیروز شدند جوان 20 ساله اي به نام مهدی راکه ساکن بندرعباس بود با بهرهگیری از شگردهای پلیسی شناسایی کنند.

وقتی عکس این جوان در سامانه پلیس به دست آمد و دانش آموز خردسال او را تشخيص، عملیات به جنوب کشور کشیده شد.

در همین حال قاضی سید جواد حسینی که این پرونده حساس را بادقت پیگیری می‌کرد، دستور نیابت قضایی را برای دستگیری مهدی صادر کرد و بدین ترتیب شاخه دیگری از عملیات درحالی شکل گرفت که گروه ورزیده اي از کارآگاهان عازم بندرعباس شدند.

اما انها زمانی به محل اختفای متهم رسیدند که او از حضور کارآگاهان در بندرعباس مطلع شده بودو با جمع کردن لوازم و از بین بردن آثار جرم نیت فرار به شهر دیگری را داشت. در انتها کارآگاهان که با زیر ذره بین قراردادن اطلاعات عملیاتی ، دریافته بودند فردی، متهم را از ماجرای حضور کارآگاهان در بندرعباس مطلع کرده هست، شیوه عملیات را تغییر دادند و با بهرهگیری از ردیابی هاي علمی و تخصصی ودر یک عملیات تعقیب و گریز نفسگیر پیروز شدند مهدی را دستگیر کنند.

این جوان که ماجرای آدم ربایی را لو رفته میدید، چاره اي جز بیان حقایق پیدا نکرد و همدستانش رابه پلیس لو داد. او گفت: فردی به نام رسول با نام مستعار «حبیب» طراح اصلی این نقشه آدم ربایی هست که همین حالا برای برنامه ریزی بخش دیگر ماجرای گروگان گیری به مشهد رفته هست اما «مسیح» «کودک 12 ساله» در روستایی به نام مسکوتان از توابع شهرفنوج در نزدیکی ایرانشهر نگه داری میشود.

به گزارش سایت تالاب بنابر این گزارش، هم زمان با اعترافات مهدی بلافاصله گروه هاي دیگر عملیاتی با صدور دستوری از سوی سردار توانا کریمی، بطور غافلگیرانه وارد عمل شدند و محل اختفای متهمان رابه محاصره درآوردند.

پس از دستگیری «حبیب» در مشهد، خانه خالی از سکنه خواهر داوود «یکی از متهمان» با اعطای نیابت قضایی از سوی معاون دادستان مشهد، درروستای مسکوتان نیز مورد کنترل قرار گرفت و داوود در حالی دستگیر شد که در خواب ناز به سر میبرد. کارآگاهان بلافاصله کودک 12 ساله را نیز در همان خانه پیدا کردند و روز قبل به مشهد بازگرداندند.

با دستگیری سه عضو این باند، بازجویی از آنها شروع شد. مهدی متهمی که در بندرعباس دستگیر شده بود به کارآگاهان گفت: من و داوود باهم از قدیم دوست بودیم ودر یک غذاخوری کار می‌کردیم تا این‌که چند روز قبل داوود و شوهر خواهرش که «حبیب» نام دارد، در بندرعباس نزد من آمدند و از من خواسته شد تا با آنان به مشهد سفر کنم. من هم قبول کردم و به مشهد آمدیم اما در اینجا داماد داوود «حبیب» موضوعی را مطرح کرد و گفت: به فردی مواد مخدر فروخته ام اما پول مرا نداده هست. بهمین خاطر و برای وصول طلبم نیت دارم برادر زاده اش رابه گروگان بگیرم تا پولم را بدهند چرا که آن مرد خودش فرزند ندارد و من مجبورم برادرزاده اش رابا خودم ببرم!

بدین ترتیب از ما خواست برایانجام اینکار با او همکاری کنیم. چند بار مقابل مدرسه رفتیم اما موقعیت فراهم نمی شد تا این‌که عصر روز حادثه حبیب در گوشه اي ایستاد و من و داوود نزد مسیح رفتیم و به او گفتیم از طرف پدرش آمده ایم تا او را برای خرید تبلت نزد او ببریم. او هم با شنیدن این جمله سوار اتومبیل پژو دلفینی شد و ما به سوی یزد به راه افتادیم.

در آن جا من از انها جدا شدم, و به بندرعباس رفتم و داوود و حبیب هم به سوی نیکشهر حرکت کردند. تا این‌که روز دستگیری «حبیب» با من تماس گرفت و گفت: ماموران برای دستگیری تو به بندرعباس آمده اند و باید زودتر فرار کنی اما بازهم نمی‌دانم چگونه دستگیر شدم,!

«حبیب» طراح اصلی نقشه آدم ربایی نیز گفت: من از قبل با پدر «مسیح» دوست بودم که بعد به خاطر یک اختلاف از هم جدا شدیم ،وقتی مادر مسیح از همسرش طلاق گرفت من دراین اندیشه بودم که خودم رابه او نزدیک کنم و یک تماس عاطفی بین ما برقرار شود بهمین خاطر نقشه ربودن پسرش را کشیدم و به دروغ به مهدی و داوود گفتم که از فردی طلبکارم!

وی ادامه داد: من به مادر مسیح گفته بودم که نفوذ زیادی در ادارات دارم و پس ازآن که نقشه آدم ربایی را اجراکردم به او گفتم قبل ازآن که پلیس بتواند پسرش را آزاد کند، من او را پیدا میکنم! بهمین خاطر هم مادر مسیح، همه ی اطلاعاتی راکه از پیگیری هاي پرونده به دست می آورد به من منتقل میکرد.

من هم طوری پیامک ها را ارسال میکردم که ذهن پلیس به سوی همسر سابق او یا شوهرخواهرش که طلبکاران زیادی داشت، منحرف شود و من با تحویل پسرش، خودم رابه او ثابت کنم! اما چون پسر ۱۲ ساله اش مرا می تشخيص هنگام رو یا رویی با او از نقاب بهرهگیری می‌کردم

بنابر این گزارش، تحقیقات کارآگاهان با صدور دستورات مخصوصاً قضایی از سوی قاضی سیدجواد حسینی در حالی ادامه دارد که این پرونده گروگان گیری در شعبه 407 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد رسیدگی قرار گرفته هست.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت