بروزرسانی : 17 بهمن 1398

عاقبت پخش فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی + شکایت

عاقبت پخش فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی + شکایت

پخش کلیپ رقص دختر جوان دانشجو در پارتی و اتفاقات تلخی که در پارتی برای او افتاد را خواهید خواند و بعد از آن رابطه پنهانی استاد دانشگاه با دانشجوها را خواهید خواند. استادی که برای نمره دادان به دختران با آن ها رابطه جنسی برقرار میکرد.

لو رفتن فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی در پارتی مختلط 

باز هم یک اتفاق تلخ اجتماعی و باز هم آبروی بر باد رفته دختران و پسران جوان، کسانی که خواه یا ناخواه در مسیر زندگی و تحصیل دچار لغزش شده اند، این بار داستان از این قرار است که: دختر جوان که فیلم رقصیدنش در یک پارتی لو رفته بود تمام آرزوهایش را بر باد رفته می‌دید و گریه می کرد.

این دختر دانشجو که در شهر دیگری برای تحصیل زندگی می کرد به اتفاق دوستانش در یک پارتی به خوشگذرانی پرداخت که فیلم رقص این دختر…

– عاقبت پخش فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی

چشم هاي‌ این دختر دانشجو خیس از اشک بود و به دلیل ان فیلم لو رفته مدام به خودش لعنت می فرستاد. در حالي که دائم روسري‌اش را از ترس جلو مي‌کشيد گفت: «نمي خواستم امل باشم و در جمع دوستانم کم بياورم. باورکنيد نخستين بار بود به ان ميهماني‌ها قدم مي‌گذاشتم. اما…» ماجرا ازین قرار بود که بعد از چند سال پشت کنکور ماندن و درس خواندن، در رشته مورد علاقه‌ام در دانشگاه اصفهان قبول شدم.

به گزارش تالاب: من تک فرزند خانواده‌ام و پدر و مادرم از اول با شهرستان رفتنم مخالف بوده و بشدت براي آمدنم به اصفهان مقاومت مي‌کردند. ان قدر التماس کردم و قول و تعهد دادم تا بالاخره کوتاه آمدند و در حالي که ته دلشان هم ناراضي بود خودشان براي ثبت‌نام آمدند و بعد از اينکه در خوابگاه مستقر شدم با گفتن يکسري بايد و نبايد ديگر به شهرستان محل زندگي‌شان بازگشتند.

من در خانواده‌اي مذهبي بزرگ شده‌ام و نمي‌توانستم رفتار بعضي از هم اتاقي‌هايم را تحمل کنم. از طرفي شلوغي خوابگاه آزارم مي‌داد. به همين خاطر پس از مشورت با خانواده، با انتخاب چند تن از دوستان دانشگاهي‌ام که به تصور خودم از نظر شخصيتي و اخلاقي به من نزديک‌تر بودند يک خانه اجاره کرديم. اوايل همه ی ي چيز خوب بود اما به مرور متوجه شدم هم خانه‌هايم بشدت اهل تفريح و خوشگذراني و ميهماني‌هاي‌ خاص هستند.

راستش مي‌ترسيدم اگر به خانواده‌ام چيزي بگويم آنها نگذارند در اصفهان بمانم. به همين خاطر هر بار که با مادرم صحبت مي‌کردم طوري از دوستانم تعريف مي‌کردم که خوشايند والدينم باشد. البته براي اينکه از جمع دوستانه ان ها طرد نشوم و نگويند امل و عقب مانده هستم خيلي با سياست از رفت و آمدهاي ان ها کناره‌گيري مي‌کردم اما بعد از مدتي به اصرار دوستانم پوششم را عوض کردم.

عاقبت پخش فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی + شکایت

شکایت دختر جوان

از ترس مسخره شدن يواشکي نماز مي‌خواندم يا درمواقعي هم نمي‌خواندم. چون دوري از خانواده و تنهايي فشار زيادي به من مي‌آورد، کم کم پاي ثابت ميهماني‌ها و دورهمي‌هايشان شدم. به مرور همه ی ي چيز برايم رنگ و بوي ديگري پيدا کرده بود.

من که اوايل ورودم به دانشگاه حتي اکراه داشتم به پسرهاي همکلاسي‌ام سلام کنم، خيلي راحت با آن ها شوخي مي‌کردم و در ملاقات با ان ها کارهايي مي‌کردم که در گذشته فکر کردن به ان ها برايم سخت و غيرقابل هضم بود.

تا اينکه در اين رفت و آمدها يکي از دوستانم من و همکلاسي‌هايم را به ميهماني مختلطي دعوت کرد. قبح همه ی ي چيز برايم شکسته بود و بدون هيچ مخالفتي با دوستانم همراه شدم. فضاي عجيبي بود. صداي آهنگ ان قدر بلند بود که صدا به صدا نمي‌رسيد.

اول با روسري نشستم اما بعد به اصرار بچه‌ها روسري‌ام را برداشتم و وسط مجلس رفتم و همراه بقيه شدم. ان قدر غرق خوشي بودم و از خود بيخود شده بودم که اصلاً متوجه نشدم کسي در حال فيلمبرداري از من است.

شب خسته و کوفته به خانه برگشتم و از خستگي بسرعت خوابم برد. صبح روز بعد تلفنم زنگ خورد. مادرم از آن طرف خط فرياد مي‌کشيد و کلماتي مي‌گفت که هرگز از او نشنيده بودم. به گزارش تالاب من که هميشه خودم را برايشان همان دختر خوب و سربه زير نشان داده بودم و تصور نمي‌کردم ان ها از چيزي خبر داشته باشند با کلي اصرار خواستم موضوع را بگويد اما مادرم تنها چند جمله گفت و قطع کرد:

«تو زير قولت زدي. حالا کارت به جايي رسيده که به جاي درس خواندن، پارتي مي‌ري!؟ ان قدر وقيح شدي که ديگر حجاب هم نمي‌گذاري؟ تو به اعتماد ما خيانت کردي و پيش از اينکه اتفاق بدتري بيفتد بايد قيد همه ی ي چيز را بزني و خيلي زود برگردي.» با شنيدن آخرين جمله‌ها ان قدر شوکه بودم که حتي توان بلند شدن از جايم را نداشتم.ان موقع فکرم به هر چيزي مي‌رفت به همين خاطر سراغ تک تک دوستانم رفتم اما آن ها از هيچ چيزي خبر نداشتند.

خيلي کنکاش کردم تا اينکه فهميدم در شب ميهماني يکي از اقواممان آنجا بوده و از من فيلم و عکس تهيه کرده و براي خانواده‌ام فرستاده است. حالا ديگر از سايه خودم هم مي‌ترسم. نمي‌خواهم درسم را رها کنم و از طرفي روي برگشتن به خانه را هم ندارم. نمي‌دانم فاميل درباره‌ام چه فکري مي‌کنند و واقعاً از رفتارهايم پشيمانم و مي‌خواهم کمکم کنيد تا از اين وضعيت نجات پيداکنم.

قدرت نه گفتن

کارشناسان مرکز مشاوره پليس اصفهان پس از شنيدن اظهارات اين دختر علاوه بر آموزش‌هاي‌ لازم براي تقويت مهارت «نه» گفتن به خواسته‌هاي‌ ديگران و تأکيد بر رفع اشتباهات گذشته اش، در جلسه‌اي با پدر و مادر او نکاتي را نيز به ان ها يادآور شده و راه پيگيري قانوني در صورت پخش فيلم اين ميهماني را نيز به ان ها آموزش دادند تا مشکل اين خانواده بيش از اين بغرنج نشود.

لغزش ناخواسته عامل سلب اعتماد

يکي از اين کارشناسان گفت: خانواده‌اي که اعضاي ان به يکديگر اطمينان دارند با آسودگي خاطر از کنار هم بودن لذت برده و حضور يکي به ديگري دلگرمي مي‌دهد. در اين حالت افراد خانواده به قابليت ها و توانايي‌هاي‌ اعضاي ديگر ايمان داشته و با هم براي رسيدن به راه حل مشترک گفت‌و‌گو مي‌کنند. اعتماد متقابل سرمايه‌اي براي گذراندن روزهاي سخت زندگي است.

گرفتار بيماري خانه نشويد

غم غربت در ابتداي مهاجرت يا دور شدن از خانه اصلي فرد کاملاً طبيعي است اما راه‌هايي وجود دارد که از تبعات بد اين دوري پيشگيري شده يا زمان آن را کوتاهتر کرد. روانشناسان يک واژه اختصاصي براي غم و غصه درباره مهاجرت يا دوري ازخانه مطرح کردند که ان «بيماري خانه» ناميده مي‌شود.افرادي که از منزل اصلي خود دور مي شوند مي‌بايست با اين بحران کنار آمده و خود را با ارزش‌هاي‌ جامعه قبلي و ارزش‌هاي‌ جامعه فعلي که در ان زندگي مي‌کنند تطبيق دهند.

در غير اين صورت دچار مشکلات عديده‌اي مي‌گردند.هر چه فرد از سن نوجواني به سن بزرگسالي مي‌رود به سمت تمايز يافتگي و استقلال پيش مي‌رود و بهتر مي‌تواند با اين موضوع کنار بيايد اما نوجوان به لحاظ ويژگي دوران خاص خود و شرايط سني‌اش تنهايي و غربت را بسختي با خود حل کرده به همين خاطر با آسيب هاي‌ مختلفي روبه رو مي‌شود.

نوجواني حساس‌ ترين دوران رشد

در سنين نوجواني تمايل زيادي به سمت استقلال و همگام بودن با گروه همسالان و تأثير آن ها وجود دارد. به همين دليل چنانچه شخصيت اعتقادي، فکري و هيجاني نوجوان ثبات نداشته باشد مي‌تواند او را به سمت آسيب سوق دهد. بنابراين آگاهي دادن در اين زمينه به نوجوانان و جوانان و داشتن رابطه خوب والدين با فرزندانشان امر بسيار مهمي است و توجه به نياز‌هاي‌ عاطفي نوجوانان و سوق دادن آن ها به سمت استقلال و تمايز يافتگي باعث رشد و پيشگيري از آسيب‌ها مختلف مي‌شود.

در اين پرونده نيز با توجه به شرح حال دريافت شده مي‌توان گفت که ناآگاهي از روحيات و نياز‌هاي‌ فرزند از سوي والدين سبب بروز مشکلاتي شده است بنابراين چنانچه والدين توجه بيشتري به او داشتند با توجه به فاصله مکاني و رفت و آمد دائم با وي و دوري جستن ايشان از تنهايي مي‌شد از آسيب‌هاي‌ به وجود آمده کاست.


– رابطه پنهانی استاد دانشگاه با دختر دانشجو

زهرا وقتی دل به استاد دانشگاه بست نمی دانست فریب شیطان را خورده است. دیگر روی بازگشت به زادگاهم را ندارم. چگونه میتوانم به چشمان عاشق و دستان پینه بسته پدر کشاورزم نگاه کنم که برای رسیدن من به مدارج علمی بالا و همچنین سعادت و خوشبختی ام در مزرعه کار می کرد و پولی را که عرق ریزان به دست می آورد برای من می فرستاد تا من اجاره منزل را بدهم و یا آن را خرج تحصیل کنم.

اکنون که آرزوهای پدرم را نابود کرده ام وخودم نیز نه تنها مورد سوء استفاده قرار گرفته ام بلکه دیگر در منجلابی از فساد غرق شده ام چگونه میتوانم… دختر ۲۴ ساله به نام زهرا که دیگر نمی توانست بغض در گلو مانده اش را پنهان کند به مشاور پلیس فتا گفت: روزی که در یکی از رشته هاي‌ زیرمجموعه پزشکی قبول شدم ولوله‌اي در خانواده ام به راه افتاد. ان روز وقتی پدرم از مزرعه به منزل بازگشت هنوز بیلش را به دیوار حیاط تکیه نداده بود که مادرم با زبان ترکی به او گفت:

مژده بده که دخترمان در یکی از دانشگاه هاي‌ فلان شهر قبول شده است. ان لحظه شیرین ترین زمان عمرم را می گذراندم چرا که پدرم با دستان پینه بسته اش مرا در آغوش گرفت و گفت دخترم در شهر غریب نماز و روزه ات را فراموش نکن. آن گونه بود که وسایل شخصی ام را جمع کردم و راهی غربت شدم. سال اول را در خوابگاه دانشجویی بودم و تنها به گذراندن واحدهای درسی می اندیشیدم.

عاقبت پخش فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی + شکایت

اما در سال دوم تحصیل متوجه نگاه هاي‌ صمیمانه یکی از اساتیدی شدم که به صورت پاره وقت تدریس می کرد. وقتی فهمیدم او مجرد است دیگر سعی می کردم واحد درسی ام را با او انتخاب کنم. وقتی روابطم با ان مدرس دانشگاه نزدیک تر شد اتاقی را به همراه یکی از دوستانم اجاره کردم و از خوابگاه بیرون آمدم. این در حالی بود که روابط من و عادل هر روز بیشتر و خصوصی تر می شد و او در خانه اش فیلم هایی از روابط مان تهیه می کرد.

به گزارش تالاب در این مدت پدر و مادرم را مجبور می کردم به خواستگارانم پاسخ منفی بدهند و آن گونه بسیاری از خواستگاران خوب و با ایمان را در حالی رد کردم که خودم آخرین نصیحت پدرم را فراموش کرده بودم و دیگر از اعتقادات مذهبی ام خبری نبود.

وقتی مدت تحصیلم به پایان رسید به دروغ عنوان کردم که در کارشناسی ارشد قبول شده ام تا بیشتر بتوانم در کنار عادل باشم اما در همین روزها بود که شنیدم عادل با دختر دیگری ازدواج کرده است.

مات و مبهوت مانده بودم وقتی به او اعتراض کردم گفت، من قولی برای ازدواج نداده بودم در صورتی که اصرار کنی فیلم هایت را منتشر می کنم! به خاطر انتقام از عادل و لجبازی با او دیگر رفاقت و دوستی هاي‌ خیابانی برایم به یک عادت تبدیل شد

تا اینکه تصمیم گرفتم از پلیس کمک بخواهم وقتی عادل دستگیر شد، پلیس فیلم هاي مرا در رایانه اش کشف کرد اما اکنون نمی دانم در شرایطی که مورد سوء استفاده قرار گرفته ام و در منجلاب فساد دست و پا می زنم چگونه میتوانم به زادگاهم برگردم.

خط قرمزهای روابط دختران و پسران در دوران دانشجویی

عاقبت پخش فیلم رقص دختر دانشجوی ایرانی + شکایت

آسیب هاي‌ اخلاقی، جوان ها را به خصوص در محیط دانشگاه تهدید می کند، به طور طبیعی دختران و پسران در دوران دانشجویی به دلیل حضور جنس مخالف در کلاس هاي‌ درس و محوطه دانشگاه ها، بیشتر زمان شان را در محیط هایی می گذرانند که جنس مخالف در ان حضور دارد.

آفت دوران دانشجویی

دانشجویان هنگام مواجهه با این شرایط معمولاً دچار تضاد و تنش می شوند زیرا از طرفی در جامعه نمی توان این دو جنس را به طور کامل از هم جدا ساخت و از طرف دیگر ابهام در نحوه ارتباط با جنس مخالف و محدوده ان و نیز تمایل غریزی جوانان به جنس مخالف، ان ها را دچار سردرگمی می کند. بنابراین نحوه سازمان دهی ارتباط با جنس مخالف با توجه به شرع و فرهنگ از جمله پرسش هاي‌ اساسی قابل طرح در این باره است.

توجه داشته باشید نحوه روابط دختران و پسران به خصوص در محیط هاي‌ دانشگاهی هم از نظر سلامت فردی و اجتماعی و هم به لحاظ اخلاقی و دینی بسیار حائز اهمیت است چراکه طبق پژوهش هاي‌ علمی انجام شده، آسیب هاي‌ اخلاقی، جوان ها را به خصوص در محیط دانشگاه تهدید می کند.

چارچوب  هاي‌ ارتباط با جنس مخالف

یکی از آسیب هایی که جامعه دانشجویی را تهدید می کند، بحث آشنایی هاي‌ قبل از ازدواج است که میان نوجوانان دبیرستانی و جوانان دانشجو دیده می شود. اینکه چرا این موضوع در جامعه قبح خود را از دست داده است، بحث هاي‌ مفصلی را می طلبد که فرصت پرداختن به ان نیست. با این حال جوانان در بدو ورود به دانشگاه در زمینه ارتباط با جنس مخالف به چند دسته تقسیم می شوند.

بعضی ها ارتباط بسیار کمی با جنس مخالف برقرار می کنند یا اصلا برقرار نمی کنند چراکه به امور دیگری مانند پیگیری جدی درس، ورزش، تئاتر و… سرگرم هستند. برخی دیگر هم بر اساس اعتقادات مذهبی خود ارتباط شان با جنس مخالف صرفا و حداکثر در حد مسائل درسی است یا اینکه اصلا در همین حد هم رابطه اي برقرار نمی کنند اما برخی دیگر هستند که از همان روزهای اول ورود به دانشگاه شروع به برقراری رابطه با جنس مخالف می کنند.

برای این دسته از جوانان باید چارچوب هاي‌ ارتباط با جنس مخالف طبق معیار هاي‌ اسلامی و اخلاقی بیان شود تا قبل از وقوع هر فاجعه اخلاقی، با آگاهی خودشان را مدیریت کنند و نجات دهند.

انحراف از مسیر ارتباط آموزشی ممنوع

محیط دانشگاه اولین تجربه برخورد مستقیم و بی واسطه دانشجویان با جنس مخالف است بنابراین دانشجویان با شکل این نوع ارتباط و پیامد هاي‌ مثبت و منفی و راهکارهای کنار آمدن با این پدیده آشنایی ندارند و پر واضح است که همین ناآشنایی می تواند موجب خسران و ضرر آموزشی شود و ممکن است که به جای سود علمی و آموزشی، ضرر اجتماعی و حیثیتی نیز به دانشجو تحمیل و بدون قصد یا برنامه قبلی او را از هدف دور کند.

و یا به سمت انحراف هاي‌ پیش بینی نشده ببرد. شما به عنوان یک دانشجو باید توجه داشته باشید که علت اصلی حضورتان در دانشگاه، همان گونه که از نام این محیط پیداست، تحصیل دانش و علم است نه تحصیل چیز دیگری. از این رو ارتباط اساسی و اصلی شما با تمام افراد در این محیط یک ارتباط آموزشی است.

اگر ارتباطی هم با دیگران برقرار شود، در سیر تکمیل ارتباط آموزشی یا مقدمه اي برای رسیدن به اهداف آموزشی است. فراموش نکنید هر رفتار یا ارتباطی که شما را از این هدف دور کند، آفت زندگی دانشجویی و انحراف از مسیر ارتباط آموزشی تلقی می شود.

ارتباطی شکست خورده

گاهی اوقات به واسطه اینکه سطح ارتباط بین دانشجویان تعریف نشده است، اندک اندک از ارتباط معمولی فراتر می رود و به هتک حیثیت اجتماعی می انجامد و چه بسا خسارت هاي‌ جبران ناپذیری به ویژه برای دختران در پی داشته باشد. از دیدگاه روان شناختی بین فردی نیز چون ارتباط با جنس مخالف، فاقد شرایط یک ارتباط سالم است و ویژگی هاي‌ لازم در مولفه هاي‌ ان رعایت نشده است، یک ارتباط شکست خورده و مقرون به آسیب محسوب می شود.

شیوه صحیح برخورد با جنس مخالف

حالا این سوال پیش می آید که اگر ارتباط با جنس مخالف در فضای آموزشی و غیر آموزشی آسیب زاست، پس رفتار ما با جنس مخالف چگونه باید باشد؟ برخورد مثبت همراه با شناخت و احترام متقابل، نحوه برخورد صحیح با جنس مخالف است.

در این شیوه، دختران و پسرانی هستند که به محض دیدن یکدیگر، خود را نمی بازند و هیجان زده نمی شوند. این افراد یک نگاه و یک کلام از جنس مخالف را به عشق تعبیر نمی کنند و آن را در ذهن خود نمی پرورانند، بسیار با وقار و سنگین برخورد می کنند.

در برخورد با جنس مخالف به توصیه هاي‌ شرعی و اجتماعی توجه می کنند و درباره روحیات جنس مخالف به حد کافی آگاه اند و در صورت تصمیم به ازدواج برای برقراری روابط نزدیک تر با جنس مخالف برنامه دارند و آن را از طریق ازدواج و فراهم آوردن شرایط مقبول اجتماعی محقق می سازند.

نکاتی درباره همگروهی اجباری با جنس مخالف

مهم ترین توصیه این است در جمع دوستانی که به روابط نامناسب دل خوش کرده اند، شرکت نکنید و حداقل وقتی به گزارش این نوع عملکرد می پردازند از آن ها کناره گیری کنید اما محیط آموزشی، بدون ارتباط آموزشی نیست و طرف دوم این ارتباط همیشه از جنس شما نیست. شاید گاهی اوقات مجبور به برقراری ارتباط با جنس مخالف شوید، در این صورت، به هیچ وجه از محدوده پیام آموزشی تجاوز نکنید و فقط به مبادله همین نوع پیام به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بپردازید.

به برخی از تاثیرات مثبت و اندک این ارتباط دل خوش نکنید و بدانید که انسان هاي‌ پشیمان اندک اندک به خط قرمز رسیده و از آن عبور کرده اند. اگر شما یک قدم جلو بگذارید باید تا ده قدم از ارزش هاي‌ خود عقب نشینی کنید. جاذبه طبیعی و زیستی دختر و پسر به ویژه در این سنین، زمینه انحراف ارتباط هاي‌ انسانی را فراهم می سازد.

برخورد خشک یا احساسی؟

در پایان ذکر دو نکته ضروری به نظر می رسد. اول اینکه برخورد بسیار خشک بعضی جوانان بر اساس تربیت هاي‌ غلط که از هر نوع ارتباط با جنس مخالف اجتناب می کنند، دردسرهای زیادی برای ان ها ایجاد خواهد کرد البته خشک بودن هرگز به معنای رعایت کردن حدود شرعی نیست ولی رعایت موازین شرعی هم لزوما به معنای بد اخلاقی و بی احترامی به طرف مقابل نیست.

نکته آخر هم اینکه برخورد احساسی که دلیل ان؛ نداشتن شناخت صحیح از جنس مخالف است و یک ابراز محبت ساده را نشانه عشقی عمیق تلقی می کند که معمولاً در دختران چنین واکنشی بیش از پسران است، از اشتباهات رایج دانشجویان است.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت