جستجو در تالاب

شرایط کامل اخذ اقامت دائم در ایتالیا پس از تحصیل

مجموعه : رپورتاژ آگهی
شرایط کامل اخذ اقامت دائم در ایتالیا پس از تحصیل

آیا در جستجوی اقامت پس از تحصیل در کشور ایتالیا هستید؟ از آنجا که ایتالیا یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است، بسیاری از دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی در این کشور تمایل دارند در ایتالیا ماند و اقامت دائم خود را در این کشور بدست آورند.

 

آیا در جستجوی اقامت پس از تحصیل در کشور ایتالیا هستید؟ از آنجا که ایتالیا یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است، بسیاری از دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی در این کشور تمایل دارند در ایتالیا ماند و اقامت دائم خود را در این کشور بدست آورند.

 

اقامت از طریق تحصیل

دانشجویان بین المللی دانشگاه های ایتالیا به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول شامل افرادی است که به دلیل علاقه و اراده حقیقی خود، تمام تلاش خود را در تحصیل در ایتالیا به کار می گیرند و به دنبال بهبود آموزش و افزایش دانش خود هستند و پس از تحصیل قصد بازگشت به کشور خود را دارند. دسته دوم شامل افرادی است که تحصیل را به عنوان راهی برای ورود به کشور ایتالیا در نظر می گیرند و هدف آنها اخذ اقامت دائم در این کشور است. این افراد اغلب برای به دست آوردن اقامت دائم، از روش های مختلفی مانند ازدواج یا سرمایه گذاری در ایتالیا استفاده می کنند

 

شرایط اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در ایتالیا

اولین شرط برای اخذ اقامت دائم در ایتالیا پس از تحصیل این است که دانشجو باید حداقل 5 سال متوالی در ایتالیا زندگی کند. این مدت زمان می‌تواند شامل تحصیلات دانشجویی و تحصیلات پسادانشجویی باشد. همچنین، دانشجو باید در این مدت زمان برآیند مالی مناسبی داشته باشد و بتواند خود را تامین کند.
شرط دوم، تسلط به زبان ایتالیایی است. دانشجو باید مدرک تسلط به زبان ایتالیایی را دریافت کند تا بتواند اقامت دائم خود را بدست آورد. برای این منظور، دانشجو می‌تواند در دوره‌های آموزشی زبان ایتالیایی شرکت کند و بعد از قبولی در آزمون مربوطه، مدرک مورد نیاز را دریافت کند.

 

تمدید اقامت تحصیلی برای ماندن در ایتالیا

اقامت از طریق ویزای تحصیلی اقامتی موقتی است و تنها تا مدت تحصیل اعتبار دارد. با این حال، برخی از افراد تمایل دارند پس از فارغ التحصیلی به صورت دائم در این کشور زندگی کنند. از سوالات متداول این است که پس از فارغ التحصیلی چه مدت می توان در ایتالیا ماند؟ پس از تحصیل، مدت اقامت بین 6 تا 18 ماه است و سپس دانشجو باید به وطن خود بازگردد، مگر اینکه توانایی تمدید اقامت را داشته باشد. روش های مختلفی برای اخذ اقامت در ایتالیا وجود دارد. برخی از افراد می توانند اقامت خود را پس از اتمام تحصیلات به دلیل ادامه تحصیل تمدید کنند.

 

اقامت بعد از تحصیل در مقطع لیسانس

در ایتالیا، دانش آموزان مدارس می توانند اقامت خود را به طور مداوم تمدید کنند، اگر در مقطع لیسانس تحصیل کنند. برای ورود به دانشگاه ها در ایتالیا، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله ضروری است و باید این مدرک را به دانشگاه ارائه دهند و منتظر تایید آن باشند.  مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا به طور معمول 4 سال است.

 

اقامت بعد از تحصیل از طریق تحصیل در فوق لیسانس

در ایتالیا، دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند، می توانند با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقامت خود را در این کشور تمدید کنند. معمولاً مدت زمان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا حدود 2 سال است و برای اینکه دانشجو در این مقطع قبول شود، باید مدرک کارشناسی خود را همراه با ریز نمرات آن به دانشگاه ارائه دهد. اگر دانشجو موفق به دریافت تاییدیه پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد شود، او می تواند به عنوان یک دانشجوی بین المللی در ایتالیا زندگی کند و تحصیلات خود را ادامه دهد.

 

اقامت بعد از تحصیل از طریق تحصیل در دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس یک فرصت منحصر به فرد است. این امکان را به آنان می دهد تا پس از اتمام مدرک فوق لیسانس خود، در این کشور اقامت داشته باشند و به تحصیلات خود ادامه دهند. مدت زمان تحصیل در دکترا معمولاً بین 3 تا 5 سال است و متقاضیان باید پس از ارائه مدارک تحصیلی خود، مصاحبه هایی را با استاد راهنمای خود داشته باشند. این مصاحبه ها به صورت آنلاین برگزار می شوند و ارزیابی می کنند که متقاضیان به چه میزان تسلط دارند.

 

اقامت بعد از تحصیل از طریق کار

فرصت اقامت در ایتالیا به مدت 6 ماه، یک فرصت مناسب برای افرادی است که علاقه‌مند به کار در این کشور هستند. در این مدت، افراد می‌توانند فرصتی را برای پیدا کردن کار مناسب بدست آورده و اقامت تحصیلی خود را به یک اقامت کاری تبدیل کنند. این روش به آنها امکان می‌دهد تا اقامت خود را تا یک سال دیگر تمدید کنند و در صورتی که همچنان مشغول به کار باشند، ویزای کاری دریافت کنند. با این حال، پیدا کردن کار در ایتالیا ممکن است به دلیل شرایط اقتصادی سخت و زبان محلی، چالش‌برانگیز باشد. این امر نیازمند تلاش و تسلط بر مهارت‌های زبانی و شغلی است.

 

اقامت بعد از تحصیل از طریق ازدواج

اخذ اقامت دائم ایتالیا از طزیق ازدواج

افرادی که تصمیم می‌گیرند با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کنند، در ابتدا اقامت موقتی به مدت 5 سال دریافت می‌کنند. در صورتی که در این مدت زندگی مشترکی حقیقی اثبات شود و زوجین زیر یک سقف زندگی کنند، می‌توانند درخواست اقامت دائم را ارائه دهند. پس از گذشت پنج سال، کارشناسان وظیفه بررسی و محل مراجعه فرد را دارند و در صورت تایید، مجوز اقامت دائم به او صادر می‌شود.

 

اقامت بعد از تحصیل با سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور ایتالیا، فرصتی برای تمامی افراد به ویژه دانشجویان است. این سرمایه گذاری به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در طول تحصیل خود کسب و کارهای خود را شروع کنند و در نتیجه در کشور ایتالیا سرمایه گذاری کنند. اما باید توجه داشت که سرمایه گذاری در این کشور، مستلزم رعایت قوانین و استانداردهای آن است. افراد باید با دقت و شفافیت در چارچوب قوانین کشور ایتالیا سرمایه گذاری کرده و از این طریق اقامت در این کشور را بدست آورند.

 

سخن پایانی

 افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را برای اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در این کشور دارند، باید برنامه‌ریزی کرده و شرایط لازم را برآورده کنند. این فرایند ممکن است زمان‌بر و پیچیده باشد، اما با تلاش و تمرکز، دانشجو می‌تواند اقامت دائم خود را در ایتالیا بدست آورد و در این کشور به عنوان یک اقتصادی فعال عمل کند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
اطرافیانت را درست انتخاب کن (فیلم)
اطرافیانت را درست انتخاب کن (فیلم)