واقعیت سرقت از منزل با دستگاه طلایاب + شایعه تا واقعیت

واقعیت سرقت از منزل با دستگاه طلایاب + شایعه تا واقعیت

سرقت از منزل با دستگاه طلایاب

جالب است بدانید دستگاهی که در فضای مجازی بعنوان طلایاب تبلیغ میشود فقط فلزیاب است نه طلایاب ! ( در آخر توصیه های مفید جهت جلوگیری از سرقت از منزل شما ارائه شده است که می توانید مطالعه نمایید)

 

همراه ما باشید دراین مقاله جالب در مورد نحوه سرقت طلا از منزل :

حتماً آنهایی که اهل چرخیدن در فضای مجازی هستند و دائما سری دراین دنیای پرهیاهو دارند با آگهی هاي‌ فروشندگان دستگاه فلزیاب و طلایاب مواجه شده اند .استفاده از این دستگاه ها اگر چه برای افرادی خاص کاربرد دارد اما جالب این که فروشندگان آن در بین تمام اقشار به‌ دنبال مشتری میگردند.

 

یکی از فروشندگان این نوع دستگاهها که در اینترنت آگهی فروش محصول خودرا درج کرده است در گفت وگو با سایت تالاب در پاسخ به این پرسش که آیا دستگاه هایشان مورد استفاده سارقان خانه ها نیزاست گفت:

 

سارقان از دستگاه فلزیاب استفاده نمیکنند !

کلا دستگاه هاي‌ فلزیاب بدرد سارقان نمیخورد زیرا این دستگاه ها چند مدل هستند یک مدل ؛ دستگاه هایي هستند که به محض وجود فلز بوق می‌زنند آن هم در شرایطی که حداقل تا 3 متر اطراف دستگاه فلزدیگری نباشد.

 

به گزارش تالاب بنابر این چنین دستگاهی در خانه ها کاربردی ندارد چون در خانه ها به وفور فلز وجوددارد مثل درو پنجره و کابینت و تعداد زیادی از وسایل منزل که از فلز ساخته شده است.

 

یک مدل آنتنی هم هست که فقط یون ها را می شناسد یعنی فلزاتی که در زیر زمین از خودشان یون آزاد می کنند و براثر آزاد شدن یون گازی دو رو بر فلز ایجاد می شود و این گاز فقط از فلزات بسیار قدیمی و زیر خاکی متصاعد می شود ودر مورد طلاهایی که در خانه ها وجوددارد مصداق پیدا نمی‌کند.

 

وی افزود: بنابر این چنین دستگاههایی برای سارقان کاربردی ندارد. بعنوان مثال در خیابانها برای پیدا کردن مسیر لوله آب میتواند مناسب باشدالبته اگر فلز دیگر تا محدوده 3 متری آن نباشد وگرنه کار با مشکل انجام خواهد شد.

 

واقعیت سرقت از منزل با دستگاه طلایاب + شایعه تا واقعیت

دستگاه طلایاب

این فروشنده در پاسخ به این پرسش که غیر از فلزیاب ؛ دستگاه طلا یاب هم وجود داردگفت: اصلا دستگای بنام طلایاب نداریم منظور همان فلز یاب است این که برخی فروشندگان در تبلیغات خود از عنوان طلایاب استفاده می کنند صرفا بخاطر فروش بیشتر است.

 

وی استفاده از عنوان طلایاب برای فروش این دستگاهها را عامل رواج شایعه استفاده دزدان از این دستگاهها عنوان کرد و افزود:از قدیم می‌گفتند دزدی که به خانه آدم وارد شده آشنا بوده و جای طلا را می دانسته هم اکنون هم همین گونه است ولی مردم این موضوع را فراموش کرده اند وتبلیغات فکرشان رابه سمت طلایاب وفلزیاب منحرف کرده است .

 

وی درمورد چگونگی مجوز خرید وفروش این دستگاهها گفت: فروشنده به مانند هر کسب دیگری باید مجوز داشته باشد .اما در مورد خریدار باید گفت که درسال 79 سازمان میراث فرهنگی براساس قانونی خریداران را ملزم به داشتن مجوز از سوی این نهاد کرده است ولی بدلیل نبود ضمانت اجرایی ،اکنون به هرکسی فروخته می شود وکسی کاری بکار انها ندارد.

 

طلاها را داخل ورقه هاي‌ سربی بپوشانید

یک فروشنده دیگر فلزیاب نیز در گفت وگو با تالاب ضمن رد استفاده این دستگاه برای سارقین در باره قیمت این دستگاه ها گفت: فلز یاب ها قیمت هاي‌ متفاوتی دارند از 8 میلیون و200 هزار تومان شروع می شود به بالا.

 

وی کارایی این دستگاه ها را در خانه ها منتفی دانست و گفت: چنین دستگاه هایي در خانه ها هیچ کاربردی ندارد تازه اگرهم در خانه بشود مورد استفاده قرار گیرد باز هم به درد دزدان نمیخورد چون استفاده ازآن به زمان نیاز داردو این درحالیست که زمان برای سارقان بسیار اهمیت دارد.

 

این فروشنده در عین حال استفاده از دستگاهی به نام تسلامتر را برای سرقت در خانه ها محتمل دانست و افزود: برای امنیت و حفاظت از طلاها در منزل میتوان این طلاها را داخل ورقه هاي‌ سرب مانند و سپس کاغذهای کاربن پیچید که با این روش فلز یاب ها قادر به شناسایی آن نخواهند بود.

 

وی در عین حال تاکید کرد : استفاده از این دستگاهها برای سرقت در خانه بسیار سخت ودشوار است .

 

با این حال سرهنگ غیاثوند بازنشسته پلیس آگاهی ناجا که معاونت مبارزه با سرقت را نیز بر عهده داشت به سایت تالاب گفت:من در طول خدمتم هرگز با موردی که سارق از دستگاه فلزیاب استفاده کرده باشد برخورد نکردم .

 

وی افزود:اصولا سارقین از شم و تجربه خود برای پیداکردن طلا استفاده می کنند .امروزه وقتی سارقی از یک خانه طلا سرقت میکند همه ی می‌گویند سارق طلایاب داشته است درحالیکه دزدان به خوبی میدانند چگونه طلاها را پیدا کنند.

 

غیاثوند با اشاره به این که دستگاه فلزیاب دارد ولی دستگاهی بنام طلایاب وجود ندارد گفت:دستگاه هاي‌ فلزیاب نیز بکار سارقان نمی یاید چون در خانه انواع فلز مشاهده می شود و این دستگاه ها به همه ی فلزات واکنش نشان می دهد.این دستگاه ها فقط در بیابان ها وفضای باز کاربرد دارند.

 

این بازنشسته آگاهی با اشاره به این که مردم باید طلاهای خودرا در جاهایی که برای سارقان شناخته شده است نظیر کمدلباس ،دراور و کابینت قرار ندهند گفت:اگر حفاظت مناسبی از طلاها وپول نقد خود داشته باشند مسلما می‌توانند ازسرقت دزدان درامان باشند.

 

واقعیت سرقت از منزل با دستگاه طلایاب + شایعه تا واقعیت

توصیه هاي‌ یک سارق حرفه اي :

در همین رابطه یک سارق پس از دستگیری از شگرد هایش گفته است:

 

همیشه به هنگام دزدی یکی از همدستانم در ماشین راننده میماند و من داخل خانه می‌رفتم و دیگر همدستم نیز بعنوان زاغ‌زن در کوچه بود تا درصورت ورود صاحبخانه با تلفن همراه به من خبر دهد.

 

شش کلید داشتم که با آن قفل‌هاي‌ کتابی را باز میکردم. در‌هاي‌ ضدسرقت وقت‌گیر بود، بهمین علت زیاد سمت انها نمی‌رفتم.
وقتی وارد خانه میشدم، ساختمان‌هایي راکه محافظ در ورودی نداشت یا محافط آن باز بود، شناسایی کرده و بعد زنگ آپارتمان را می‌زدم، اگر کسی جواب نمی‌داد وارد خانه می شدم.

 

تخصصم فقط سرقت پول و طلاست، بهمین‌ دلیل پس از ورود به خانه‌ها سریع سراغ اتاق خواب می‌رفتم؛ چون میدانستم اقلام باارزش دراین اتاق نگه داری می شود. مشخص است که صاحبخانه‌ها پول و طلا را در اتاق خواب میگذارند.

 

همیشه با یک کارت تلفن در آپارتمان را باز کرده و داخل می رفتم. خانه‌ها باید درصورت امکان در ضد سرقت داشته باشد. چون باز کردن آن کار اسانی نیست.
افراد به هیچ عنوان پول و طلا را در خانه‌هایشان نگه داری نکنند و گاوصندوق‌هاي‌ مطمئن و ضد سرقت تهیه کنند. مقابل تمامی پنجره‌ها، نورگیر، پاسیو و روی دیوارهای کوتاه حفاظ مقاوم و مطمئن نصب کنید. هوا در حال گرم شدن است. <p

 

br /> برخی ساکنان واحد‌ها شب پنجره‌ها را باز و صبح هنگام ترک خانه فراموش می کنند آنرا ببندند، این صاحبخانه‌ها خودشان ما رابه خانه دعوت می کنند.
بعضی‌ها نیز کلید را زیر پادری یا داخل جاکفشی می گذراند. انها کار ما را آسان می کنند.

 

باز کردن در ورودی ساختمان‌ها مشکل است، زیرا امکان دارد عابری مشکوک شود. افرادی که بی‌احتیاط از پارکینگ وارد می شوند و تا زمان بسته شدن در صبر نمیکنند راه را برای ما باز می کنند.

 

شایعه شده ما با دستگاه گنج‌یاب به خانه‌ها می رویم و محل طلاها را پیدا می کنیم. نیازی به گنج‌یاب نیست. وقتی وارد خانه شویم آسان می‌فهمیم که وسایل قیمتی و پول را کجا گذاشته‌اند.

 

برخی فکر میکنند خیلی زرنگ هستند و وسایل را زیر لباس یا میان رخت خواب مخفی می کنند، اما این محل‌ها هم از نگاه ما دور نمی ماند. آن ها با اینکار همه ی وسایل را دریک محل قرار میدهند تا آسان‌تر سرقت شود.

 

توصیه می کنم اگر پول و طلا در خانه دارید، در محل‌هاي‌ مختلف مخفی کنید تا همه ی دارایی را یکجا از دست ندهید. من در چهار ماه 100 خانه را خالی کردم و اگر یکسال آزاد بودم، رکورد سرقت از خانه را می‌شکستم.

 

بسیاری فکر می کنند سرقت خانه ها در شب رخ می دهد، ولی این ذهنیت باید تغییر کند و مردم بدانند زمان سرقت‌ها اغلب در ساعات اولیه غروب آفتاب تا ساعت 11 شب رخ می دهد یا در بین روز اتفاق می‌افتد. توصیه ما این است که گاوصندوق‌هاي‌ خانگی به در یا اسکلت ساختمان پیچ و مهره شود تا امکان جابه‌جایی وجود نداشته باشد.

 

توصیه ما به شما : بهتر است اگر اندوخته شما بصورت طلا در خانه نگهداری میشود به بانک مراجعه کنید و با دریافت صندوق امانات خیالت خود را راحت کنید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
مجسمه بسیار دیدنی و متحرک عشق در گرجستان (کلیپ)
مجسمه بسیار دیدنی و متحرک عشق در گرجستان (کلیپ)