لیستی از گران ترین طلاق های دنیا (عکس)

مجموعه : اخبار چهره ها
لیستی از گران ترین طلاق های دنیا (عکس)

طلاق یک مسئله پیچیده اسـت و افراد مشهور نیز بـه دلایل مختلف از یک دیگر جدا می شوند. طلاق‌هاي‌ افراد مشهور همیشه موضوع جذابی بوده‌اند. این طلاق‌ها طبق معمولً با هزینه‌هاي‌ بسیار زیاد همراه هستند. این طلاق‌ها نه تنها بـه دلیل ثروت زیاد، بلکه بـه دلیل مسائل حقوقی و تسویه حساب‌هاي‌ پیچیده نیز گران‌قیمت هستند.

 

پر هزینه ترین طلاق های دنیا

پر هزینه ترین طلاق های دنیا

در طول تاریخ، طلاق‌هایي در بین افراد مشهور و ثروتمند جهان اتفاق افتاده اسـت کـه هزینه‌هاي‌ بسیار زیادی را بـه همراه داشته‌اند. در این جا، گران‌ترین طلاق‌هاي‌ تاریخ را برای شـما معرفی میکنم:

 

1. جف بزوس و مکنزی اسکات:

جف بزوس و مکنزی اسکات

درسال 2019؛ این دو نفر از یک دیگر جدا شدند و یکی از گران‌قیمت‌ترین طلاق‌هاي‌ تاریخ را بـه ثبت رساندند. پس از طلاق، همسر این آقا دوباره ازدواج کرد و با انچه از طلاق نصیبش شده بود، چهار درصد سهم آمازون را بـه خود اختصاص داد کـه بیش از 38 میلیارد دلار ارزش داشت. این دو 26 سال درکنار یک دیگر زندگی کرده بودند.

 


مطالب مشابه: طلاق های افراد مشهور سینمای ایران «عکس»


 

2. الک و جوسلین وایلدنستین:

الک و جوسلین وایلدنستین

این دو هم هزینه‌هاي‌ زیادی دربر داشت. البته خانم این آقا بـه خاطر جراحی زیبایی‌اش مشهور شده بود، اما بـه هرحال شهرت آن ها باعث شده بود کـه ثروتمند باشند. آن ها بعد از 21 سال زندگی درسال 1999 از یک دیگر جدا شدند.

 

3. روپرت و آنا مرداک:

روپرت و آنا مرداک

منبع درآمدی این زوج از رسانه و فعالیتشان در تلویزیون بود. آن ها بعد از 22 سال زندگی درسال 1999 از یک دیگر جدا شدند و این خانم هنگام طلاق 1.7 میلیارد دلار از همسرش دریافت کرد.

 

4. برنب و سالویکا اکلستون:

برنب و سالویکا اکلستون

این زوج بعد از 24 سال زندگی در نهایت درسال 2009 از یک دیگر جدا شدند. منبع درآمدی آن ها از ورزش موتورسواری بود.

 

5. استیو و الاین واین:

استیو و الاین واین

این زوج درسال 2010 بعد از 23 سال زندگی از یک دیگر طلاق گرفتند و یکی از هتل‌داران بسیار بزرگ بودند. هنگام طلاق، حدوداً یک میلیارد دلار بـه این خانم داده شد.

 

6. هارولد هام و سو آن هام:

هارولد هام و سو آن هام

شغل این مرد در حوزه صنعت نفت و گاز بودو مرد بسیار ثروتمندی بود. با همسرش حدود 26 سال زندگی کرد، اما در نهایت بـه طلاق ختم شد.

 

7. بیل و ملیندا گیتس:

بیل و ملیندا گیتس

درسال ۲۰۲۱؛ بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت، و همسرش ملیندا پس از ۲۷ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند. ملیندا حق دریافت ۵۰ درصد از کل ثروت را داشت و حدود ۷۶ میلیارد دلار از ثروت بیل گیتس را بـه خود اختصاص داد.

 

8. کیم کارداشیان و کانیه وست:

کیم کارداشیان و کانیه وست

زوج مشهور هالیوودی کیم کارداشیان و کانیه وست پس از ۸ سال زندگی مشترک درسال ۲۰۲۲ از هم جدا شدند. کانی بـه کیم مبلغی درحدود ۲.۱ میلیارد دلار و ماهانه حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار برای نگه‌داری از فرزندانش پرداخت می کند.

 

9. شیخ بن راشد و شاهزاده حیا:

شیخ بن راشد و شاهزاده حیا

حاکم دبی و شاهزاده حیا پس از ۱۵ سال زندگی مشترک درسال ۲۰۲۱ از هم جدا شدند. شاهزاده حیا ۷۲۸ میلیون دلار غرامت دریافت کرد.

 

افراد مشهور به چه دلیل طلاق می گیرند؟

افراد مشهور به چه دلیل طلاق می گیرند؟

طلاق یک مسئله پیچیده اسـت و علل ان متنوع هستند. افراد مشهور نیز بـه دلایل مختلف از یک دیگر جدا میشوند. در زیر، برخی از علل رایج طلاق را برای شـما توضیح می دهم:

 

خیانت:

خیانت

خیانت یک مشکل جدی اسـت کـه بسیاری از زوج‌ها را گرفتار میکند. از زمانی کـه یکی از طرفین بـه خیانت میپردازد، اعتماد بـه همسر دیگر کاهش مییابد.

 

مشکلات مالی:

مشکلات مالی

مشکلات مالی یکی از علل طلاق بـه شمار می روند. اختلاف در مدیریت مسائل مالی، نداشتن پول کافی، و عدم توافق در خرج‌ها میتواند باعث طلاق شود.

 

نداشتن ارتباط کافی با یکدیگر:

نداشتن ارتباط کافی با یکدیگر

ارتباط نداشتن با همسر، عدم صحبت کافی، و نبود توافق در مسائل مهم می تواند بـه طلاق منجر شود.

 


مطالب مشابه: کدام زنان زیبای هالیوودی طلاق گرفته اند ؟


 

مشکلات جنسی:

مشکلات جنسی

عدم تطابق در مسائل جنسی نیز میتواند بـه طلاق منجر شود.

 

عدم تطابق در انتظارات و اولویت‌ها:

عدم تطابق در انتظارات و اولویت‌ها

انتظارات متفاوت از زندگی مشترک و اولویت‌هاي‌ مختلف می توانند باعث اختلافات ودر نهایت طلاق شوند.

 

همه ی این علل بـه شرایط و تجربه‌هاي‌ هر زوج بستگی دارند و هر طلاق داستان خودش را دارد.

 

طلاق گرفتن بر روی کودکان چه تأثیری می‌گذارد؟

طلاق گرفتن بر روی کودکان چه تأثیری می‌گذارد؟

طلاق، بـه ویژه برای کودکان، تأثیرات مهمی دارد. در زیر، تعدادی از این تأثیرات را برای شـما توضیح میدهم:

 

ناامنی در تعاملات اجتماعی:

ناامنی در تعاملات اجتماعی

کودکان پس از طلاق، بـه دلیل تغییرات ناگهانی و درگیری‌هاي‌ شدید بین والدین، احساس ناامنی در تعاملات اجتماعی میکنند. این انزوا نشات گرفته از کمبود اعتماد بـه نفس و از بین رفتن حس حمایتی اسـت.

 

مشکلات ساختاری خانواده:

مشکلات ساختاری خانواده

پس از طلاق، کودکان ممکن اسـت وادار شوند یکی از والدین خودرا انتخاب کنند. این موضوع موجب آشفتگی روانی و سردرگمی ان‌ها می شود. همچنین، انگشت نما شدن و دخالت‌هاي‌ مختلف از طرف اقوام باعث میشود کـه کودکان بـه سرعت وارد دنیای بزرگسالی شوند.

 

مشکلات اقتصادی:

مشکلات اقتصادی

تغییرات در وضعیت مالی خانواده پس از طلاق می تواند بر کودکان تأثیر بگذارد. این مشکلات ممکن اسـت بـه عدم تأمین نیازهای اساسی کودکان منجر شود.

 

افسردگی:

افسردگی

کودکان پس از طلاق ممکن اسـت احساس از دست دادن را تجربه کنند و بـه دلیل مشکلات خانوادگی و اجتماعی، در دسترس افسردگی قرار بگیرند.

 

مشکلات تحصیلی:

مشکلات تحصیلی

تغییرات در زندگی خانوادگی پس از طلاق ممکن اسـت باعث کاهش تمرکز و علاقه کودکان بـه تحصیل شود.

 


مطالب مشابه: زوج های مشهور هالیوودی و ایرانی ، که هنوز از هم جدا نشدند


 

در پایان

طلاق ممکن اسـت برای هر شخصی پیش بیاید حتی برای افراد ثروتمند و مشهور. ولی بـه طور کلی، طلاق دارای برخی اثرات منفی برای فرزندان اسـت کـه با مدیریت مناسب و پشتیبانی والدین میتوان ان‌ها را کاهش داد.

جدیدترین مطالب سایت