جستجو در تالاب

گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

مجموعه : اخبار چهره ها
گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

گفت‌وگو با مصطفی زمانی

مصطفی زمانی بازیگر پیروز کشورمون از زندگی شخصیش اش می‌گوید.

 

او که امروز در جمع بازیگران حرفه‌اي قرار دارد، همواره تلاش کرده فیلم‌ها و نقش‌هاي متفاوتی را تجربه کند، اما در این میان، گاهی پیش می آید که دست به گزینش‌هاي عجیب و دور از ذهن بزند.گفت‌وگو با مصطفی زمانی

 

مصطفی زمانی بازیگر شهرزاد

او این روزها فیلم سینمایی تیک‌آف به کارگردانی احسان عبدی‌پور را بر پرده سینماها دارد که در آن، نقش فائز، جوان ناکامی را بازی می کند که روزگاری خانواده‌اي مرفه داشته ولی به‌علت بی‌کفایتی و ندانم کاری پدر، تمام زندگی و اموالشان ر سر میز قمار میبازند و به خاک سیاه می نشینند.

 

به بهانه پخش فیلم تیک‌آف با زمانی گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می خوانید.گفت‌وگو با مصطفی زمانی

 

گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

وقتی سراغ بازیگری آمدید،‌ چه دورنمایی از هنر داشتید؟

 

آیا فکر می کردید در این حرفه ماندگار شوید؟

در قبل بازیگری برایم جدی نبود. گرچه بچه که بودم، تقلید صدا میکردم یا در نمایش‌هاي مدرسه نقش‌هایي را به‌عهده میگرفتم، اما عاشق و شیفته بازیگری نبودم و قبل از گزینش شدنم برای نقش یوسف «ع» اصلا بازیگری برایم زیبا نبود.

 

مصطفی زمانی در شمال

ما در جایی از شمال زندگی می کردیم که خیلی از بازیگران آنجا می‌آمدند، ام من هیچ‌وقت نرفتم کنارشان تصویر بگیرم.

 

کلا نسبت به دنیای بازیگری بی‌تفاوت بودم. بعد که در این حرفه تثبیت شدید، معمولا حساب شده نقش‌هایتان را گزینه کردید، اما در آثاری مثل یک عاشقانه ساده هم بازی کردید که هیچ نتیجه مثبتی برای شما به همراه نداشت.

گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

چرا چنین نقش‌هایي را گزینش کردید؟

هر کدام از این نقش‌ها فرصتی بود تا نقش یک عاشق، معتاد و خلافکار را تجربه کنم. هیچ‌وقت نمی خواستم در یک چهارچوب خاص بازی کنم. همکاری با آقای عبدی‌پور، کارگردان فیلم تیک آف

 

کار با آقای عبدی پور

چگونه بود و چطور شد که نقش فائز را به شما توصیه دادند؟

 

دستیار آقای عبدی‌پور، من را از قبل می‌شناخت و توصیه بازی در نقش فائز هم از طرف او بود. وقتی فیلمنامه را خواندم، نقش و کلیت کار را خیلی دوست داشتم، اما تنها مشکل، صحبت کردن با لهجه جنوبی بود که آقای عبدی‌پور گفتند، تو می تواني و من هم به گفته ایشان اعتماد کردم و کار را شروع کردیم.

 

در میان آن چند جوانی که در پی از بین بردن عقده‌هاي زندگی‌شان میباشند،

 

شخصیت دیگری هم بود که دوست داشتید به جای فائز آن را بازی کنید؟

من فائز را دوست داشتم و از اول هم قرار بود همین نقش را بازی کنم. فائز پسر تنها و سرخورده‌اي هست که به آخر خطر رسیده.

گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

چطور به این نقش رسیدید و برای رسیدن به آن چقدر با آقای عبدی‌پور تعامل داشتید؟

همان‌طور که گفتم،‌ بزرگ‌ترین مشکل من برای این نقش لهجه جنوبی‌اش بود که آن هم با دقت به این‌که خود احسان جنوبی هست، تمام دیالوگ‌ها را با لهجه بوشهری با من تمرین کرد تا توانستم از پس آن برآیم، ضمن این‌که تمام مدتی که برای پیش‌ساخت فیلم به جنوب رفتیم، غیر از یک روز، من با لهجه جنوبی حرف می‌زدم. لهجه جنوبی خیلی شیرین هست و دوستش دارم؛ حتی همین حالا هم با احسان جنوبی حرف می زنم.

 

مصطفی زمانی و نقش جدیدش

 

ما به ازاهای بیرونی شخصیتی مانند فائز را از نزدیک دیده‌اید؟

به نظرم، ما به ازای بیرونی یک کاراکتر زمانی معنا پیدا می کند که در فیلمنامه چیزی نباشد، اما ما به ازای شخصیت فائز در فیلمنامه بود و زوایای این نقش بخوبی در متن ترسیم شده بود. فائز در لحظه زندگی می کرد و اساسا چیزی برای از دست دادن نداشت. او قبل‌اش را پاک کرده بود و آینده هم اصلا برایش مهم نبود. به همین خاطر تمام تصمیماتش را در یک لحظه می گرفت.

 

پس جای دلسوزی داشت!

نه، اصلا. شخصیتی که آن قدر آزادانه تصمیم بگیرد و عمل کند، جای دلسوزی ندارد. کاری به مفید و بد بودن فائز ندارم، اما او در کارنامه من جزو شخصیت‌هایي هست که دوستش دارم.

گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

مصطفی زمانی بازیگر تیک آف

 

نحوه ارتباط و تعاملتان با بازیگران دیگر فیلم «پگاه آهنگرانی، رضا یزدانی و سوگل قلاتیان» چطور بود؟

با خانم آهنگرانی از قبل در چند کار همکاری داشتیم و بخوبی با هم آشنا بودیم، اما ب خانم قلاتیان نخستین کارمان بود و طبیعتا روزهای اول کمی این همکاری سخت بود. با رضا یزدانی و حمزه مقدم هم لهجه و دیالوگ‌ها را تمرین می کردم و کلا همکاری خوبی با هم داشتیم. رضا یزدانی که از شما و کمک‌هایي که برای درآوردن شخصیت شیرزاد به او کردید،

 

خیلی تعریف میکرد؟

رضا پسری مفید و بازیگوش و کودک درونش بشدت فعال هست. ما هر شب دیالوگ‌ها را با هم تمرین می کردیم و وقتی سر صحنه می‌رفتیم، دیگر چیزی برای تمرین نبود و فقط اجرا داشتیم. با دقت به این‌که شما بازیگری را از تلویزیون آغاز کردید،

 

بازی در مدیوم‌هاي گوناگون برایتان چه تفاوتی دارد؟

هیچ فرقی ندارد. من علاقه‌مند به بازی در شخصیت‌هایي هستم که عمرم را به هدر ندهد اما به هر حال فضای سینما فضای آزاد و رهایی هست و بازی در آن راحت‌تر هست.

 

گفتگوی خواندنی با مصطفی زمانی در مورد زندگی شخصیش

در حال حاضر، مشغول چه کاری هستید؟

هم اکنون مشغول بازی در سریال شهرزاد هستم و تا این سریال تمام نشود، اجازه کار در پروژه دیگری را ندارم.

 

روی خط جایزه

مصطفی زمانی، بازیگر جوان سینمای کشورمون از همان ابتدا استعداد خود را نشان داد و بازی در نقش یوسف پیامبر آن چنان دیده شد که همین نخستین بازی پله‌اي شد برای پرتاب. او در بازیگری تا جایی پیش رفت که در همین چند سال فعالیت توانست برای فیلم جیب‌بر خیابان جنوبی، جایزه بهتری ن بازیگر نقش اول مرد از جشن منزل سینما برای فیلم قصه عشق پدرم، جایزه برترین بازیگر نقش مکمل مرد، برای بازی در فیلم کیفر کاندیدای برترین بازیگر مرد سال از نگاه منتقدان، برای بازی در فیلم بدرود بغداد، کاندیدای برترین بازیگر نقش اول مرد و چند جایزه دیگر شد.

 

آثار زمانی

از آثار شاخص زمانی می توان به جامه دران، خط ویژه، یک روز بخصوص من همسرش هستم و سریال‌هایي مثل در چشم باد اشاره کرد.در سریال در چشم باد زمانی نقش پسر بیژن «پارسا پیروزفر» را بازی کرد.

 

منبع : جام جم

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی از حرکت نمایشی خودرو سمند سورن و شانس راننده !
کلیپ دیدنی از حرکت نمایشی خودرو سمند سورن و شانس راننده !