9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

مجموعه : اخبار چهره ها
9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

9 ستاره‌هایی که از هالیوود دست کشیدند

دانیل دی لوئیس، بازیگر معروف برنده اسکار با اعلام بازنشستگی همۀ را شگفت زده کرد. اما او هنوزفیلم Phantom Thread «ریسمان توهم » را تا پایان سال جاری در نوبت پخش دارد. این فیلم براساس دنیای مد دهه ۱۹۵۰ میلادی در لندن ساخته شده هست. پس از تمام شدن تبلیغات این فیلم، او “دیگر بعنوان بازیگر کار نخواهد کرد”. اینکه می توان وی را برای بازگرداندن به بازیگری وسوسه کرد در آینده مشخص میشود، اما شمار دیگری از بازیگران میباشند که ترجیح داده‌اند بازیگری را کنار بگذرانند.

 

کامرون دیاز

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

شاید متوجه نشده باشید که کامرون دیاز از سال ۲۰۱۴ و پس ازفیلم “آنی” در فیلم دیگری بازی نکرده و او هیچ فیلمی را هم در نوبت پخش ندارد. او اخیرا در مراسمی که گوئینت پالترو، برترین دوستش برگزار کرده بود، توضیح داد که چرا از صحنه سینما دور شده هست.

 

کامرون دیاز در مورد علت غیبتش در هالیوود گفت: “من فقط رفتم. واقعا نمی تونم به خودم بگم که من کی هستم. این چیز دشواریه که بشه باهاش روبرو شد. احساس کردم که به این تجدید روحیه نیاز دارم.” او از زمان غیبتش ازدواج کرده و دو کتاب هم منتشر کرده هست.

 

سرشون کانری

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

شون کانری، ستاره فیلم‌هاي جیمز باند زمانی بعنوان جذاب ترین مرد قرن بیستم گزینش شد. او در سال ۲۰۰۳ پس از فیلم “انجمن نجیب زادگان عجیب” بازیگری را کنار گذاشت. او تا گذشته از دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از انستیتو فیلم ایالات امریکا در سال ۲۰۰۶، رسما بازنشستگی خود را تایید نکرد.

 

هر چند که مایکل کین، بازیگر معروف و دوست شون کانری، گفت که این صنعت فیلم بود که ستاره فیلم‌هاي جیمز باند را بازنشسته کرد به این علت که او نمی خواست نقش‌هایي کوچک مانند پیرمردان را بازی کند و به او نقش‌هاي اول فیلمهای رمانتیک هم توصیه نشد. شون کانری از آن زمان، از بازنشستگی لذت میبرد ووقتش را به گلف و تماشای مسابقات تنیس می‌گذراند

 

شرلی تمپل

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

شرلی تمپل یکی از معروف ترین بازیگران خردسال در سال ۱۹۳۵ اسکار ویژه‌اي به خاطر خدماتش به صنعت فیلم و در زمانی که تنها ۷ سال داشت، دریافت کرد. اما هر چه که بزرگ تر شد توصیه بازیگری کمتری دریافت کرد. او در سال ۱۹۵۰ در ۲۲ سالگی خود را از حرفه بازیگری بازنشسته کرد.

 

شرلی تمپل باردیگر در دهه ۱۹۶۹ میلادی در مرکز دقت قرار گرفت، اما این بار بعنوان سیاستمدار و دیپلمات. او در سال ۱۹۸۹ بعنوان سفیر ایالات امریکا در چکسلواکی مشغول به کار شد. خانم تمپل تا زمان مرگش در ۸۵ سالگی در سال ۲۰۱۴ برای سازمان ملل کار کرد.

 

ریک مورانیس

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

ریک مورانیس، هنرپیشه کانادایی پس از بازی در فیلم‌هایي چون شکارچیان روح، توپ‌هاي فضایی، فروشگاه کوچک وحشت در سینمای هالیوود با اقبال روبرو شد. اما با مرگ همسرش در سال ۱۹۹۱ به تدریج از فعالیت‌هاي بازیگریش کاسته شد. او در سال ۱۹۹۷ کاملا با دنیای بازیگری خداحافظی کرد تا وقتش را صرف بزرگ کردن بچه‌هایش بکند.

 

ریک مورانیس در سال ۲۰۰۵ در گفت و گویی با روزنامه یو اس اي تودی گفت: “من پدر تنهایی هستم. و حالا می‌فهمم که بزرگ کردن بچه‌ها و همزمان مسافرت کردن به خاطر بازی در فیلم کار سختی هست.” او همینطور گفت: “بنابراین کمی به خودم استراحت دادم و این استراحت کوتاه به استراحتی بلندتر منجر شد و بعد فهمیدم که واقعا دلم برای بازی کردن تنگ نشده.”

 

جک گلیسون

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

جک گلیسون در نقش شاه جفری در سریال تلویزیونی “بازی تخت و تاج” برای سه سال یکی از منفی‌ترین کاراکترها را در تلویزیون بازی کرد. اما زمانی که این شخصیت در فصل سوم این سریال تلویزیونی کشته شد، او بعنوان ایفاگر این نقش هم تصمیم گرفت که به دوران بازیگری خود پایان دهد.

 

گلیسون در گفت و گویی با هفته نامه اینترتینمت گفت: “از ۸ سالگی بازیگری را شروع کردم. من دیگه مانند گذشته از اینکار لذت نمی برم. تا هم اکنون بازیگری همۀ وقت چیزی بود که من بخاطر لذت بردن با دوستانم انجام می‌دادم و یا اینکه در تابستان برای تفریح ازش لذت می‌بردم.” جک گلیسون تحصیل در رشته فلسفه و الهیات در کالج ترینیتی در دابلین را شروع کرده هست.

 

آماندا باینز

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

آماندا باینردر دوران نوجوانی با نمایش آماندا از شبکه نیکلودین در اواخر ۱۹۹۰ در کانون توجهات قرار گرفت. پس از آن در آلبوم‌اي از فیلم‌ها برای نوجوانان شرکت کرد. از جمله این فیلم‌ها می توان به “انچه که یک دختر میخواند در سال ۲۰۰۳ اشاره کرد او در این فیلم نقش دختری را بازی کرد که در می‌یابد پدرش «کولین فرت» در تلاش هست تا اولیه وزیر شود. او در فیلم”این دختر همان مرد هست” در سال ۲۰۰۶ بازی کرد. این فیلم برداشتی مدرن از دوازده شوالیه شکسپیر هست.

 

زمانی به او لقب “لوسیل بال جوان” را دادند. آخرین فیلمی که بازی کرد در سال ۲۰۱۰ بود. در همان زمان در توییتی نوشت: “اگر چیزی را دوست نداشته باشم. دیگر انجامش نمی دهم. من دیگر بازیگری را دوست ندارم، بنابراین آن را متوقف کردم.” از آن زمان او چند مورد درگیری با قانون داشته از جمله رانندگی در حین مستی و مصرف مواد. اما این هنرپیشه که حال ۳۱ ساله هست در گفت و گو‌اي که اخیرا داشته گفت میخواهد بار دیگر فیلم بازی کند.

 

گرتا گاربو

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

گرتا گاربو به گفتن این جمله مشهور هست “میخواهم تنها باشم”؛ و در پایان واقعا همینطور شد. خانم گاربو یکی از اسرارآمیزترین ستارگان در دهه ۱۹۳۰ میلادی بود.

 

او به شدت پایبند حریم خصوصی خود بود. او هرگز در دوران فعالیتش گفت و گو نکرد، تصویر هایش را امضا نکرد و یا در پخش فیلم هایش شرکت نکرد. او در ۳۶ سالگی بازیگری را کنار گذاشت و گفت که از “هالیوود خسته شده و می خواهد زندگی دیگری را امتحان کند.” اما بازنشستگی زودهنگام او و متعاقب آن گوشه نشینی به معنای آن بود که مردم وی را با جوانی ابدی بر پرده سینما بیاد دارند.

 

جین هکمن

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

پس از دو دهه فعالیت هنری و بردن دو اسکار در سال ۱۹۷۱ برای فیلم “ارتباط فرانسوی” و ۱۹۹۲ برای فیلم ” نابخشوده” او در سال ۲۰۰۴ در برنامه تلویزیونی لاری کینگ اعلام بازنشستگی کرد. چهار سال بعد، در گفتگو‌اي با خبرگزاری رویترز گفت که هرچند دلش برای بازیگری تنگ شده ، اما دیگر نمی خواهد که اینکار را انجام دهد.

 

جین هکمن در این گفتگو همینطور گفت که این صنعت خیلی استرس‌زا هست و او احساس کرده که نمی خواهد در این عرصه فعالیت داشته باشد. آقای هکمن از زمان بازنشسته شدن تاکنون سه رمان نوشته هست.

 

دوریس دی

9 ستاره هالیوود که بازنشته شدن (عکس)

 

دوریس دی یکی از بزرگ ترین ستارگان دهه ۱۹۶۰ بود که این را باید مرهون تبحرش در دو اساس خوانندگی و بازیگری دانست. او در چندین فیلم از جمله جین بلا، دوستم بدار یا ترکم کن و صحبت‌هاي بالینی بازی کرد.

 

آخرین فیلم دوریس دی به سال ۱۹۶۸ برمی‌گردد. او پس از حضوری اندک در تلویزیون در سال ۱۹۷۵ اعلام کرد که از بازیگری کناره گیری می کند. دوریس دی ۹۵ ساله از آن زمان تاکنون زندگیش را صرف حمایت از حیوانات کرده و در سال ۱۹۷۸ موسسه‌اي به نام خودش در حمایت از حیوانات تاسیس کرده هست.

 

جدیدترین مطالب سایت