آموزش مرحله به مرحله رسوب زدایی پکیج دیواری

مجموعه : رپورتاژ آگهی
آموزش مرحله به مرحله رسوب زدایی پکیج دیواری

با فراگیری و آموزش رسوب زدایی پکیج زمینه مناسب برای نگهداری مناسب و افزایش طول عمر مفید دستگاه فراهم می گردد. بدون تردید، از مشکلات شایع و رایج دستگاه های پکیج، جمع شدن رسوبات در لوله و قطعات آن می باشد. عدم انجام فرآیند رسوب زدایی علاوه بر کاهش کیفیت و بازده مطلوب پکیج، هزینه های گزاف و قابل توجهی را به مصرف کننده تحمیل می سازد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی علت رسوب گرفتن پکیج و نحوه رفع آن بپردازیم.

 

علت جمع شدن رسوب در پکیج دیواری چیست؟

 در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در آب همواره مقداری مواد و املاح مختلف وجود دارد. از آنجایی که وظیفه مهم پکیج های دیواری، تامین آبگرم و بهداشتی می باشد، به تدریج و در اثر املاح و مواد معدنی موجود در آب، در بخش های مختلف پکیج رسوب ایجاد می گردد. با آموزش رسوب زدایی پکیج امکان ضمن برطرف کردن رسوب ایجاد شده، از بروز آسیب به قطعات دیگر پکیج جلوگیری به عمل می آید.

 

لازم به ذکر است که انباشته شدن ترکیباتی مانند منیزیم و کلسیم در قسمت جداره یا لوله های پکیج دیواری، با گذشت زمان سبب ایجاد رسوبات در این بخش ها می گردد. تجمع رسوبات در تجهیزات گرمایشی اعم از آبگرمکن و پکیج شوفاژ دیواری، تاثیر مستقیم در کاهش راندمان و تامین گرمایش این تجهیزات دارد.

 

در نتیجه این امر کیفیت و عمر مفید دستگاه به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. با رسوب زدایی پکیج به راحتی میتوان مانع از بروز این معضلات گردید. ناگفته نماند که بالا رفتن هزینه های مربوط به تعمیرات، کاهش کیفیت اجزا و قطعات و به تبع آن سوراخ شدن مبدل های حرارتی، از تاثیرات مخرب رسوبات بر پکیج دیواری می باشد. رسوب زدایی پکیج علاوه بر از بین بردن کلیه رسوبات، راندمان مطلوب و کارکرد بهینه دستگاه را با خود به دنبال دارد.

آموزش مرحله به مرحله رسوب زدایی پکیج دیواری

آموزش رسوب زدایی پکیج

رسوب زدایی پکیج یکی از مهم ترین موضوعات در مبحث آموزش تعمیرات پکیج است. در مقوله رسوب زدایی پکیج باید به این موضوع اشاره نمود که انجام فرآیند رسوب زدایی در پکیج های دیواری به یک شیوه مشابه انجام می گیرد. در این میان، توجه به نکاتی در بهینه پیش رفتن عملیات رسوب زدایی بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. ایجاد رسوب در مبدل شوفاژ دیواری با کاهش فشار آب همراه است. این امر در مواقع استحمام و شستشو مشکلات زیادی را برای مصرف کننده ایجاد می سازد.

 

به طور کلی، آموزش رسوب زدایی پکیج به دو روش صورت می گیرد. در روش اول با استفاده از مواد جرم گیر و انجام فرآیندی در صدد از بین بردن رسوبات ایجاد شده در قطعات و لوله ها بر می آیند. در روش دوم با استفاده از پمپ رسوب گیر و بدون نیاز به باز کردن پکیج، عملیات رسوب زدایی انجام می شود.

 

شایان ذکر است که رسوب زدایی پکیج با استفاده از روش اول مستلزم طی کردن مراحلی می باشد. بر همین اساس، به برخی از مراحل انجام فرآیند رسوب زدایی اشاره می کنیم.

 

مرحله اول: در اولین گام نسبت به قطع کردن اتصال پکیج به گاز یا برق اقدام می کنیم. سپس باز کردن و جدا نمودن کاور و پوشش دستگاه در دستور کار قرار می گیرد.

 

مرحله دوم: پس از جدا سازی کاور پکیج باید نسبت به تخلیه آب موجود در دستگاه اقدام نمود. برای انجام این کار، ابتدا شیر ورودی مربوط به آب سرد را بسته و سپس در جهت مخالف عقربه های ساعت، شیر پرکن دستگاه را باز می کنیم. با باز کردن شیر آبگرم آب جمع شده در پکیج تخلیه می شود.

 

مرحله سوم: در این مرحله از رسوب زدایی پکیج باز کردن مبدل حرارتی دستگاه انجام می شود. برای باز کردن مناسب مبدل به ابزارهایی مانند آلن شماره 4 نیاز می باشد.

 

آموزش مرحله به مرحله رسوب زدایی پکیج دیواری

مرحله چهارم: در این مرحله به جرم گیری و رسوب گیری مبدل پکیج اقدام می شود. بر این اساس، از جوهر نمک صنعتی به منظور رسوب زدایی مبدل استفاده می گردد. شستشوی مبدل با مواد جرم گیر باید با نهایت دقت صورت گیرد. چنانچه، پس از شستشو همچنان آثاری از رسوبات بر روی دیواره های مبدل دیده شود، با فشار آب یا ضربه زدن بدون آسیب وارد کردن به مبدل، میتوان در این زمینه اقدام نمود.

 

مرحله پنجم: در این مرحله و پس از خارج کردن رسوبات به کمک مواد جرم گیر، با استفاده از آب مبدل دستگاه را شستشو می دهیم. دقت شود که جداره های مبدل به خوبی شسته شوند.

 

مرحله ششم: پس از شستشوی کامل مبدل پکیج، به دقت و با حساسیت تمیزکاری و نظافت این قطعه انجام می شود. تمیزکاری مناسب مبدل در افزایش کارکرد و راندمان این قطعه بسیار تاثیرگذار است.

 

مرحله هفتم:

در این مرحله و پس از انجام عملیات تمیزکاری، مبدل دستگاه را نصب می کنیم. ناگفته نماند که شیارهای طراحی شده بر روی مبدل حرارتی باید در سمت چپ قرار گرفته باشند.

 

لازم به ذکر است که رسوب زدایی پکیج دیواری علاوه بر روش دستی، با کمک دستگاه نیز انجام می شود. در این روش با استفاده از دستگاه رسوب زدایی مبدل های دستگاه شستشو داده می شوند.

 

به طور کلی رسوب گیری پکیج امری تخصصی می باشد و نیازمند کسب مهارت های این حوزه است. در صورتی که قصد دارید به صورت حرفه ای به این کار بپردازید توصیه می کنیم در دوره های آموزش تعمیر پکیج دیواری ثبت نام کنید.

 

امروزه آموزشگاه های متعددی دوره آموزش نصب پکیج دیواری و تعمیرات آن را برگزار می نمایند. بنابراین توصیه می کنیم بهترین آموزشگاه پکیج را شناسایی کرده و در دوره های آن ثبت نام نمایید.

 

آموزشگاه برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه های فعال در این زمینه است که به صورت تخصصی و کاملا عملی زیر نظر اساتید متخصص و سازمان فنی حرفه ای به آموزش صفر تا صد کلیه مهارت های مربوط به نصب و تعمیرات انواع پکیج می پردازد.

 

این آموزشگاه علاوه بر دوره های پکیج دوره های متعدد دیگری را برگزار می نماید. آموزش نصب کولر گازی فنی حرفه ای و تعمیرات آن، آموزش برق ساختمان و صنعتی، آموزش تعمیرات موبایل و لپ تاپ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی برخی از دیگر دوره های پرطرفدار این آموزشگاه است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دوره تعمیرات موبایل، ایسیو و غیره می توانید به وب سایت آموزشگاه برق گستران به آدرس  https://barghgostaran.com/  مراجعه کرده و ضمن کسب اطلاعات تکمیلی ثبت نام خود را انجام دهید.

 

همچنین می توانید با شماره 02166597305 تماس حاصل نموده یا به صورت حضوری به آدرس میدان انقلاب، ابتدای خیابان کارگر شمالی، بین خیابان فرصت شیرازی و خیابان نصرت، نبش کوچه مستعلی، پلاک 2، طبقه اول ، واحد ۱ مراجعه نمایید.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
طلاق نیوشا ضیغمی از همسرش واقعیت دارد ؟ + فیلم
طلاق نیوشا ضیغمی از همسرش واقعیت دارد ؟ + فیلم