مجموعه : اخبار چهره ها
بروزرسانی : 20 خرداد 1397

دفاعیه وکیل زنجانی در واکنش به سخنان زنگنه

دفاعیه وکیل زنجانی در واکنش به سخنان زنگنه

وکیل زنجانی در واکنش به سخنان زنگنه

با سخنانی که زنگنه در مورد اموال زنجانی در ایران و خارج داشته هست وکیل بابک زنجانی در واکنش به سخنان وزیر نفت گفت: در مذاکرات جدید بین شرکت نفت و شرکای خارجی موکل،شرکای خارجی رسما اعلام کردند که حاضرند اموال داخلی موکل را خریداری کنند.

به گزارش تالاب:رسول کوهپایه زاده در گفت و گو با مهر در واکنش به سخنان جدید وزیر نفت در خصوص میزان دقیق بدهی و این که موال زنجانی مشتری ندارد،گفت: از بدو تشکیل پرونده بر سر میزان بدهی موکل بین طرفین اختلاف وجود داشت و بر همین زمینه هم برای فصل خصومت موضوع به دستگاه قضا ارجاع داده شد.

وی افزود: بر زمینه قوانین و مقررات، آن چه که موکل ملزم به پرداخت آن هست رقمی هست که در دادنامه قطعی صادره از دیوان بینظیر کشور بیان شده هست.

وکیل مدافع بابک زنجانی در خصوص میزان دقیق بدهی اظهارداشت:  این عدد طبق دادنامه قطعی صادره عبارت هست از یک میلیارد و نهصد و شصت و هفت میلیون و پانصد هزار یورو یعنی کمتر از دو میلیارد یورو هست و الباقی هر ادعایی که از سوی طلبکار یا بدهکار مطرح شود ،صرفا ادعا هست و تا زمانی که مستند به رای قطعی مرجع ذی صلاح قضایی نباشد فاقد وجاهت قانونی هست.

اعلام آمادگی شرکای خارجی برای پرداخت بدهی زنجانی

کوهپایه زاده در خصوص فروش اموال زنجانی که در اختیار شرکت نفت هست ،گفت: بعنوان فرد مطلع باید اعلام کنم که در مذاکرات جدید که بین شرکت نفت و شرکای خارجی موکل در حضور مراجع ذی صلاح انجام شده هست، شرکای خارجی رسما اعلام کردند که حاضرند اموال داخلی موکل که بر زمینه نظر کارشناسی ۲هزار میلیارد تومان برآورد شده هست را در اختیار بگیرند و در مقابل کل رقم بدهی مندرج در دادنامه قطعی را پرداخت کنند.

وی افزود: اضافه بر نظر مراجع قضایی مبنی بر انتقال اموال زنجانی به شرکت نفت،این موضوع بعنوان مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم مطرح شده بود تا  اموال کارشناسی شده و به محض اعلام رقم، از میزان بدهی کاسته شود.

وزیر نفت: کسی حاضر نیست خانه ۱۰۰ میلیاردی زنجانی را بخرد

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت  اخیرا در تشریح میزان طلب وزارت نفت از بابک زنجانی، اعلام کرده بود: رقمی که در حکم نخست بابک زنجانی حدود ٢ میلیارد دلار آمده با انچه نظر وزارت نفت بوده متفاوت هست و وزارت نفت آن را تکمیل میکند، چرا که از نظر وزارت نفت این بدهی حدود ۴ میلیارد دلار با احتساب خسارت بوده که حدود ٢.٧ میلیارد دلار اصل بدهی هست.

وی افزود: پول بابک زنجانی پول وزارت نفت نبوده چرا که این پول از بانک‌ها قرض گرفته شده و تمام این سالها سود آن پرداخت شده و در آینده نیز باید سود آن توسط وزارت نفت پرداخت شود.

زنگنه با بیان این که تمام مبلغی که به وزارت نفت پرداخت شده حدود ٢ هزار میلیاد تومان هست، ادامه داد: گرچه رقم کارشناسی این اموال حدود ۲ هزار میلیارد تومان بوده هست، اما برای فروش کسی اموال بابک زنجانی را نمیخرد، چه کسی اکنون خانه ۱۰۰ میلیارد تومانی و یا ویلای بابک زنجانی را میخرد؟

وی با بیان این که این‌ها اموالی نبوده که به راحتی به پول نقد تبدیل شوند، یادآور شد: وزارت نفت احتیاجی به این اموال همانند آلبوم ساختمانی در جماران، ویلا در لواسان، هتلی در کیش و هتل نیمه‌تمام در قشم نداشته و این اموال برای وزارتخانه کارایی ندارد.

وزیر نفت در پایان خاطرنشان کرد: وزارت نفت اکنون اموال را قبول کرده و گرفته هست، اما این ۲ هزار میلیارد تومان اموالی که از سوی وزارت نفت گرفته شده قابل تبدیل به ۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیست..

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت