جستجو در تالاب

وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت

وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت

وام بهزیستی به ترنس ها برای تغییر جنسیت.

 

ترنس چیست ؟

تراجـنسی که هم‌ چنین ترنسکچوال و ترنسکشوال به انگلیسی: Transsexual و به اختصار تی‌اس یا تِرنس هم گفته میشود، به افرادی گفته میشود که دارای هویت جنسیتی متناقض هستند برای مثال ممکن است فرد اعضای جنسی مردانه داشته باشد در حالیکه شخصیت جنسیتی‌اش زنانه باشد یا برعکس.

 

این تضاد ممکن است در ذهن، رفتار خصوصی و یا رفتار اجتماعی مشخص باشد تراجنسی یک اصطلاح برای شناسایی افرادی است که دارای هویت جنسیتی Genderr متناقض هستند و یا تطبیق فرهنگی درستی با هویت جسمی خویش ندارند.

 

ترنس یعنی چه ؟

در واقع تراجنسی فردی است که تشخیص روانی خود فرد از جنسیتش با اندام‌هاي‌ جنسی زمان تولدش متفاوت است تراجنسی‌ها علاقه شدید برای طی کردن مراحل تغییر و پیوستن به جنس مخالف را دارند.

 

این مراحل میتواند شامل هورمون درمانی، تغییر در رفتار اجتماعی، پوشش و یا جراحی تغییر جنسیت باشد عدم دسترسی به درمان میتواند باعث خودکشی ترا جنسی‌ها شود

 

نحوه دریافت وام کمک به ترنس ها

ترنس ها و افراد دارای اختلا هویتی جنسی وام کمک به تغییر جنسیت میگیرند . خبر خوش که برای این افراد که هویت جنسی جسمی و روحیشان با هم متفاوت است , این است که تا سقف 25 میلیون تومن از هزینه ي تغییر جنسیت این اشخاص به انها مساعدت مالی میشود.

 

به گزارش تالاب معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از کمک درمانی به ” ترنس سکشوال‌ها” تا سقف ۲۵ میلیون تومان خبر داد. هزینه جراحی تغییر جنسیت چندین برابر است

 

احمد خاکی «معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران» در پاسخ به این سوال که برای افراد دارای اختلال جنسیتی چه اقدامات حمایتی انجام شده است، گفت: برخی میگویند که ان‌ها نیاز به مرکز نگه‌داری دارند، اما اصلا درست نیست که مرکز نگه‌داری برای این افراد وجود داشته باشد؛ بلکه مراکزی برای حمایت از این افراد لازم است.

 

مرکز نواب بهزیستی برای حمایت از این افراد است. آنهایی که TS یا نارضایتی جنسی دارند میتوانند به این مراکز مراجعه کنند، به این افراد مساعدت‌هاي‌ مالی یا خدمات حقوقی نیز تعلق می گیرد؛ یعنی اگر نیاز به خدمات داشته باشند به ان‌ها تعلق می گیرد.

 

اگر این افراد نیاز به مشاوره داشته باشند حتی بدون مراجعه تحت حمایت قرار می گیرند. این افراد از طریق تماس با عدد ۱۲۳ می توانند از خدمات مشاوره‌اي برخوردار شوند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در ادامه گفت: انجمن حمایت از افراد TS یا نارضایتی جنسی نیز دراین زمینه فعالیت می کند و در تهران به این افراد خدمات ارائه می‌دهد.

 

بهزیستی وظیفه دارد که به این افراد کمک کند، حتی تا سقف ۲۵ میلیون تومان نیز برای ارائه خدمات درمانی به ان‌ها مساعدت مالی میشود؛ البته مبلغی که این افراد باید برای جراحی و تغییر جنسیت هزینه کنند چندین برابر این مبلغ است.

 

آمار دقیقی در رابطه با مراجعه کنندگان TS وجود ندارد، نمیتوان تعداد دقیق این افراد را اعلام کرد. بزرگ‌ترین معضل بهزیستی در رابطه با افرادی که اختلال جنسی دارند این است که این افراد از طرف خانواده خود درک نمی شوند، چرا که درک این افراد نخستین گام درمان ان‌ها است.

 

گاهی خانواده‌ها بدلیل این که این بیماری را نمی‌شناسند با روح و روان فرزندان خود بازی می کنند که همین مساله موجب تشدید این اختلال می شود. افرادی داریم که در مراجعه به مرکز نواب عدم درک خانواده را بزرگ‌ترین مشکل خود عنوان می کنند؛ بنابر این لازم است که افراد دارای اختلال جنسی دراین رابطه نیز حمایت شوند.

وام بهزیستی به ترنس ها (دوجنسه ها) برای تغییر جنسیت

ترنس مرد چیست ؟

اف تو ام به انگلیسی: FTM یا تَرامَرد به انگلیسی: trans man به تراجنسی‌ها و دگرجنسگونه‌هایي گفته می شود که در زمان تولد بااندام جنسی زنانه بدنیا آمده‌اند ولی در جامعه بعنوان یک مرد شناخته میشوند.

 

واژه تراجنسی زن به مرد را نمی توان بجای دگرجنسگونه زن به مرد بکار برد اگر چه طبق معمولً این اشتباه انجام میشود و این دو کلمه رابه جای هم بکار می برند.

 

تفاوت این دو کلمه از آنجا است که دگرجنسگونه‌هاي‌ زن به مرد تنها بر اساس رفتار اجتماعی بعنوان یک مرد شناخته میشوند ولی در تراجنسی‌هاي‌ زن به مرد ممکن است با جراحی تغییر جنسیت اندام‌هاي‌ جنسی نیز به شکل مردان تبدیل شود. دگرجنسگونه‌هاي‌ زن به مرد طبق معمولً جراحی تغییر جنسیت را انجام نمی دهند.

 

ترنس زن چیست ؟

تَرازَن به انگلیسی: trans woman یا ام تو اف به انگلیسی: MTF به تراجنسی‌ها و دگرجنسگونه‌هایي گفته میشود که در زمان تولد با اندام جنسی مردانه متولد شده‌اند ولی در جامعه بعنوان یک زن شناخته میشوند.

 

اصطلاح دگرجنسگونه مرد به زن را نمی توان بجای تراجنسی مرد به زن استفاده کرد البته این اشتباه رایج است و طبق معمولً اکثر افراد این دو رابه جای هم استفاده میکنند.

 

این تفاوت از آنجا است که تراجنسی‌هاي‌ مرد به زن در هنگام تولد با اندام جنسی مردانه متولد شده‌اند ولی بر اساس تشخیص جامعه و رفتارهای اجتماعی بعنوان یک زن شناخته میشوند و این افراد طبق معمولً مراحلی را برای تغییر جنسیت انجام می دهند که به ان مراحل تغییر گفته میشود اما دگرجنسگونه مرد به زن یک اصطلاح گسترده است که به تمام افرادی گفته میشود که در هنگام تولد بعنوان مرد شناخته شده‌اند اما در جامعه بعنوان زن شناخته میشوند که می تواند تراجنسی‌ها را نیز در بر بگیرد الزاماًً جراحی تغییر جنسیت و مراحل تغییر را انجام نمیدهند. دگرجنسگونه مرد به زن میتواند شامل درگ کوئین‌ها، مبدل‌پوش‌ها، جنسیت عجیب و یا دوجنسیه‌ها باشد.

 

شرایط بیماران ترنس چگونه است؟

برای درک شرایط روحی این بیماران فرض کنید فردی که ظاهراً مرد است ولی از نظر روحی احساس کاملا زنانه دارد؛ بدین معنی که با پوشیدن کت وشلوار باعث ناراحتی و بیقراری وی می گردد.

 

او شدیدا تمایل به پوشیدن لباس باز و دامن در میهمانی ها و پوشیدن مانتو در جامعه دارد ولی امکان ان را ندارد. دیگر این که او در محل تحصیل و یا کار، در میان سایر مردان و رابطه نزدیک با آنان زندگی میکند ولی تمایل شدید جنسی نسبت به آنان دارد درحالی که از نظر روحی در میان زنان احساس آرامش و اسانی خواهد کرد ولی اجازه روابط نزدیک با آنان را ندارد. چنین شرایطی باعث می گردد فرد دچار اضطراب و اغتشاش در شرایط روحی فرد گردد.

 

بررسی هاي‌ دکتری معاینه فیزیکی و کروموزومی و هورمونی ؛ سلامت کامل را نشان میدهد ولی بررسی هاي‌ روانپزشکی اضطراب و گاهی افسردگی ناشی از احساس عدم رضایت از جنسیت و انکار جنسیت خودرا دارند.

 

نارضایتی جنسی طبق معمول باعث مشکلاتی در سازگاری در مدرسه شده وافراد مبتلا ،مشاغلی پایین تر از سطح هوشی خود دارند.

اگر بیماران مرد ازدواج کنند، نسبت به زنانگی همسر خود ،حاملگی وی ومادر بودن او حسادت می ورزند.

 

این افراد از ظاهر دستگاه تناسلی خود بیزار بوده منکر جنس زیست شناختی خویش می شوند. اشتغال ذهنی شدید آنهابا حرفه هاي‌ زنانه ،غالبا کاریکاتوری از زنانگی بوده ؛و در زنان بیمار نیز تظاهر به زنانگی غیرمعمول می‌باشد.انها اگر از نظر زیست یک مرد باشند نوعی نگرش کلیشه اي مردانه نسبت به انچه که زنانه است ،دارند .

 

مثلاً فردی که مبتلا به نارضایتی جنسی بود وظاهر یک مرد عضلانی را داشت با لذت شرح میداد که یک زیر پیراهنی نرم ولطیف دارد که به تنش میچسبد یا فرد دیگری در فکر یک موجود ظریف بوده که در منزل مینشست وعصرها لباس هاي پشمی پسرانه میبافت.

 

ترانس سکشوال در گذشته ائونیسم نامیده می شد. نخستین فرد مبتلا را شوالیه ائون بیومانت میدانند. او لباس هاي زنانه می‌پوشید و به کارهای زنانه علاقمند بود.

 

زمانی که سلطان لویی پانزدهم به راز او پی برد. دستور داد تا وی را برای انجام یک ماموریت سری با لباس مبدل زنانه به روسیه فرستادند. بعد از انجام ماموریت با لباس مردانه به لندن بازگشت و وادار شد تا مدتی رابه صورت مردانه زندگی کند.

 

با مرگ سلطان، در یکی از محله هاي‌ لندن به صورت ناشناس، اما همانند یک زن تا آخر عمر زندگی کرد و در سن 81 سالگی بر اثر بیماری در گذشت. او 49 سال را مانند یک مرد و 34 سال را هم چون یک زن زندگی کرده بود.

 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی از فریب راحت مغز انسان (حتما ببینید)
کلیپ دیدنی از فریب راحت مغز انسان (حتما ببینید)