ماجرای شکایت مهران مدیری از محسن تنابنده بازیگر مشهور

ماجرای شکایت مهران مدیری از محسن تنابنده بازیگر مشهور

شکایت مهران مدیری از محسن تنابنده

مهران مدیری که قبلا از محسن تنابنده شکایت کرده بود امروز نیز درگیر شکایت از روزنامه شرق شده است. (شکایت مهران مدیری برای شایعه هدیه میلیاردی)

 

هواداران سریال هاي طنز بی صبرانه منتظر شاهکاری با بازی دو غول ژانر طنز یعنی مهران مدیری و محسن تنابنده بودند اما گویا امیدشان نا امید شده. به گزارش تالاب سال گذشته خبری، دل خیلی از هواداران و اهالی رسانه را خوش کرده بود. خبر اتفاقی که خیلی ها انتظارش را می کشیدند. بازهم یک طرف ماجرا «مهران مدیری» بود اما طرف دیگر این خبر جذاب، «محسن تنابنده» بود.

 

همیشه همکاری غول هاي‌ تلویزیون با یک دیگر و حضور سوپراستارها درکنار هم جذاب بوده. اگر این همکاری بین غول هاي‌ طنز باشد که جذابیت و اهمیتش برای عامه مردم دو چندان هم میشود. درست مانند زمانی که جواد رضویان با مهران مدیری همکاری می‌کرد. این همکاری آن قدر جذاب بودو خوب جواب داد که همکاری دوباره آن ها بعد از سال‌ها در سریال «در حاشیه» خبرساز شد و مثل بمب در رسانه ها صدا کرد.

 

قرار بود این دو ستاره طنز تلویزیون در پروژه اي همبازی شوند اما حالا بعد از یکسال که از انتشار این خبر می گذرد، گویا اتفاقاتی خارج از چارچوب تلویزیون باعث شده این همکاری به سرانجامی نرسد و این غول هاي‌ تلویزیونی دیگر کنار هم دریک قاب قرار نگیرند.

 

ماجرا چه بود؟

گفته می‌شود حسین هدایتی بیش از یک میلیارد تومان را در اختیار مدیری گذاشته بود تا بتواند فیلم کمدی به اسم «این بچه مال کیه؟» را بسازد؛ فیلمی به تهیه کنندگی محمد کمالی پور که احمد رفیع زاده، فیلمنامه اولیه آنرا نوشت و خشایار الوند نیز آنرا بازنویسی کرد.

 

گویا در همان زمان کمالی پور با بهروز افخمی هم به توافق رسید و به این کارگردان نیز چکی 700 میلیون تومانی داد؛ چکی که شامل دست مزد کارگردان و تمامهزینه هاي‌ تولید فیلم بود.

 

اما طبق خبری که آن روزها منتشر شد، 500 میلیون تومان از پول حسین هدایتی بعنوان دست مزد در اختیار مهران مدیری و رقمی نزدیک به 200 میلیون تومان هم در اختیار محسن تنابنده دیگر بازیگر فیلم قرار گرفت تا قرارهای دیگرشان را بی خیال شوند و باهم دریک فیلم سینمایی بازی کنند و رکورد های فروش یکی یکی شکسته شود.

 

مهران مدیری با محبوبیت ذاتی اش و تنابنده با خلاقیت و طنازی بی نظیر نقی پایتخت، حتماً ستون هاي‌ سینما را می لرزاندند؛ فیلمی که قرار بود – حتی – پیش از جشنواره فیلم فجر روی پرده برود.

ماجرای شکایت مهران مدیری از محسن تنابنده بازیگر مشهور

ماجرای شکایت مهران مدیری از محسن تنابنده بازیگر مشهور

 

ماجرا چه شد؟

درست سه ماه بعد از آغاز پیش تولید بود که خبرهایی از اختلاف مالی بین کمالی نژاد و عوامل فیلم به ویژه مدیری و تنابنده منتشر شد. در همان زمان بعلت این اختلافات پرداختیم. ماجرا از این قرار بود که مدیری بعد از مدتی و با مطرح شدن نام افخمی، سراغ پروژه دیگری رفت و از اینکار انصراف داد اما چون طرف حساب او شخصی حسین هدایتی بود، در شرایطی که سخت درگیر یک پروژه ساختمانی در لواسان بود، بازپرداخت این دست مزد رابه بعد موکول کرد هرچند در همان زمان هدایتی اعلام کرد که اختلاف مالی او با مدیری و تنابنده حل شده است اما خبر های درگوشی، چیزی خلاف این را می‌گوید.

 

شنیده هاي‌ ما حاکی ازآن است که مبلغ رد و بدل شده برای این پروژه چیزی نزدیک به دو میلیارد تومان بوده و هدایتی توانسته با استفاده از روش هاي‌ خاص خودش «!» به هر ضرب و زوری، این پول را از طرف حساب هایش پس بگیرد.

 

شنیده هاي‌ ما دوباره می‌گوید که مدیری کل این پول رابا هر ترتیبی برگردانده و حساب هاي‌ مالی همه ی رابا هدایتی تصفیه کرده است «حساب ها را صاف کرده ودر نتیجه تصفیه درست است و نه تسویه!» نتیجه چه میشود؟

 

حالا بعد از گذشت بیش از یکسال ازآن ماجرا حسین هدایتی به طلبش رسیده و خوش و خرم به بقیه خبرسازی هایش ادامه می‌دهد اما این اختلافات مالی همان‌ گونه در میان خود گروه ادامه دارد؛ میگویند مدیری بابت 500 میلیون تومانی که از جانب تنابنده به هدایتی پرداخت کرده، از او شکایت کرده است. این در حالی است که ظاهراً هیچ سندی درباره پولی که ابتدا به تنابنده پرداخت شده، وجود ندارد. گویا تنابنده هم از اساس این رد و بدل شدن پول را منکر شده است.

 

حالا باید دید این اختلاف و شکایت به کجا کشیده می‌شود. آیا این ماجرا باعث می‌شود هیچوقت نتوانیم مدیری و تنابنده را دریک قاب ببینیم؟ آیا ممکن است پس از حل این اختلاف بار دیگر همکاری این دو سوپراستار تیتر اخبار شود؟ 500 میلیون پول کمی نیست و این دلخوری هم اتفاق کوچکی نیست!

 

سراغ خشایار الوند رفتیم که هم فیلم نامه نویس پروژه بوده و هم با هردو غول این روزهای تلویزیون ما در ارتباط است. او از ماجرای به سرانجام نرسیدن پروژه گفت اما از شکایت مدیری اظهار بی اطلاعی کرد. هر چند که در طول گفتگو متوجه می‌شوید که او از ماجرا چندان هم بی خبر نیست اما دلش نمی‌خواهد رسانه اي شود…

 

سرنوشت «این بچه مال کیه» چه شد؟

– فیلمنامه را تمام کردم و تحویل دادم اما ظاهراً بدلیل طولانی شدن پروسه تولید، آقای مدیری کار «در حاشیه» را شروع کردند و آقای تنابنده و آقای افخمی هم سراغ کار دیگری رفتند. آقای کمالی پور ظاهراً موفق نشد پیش تولید را کلید بزند و کارگردان هم عوض شد. آقای مسعود اطیابی آمدند و پروانه ساخت هم گرفتند اما هنوز نتوانسته اند کار را کلید بزنند. گهگاهی آقای کمالی پور با من در تماس هستند و بخشی از دست مزد مرا هم نداده اند و می‌گویند که دنبال سرمایه گذار میگردم.

 

اما ما شنیده ایم که آقای مدیری از آقای تنابنده سر مبلغی دراین پروژه شکایت کرده اند. شما اطلاعی دارید؟

– خیر. من اطلاعی ندارم. شما از کجا شنیده اید؟ «میخندد» وقتی میگویید شکایت، انگار به مسئولان رده بالا شکایت شده است…

 

بله، گویا به مسئولان ارجاع شده…

– نمیدانم والا… «سکوت می‌کند» به هرحال پروژه وقتی مطرح شد بسیار جذاب بودو بدلیل بازیگران و کارگردان و قصه و … به یک‌باره همه ی چیز از هم پاشید. کمی مدیریت پروژه ضعیف بودو کمی هم پروسه تولید طولانی شد. به هرحال آدم ها که معطل یک پروژه نمی‌مانند و سراغ کارهای دیگر میروند. آقای کمالی پور موفق نشد در تایمی که باید پروژه رابه انجام برساند و گروه هم پخش و پلا شد. آن شاءالله که بتواند همه ی را دوباره جمع کند.

 

قرار گرفتن آقای مدیری و تنابنده درکنار هم اتفاق جذابی بود. ممکن است این دو دوباره دراین پروژه یا پروژه هاي‌ دیگر باهم دریک قاب قرار بگیرند؟

 

– نمیدانم… اما خب اینکار چند جذابیت داشت؛ بازیگرهایش جذاب بود. بهروز افخمی قرار بود کار کمدی انجام دهد. فیلمنامه به نظرم بانمک شده بودو درکل کار مردم پسند و جذابی شده بودو رویکرد متفاوتی با کمدی هاي‌ دیگری که بچه ها کار کرده بودند داشت. حیف شد که ساخته نشد. می توانست فیلم پرفروش و عامه پسند و با آبرویی هم شود.

 

با توجه به این که شما با هردو نفر در ارتباطید و با روحیات هنری هردو بازیگر آشنا هستید، فکر می‌کنید ممکن است باهم در پروژه اي بازی کنند؟

 

– دراین سی و چند سالی که در تلویزیون و سینما هستم از این مسائل زیاد دیده ام. آدم هایي که سوگند خورده اند دیگر مقابل هم قرار نگیرند اما در پروژه اي کنار هم قرار گرفته اند و بالعکس دو نفر باهم رفیق بوده اند اما در پروژه بعدی سایه هم دیگر رابا تیر می زدند. من هیچ بعید نمی‌دانم آقای حاتمی کیا روزی دوباره با بهداد و عرب نیا دریک فیلم کار کند یا همین اتفاقی که شما می‌گویید، بیفتد. به هرحال تلویزیون و سینما گرد است و ما تعداد کمی هستیم.

 

من هیچ بعید نمیدانم آقای حاتمی کیا روزی دوباره با بهداد و عرب نیا دریک فیلم کار کند یا همین اتفاقی که شما میگویید، بیفتد. به هرحال تلویزیون و سینما گرداست و ما تعداد کمی هستیم. ما کلا خانواده اي دویست سیصد نفره ایم. به هرحال هر کدورتی هم که بین هر کدام از بچه ها به وجود آمده باشد، هم قابل رفع است و هم دوباره میتوانند با یک دیگر کار کنند.

 

پس شما این ماجرا را تایید میکنید و البته امیدوارید که به خیر و خوشی تمام شود؟

 

– ممکن است اتفاق افتاده باشد «میخندد» من می‌گویم قبل از این که به این نقطه برسد، باید این قضیه مدیریت می شد؛ حالا توسط هر شخصی، وقتی به این نقطه می رسد از بیرون می‌گویند چرا دو آدم باید باهم مشکل پیدا کنند که کار به شکایت برسد؟ حتماً یکجای کار ایراد دارد. این دو آدم اصلا تداخل منافع نباید پیدا کنند.

 

هردو بازیگر پروژه اند. حالا آقای مدیری یک جورهایی چون از روز اول در کار بوده، ممکن است از نظر مالی پولی بکار تزریق کرده باشد یا بابت آقای مدیری کسی پول داده باشد و وقتی آقای مدیری رفته، آن جریان مالی قطع شده و پول هاي‌ آدم ها پرداخت نشده است.

 

به هرحال این پروژه اي است که هر شخصی دوست دارد سرمایه گذار آن باشد تو اصلا ریسک ندارد. هر موقع ساخته و اکران شود، پول خودش را برمی گرداند و فروش خوبی هم خواهد داشت و سود هم می‌دهد. چراباید این پروژه بخوابد. این دیگر عدم مدیریت است و قضیه شخصی و خصومت بین دو آدم نیست.

 

احتمالا اگر این پروژه استارت بخورد، این مشکلات مالی هم حل میشود.
– بله، مشکلات سر قضایای مالی پیش می‌آید دیگر… اگر آقای کمالی پور بتواند مشکلات مالی اش را حل کند که بعید می‌دانم، آدم ها مگر بدشان می‌آید که کارموفقی در کارنامه شان داشته باشند و دست مزد خوبی هم بگیرند؟ وقتی همه ی آمده اند و قرارداد بسته اند، حتماً پروژه جذابی بوده است برایشان. اگر نتوانی برای پروژه اي با این مختصات سرمایه اي فراهم کنی بهتر است اینکار را کنار بگذاری و بروی سراغ یک شغل دیگر. هم اکنون یکسال و خرده اي گذشته.

 

جدیدترین مطالب سایت