آشنایی کامل با خرید ملک در قبرس شمالی

مجموعه : رپورتاژ آگهی
آشنایی کامل با خرید ملک در قبرس شمالی

افرادی که دست به مهاجرت می‌زنند، عمدتا برای کسب آرامش و پیشرفت در زندگی، این مسیر را در پیش می‌گیرند.

مهاجرت، از طرق مختلفی امکان پذیر است. برای نمونه‌ می‌توان به مهاجرت از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، ازدواج، تحصیل، کار، فرزندآوری و … اشاره کرد.

 

هر کدام از راه‌های اخذ اقامت، در کشورهای مختلف، مطابق قوانین و شرایط خاص همان کشور، صورت می‌پذیرد.

به طور مثال در قبرس شمالی، طبق قوانین این کشور، افرادی که قصد اخذ ویزای کاری را دارند، ابتدا باید از طرق دیگر، وارد این کشور شده باشند و پس از آن‌ به صورت حضوری، از داخل این کشور، درخواست کار و مصاحبه‌ی استخدامی دهند.

 

قبرس شمالی، به دلایل زیادی مقصد مناسبی برای مهاجرین به خصوص افرادی که از ایران، قصد مهاجرت دارند، است.

 

نزدیکی به ایران، عدم نیاز به اخذ ویزا برای سفر به این‌ کشور، واحد‌ پولی لیر در قبرس که برای ایرانیان زندگی کم هزینه‌تری را نسبت به کشورهای اروپایی هم‌جوار قبرس، فراهم می‌کند و … از جمله دلایلی هستند که این کشور را مقصدی مناسب برای سرمایه گذاران و مهاجرین ایرانی تبدیل می‌کند.

 

در ادامه‌ی این مقاله به بررسی موقعیت قبرس شمالی، خرید ملک و مزایای آن در این کشور، می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

 

درباره قبرس شمالی

جزیره‌ی زیبای قبرس، در شرق دریای مدیترانه و در شاه‌راه آبیِ میان سه قاره‌ی اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد.

این جزیره، پس از جزیره‌ی سیسیل و ساردینا، به عنوان سومین جزیره‌ی بزرگ در حوزه‌ی دریای مدیترانه شناخته شده است که آب و هوای ساحلی بسیار با کیفیتی دارد.

 

قبرس، که نام رسمی آن جمهوری قبرس است، در مجاورت کشورهای ترکیه و‌ یونان قرار دارد. جمعیت این جزیره‌ی زیبا، کمتر از 1 میلیون و 200 هزار نفر است و آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای دارد.

به طور کلی کشور قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، همواره مورد توجه حاکمان و قدرتمندان جهان قرار می‌گرفته است.

زیبایی‌های این جزیره به قدری مسحور کننده بوده و هست، که در بسیاری از آثار ادبی جهان، از آن یاد شده است.

 

برای مثال نمایشنامه‌ی اوتلو اثر شکسپیر، بر اساس روایتی از فرماندار ایتالیاییِ فاماگوستا، خلق شد. همچنین رمز داوینچی، بر اساس روایاتی از شوالیه‌های معبدی در صومعه‌ای به نام بلاپایس در شهر کایرنیا در قبرس بوده است.

 

در نهایت، در سال 1960 و پس از تصویب استقلال قبرس، این کشور به سه قسمت تقسیم می‌شود.

60 درصد از خاک این جزیره، تحت حاکمیت یونانیان، 36 درصد تحت حاکمیت ترک‌ها، 2.5 درصد متعلق به انگلیسی‌ها و 1.5 درصد منطقه‌ی امن بین قبرس شمالی و جنوبی، که منطقه‌ی بافر نامگذاری شده است.

 

بکر بودن این‌ جزیره در کنار موقعیت جغرافیایی آن و همچنین دلایل بیشمار دیگری از جمله مالیات اندک، پایین بودن هزینه‌های زندگی، رشد اقتصادی بسیار چشمگیر، شرایط ویژه برای حمایت از مهاجران و سرمایه گذاران و… ، موجب شده تا نظر بسیاری از سرمایه گذاران در نقاط مختلف دنیا، به‌ کشور قبرس شمالی جلب شود.

 

مردمان قبرس شمالی، اکثرا مسلمان هستند و به زبان ترکی صحبت می‌کنند؛ اما برای کار کردن و یا تحصیل در این کشور، نیاز است که به زبان انگلیسی هم مسلط باشید.

 

واحد پولی رایج در قبرس شمالی، لیر ترکیه است؛ اما به دلایلی برای خرید و‌ فروش املاک و‌ مستقلات از پوند انگلستان استفاده می‌شود. این‌موضوع دلیل محکمی بر سودآور بودن سرمایه گذاری از طریق خرید‌ ملک در قبرس شمالی است.

 

همانطور که می‌دانید، پوند انگلستان یکی از با ثبات‌ترین واحدهای پولی دنیا، در برابر تورم‌ و ‌نوسانات ارزی است.

علاوه بر این‌ موضوع، رشد سالانه‌ی ارزش املاک در قبرس شمالی، مزید بر علت شده تا یکی از بهترین راه‌ها برای سرمایه‌گذاری و ‌مهاجرت به قبرس شمالی، خرید ملک‌ در این کشور باشد.

 

آشنایی کامل با خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

گرچه خرید ملک و اخذ اقامت از کشور قبرس شمالی، دارای پیچیدگی و مراحل اداری خاص نیست؛ ولی به منظور خرید ملک در قبرس شمالی ، نیاز است که از قوانین و شرایط مربوطه‌ی این کشور اطلاع داشته باشید.

 

به طور مثال، اسناد املاک در قبرس شمالی، به سه نوع کلی تقسیم می‌شوند:

سند ترک: به اسناد املاکی گفته می‌شوند، که صاحبان اصلی آن‌ها، حتی پیش از جدایی دو قبرس شمالی و جنوبی، ترک‌ها بوده‌اند. این اسناد دارای مالکیت قطعی و قابلیت موروثی هستند. با خرید چنین املاکی می‌توانید برای دریافت اقامت قبرس شمالی اقدام نمایید.

 

سند معاوضه: به اسناد املاکی گفته می‌شوند، که صاحبان آن‌ها پیش از جدایی قبرس شمالی و جنوبی، یونانیان بوده‌اند و پس از جدایی دو قبرس، بین یونانیان و ترک‌ها معاوضه و مبادله شده‌اند.

این اسناد نیز مانند اسناد ترک دارای مالکیت قطعی و قابلیت موروثی هستند و با خرید آن‌ها می‌توانید برای دریافت اقامت کشور قبرس شمالی، اقدام نمایید.

 

سند اجاره ( سرقفلی ): این نوع اسناد مربوط به املاکی است، که تحت مالکیت دولت و یا اداره‌ی اوقاف قبرس شمالی هستند. امکان خرید آن‌ها وجود ندارد و شما تنها می‌توانید چنین املاکی را برای مدت 49 الی 99 سال، از دولت و یا اداره‌ی اوقاف، اجاره کنید.

 

املاکی با این اسناد، برای سکونت و خرید خانه، پیشنهاد نمی‌شود. این املاک مناسب پروژه‌های خدماتی، ساخت هتل و … مناسب هستند.

 

در زمان خرید ملک و ثبت آن در اداره‌ی اسناد، صحت و نوع سند به شما اطلاع داده می‌شود.

مورد مذکور، یکی از مواردی است که برای خرید ملک نیاز است بدانید. بنابراین قبل از هر گونه اقدام برای خرید خانه در قبرس شمالی ، بهتر است با مشاوران خبره و مسلط به امور و قوانین این کشور، مشورت کنید.

 

آشنایی کامل با خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

به صورت کلی، می‌توان گفت که با داشتن حداقل 1.5 میلیارد تومان، می‌توانید صاحب خانه و ملک در قبرس شمالی شوید.

اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر به بحث هزینه‌ی خرید ملک در قبرس شمالی بپردازیم، باید بگوییم که مبلغ دقیق مورد نیاز، پس از بررسی نیاز و بودجه‌ی شما و در زمان خرید ملک مشخص می‌شود.

 

موارد زیر در تعیین قیمت نهایی ملک تاثیر مستقیم دارند:

متراژ

متریال ساخت

محل پروژه

لوکیشن

منظره‌ی بنا

زمان تحویل

آینده‌ی پروژه

هزینه‌های ثبت سند و مالکیت تام، در مجموع 7 درصد از قیمت کل ملک است و نیازی به پرداخت یک باره آن نیست.

مشاوران ما با در اختیار داشتن هدف و نیاز‌های شما، بهترین موقعیت و ملک را به شما پیشنهاد خواهند داد.

 

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

پیش‌تر درباره‎‌ی موقعیت قرارگیری کشور قبرس و شرایط آب و هوایی آن صحبت کردیم. موارد مذکور گوشه‌ای از مزایای خرید ملک در قبرس شمالی است. در ادامه به دیگر موارد آن، اشاره می‌کنیم:

امنیت بالا ( پایین بودن درصد جرم )

ارزش افزوده ملک ( حداقل 10 درصد به صورت سالانه )

قیمت مناسب و ارزان املاک ( با 3 میلیارد تومان صاحب ملکی در فاصله‎ا‌ی کمتر از 1 کیلومتری دریای مدیترانه می‌شوید. )

سند معتبر املاک ( سند ملک به صورت تک برگ و با مالکیت صد در صدی است. )

ارزش ارزی ملک ( خرید ملک در قبرس شمالی با پوند انگلستان )

خرید اقساطی ملک ( پرداخت نقدی 30 الی 35 درصد از کل مبلغ ملک و اقساط 3 الی 6 ساله بدون بهره )

امنیت سرمایه گذاری با ضمانت دولت قبرس شمالی

وجود دانشگاه‌های بین المللی

مالیات اندک

موارد بالا، در کنار جمعیت اندک، خونگرمی و مهمان نوازی ساکنان بومی این کشور، دلایل بسیار خوبی برای انتخاب کشور قبرس شمالی برای خرید ملک و سرمایه گذاری هستند.

 

منبع: آسمان قبرس

جدیدترین مطالب سایت