جستجو در تالاب

اخذ مجوز آموزشگاه فنی و حرفه ای

مجموعه : رپورتاژ آگهی
اخذ مجوز آموزشگاه فنی و حرفه ای

اخذ مجوز آموزشگاه فنی و حرفه ای : آموزشگاه های فنی و حرفه ای یک بستر مناسب برای رشد و پرورش نیروهای کار متخصص است. این آموزشگاه ها با در برداشتن شاخه های متنوع، فضای مناسبی را برای پذیرش هنرجویان فراهم کرده اند. با توجه به اینکه یکی از نیازمندی های جامعه ما، پرورش نیروی متخصص و کاربلد است. اگر شما هم قصد اخذ مجوز آموزشگاه فنی و حرفه ای دارید میتوانید به مقاله اندیشه آسیا در این خصوص مراجعه فرمایید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

 

تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای

بدون شک در جامعه ای که افراد برای فعالیت در حوزه کاری خود به خوبی تربیت شده باشند، سرعت رشد و ترقی بسیار بالا خواهدرفت. در مواقع وجود چنین نیازی، ضرورت وجود آموزشگاه های فنی و حرفه ای بیشتر احساس می شود. در این آموزشگاه ها، هنرجو در رشته مورد علاقه خود ثبت نام می شود و با فراگیری آموزش های لازم برای ورود به بازار به صورت تئوری و عملی آماده کارخواهدشد.

 

آموزشگاه های فنی و حرفه ای تحت نظر ادارات فنی و حرفه ای سراسر کشور وبه عبارت دیگر تحت نظر وزارت کار و امور اجتماعی فعالیت دارند و در علوم و حرفه های مختلف هنرجو می پذیرند.

 

هدف اصلی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای، آموزش علاقمندان مطابق با استانداردهای بین المللی است. افرادی که در آموزشگاه های فنی و حرفه ای کسب مهارت می کنند، می توانند به راحتی جذب بازار کار شوند.

 

موسسه اندیشه آسیا کلیه متقاضیان واجد شرایط را به منظور توسعه فعالیت مدارس و موسسات آموزشی جهت اخذ وام و تسهیلات به بانکها و موسسات مالی اعتباری معرفی می نماید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه اخذ تسهیلات و وام جهت توسعه موسسات آموزشی مراجعه فرمایید.

 

معروفترین رشته ها در آموزشگاههای فنی و حرفه ای

طلا و جواهر سازی

فناوری اطلاعات(کامپیوتر)

مالی و بازرگانی( حسابداری)

هنرهای نمایشی

هنرهای تجسمی

صنایع دستی

خدمات آموزشی

خدمات تغذیه(آشپزی)

هتلداری

گردشگری

مراقبت زیبایی(آرایش و پیرایش)

طراحی دوخت(خیاطی)

صنایع پوشاک

بهداشت و ایمنی

عمران و معماری

صنایع غذایی

صنایع دریایی

برق

مکانیک

صنایع خودرو

نفت و گاز

صنایع ارتباطات و …………..

 

این روزها به قدری در جامعه ما، ضرورت و اهمیت پرورش نیروی کار حرفه ای احساس می شود که بسیاری از افراد به دنبال اخذ مجوز آموزشگاه های فنی و حرفه ای هستند تا بتوانند با تامین این نیاز، گامی موثر در آبادانی این مرز و بوم بردارند.

 

به منظور اخذ پروانه تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای باید یک فرآیند چند مرحله ای طی شود. شرایط عمومی، شرایط اختصاصی و شرایط مکانی بخش های مختلف این فرآیند را تشکیل می دهند.

در بخش شرایط عمومی، کلیاتی از وضعیت موسس همچون، تابعیت ایرانی، عدم سو پیشینه، کارت پایان خدمت و… مورد بررسی قرار می گیرد. در بخش شرایط اختصاصی جزئیات بیشتری موردتوجه قرار می گیرد.

 

به عنوان مثال پس از ثبت تقاضای تاسیس و دریافت کد رهگیری، نگارش طرح توجیهی – موفقیت درآزمون و مصاحبه موافقت اصولی صادر می گردد و سپس مکان آموزشگاه و تجهیزات درنظر گرفته شده برای مجموعه مورد بازدید و بررسی قرار می گیرد و پس از طی مراحل اداری لازم پروانه تاسیس صادر می گردد.

در بخش مکانی نیز، باید و نبایدهایی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال موسس باید بتواند کارگاه هایی را در داخل آموزشگاه با حداقل میزان ظرفیت تجهیز نماید. علاوه بر آن باید فضایی را برای امکانات رفاهی و تجهیزات الکترونیکی در نظر بگیرد. داشتن دفتر کار ثابت، داشتن مالکیت یا اجاره نامه رسمی برای آموزشگاه و… از دیگر شروط مکانی در نظر گرفته شده برای تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای به حساب می آید.

 

موسسه مشاورین اندیشه آسیا همراه شما

همان طور که پیشتر گفته شد، برای تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای باید مراحل مختلفی را طی نمود و موسسه مشاورین اندیشه آسیا با شناخت دقیق نیازهای متقاضیان برای اخذ مجوز آموزشگاه های فنی و حرفه ای، یک مشاور و همراه مناسب برای موسسین خواهدبود. شما به منظور ارتباط با مشاورین اندیشه آسیا می توانید سایت اندیشه آسیا مراجعه فرمایید یا با شماره 02188906532 تماس حاصل فرمایید.

 

مجموعه مشاورین اندیشه آسیا همواره به خاطر جذب کارشناسان و مشاوران متبحر به خود می بالد. زیرا این کارشناسان به خوبی راه درست را به افراد علاقمند به تاسیس آموزشگاه نشان می دهند و آنها را برای طی کردن فرآیند اخذ مجوز سریع تر و دقیق تر راهنمایی می کنند. البته همراهی مجموعه مشاورین اندیشه آسیا با کارفرما پس از اخذ مجوز نیز ادامه خواهدداشت.

 

زیرا مشاوران این مجموعه از زمان اخذ مجوز تا زمان انجام پروژه ها و جذب هنرجویان و نیروی کار با موسسین همراه خواهند بود و سعی می کنند تا در تمامی این مراحل دانش و تجربه خود را در اختیار افراد قرار دهند.

درواقع می توان مجموعه مشاورین اندیشه آسیا را یک حامی کاربلد دانست که به خوبی با طی کردن فرآیند اخذ مجوز، جدیدترین روش های تبلیغات برای موسسات آموزشی- جذب وآموزش نیروی کار-جذب هنرجو-اخذ گواهینامه ایزو و… آشنا می باشد. در نتیجه به موسسین کمک می کند تا در مدت زمانی کوتاه به اهداف خود جامه عمل بپوشانند.

 

جهت اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه اخذ مجوز و یا تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای، با ما تماس بگیرید.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی از فریب راحت مغز انسان (حتما ببینید)
کلیپ دیدنی از فریب راحت مغز انسان (حتما ببینید)