مجموعه : اخبار چهره ها
بروزرسانی : 7 دی 1402

بیوگرافی جلال رشیدی نماینده مجلس + سوابق کاری

بیوگرافی جلال رشیدی نماینده مجلس + سوابق کاری

جلال رشیدی کوچی در ابتدای سال ۱۳۹۹ به عنوان نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد. این نماینده حواشی زیادی را در چند وقت اخیر ایجاد کرده است. رشیدی کوچی یکی از مخالفان جدی تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در مجلس است.

جلال رشیدی

بیوگرافی جلال رشیدی

جلال رشیدی کوچی (زاده ۱۳۶۳) سیاستمدار و نماینده مجلس شورای اسلامی است. وی موفق شد در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد، با کسب ۳۲ هزار و ۴۶۹ رای، از حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان از استان فارس انتخاب گردد و به مجلس راه یابد. برخی مواضع و صحبت‌های او در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مورد بازتاب گسترده قرار گرفته‌اند.

پدرش شهید جلیل کوچی نام داشت که از رزمندگان سال های دفاع مقدس بود، و در دوره چهارم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم مرودشت فعالیت می کرد. وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد علوم سیاسی است.

سیاستمدار

تحصیلات وی فوق لیسانس رشته علوم سیاسی بوده که سابقه عضویت در سپاه پاسداران را دارد، او از ۳۵ سالگی وارد مجلس شورای اسلامی شده و از مخالفان طرح صیانت و فعالان مبارزه با مافیای خودرو است.

خیلی ها برای منافع و جیب شخصی شان و پر کردن بنگاه های اقتصادی شان شریعت و اسلام را گروگان گرفته اند، من آدم متشرعی هستم و جانم را هم برای اسلام و انقلاب می دهم اما دغدغه داریم

او در حال حاضر از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و سخنگوی فراکسیون شفافیت و عشایری است.

سوابق کاری آقای جلال رشیدی

سوابق کاری آقای جلال رشیدی

سوابق او می توان به فعالیت در صندوق مهر امام رضا علیه السلام و استانداری فارس اشاره کرد. رشیدی کوچی در سال 1398 به نمایندگی از مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد راهی مجلس یازدهم شورای اسلامی شد. او از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و سخنگوی فراکسیون شفافیت و عشایری است. وی همچنین از مخالفان جدی تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در مجلس است.

انتقاد تند از از صنایع خودروسازی داخلی

انتقاد تند از از صنایع خودروسازی داخلی

جلال رشیدی کوچی وی به میرسلیم انتقاد شدیدی درباره‌ی کیفیت ساخت خودرو کرد در صحن علنی مجلس و همچنین در شبکه های اجتماعی انتقادات تندی را متوجه صنایع خودروسازی داخلی و روابط پشت پرده آن کرده است.و وی به میرسلیم انتقاد شدیدی درباره‌ی کیفیت ساخت خودرو کرد وی در توییتی حذف مجوز واردات خودروی سواری از لایحه بودجه ۱۴۰۱ را دلیل ارتباط برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با خودروسازان دانست.و وی به میرسلیم انتقاد شدیدی درباره‌ی کیفیت ساخت خودرو کرد.همچنین در نطق میان دستور خود از خودروسازی داخلی به عنوان موجودی ناقص الخلقه یاد کرد که بعد از ۵۰ سال ارتزاق از خون و مال ملت به غولی عظیم الجثه تبدیل گردیده است.


مطلب مرتبط: خانم های سیاستمدار ایرانی را بهتر بشناسید


تیم پرسپولیس

شدیدا عاشق تیم پرسپولیس هستم

از بچگی بازی های پرسپولیس را بیشتر دنبال می کردم و بعضی اوقات کل کل هم می کنم، هم برای بازی جام حذفی و هم بازی آخر دغدغه داشتم و دنبال می کردم و اینکه پرسپولیس هم قهرمان شد با بعضی از دوستان که کری داشتیم ما موفق بودیم

اینکه من طرفدار پرسپولیس هستم دلیلی نمی شود که مشکلات استقلال را پیگیری نکنم چون متاسفانه مشکلاتی در حوزه مدیریتی باشگاه استقلال افتاد که برای مردم ما ایجاد سوال و ما این را در مجلس ویژه در فراکسیون ورزش مجلس داریم پیگیری می کنیم چون استقلال و پرسپولیس برای مردم است و اگر حقوقی ضایع شده از مردم ضایع شده است و این حق باید به بیت المال برگردد

صفحه اینستاگرام جلال رشیدی کوچی

صفحه اینستاگرام جلال رشیدی کوچی

پیج اینستاگرام ایشان را با نشانی jrashidi_ir دنبال کنید و همچننی توئیتر و سایت شخصی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی نیز با همن نشانی فعال است.

از کودکی علاقه به خودرو دارم

از بچگی عاشق ماشین بودم و همیشه مجله معروف خودرو را می خریدم و مطالعه می کردم و علاقه خاصی به حوزه خودرو دارم.ولی در حال حاضر یک خودروی ۲۰۶ مدل ۱۳۸۴ دارم که ۵۰۰ هزار کیلومتر کار کرده و الان هم دارم از آن استفاده می کنم و فکر می کنم خیلی باکیفیت تر از محصولات امروز است.

عاشق گوشی آیفن هستم

عاشق گوشی آیفن هستم

گوشی من آیفون ۱۴ است و از همان اول به گوشی و ماشین علاقمند بودم ولی الان پولمان به خرید ماشین نمی رسد، سعی کردم تا جایی که می توانم گوشی به روز استفاده کنم و گوشیم را معمولا تعویض می کنم و یک مبلغی را روی آن می گذارم و یکی دیگر را تهیه می کنم.

توضیحاتی درباره ی فیلترینگ

من نوعی شاید هیچ وقت برای دنبال کردن مستهجن حاضر نباشم روی گوشی ام فیلترشکن نصب کنم و امنیت گوشی ام پایین بیاورم اما برای رفتن به اینستاگرام حتما فیلترشکن نصب می کنم چون اینستاگرام برایم مهم است

سوال دارم که چطور می توانند فیلترشکن های رایگان را فیلتر کنند ولی فیلترشکن های پولی را نمی توانند مگر پروتکل هایشان چقدر فرق می کند؟ در واقع فکر می کنم که با اجرای طرح فیلترینگ بازار کثیف و مکاره ای برای کسانی که از این راه سود می برند شکل گرفته است.

انتقاد تند از آقای میر سلیم

انتقاد تند از آقای میر سلیم

رشیدی کوچی در برنامه پارسینه به تمسخر دیدگاه‌های میرسلیم پرداخت و گفت: یک 206 مدل 1384 دارم که تازه فهمیدم لنکروز است!میرسلیم در یک گفتگو گفته بود که بین 206 و لنکروز فرقی نیست.

همینطور درباره اظهارات اخیر میرسلیم درمورد استفاده از توییتر گفت: هدف او بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من می‌فهمم. ما هم، چون زیاد می‌فهمیم، به شما‌هایی که نمی‌فهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است. این حرف‌ها توهین به شعور آحاد مردم است. هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باید ورود کند. امیدوارم با این رفتار‌ها برخورد صورت بگیرد.

فعالیت های سیاسی جلال رشیدی

فعالیت های سیاسی جلال رشیدی کوچی

در سال ۱۳۹۸، جلال رشیدی کوچی به عنوان نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس یازدهم شورای اسلامی منتخب شد.همچنین شایان ذکر است که به دیگر فعالیت‌های رشیدی کوچی اشاره‌ای داشته باشیم. در ادامه این بخش می‌توانید فعالیت‌ها و سمت‌های او را به عنوان یک لیست مطالعه کنید.


مطلب مرتبط: دانلود مستندهای تاریخی و سیاسی جنجالی


سخنگوی فراکسیون‌های شفافیت و عشایری

*سخنگوی فراکسیون‌های شفافیت و عشایری
*عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور
*عضویت در مجموعه مقدس سپاه پاسداران
*حضور استانداری فارس
*حضور در صندوق مهر امام رضا(ع)

نماینده مجلس

و در پایان :من شرمنده مردم می شوم

خیلی وقت ها خودم شرمنده میشدم که روی صندلی مجلس نشسته ام و نمی توانم کاری برای مردم انجام دهم چون نماینده مجلس بودن قائم به شخص است در عین حالی که باید کار جمعی انجام شود و بعضی ها از من توقعاتی دارند که در اختیارات رییس جمهور است. 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت