مجموعه : اخبار چهره ها
بروزرسانی : 23 دی 1402

مصاحبه داغ با حمید رضا ناصری مدلینگ جذاب ایرانی

مصاحبه داغ با حمید رضا ناصری مدلینگ جذاب ایرانی

بیوگرافی حمید رضا ناصری 

امروزه در ایران علاوه بر تقلید کشور های غربی پسران و مردان با دقت بیش از حد به اندام خود سعی بر این دارند که در ایران مدل یا مدلینگ شوند و حید رضا ناصری هم به نوعی یکی از مدلینگ های مطرح ایرانی هست که مصاحبه ی داغی با وی انجام شده ، در ادامه بخوانید .

حمیدرضا ناصری مدلینگ جوان ایرانی که در این حرفه توانسته حسابی مشهور و پولدار شود.

این روزها با گسترش شبکه های مجازی مخصوصاً اینستاگرام بازار مدلینگ رونق یافته هست و ناگفته نماند که بیشتر پسران و دخترانی که در اینستاگرام عضو هستند خود را مدل می‌ دانند فقط کافیست سری به اینستاگرام بزنید تا هزاران مدلینگ ایرانی را ببینید که البته همه در تَوهم هستند چون در ایران شرکت مدلینگ بسیار اندک هستند و افرادی که مدل هستند باید طبق قوانین و قواعد آن شرکت ها رفتار کنند.

حمیدرضا ناصری مدلینگ

 حمیدرضا ناصری، فقط ۲۵ سال سن دارد ولی از آنهایی هست که وقت برای سر خاراندن ندارد. ناصری وقت و انرژی و تمام زندگی خود را به کار مدلینگ اختصاص داده و در گفتگو با ما از شیوه آشنایی اش با این حرفه و دغدغه هایش می گوید. این گفتگو شما را با یکی از بیزینس های نیمه زیرزمینی ایران آشنا می‌ کند؛ در مرز مجاز و غیرمجاز.

الان رسما شغل شما را چه خطاب می‌ کنند؟

– حرفه ام «مدلینگ» است.

عکس های حمیدرضا ناصری مدلینگ

مصاحبه داغ با حمید رضا ناصری مدلینگ جذاب ایرانی

خانواده ات آسان با این حرفه ات کنار آمدند؟

– تا همین چند وقت پیش خانواده ام با شغلم مانند کارد و پنیر بودند، خیلی ها هنوز هم نمی توانند واقعا شغل من چیست و به امثال من، مانکن می گویند؛ در حالی که حرفه من مدلینگ است نه مانکن.

من حتی در مجله ها هم دیدم که به راحتی می نویسند مانکن، در حالی که مانکن آن عروسکیست که در مغازه لباس فروشی ها لباس تنشون میکنند.

مانند خیلی از شغل های دیگه که آینده ای ندارند، این شغل هم آینده نامعلومی دارد اما از آنجایی که تا شغلت را دوست نداشته باشی، نمی توانی با این مشکلات کنار بیایی، خیلی ها فقط می آیند و میروند.

این شغل تا دو سه سال پیش غیرقانونی به حساب می‌آمد و تازگی ها یک حرکت هایی انجام شده که باعث شده کت واک د رایران به طور رسمی و قانونی راه بیفتد.

کت واک؟!

– کت واک به راه رفتنی می گویند که در شوی لباس انجام می شود. الان یکی از دردسرهای رسمی شغل ما این است که یک بازیگر مشهور، مثلا آقای بهرام رادان، بعد از این که در بازیگری مشهور میشوند به سراغ مدلینگ میروند، در حالی که روالش باید بالعکس باشد. یعنی امثال زاک افرون که الان در هالیوود بازیگر خیلی توانایی هست، از مدلینگ شروع میکنند و به جاهای بالاتری می رسند.

یعنی لزوما باید اینطوری باشد؟

– خیر، چون که ما هیچ قانون مدونی برای این کار نداریم. مانند خیلی از شغل های دیگر، شاید باورتان نشود تا همین چند وقت پیش آرایشگری هم شغل به حساب نمی‌آمد. به خاطر همین می گویم با سختی های شغل، فقط یک عاشق کار، کنار می آید.

عکس های حمیدرضا ناصری مدلینگ

مصاحبه داغ با حمید رضا ناصری مدلینگ جذاب ایرانی

عکس های مدلینگ حمید ناصری

در مورد مدلینگ شدن چه راهکاری برای مخاطب مان توصیه می کنید؟

– برای این که مدلینگی باشید که کت واک روی استیج بروید، اول این که قدتان باید بالاتر از ۱۸۶ سانتیمتر باشد، بعد تناسب اندام داشته باشید اما بدن توپری نداشته باشید بلکه بدن خیلی ورزیده ای داشته باشید و برای مثال مثل من ورزش بدنسازی تی.آر.ایکس انجام دهید.

در بعضی موارد هم باید قیافه تان خاص باشد که این به سلیقه دیزاینر برمی گردد. مثلا یک دیزاینر برای یک شرکت اماراتی کار می کرد که گفته بود من چهره ام را از بین مردهای ایرانی بور انتخاب می کنم فقط هم به خاطر اینکه یک رگه ایرانی داشت و اتفاقا چندتا از دوستان من هم انتخاب شدند و رفتند اما من به علت مشکلاتی نتوانستم به آن کت واک برسم.

در ایران هم کت واک داریم؟

– خیلی، مخصوصا این اواخر چندان شده، برای مثال از سالن هایی که من می شناسم به سالنی در خیابان فرشته اشاره می کنم که می تواند کت واک برگزار کند، یک سالن در خود هتل استقلال هست و یکی هم سالن پالادیوم.

پیش تر گفتی که مدلینگی هستی که کت واک میرود، مگر به غیر از این مدلینگ های کت واکی، مدلینگ دیگری هم داریم؟

– بله، مثلا فتومدل، شما برای اینکه یک عینک آفتابی را تبلیغ کنید هیچ احتیاجی به قد بلند ندارید. تنها کافی است چهره خاص و خوشگل داشته باشید یا مثل آقای حمید گودرزی چهره مشهور کشورتان باشید و اصلا به قد بلند و تناسب اندام نیازی نداشته باشید.

چگونه وارد این کار شدي و چطور پیشرفت کردی؟

– در یک میهمانی کاملا خانوادگی فردی ناآشنا با من صحبت کرد و شماره ام را گرفت. ایشان از همان هایی بودند که در شرکت های مدلینگ کار می کردند.

این جور شرکت ها مثل شرکت هایی هستند که بازیکن ترانسفر می کنند، با فرق اینکه این ها مدلینگ ترانسفر می کنند و من بعد از اینکه به دفتر ایشان رفتم، تازه فهمیدم وارد یک استودیوی بزرگ عکاسی شده ام و آن روز کلی عکس انداختیم که باعث شد من الان توی این شغل ماندگار باشم.

در مورد این شغل راهکار خاصی ندارم، فقط اینکه باید خیلی خرج کنید، هم خرج هیکل و هم خرج لباس و هم قیافه. از انها مهمتر اینکه چند ماه یک بار عکس بیندازید و تا جایی که می‌تواند لباس های نو و مارک دار بپوشید و عکس های خودتان را رفرش نگه دارید.

چه موسساتی در این زمینه کار می کنند؟

– یک سری موسسات هستند که به صورت قانونی یا غیرقانونی به پرورش مدلینگ می پردازند و کارت هم برای مان صادر می کنند. توی ایران شاید مجموعا هفتاد نفر داشته باشیم که از این کارت ها داشته باشند و من جزو نخستین نفرات کارت دار هستم. من از این موسسات، موسسه وایولت و بهپوش را می شناسم که قانونی هم هستند.

آیا اجراهای زنده باید مجوز داشته باشند؟

– این برمی گردد به کار، کت واک های مردانه در ایران مجوز گرفتن شان ممکن و سخت است اما کت واک های زنانه ای که خیلی جاها می شنویم برگزار می‌ شوند، ابدا مجوز ندارند و نمی توانند مجوز ارشاد را بگیرند.

گفتگو با حمیدرضا ناصری مدلینگ

مصاحبه داغ با حمید رضا ناصری مدلینگ جذاب ایرانی

عکس های حمید رضا ناصری

پس با این تفاسیر در خارج از ایران، وضعیت خیلی فرق می‌ کند؟

– قطعا، در خارج یک سری شرکت هایی هستند که کستینگ برگزار می کنند و برای شرکت های طرف قراردادشان هر ساله کلی مدل با قیافه های متفاوت می برند.

انها در سال اخیر گزینه های جدیدی را هم می برند چون امکان دارد کمپانی های طرف قرارداد از نیروهای اخیر هم خوش شان بیاید اما در ایران اینطوری نیست و در بیشتر موارد به خاطر نبود قوانین مدون، شرکت ها نصف قراردادشان را هم پرداخت نمی‌کنند.

استاندارد قرارداد برای هر مدل حرفه ای، روزی هزار دلار است که در بیشتر موارد از قراردادهای ما کم می کنند.

چرا اجازه می دهید این کار را بکنند؟

– یک موقع میبینی قرارداد نداشتی و شرکت واسطه کل قرارداد را برای خودش برداشت و یک موقع هم میبینی شرکت واسطه بدون اینکه به تو بگوید بیشتر از دوازده درصد از پولت را برمی دارد. راه های کلاهبرداری در این عرصه چندان است.

به نظرت این کار آینده روشنی دارد؟

– اگر افراد نابلد اجازه بدهند کاربلدها کار خودشان را انجام بدهند چرا که نه؛ و با این حال در این کار هم، هنوز رابطه بازی حرف اول را می زند.

مثلا می‌بینی شرکت های واسطه به جای مدلینگ از هنرورهای سینمایی و سیاهی لشگرهای فیلم و سریال ها برای این کار استفاده می کنند.

بیشتر این هنرورها ۱۰ هزار تومان در روز هم برای شان کافی است و اصلا قراردادی برای کار ندارند. به همین دلایل می بینی این کار خراب می شود اما با این همه من به آینده کارمان انشاالله.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت