هرآنچه در مورد شخصیت سردار آزمون فوتبالیست

مجموعه : اخبار چهره ها
هرآنچه در مورد شخصیت سردار آزمون فوتبالیست

شخصیت سردار آزمون فوتبالیست مشهور ایرانی

سردار آزمون (زادهٔ ۱۱ دی ۱۳۷۳ در گنبد کاووس) بازیکن فوتبال اهل ایران است. وی فرزند خلیل آزمون است. او در مسابقات فوتبال جام دوستی روسیه ۲۰۱۲ در ترکیب تیم ملی جوانان با به ثمر رساندن ۷ گل در ۶ بازی، به مقام آقای گلی این تورنمنت دست یافت.سردار آزمون بازیگر بسیار جوان و با آینده روشن فوتبال ایران است که از استان گلستان سربرآورده و به موفقیت رسیده است. 

 

بدون نیاز به بازی کردن و درخشیدن در لیگ برتر فوتبال ایران، سردار آزمون خیلی زود توانست باشگاه های روسیه را به خودش علاقه مند کند. مهاجم اهل بندر ترکمن در تیم های پایه ایران و به ویژه تیم ملی جوانان،

 

به گزارش تالاب :پتانسیل ویژه ای به نمایش گذاشت و همین بازی های درخشان در چند تورنمنت برون مرزی کافی بود تا او تبدیل به یکی از جوان ترین لژیونرهای تاریخ فوتبال ایران شود.سردار به لیگ روسیه رفت، به تدریج با شرایط سخت زندگی در این کشور خو گرفت و هر روز طیفی از استعدادهای ناب فوتبالی اش را به نمایش گذاشت.

 

بعد از فیکس شدن در لیگ روسیه و تیم ملی اما حواشی فوتبال مدرست به اندازه متن آن برای سردار اهمیت پیدا کرد.این مهاجم حالا هم در گل ها، چرخش ها و ضربات دقیق و زیرکانه اش خلاصه می شود، هم در مدلینگ، روابط دوستانه نه چندان متعارف و سرگرمی های متعدد غیرفوتبالی.

 

شاید این وزنه حالا در ترازوی سردار به تعادل رسیده باشد اما در سال های پیش رو، متمایل شدن به یکی از این دو طرف، سرنوشت فوتبالی او را برای همیشه رقم خواهد زد.در پشت صحنه معروف به جا مانده از سریال خاطره انگیز «قصه های مجید» لحظه جالبی هست که کیومرث پوراحمد در مقام کارگردانی عصبانی مشغول فریاد زدن

 

بر سر بازیگر کم سن و سالش می شود: «چرا این جوری شدی مهدی؟ دیگه او مهدی روز اول نیستی. همه مون رو خسته کردی.» آیا سردار، همه ما را خسته خواهد کرد؟

هرآنچه در مورد شخصیت سردار آزمون فوتبالیست

پسربچگی

 

اولین بار در فاصله ای کوتاه با برگزاری جام جهانی 2014 بود که سردار آزمون به تیم ملی ایران فرا خوانده شد. او چند روز با تیم کی روش تمرین کرد و در اردوی خارجی تیم هم حاضر شد اما نامش بین 23 مسافر نهایی برزیل قرار نگرفت. بعدها همه هم تیمی های او، سردار را به پسربچه ای تشبیه کردند که هنوز آمادگی بازی برای تیم ملی نداشت.

 

سردار آزمون آن روزها هنوز مهاجم مطمئنی به شمار نمی رفت و به یک فوتبالیست تماما حرفه ای تبدیل نشده بود. او در همان مقطع زمانی با حلاوت همیشگی صحبت هایش در استودیوی برنامه 90 حاضر شد و اعتراف کرد پدرش به شدت مراقب رفتارهای اوست و اجازه تنها بودن او را در روسیه نمی دهد.

 

«علی بابا» اما رفته رفته دست از خجالتی بودن برداشت و اجتماعی تر شد. حالا که دیگر خطوط قرمزی در اطراف او وجود نداشتند، به نظر می رسید این بازیکن بخشی از تمرکزش را به خاطر درگیر شدن در مسائل حاشیه ای از دست داده است.

 

شایسته روستوف

یکی دیگر از تصاویر بحث برانگیز سردار، تصویر او در کنار دختر شایسته روستوف در سال 2016 بود. درست وقتی سردار دعوت روس ها برای حضور در مراسم انتخاب دختر شایسته را می پذیرفت، درست وقتی او با لبخند پنهانی روی صورتش در کنار «میس روستوف» عکس یادگاری می گرفتند،

 

عده زیادی در ایران بر این باور بودند که لیاقت این بازیکن، تیمی به مراتب بهتر از باشگاه کوچک روستوف است اما انگیزه ای برای رساندن خودش به یک باشگاه بزرگ تر ندارد و اساسا سوپرعکس ها را به سوپرقراردادها ترجیح می دهد. با چنین نگاهی، او شایسته باقی ماندن در لباس روستوف بود.

هرآنچه در مورد شخصیت سردار آزمون فوتبالیست

هستی

زندگی شبانه روزی در خانه ای به نام اینستاگرام، سردار را تبدیل به یکی از کاربران مهم ایرانی در بدنه این شبکه اجتماعی کرده است. او در این فضا در قاب های مشترک با چهره های سرشناس زیادی ظاهر شده اما هیچ کدام از این تصاویر به اندازه سلفی او با یکی از بازیگران سینمای ایران خبرساز نشده است.

 

کمی پیش از برگزاری مسابقه حساس تیم ملی با قطر در مرحله مقدماتی جام جهانی، «هستی مهدوی فر» به اردوی تیم ملی رفت تا با سردار آزمون ملاقات کند. سردار هم با یونیفرم مخصوص تیم ملی ایران با این بازیگر جوان و پرطرفدار عکس گرفت و این تصویر خیلی زود در صفحه اینستاگرام مهدوی فر منتشر شد.درام هندی سردار درست از همین نقطه آغاز شد اما آیا برای درگیر شدن او در چنین داستان هایی زود نبود؟ آیا او نباید همه هوش و حواس اش را به فوتبال و پیشرفت در این رشته ورزشی معطوف می کرد؟

 

عکاس اختصاصی

بسیاری از ستاره های درجه یک در سطح اول فوتبال اروپا هم عکاس اختصاصی ندارند، اما مهاجم نوک تیم ملی ایران در لیگ روسیه در حال حاضر یک عکاس اختصاصی دارد. این چشمه ای دیگر از شاهکارهای سردار در لیگ فوتبال روسیه است. او پاسخ ابراز تمایل یک دختر عکاس اهل روسیه برای عکس گرفتن از این بازیکن و هم تیمی ایرانی اش سعید عزت اللهی را با تمایلی بیشتر داده

 

و بعد از آن در عکس های قابل انتشار و غیرقابل انتشار زیادی در کنار این دختر داوطلب دیده شده است.این طور که به نظر می رسد، حفظ حریم خصوصی هرگز یکی از دغدغه های جدی سردار نبوده است. او با استانداردهایی زندگی می کند که جذاب و دلفریب هستند اما هرگز یک ستاره باثبات، تحویل دنیای فوتبال نمی دهند.

هرآنچه در مورد شخصیت سردار آزمون فوتبالیست

انتقاد ناپذیر

 

 به گزارش تالاب انتقادپذیری، هرگز یکی از خصوصیات بارز سردار آزمون نبوده است. او با وجود سن و سال نه چندان زیاد، انتقادها را بر نمی تابد و اساسا این پدیده را هم تراز با توهین و تحقیر می داند. شاید به همین خاطر باشد که همه تذکرها به این بازیکن در موارد اخلاقی با پاسخ هایی تند و تیز روبرو شده اند.

 

او در زمینه دعواهای اینستاگرامی یک چهره سابقه دار است و به همین دلیل چهره های پرتجربه فوتبال دست از توصیه کردن به او برای معطوف کردن حواسش به مستطیل سبز برداشته اند. شاید اگر سردار در این سال ها نرمش بیشتری در مقابل توصیه ها و انتقادها نشان داده بود، مردان قدیمی تر فوتبال برای اصلاح مسیری که او در پیش گرفته، قدم پیش می گذاشتند.

 

تقاطع

آمار گلزنی سردار آزمون در ترکیب تیم ملی جالب توجه به نظر می رسد اما آیا سرعت پیشرفت این بازیکن با توجه به توانایی هایی که در ساق های او سراغ داریم، رویه معقول و منطقی را طی می کند؟ آزمون یک چارچوب شناس ذاتی به شمار می رود و این موضوع را در مسابقه حساس تیم ملی با کره جنوبی هم به نمایش گذاشته است

 

اما مرور دیگر دقایق بازی هیچ نشانی از یک استعداد خالص و یک مسی ایرانی در وجود او ندارد.حقیقت آن است که درگیر شدن با داستان های حاشیه ای، تاثیر منفی خاص خودش را روی فوتبال سردار گذاشته و آمار گلزنی این بازیکن در دیدارهای باشگاهی را هم تحت تاثیر قرار داده است، آن هم درست در شرایطی که او برای تجربه یک انتقال بزرگ بیشتر از هر چیز دیگری به آمار بالای گلزنی نیاز خواهد داشت.

 

تا چند ماه قبل، همه در انتظار انتقال سردار به باشگاهی در لیگ جزیره بودند اما اگر شرایط برای او به همین منوال ادامه پیدا کند، بعید نیست این بازیکن را در آینده ای نزدیک در لیگ برتر ایران یا لیگ های فوتبال کشورهای حوزه خلیج فارس تماشا کنیم.

هرآنچه در مورد شخصیت سردار آزمون فوتبالیست

توقف در طبقه دوم

 

سردار آزمون، کلیدی ترین روزهای دوران فوتبالش را پشت سر می گذارد. او باید از انرژی سرشارش برای پیشرفت آسانسوری استفاده کند و به هر قیمتی که هست، به لیست خرید باشگاه های بزرگ تر تحمیل شود. او برای ستاره شدن متولد شده اما به نظر می رسد هنوز هم به اهمیت قدم هایی که تا به اینجا برداشته و قدم های بزرگ تری که باید در سال های بعدی فوتبالش بردارد، پی نبرده است.

 

انتشار مداوم تصاویر آزمون در کنار دختران اروپایی در یک کشور اروپایی، شاید افراد هم سن و سال او را در داخل ایران به غبطه خوردن وادار کند اما این بازیکن اگر اهداف بزرگ تری داشته باشد، به همین قاب ها و لبخندهای تزیین شده اکتفا نمی کند و به دنبال منظره های زیباتری می رود، زیباتر از پیشانی های بلند و بدن های کشیده و موهای بور.

 

تصاویری زیبا که با گلزنی در ورزشگاه های پنج ستاره اروپایی ساخته می شود. با شادی و پایکوبی روی چمن سبز، وقتی که 80 هزار نفر به صورت داوطلبانه عکاس اختصاصی سردار می شوند.او بخشی از مسیر را عالی سپری کرده اما آسانسور پیشرفت این بازیکن در دومین طبقه متوقف شده است.

 

او در دهه های بعدی زندگی اش فرصت زیادی مثلا برای پیوند خوردن با بیزنس خواهد داشت اما عطش دیگران برای دیده شدن در کنار سردار فقط وقتی حفظ خواهد شد که او در چنین روزهای سرنوشت سازی، تمرین و فوتبال را بیشتر از هر فعالیت دیگری دوست داشته باشد.