نام افراد مشهور متولد آذر چیست ؟

مجموعه : اخبار چهره ها
نام افراد مشهور متولد آذر چیست ؟

نام افراد مشهور متولد آذر چیست ؟ اگر متولد آذر ما هستید بهتر اسـت بدانید کـه ماه تولد شـما با کدام یک از افراد مشهور و نامی مشترک اسـت ؛ دراین مطلب از مجله تفریحی تالاب فهرست مشهور ترین و مشهورترین آذری ها را آورده ایم ؛ در ماه آذر افراد مشهور و بنامی بـه دنیا آمدند کـه در ادامه خواهید دید.

 

خصوصیات مردان متولد آذر ماه

مردان متولد آذر ماه افرادی بسیار خوش بین هستند اما گاهی ممکن اسـت این خوش بینی بـه انها آسیب برساند. انها گاهی بر حسب خوش بینی بـه افرادی اعتماد میکنند کـه ممکن اسـت بـه آن ها ضرر برسانند. از ویژگی هاي‌ بارز این مردان دمدمی مزاج بودن آنهاست. انها دوست دارند در جمع بزرگان بنشینند. گاه پر حرف و پرگو و گاهی هم ساکت و آرام هستند. آن ها کنجکاو هستند و همیشه درکنار انها افراد زیادی قراردارند.

 

بـه سرعت خشمگین میشوند و سریع تصمیمشان را می‌گیرند. آن ها همواره حمایت یک زن مانند مادر و همسر را در جوار خودشان دارند. دوستان دلسوز و وفاداری دارند کـه همانند برادر درکنار انها هستند. تجارت، معاملات و صنعت کشاورزی برای انها شغل هایي مفید هستند و با روحیه انها سازگار اسـت. مردان آذر ماهی افرادی خیر هستند و اکثراً بـه رفاه مالی خوبی می‌رسند.

 

خصوصیات زنان متولد آذر ماه

خصوصیات زنان متولد آذر ماه

زنان متولد آذر ماه بسیار شکیبا، یکرنگ، با وقار، خردمند، پاکدامن و چالاک می باشند. انها خونگرم، خوشرو و صمیمی هستند. آذر ماهی ها معاشرتی هستند و همواره زمانشان را درکنار دوستان و خانواده سپری می‌کنند. مسافرت رفتن و گشت و گذار روحیه ي آن ها را عوض می کند و از علاقه مندی هاي‌ آنهاست. زنان متولد آذر ماه بـه زندگی دید مثبتی دارند و با این دید در رسیدن بـه اهدافشان مصمم تر می‌شوند.

 

آن ها بلند پروازند و همیشه با آرزوهایی بزرگ زندگی را سپری می‌کنند. زنان متولد آذر ماه جسورند و گاهی جسارت آن ها با گستاخی همراه می شود و سبب ناراحتی و رنجش دیگران می شود. اما قطعا آن ها قصد رنجش دیگران را ندارند و بـه قصد و نیتی حرفشان را نمی‌زنند و آن ها فقط افرادی رک و راست هستند. آذر ماهی ها از دروغ متنفر هستند و همواره دوست دارند حقایق را بشنوند و همچنین حقیقت را بازگو کنند.

 

وابستگی بـه دیگران را دوست ندارند و ترجیح می‌دهند همواره مستقل و متکی بـه خودشان باشند. آن ها افرادی مهربان هستند. از علاقه مندی هاي‌ انها شعر، ادبیات و هنر اسـت و این علاقه در روحیه ي آن ها تاثیر بسیار زیادی گذاشته اسـت.

 


مطالب مشابه: چهره ای افراد مشهور با زندگی عادی «عکس»


 

بیماری‌ها احتمالی متولدین آذر

بیماری‌ها احتمالی متولدین آذر

صورت‌ فلکی‌ قوس‌ بر روی‌ باسن‌ و ران‌ها حکومت‌ میکند ودر نتیجه‌ متولدین‌ آذر ماه‌ می ‌بایست‌ مراقب‌ باشند تا بـه‌ بیماری‌‌هائی‌ مثل‌ سیاتیک‌ و روماتیسم‌ مبتلا نشوند. گفته‌ می شود کـه‌ بـه‌ خاطر کمبود طبیعی‌ سیلیسیم‌ در بدن‌؛ پوست‌؛ ناخن‌ و موئی ‌ضعیف‌ دارند.

 

از آنجائی‌ کـه‌ ورزش‌ دوست‌ و دارای‌ روحیه‌ ورزشکاری‌ هستند، بایدمراقب‌ حوادث‌ و اتفاقات‌ ناشی‌ از همان‌ها باشند. در قدیم‌ بسیاری‌ از انها در هنگام‌ سوار‌کاری‌ از اسب‌ یا چهار‌پایان‌ دیگر بـه‌ زمین‌ سقوط میکردند و صدمات‌ زیادی‌می دیدند. هم‌چنین‌ باید در هنگام‌ کار با آتش‌ و گرما نیز بـه‌ شدت‌ محتاط باشند.

 

علاقمندی‌های متولدین آذر

مسافرت‌؛ یک‌ سره‌ بـه‌ سراغ‌ اصل‌ مطلب‌ رفتن‌؛ تمایل‌ بـه‌ آزادی‌؛ قوانین‌ و معانی‌؛ درک‌ احساسی‌ از مسایل‌.

 

بیزاری‌های متولدین آذر

مواجهه‌ با نظریات‌ دست‌ و پاگیر، گرفتاری‌هاي‌‌ داخل‌ خانه‌؛ مقید بودن‌؛ مداخله‌ دیگران‌ در مسایل‌ خصوصی‌ زندگی‌شان‌؛ سر و کله‌ زدن‌ با جزئیات‌.

 

ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی متولدین آذر

ویژگی‌ها و خصوصیات‌ کلی متولدین آذر

خوش‌‌بین‌؛ خوش‌‌خلق‌؛ مهربان‌؛ خونگرم‌ و شاد، درستکار، صادق‌؛ شریف‌؛ رو‌راست‌؛ راستگو، بی‌غل‌ و غش‌ و بی‌شیله‌ پیله‌؛ اندیشمند، روشنفکر و فیلسوف‌ منش‌.

 

جنبه‌ منفی شخصیت متولدین آذر

خوش‌‌بینی‌ کورکورانه‌؛ بی‌خیالی‌؛ بی‌دقتی‌؛ بی‌احتیاطی‌ و بی‌توجهی‌؛ ظاهر بینی‌ و بی‌ملاحظه‌گی‌؛ فاقد حس‌ مسؤولیت‌؛ بی‌قراری‌ و نا‌آرامی‌.

 

افراد مشهور متولد آذر

1. داریوش مهرجویی «کارگردان»، 17 آذر 1318

داریوش مهرجویی «کارگردان»، 17 آذر 1318

داریوش مهرجویی یک کارگردان موفق و فیلم ساز برجسته اسـت کـه جزو افراد مشهور متولد ماه آذر محسوب میشود. داریوش مهرجویی علاوه بر فعالیت در تلویزیون و سینما بـه نوشتن رمان و ترجمه نیز مشغول اسـت. سنتوری، گاو، هامون، مهمان مامان و … فیلم‌هاي‌ دیگر از آثار مهرجویی هستند کـه تا کنون جوایز ارزشمند داخلی و خارجی زیادی را کسب کرده اسـت.

 

2. علی شریعتی

علی شریعتی

استاد تاریخ، سخنران، نویسنده، جامعه شناس، اسلام شناس و پژوهشگر دینی ایرانی میباشد کـه در 2 آذر سال 1312 بـه دنیا آمده اسـت. او از مبارزان و فعال مذهبی و سیاسی محسوب می شد و سبک نوینی را در زمینه تاریخ و جامعه شناسی اسلام بـه وجود آورد. تا بـه حال یادبودهای زیادی بـه خاطر او برگزار شده اسـت اما از ان طرف هم منتقدانی داشت.

 

شریعتی در سن 43 سالگی در کشور انگلستان درگذشت و جالب اسـت بدانید کـه آرامگاه او در شهر دمشق سوریه در مکانی نزدیک بـه حرم حضرت زینب دفن شده اسـت. او مدتی را بـه طور مخفیانه زندگی می کرد. گفته می شود کـه ساواک بـه دلیل سخنرانی هاي‌ او میخواست او را دستگیر کند.

 

از ان پس بـه بعد، متن هاي‌ سخنرانی او با نام هاي‌ دیگر منتشر می شد. درسال 1352 بود کـه ساواک پدر و سپس برادر خانم او را دستگیر کرد و هشدار داد کـه خودرا تسلیم کند. علی خودرا معرفی کرد و 18 ماه را در انفرادی بـه سر برد.

 

پس از آزادی شاه فعالیت او را محدود کرده بودو حسینه اي را کـه او در ان سخنرانی می کرد را تعطیل و از تدریس در دانشگاه هم محروم شد. ماموران ساواک او را بـه طور کامل تحت نظر داشتند و روز بـه روز شرایط برای او سخت تر می شد. او پس از مدتی تصمیمی بـه مهاجرت میگیرد اما ممنوع الخروج شده بود.

 

3. جمشید مشایخی «بازیگر»، 6 آذر 1313

جمشید مشایخی «بازیگر»، 6 آذر 1313

جمشید مشایخی جزو افراد مشهور متولد ماه آذر اسـت کـه 85 سال عمر کرد. جمشید مشایخی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود کـه جزو برگزیدگان همایش چهره‌هاي‌ ماندگار شد از این رو تماشاخانه‌اي بـه نام وی نام گذاری شده اسـت. احتجاب، سلطان صاحبقران، قیصر، سوته دلان، کمال الملک، پدر بزرگ، بله برون و آوار جزو فیلم‌هایي هستند کـه استاد مشایخی در ان‌ها بـه ایفای نقش پرداخت.

 

4. ناصر حجازی

ناصر حجازی

 

دروازه بان تیم ملی بود کـه در 23 آذر سال 1328 در شهر تهران بـه دنیا آمده اسـت. از او بـه عنوان یکی از مشهورترین و بهترین دروازه بانان تیم ملی یاد میکنند. در ان زمان بـه او لقب عقاب آسیا را داده بودند. ناصر توانسته بود تا در دوران حرفه اي خود 2 بار جام قهرمانی جام ملت هاي‌ آسیا و نیز یکی بار هم جام قهمرانی بازی هاي‌ آسیایی را بالای سر ببرد.

 

همچنین او با تیم ملی در مسابقات المپیک و جام جهانی حضور داشته و تجربه حضور دراین بازی ها را نیز در کارنامه خود ثبت کرده اسـت. در رده باشگاهی هم توانسته با تیم تاج در جام تخت جمشید و نیز جام باشگاه هاي‌ آسیا قهرمان شود.

 

ناصر حجازی توانست پس از محمد الدعایه دروازبان عربستانی دومین دروازه بان برتر قرن بیستم در قاره کهن شناخته شود. همچنین در سطح جهانی هم توانست مکان چهل و یکم را در میان تمام دروازه بازان دنیا کسب کند. در ماه فوریه سال 1980 این بازیکن توسط روزنامه نیونیشن سنگاپور بـه عنوان یکی از ده سنگربان برتر جهان انتخاب شد.

 

همچنین یک وب سایت خارجی و معتبر دیگر هم نام او را در فهرست 10 دروازه بان برتر آسیا در تمامی ادوار مسابقات جام جهانی قرار داد کـه بـه نوع خود بی نظیر میباشد. این بازیکن زمانی کـه بازی را کنار گذاشت در تیم استقلال تهران مربیگری کرد و توانست این تیم را بـه عنوان نایب قهرمان جام باشگاه هاي‌ آسیا و نیز قهرمانی لیگ آزادگان برساند.

 

5. مهتاب نصیر پور «بازیگر»، 29 آذر 1344

مهتاب نصیر پور «بازیگر»، 29 آذر 1344

مهتاب نصیرپور فارغ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی اسـت کـه در کلاس‌هاي‌ دانشگاه آزاد و آموزشگاه‌ها بـه تدریس مشغول اسـت. مهتاب نصیرپور درسال 1365 تئاتر ودر سال 1370 اولین تجربه سینمایی خودرا آغاز کرد. بانو نصیر پور از افراد مشهور متولد ماه آذر برای بازی نقش دوم بازیگر زن در فیلم “بـه نام پدر” برنده سیمرغ بلورین و برای “من ترانه 15 سال دارم” سیمرغ بهترین بازیگر نقش دوم زن را دریافت کرد.

 

6. احمد شاملو

احمد شاملو

شاعر، روزنامه نگار، فیلم ساز، پژوهشگر، مترجم، فرهنگ نویس و از مدیران کانون نویسندگان ایران بود. او در 21 آذر سال 1304 متولد شده بود. او بـه خاطر این کـه پدرش نظامی بود نمیتوانستدریک شهر بـه صورت متمرکز حضور یابد و روی تحصیلات خود تمرکز کند.

 

او درسال 1322 بـه خاطر فعالیت هاي‌ سیاسی زندانی شد و موجب شد تا بـه طور کامل از تحصیلات باز بماند. این سلبریتی بـه خاطر این کـه در شعر معاصر فارسی نوآوری جدیدی بـه پا کرده بود بـه شهرت رسیده بود. سبک او بـه شعر سپید یا شعر شاملویی مشهور شده بودو در حال حاضر یکی از مهم ترین قالب هاي‌ شعری بـه شمار می‌رود.

 

این سبک از سبک شعر سپید فرانسوی تقلید شده اسـت. او درسال 1325 با شاعر نام آشنا نیما یوشیچ ملاقاتی داشت و پس از ان بـه خاطر این کـه خیلی تحت تاثیر شخصیت این شاعر قرار گرفته بود، تصمیم گرفت تا بـه شعر نیمایی روی بیاورد.

 

او با شعر “تا شکوفه سرخ یک پیراهن” درسال 1329 برای اولین بار وزن را کنار گذاشت و موجب شد تا سبک جدیدی را بـه شعر فارسی معرفی کند. این شاعر آن قدر مشهور بود کـه برخی از آثار او بـه زبان هاي‌ سوئدی، انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی، آلمانی، ژاپنی، ارمنی، هلندیف رومانیایی، فنلاندی، کردی و ترکی ترجمه شده اند.

 

7. داریوش فرهنگ «کارگردان و بازیگر»، 6 آذر 1326

داریوش فرهنگ «کارگردان و بازیگر»، 6 آذر 1326

داریوش فرهنگ کارگردان، بازیگر، طراح صحنه و لباس، طراح تیتراژ، تهیه کننده و فیلم نامه نویسی اسـت کـه نام او در فهرست افراد مشهور متولد آذر آورده شده اسـت. داریوش فرهنگ فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران اسـت کـه اولین تجربه سینمایی وی درسال 1359 در فیلم کوتاه سمندر رقم خورد. رز زرد، تولدی دیگر، بهترین بابای دنیا، راه شب، طلسم شدگان و … از آثار بـه یاد ماندنی داریوش فرهنگ هستند.

 

8. علی صادقی

علی صادقی

بازیگران متولد آذر ماه

بازیگر سینما و تلویزیون ایران اسـت کـه در 14 آذر 1359 بـه دنیا آمده اسـت و یکی از سلبریتی هاي‌ متولد آذر میباشد. برای اولین بار زمانی بـه شهرت رسید کـه در سریال بهترین تابستان من بازی کرد. پس از ان نام خودرا بـه هم شناساند و موجب شد تا بعد ها از او برای بازی در سریال هاي‌ طنزی مانند خانه دوش و متهم گریخت دعوت شود.

 

از دیگر سریال هاي‌ این بازیگر میتوان بـه قرار گاه مسکونی، کوچه اقاقیا، زندگی بـه شرط خنده، سه در چهار، بزنگاه، زن بابا، خوش نشین ها، نقطه سر خط، معراجی ها، ما فرشته نیستیم، حالت خاص نون خ و چندین مجموعه دیگر نام برد.

 

همچنین از مشهورترین فیلم هاي‌ سینمایی کـه او در آن ها نقش آفرینی کرده اسـت میتوان بـه کیش و مات، زندگی شیرین، شیر و عسل، بعد از ظهر سگی، ورود آقایان ممنوع، معراجی ها، وای امپول، ایکس لارج و زنها فرشته اند، اشاره کرد.

 

9. جلال آل‌احمد «نویسنده»، 11 آذر 1302

جلال آل‌احمد «نویسنده»، 11 آذر 1302

افراد مشهور متولد ماه آذر کم نیستند کـه یکی از ان‌ها جلال آل احمد اسـت. سید جلال‌الدین سادات آل احمد روشنفکر سوسیالیست، نویسنده، منتقد ادبی و مترجم اسـت کـه با سیمین دانشور «اولین زن داستان نویس ایرانی» ازدواج کرد. جلال آل احمد درخانواده‌اي مذهبی چشم بـه جهان گشود کـه پدر اجازه تحصیل در دوره دبیرستان را بـه او نداد زیرا بر این باور بود کـه از راه دین و حقیقت منحرف خواهد شد.

 

جلال مخفیانه بـه درس ادامه داد و تحت تاثیر جامعه بـه زدن کراوات روی آورد. همین امر منجر بـه طرد شدن او از خانواده شد کـه با نوشتن سفرنامه خسی در میقات نشان داد دین و مذهب در فکر او جای دارد.

 


مطالب مشابه: عکس های جالب افراد مشهور قبل و بعد معروف شدن


 

10. امید زندگانی

امید زندگانی

یکیدیگر از بازیگران سینما و تلویزیون میباشد کـه جزء سلبریتی هاي‌ متولد آذر قرار دارد. او همچنین در رادیو هم فعالیت داشته و سال‌ها برای این مرکز کار کرده اسـت. همچنین او در زمینه موسیقی پاپ کار کرده اسـت و چند ساز را بـه طور حرفه اي یاد گرفته اسـت.

 

از اولین مجموعه تلویزیونی او می‌توان بـه در پناه تو یاد کرد کـه درسال 1374 بـه کارکردانی حمید لبخنده پخش شد. این سریال دارای 26 قسمت داشت کـه موجب شد فرصت خوبی برای نشان دادن استعداد او باشد. سپس یکسال بعد در سریال بازگشت بـه خانه هم کار کرد کـه موجب شد تا روند رو بـه رشد خودرا ادامه دهد.

 

از همان سال یک سریال دیگر بـه نام پانزده مسافر را هم زیر نظر مهدی طاهری کار کرد و موجب شد تا بیشتر دیده شود. نرگسف سرنوشت، پرواز در حباب، مرد دو هزار چهره، عملیات 125؛ برابر با اصل، در قصه زندگی میکنند و چندین اثر دیگر از جمله کارهای او میباشد. همچنین این بازیگر سابقه حضور در 7 فیلم سینمایی را در کارنامه دارد کـه روییدن در باد درسال 1390 آخرین کار او میباشد.

 

11. لاله اسکندری «بازیگر»، 30 آذر 1354

لاله اسکندری «بازیگر»، 30 آذر 1354

لاله اسکندری هم زمان با شب یلدا بـه دنیا آمده اسـت کـه یکی از افراد مشهور متولد ماه آذر اسـت. لاله اسکندری در رشته طراحی گرافیک تحصیل کرده اسـت کـه بـه واسطه کارهای هنری دکوراسیون و زیباسازی در نمایشگاه صنعت ساختمان با همسر خود ساسان فیروزی آَشنا شد. لاله اسکندری در دهه 80 با سریال خاک سرخ شناخته شد. در چشم باد، بیقرار، مشق عشق، رقص پرواز، شراره، دریاچه ماهی و … از فیلم‌هاي‌ وی هستند.

 

12. بهاره رهنما

بهاره رهنما

بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان اسـت کـه در 10 آذر سال 1352 در شهر اراک بـه دنیا آمده اسـت. این سلبریتی حاشیه هاي‌ زیادی را در کارنامه خود دارد. در جریان انتخابات سال 1388 از افرادی بود کـه از میر حسین موسوی حمایت کرده بود. همچنین در انتخابات سال 1392 مستقیما از حسن روحانی حمایت کرده بودو علنا دراین مورد در شبکه هاي‌ اجتماعی کار می کرد.

 

او در فضای مجازی فعالیت گسترده اي دارد و با خیلی از سلبریتی هاي‌ خارج نشین هم درگیری هاي‌ لفظی داشته اسـت. درسال 1393 بود کـه از نادر فتوره چی شکایت کرد. او مدعی شده بود کـه این فرد در شبکه اجتماعی خود یادداشتی را در مورد او نوشته اسـت و او را فردی فرصت طلب خوانده اسـت.

 

سپس از سیروان خسروی شکایت کرد. این فرد در شبکه اجتماعی خود از وضعیت و مشکلات ناله کرد و انگشت اتهام خودرا سلبریتی هایي دانسته بود کـه در انتخابات از روحانی حمایت کرده بود کـه یکی از آن ها بهاره رهنما بود. در نهایت پس از کش و قوس هاي‌ فراوان دادگاه رای خودرا صادر کرد و این خانم بازیگر را بـه 50 ضربه شلاق تعزیری محکوم کرد.

 

بـه علت این کـه بهاره سابقه قبلی نداشت، اجرای این حکم دو سال بـه تعویق افتاد. حکم تجدید نظر شد و اعلام شد کـه اگر بهاره رهنما طی دو سال آینده خلافی بکند، حکم بـه طور خودکار اجرا می شود اما پس از گذشت این دو سال این حکم بـه طور خودکار از بین می‌رود.

 

13. منصور ضابطیان «روزنامه نگار، مجری، کارگردان، نویسنده، تهیه کننده و پادکست ساز»، 7 آذر 1349

منصور ضابطیان «روزنامه نگار، مجری، کارگردان، نویسنده، تهیه کننده و پادکست ساز»، 7 آذر 1349

افراد مشهور ایرانی متولد آذر ماه

 

منصور ضابطیان یکی از افراد مشهور متولد ماه آذر اسـت کـه شاید ابتدا او را نشناسیم اما حداقل یکبار نوشته‌هاي‌ او را خوانده یا صدایش را شنیده‌ایم. “رادیو 7” سکوی پرتاب منصور ضابطیان بود کـه شب‌ها با صدای ارام بخش او از شبکه آموزش سیما پخش میشد کـه یک برنامه ادبی، هنری و موسیقی محور محسوب می ‌شد. سبد، مردم ایران سلام، صد برگ، فرش واژه و … از مشهور‌ترین کارهای ضابطیان در تلویزیون هستند.

 

14. امیر محمد متقیان «بازیگر و مجری»، 13 آذر 1374

امیر محمد متقیان «بازیگر و مجری»، 13 آذر 1374

عموپورنگ برنامه تلویزیونی کودکان اسـت کـه داریوش فرضیایی درکنار امیرمحمد زند بازی می کرد. امیر محمد زند از افراد مشهور متولد ماه آذر در 10 سالگی بـه شهرت رسید. امیرمحمد زند صدای خوبی دارد و تا کنون بیش از 50 ترانه شاد و کودکانه را در برنامه‌ها خوانده اسـت و اثر موسیقیایی در ژانر مذهبی از خود بـه جای گذاشته اسـت.

 

15. آزاده نامداری «مجری»، 9 آذر 1363

آزاده نامداری «مجری»، 9 آذر 1363

آزاده نامداری مجری خوش سیما و بلند قامتی بود کـه بـه تهیه کنندگی نیز مشغول بود. آزاده نامداری از افراد مشهور متولد ماه آذر از 19 سالگی وارد تلویزیون شد و کار خودرا در شبکه استانی زاگرس کرمانشاه آغاز کرد و بعد ها بـه تهران آمد. وی ابتدا با فرزاد حسنی و سپس با سجاد عبادی ازدواج کرد و صاحب دختری بـه نام گندم شد. آزاده نامداری در ششمین روز فروردین سال 1400 در منزل شخصی خود درگذشت.

 

16. سالار عقیلی

سالار عقیلی

خواننده ایرانی اسـت کـه یکیدیگر از سلبریتی هاي‌ متولد آذر میباشد. او در یازدهم این ماه درسال 1356 در شهر تهران بـه دنیا آمده اسـت. وی در هنرستان موسیقی سوره تحصیل کرده اسـت و مدرک کارشناسی خودرا در رشته بازیگری تئاتر دریافت کرده اسـت. زمانی کـه 8 سال داشت بـه موسیقی روی آورد و موفق شد تا نواختن با سازهای مختلف را یاد بگیرد. هم برادر و هم مادرش او را در اینکار تشویق می کردند اما پدرش میخواست تا او در تحصیلات خودرا ادامه دهد.

 

استاد او صدیق تعریف بودو 5 سال را زیر دست او بـه فراگیری موسیقی کار کرد. در حال حاضر او خود استاد اسـت و آموزشگاهی بـه همین منظور دایر کرده اسـت و بـه دیگر افراد علاقمند موسیقی آموزش میدهد. همچنین او گروهی بـه نام راز و نیاز را تاسیس کرده اسـت کـه تا بـه حال کنسرت هاي‌ زیادی چه در داخل و چه در خارج از کشور اجرا کرده اسـت.

 

زمانی کـه تنها 18 سال داشت، در جشنواره مشهور موسیقی فجر درسال 1375 برای اولین بار روی صحنه آمد و موجب شد تا با اجرای خوب خود تماشاچیان را بـه حیرت بیاورد. حریر شریعت زاده نیز کـه در ان زمان یکی از افراد سرشناس این حوزه محسوب می شد، در ان کنسرت حضور داشت و پس از شنیدی صدای این هنرمند اعلام کرد کـه او یکی از بزرگان موسیقی کشور می شود. این خواننده تا بـه حال آثار زیادی را بـه بازار عرضه کرده اسـت کـه آخرین انها قطعه نگار بی وفا میباشد.

 

17. نصرالله رادش «بازیگر»، 12 آذر 13445

نصرالله رادش «بازیگر»، 12 آذر 13445

نصرالله رادش از افراد مشهور متولد ماه آذر در آبادان بـه دنیا آمده اسـت. رادش در 23 سالگی یک دوره بازیگری را در فرهنگسرای نیاوران گذراند و هنگامی کـه 27 ساله بود برای اولین بار با مجموعه “پرواز 57″؛ برای اولین بار جلوی دوربین رفت و با بازی در مجموعه “ساعت خوش” درخشید. نصرالله رادش را بیشتر افراد بـه دلیل بازی طنز در سریال باغ مظفر در نقش حیف نون می‌شناسند کـه دیالوگ‌هاي‌ وی تا مدت‌ها مورد استقبال مردم قرار گرفت.

 

18. کامران و هومن

کامران و هومن

این دو با نام خانواده جعفری شناخته میشوند. آن ها گروهی رابا نام خود تشکیل داده و تحت همان نام فعالیت هاي‌ موسیقی خودرا ادامه می‌دهند. اولین آلبوم آن ها با نام بیست درسال 2005 بـه بازار عرضه شد. کامران در 4 آذر سال 1357 بـه دنیا آمده اسـت. از همان دوران نوجوانی بـه موسیقی و خوانندگی علاقه زیادی داشت اما پدر و مادرش او را مجاب کردند تا نخست بـه تحصیلات خود بپردازد.

 

او در دانشگاه بـه مدت دو سال در رشته تکنیسین خلبانی تحصیل کرد. پس از این کـه تحصیلات خودرا بـه اتمام رساند با رامین زمانی دوست شد. رامین کـه در ان زمان یکی از خوانندگان مشهور بود، موجب شد تا او تشویق شود و بـه طور جدی‌تر بـه این موضوع بپردازد. درسال 1375 انها باهم و بـه همراه فریدون اسرایی، هومن و هنگامه گروه پرواز را تاسیس کردند.

 

اما پس از مدتی این گروه کلا از هم پاشید و هر کدام بـه طور جداگانه فعالیت می کردند. سپس کامران با شهبال شب پره اشنا شد. وقتی کـه او فهمید کامران علاقه بسیاری دارد، او را عضو گروه خودش کرد. سپس هومن را بـه شهبال معرفی کرد و پس از این کـه امتحاناتی گرفته شد، او را نیز عضو گروه بلک کتس نمود.

 

هومن نیز متولد 2 آذر سال 1359 اسـت کـه همین حالا بـه همراه برادرش در لس آنجلس آمریکا زندگی می کند. او نیز از دوران کودکی بـه این رشته علاقه بسیار داشت ودر برنامه هاي‌ موسیقی بسیاری شرکت می کرد. همچنین او چند موزیک بـه زبان هاي‌ انگلیسی و فرانسوی نیز دارد.

 


مطالب مشابه: تولد های جدید افراد مشهور و بازیگران در این هفته


 

در پایان

حیوانی‌ کـه‌ در ارتباط با برج‌ تولد شماست‌؛ قنطورس‌ میباشد. یونانی‌هاي‌‌ باستان‌ ان‌چنان‌ بـه‌ اسب‌ عشق‌ می‌ورزیدند کـه‌ در افسانه‌ و اسطوره‌ بـه‌ قنطورس‌ منزلت‌ و لقب‌دادند. قنطورس‌ بـه‌ واسطه‌ خرد و توانائی‌هاي‌‌ شفا بخشش‌ مشهور شده‌ بود. قنطورس‌سمبل‌ طبیعت‌هاي‌‌ دو گانه‌ انسان‌ها بـه‌ عنوان‌ یک‌ مخلوق‌ روشنفکر اسـت‌. «بـه‌ نفع‌ بشر»

جدیدترین مطالب سایت