بروزرسانی : 10 آذر 1402

توماج صالحی در بابل برای بار دوم بازداشت شد + بیوگرافی توماج صالحی

توماج صالحی در بابل برای بار دوم بازداشت شد + بیوگرافی توماج صالحی

توماج صالحی در بابل برای بار دوم بازداشت شد ! توماج صالحی کـه چندی پیش با رای دیوانعالی کشور مبنی بر بررسی مجدد پرونده‌اش در دادگستری با ارائه وثیقه از زندان ترخیص شده بود، بـه دلیل برخی اظهارنظرها کـه طی روزهای اخیر از او منتشر شد، در روز پنجشنبه 9 آذر 1402 بـه اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در یکی از فروشگاه‌هاي‌ پوشاک شهر بابل بازداشت شد. ما دراین قسمت از مجله تالاب بـه جزئیات این خبر میپردازیم.

توماج صالحی در کجا بازداشت شد؟

توماج صالحی کـه چندی پیش با رای دیوان‌عالی کشور مبنی بر بررسی مجدد پرونده‌اش در دادگستری با ارائه وثیقه از زندان ترخیص شده بود، بـه دلیل برخی اظهارنظرها کـه طی روزهای اخیر از او منتشر شد، امروز بـه اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در یکی از فروشگاه‌هاي‌ پوشاک شهر بابل توسط سربازان گمنام امام زمان«عج» بازداشت شد.

خبرگزاری قوه قضاییه نیز با تایید این خبر اعلام کرد کـه توماج صالحی در صحبت‌هاي‌ مطرح شده خود مدعی طرح شکایت از برخی افراد شده بود کـه بررسی پرونده قضایی اخیر وی و استعلام از مراجع قضایی نشان میدهد نه این فرد و نه وکیلش تا کنون هیچ شکایتی از ضابط و یا قضات پرونده ثبت نکرده‌اند.


مطالب مشابه: مرگ 5 نفر در زاهدان بر اثر گازگرفتگی و مسمومیت با گاز «عکس»


واکنش وکیل توماج صالحی به انتشار خبر بازداشت وی

واکنش وکیل توماج صالحی به انتشار خبر بازداشت وی

امیر رئیسیان، وکیل دادگستری با اشاره بـه انتشار خبر بازداشت توماج صالحی اظهار کرد: «ما هم امروز متوجه بازداشت توماج صالحی و 2 نفر دیگر شدیم، هنوز علت دقیق این موضوع را نمیدانیم اما در اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه، آمده کـه نشر اکاذیب در زمینه اعلام خبر طرح شکایت توماج صالحی از برخی مقامات استان اصفهان، علت این بازداشت اسـت.»

او ادامه داد: «اگر این موضوع صحت داشته باشد و اعلام خبر شکایت، موجب اتهام نشر اکاذیب و بازداشت توماج صالحی شده باشد، پیش از او باید من را هم بـه عنوان وکیل پرونده بازداشت کنند چراکه پیش از آقای توماج صالحی، من در گفت‌وگویی با «شبکه شرق» این خبر را اعلام کرده و گفته بودم کـه شکایتی از سوی توماج صالحی در دادسرای کارکنان دولت بـه ثبت رسیده اسـت.»

این وکیل دادگستری همچنین خاطرنشان کرد: «تاکید می کنم کـه خبر شکایات توماج صالحی از مدیرکل اطلاعات استان اصفهان هرگز کذب نبوده و شماره پرونده‌ها موجود اسـت و این شکایت در دادسراهای کارکنان دولت ثبت شده و قانونا هم باید پیگیری شود.»

بیوگرافی توماج صالحی خواننده رپ

بیوگرافی توماج صالحی خواننده رپ

توماج صالحی متولد 12 آذر 1369 در چهارمحال بختیاری، خواننده رپر اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته مکانیک جامدات می‌باشد کـه با ورزش بوکس و قهرمانی استانی شروع کرد و حالا در عرصه رپ شناخته میشود. توماج صالحی «Toomaj Salehi» در چهارمحال بختیاری بـه دنیا آمد، بعد ها با خانواده بـه شاهین شهر اصفهان، محله خانه اصفهان نقل مکان کردند و آنجا رشد کرد.

فعالیت های هنری توماج صالحی

فعالیت های هنری توماج صالحی

توماج یکی از خوانندگان رپ زیر زمینی کمتر شناخته اسـت کـه در سبک و سیاق هیچ کس و پیشگام و… خوانندگی میکند و ترانه ها و موزیک هایش با محتوا و متن شعرهای ترانه‌هایش مربوط بـه مشکلات جامعه و انتقادی و اعتراضی اسـت. وی از خوانندگان زیرزمینی رپ و ساکن شاهین‌شهر بود کـه مضامین بسیاری از کارهای وی را اهانت و خشونت تشکیل می‌داد.


مطالب مشابه: خودکشی دکتر جوان «میترا آسوده» + بیوگرافی میترا آسوده 


شروع موسیقی توماج صالحی

شروع موسیقی توماج صالحی

توماج از سال 1386 وقتی 24 ساله بود فعالیت خود در عرصه موسیقی زیرزمینی «رپ» ودر ژانر اعتراضی، اجتماعی و سیاسی را شروع کرد. اما بـه صورت حرفه اي از سال 1394 فعالیت خودرا شروع کرد ودر این چند سال اخیر در محافل مختلف خصوصی حضور داشت

وضعیت مالی توماج صالحی

می‌گوید پدربزرگ اش «خان» بوده اما پدرش بـه علت فعالیت سیاسی مدت ها در زندان بود بـه همین خاطر آرام آرام وضعیت مالیشون بدتر شد. بعد از آزادی پدر و کار در کارگاه دوباره قدرت مالی بـه خانواده بازمیگردد و حالا خانوادگی در طراحی و تولید قطعات صنعتی و دکتری مشغول کارند.

معنی اسم توماج

معنی اسم توماج

توماج اسم واقعی اش می‌باشد و میگوید این اسم تورکی بوده و اسم یک کوه مشهور اسـت و یکی از معانی ان «طوفان» می‌باشد

اولین دستگیری و شهرت توماج صالحی

21 شهریور 1401 توسط 12 نفر از نیروهای امنیتی در خانه اش در شاهین شهر بازداشت و بـه علت موزیک هایش و تبلیغ علیه نظام متهم و بـه زندان دستگرد منتقل شد. بعد از 9 روز با تودیع قرار کفالت آزاد شد اما دادگاه وی را بـه 6 ماه زندان و جزای نقدی محکوم کرد اما اجرای این حکم یک سال بـه حالت تعلیق درآمد.

دستگیری دوم توماج صالحی

دستگیری دوم توماج صالحی

این خواننده در پی اعتراضات مهر و آبان 1401 رو بـه فعالیت هاي‌ اعتراضی و انتشار موزیک هاي‌ سیاسی آورد و مدتی بـه صورت مخفیانه زندگی و فعالیت می‌کرد. در نهایت 8 آبان 1401 برخی رسانه ها خبر از دستگیری وی زمان خروج از کشور دادند و علت ان تحریک مردم و نشر اخبار غیرواقعی عنوان شده اسـت. با این حال دایی وی عنوان کرد؛ توماج بـه هیچ عنوان قصد خروج از کشور رو نداشته ودر چهارمحال و بختیاری «جایی کـه اصالتاً بـه اونجا تعلق داره» دستگیر شده اسـت.

آزادی توماج صالحی

آزادی توماج صالحی

امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی در مصاحبه با «شبکه شرق» با اشاره بـه آخرین وضعیت پرونده توماج صالحی اظهار کرد: «در پی فرجام خواهی صورت گرفته در پرونده توماج صالحی، این پرونده در شعبه 39 دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت ودر نهایت، نظر بـه طرح ایرادات متعدد بـه دادنامه اولیه، برخی از این ایرادات مورد پذیرش دیوانعالی کشور قرار گرفت و پس از نقض حکم، این پرونده بـه شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان مسترد شد.»

او ادامه داد: «همچنین دیوانعالی کشور توماج صالحی را هم چون دیگر افرادی کـه مشمول بخشنامه عفو اعلامی قرار گرفتند دانست و اعلام کرد کـه او نیز میتواند از عفو اعلامی استفاده کند.»

این وکیل دادگستری در خاتمه با بیان این کـه «توماج صالحی امروز بـه قید وثیقه از زندان آزاد شد»؛ گفت: «اگر چه توماج صالحی شامل بخشنامه عفو اعلامی اسـت و باید بدون وثیقه پرونده مختومه می شد، اما با توجه بـه این کـه ایراداتی کـه از سوی شعبه 39 دیوان عالی کشور وارد دانسته شده باید رفع شود، شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان، تشخیص داد کـه فعلا قرار تامین توماج صالحی را بـه وثیقه تبدیل کند ودر نتیجه، او امروز از زندان اصفهان آزاد شد.»


مطالب مشابه: مرگ مشکوک دختری جوان در مشهد


در پایان

“توماج صالحی” از خوانندگان زیرزمینی رپ ساکن شاهین‌شهر اصفهان هشتم آبان 1401 بـه‌ اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، همکاری با دولت‌هاي‌ مُتخاصم و تشکیل گروه‌ غیرقانونی بـه‌ قصد برهم زدن امنیت کشور، با نیابت قضایی در یکی از استان‌هاي‌ کشور دستگیر شد. این متهم در ایجاد اغتشاشات و دعوت و تشویق بـه آشوب‌هاي‌ اخیر در استان اصفهان ودر شهرستان شاهین‌شهر، نقش کلیدی داشت.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت