انواع لباس های مختلف برای انواع محیط کاری

مجموعه : رپورتاژ آگهی
انواع لباس های مختلف برای انواع محیط کاری

مدل های مختلف لباس برای محیط های کاری

انواع لباس برای انواع محیط هاي‌ کاری را در این جا مشاهده نمایید. می گویند نمیتوانید شغل مورد علاقه‌تان رابه دست آورید؛ مگر این که برای همان شغل لباس بپوشید. ما یک قانون جدید رابه این قانون اضافه میکنید؛ نمیتوانید شغل مورد علاقه‌تان را حفظ کنید، اگر لباس مناسب محل کارتان را نپوشید.

 

هر محل کاری قواعد مربوط به خودش را دارد وو اگر فکر می کنید هر لباسی برای هر محل کاری مناسب است؛ بهتر است در  طرز فکرتان تجدید نظر کنید و از این مقاله چشم برندارید.

 

شناسایی وضعیت محیط کار

لباس پوشیدن برای گفت و گو کاری طبق معمول از قوانین ثابتی پیروی میکند؛ اما بعد از قبول شدن در گفت و گو و گرفتن شغل باید با توجه به محیط کارتان لباس بپوشید. نپوشیدن لباس مناسب محل کار به این معناست که شما اهمیتی نمیدهید بخشی از تیم جدید باشید یا به قوانینشان احترام بگذارید. بطور کلی استایل مردانه محیط کار به سه دسته رسمی، نیمه رسمی و غیررسمی یا روزمره تقسیم می شود. البته این سه دسته‌بندی قابلیت تقسیم شدن به جزئیات بیشتر را دارد؛ اما از آنجایی که اغلب محیط‌هاي‌ کاری در ایران خارج از این سه حالت نیستند، دراین مقاله به معرفی این سه استایل میپردازیم تا در محیط کارتان با بقیه هماهنگ شوید و به اصطلاح وصله ناجور بنظر نرسید.

انواع لباس های مختلف برای انواع محیط کاری

استایل کاملا رسمی در محیط کار

برای این که استایل کاملا رسمی مردانه را بشناسید، باید تعریف محیط کاری رسمی را بدانید. محیط کاری رسمی جایی است که در ان میزان صمیمیت بسیار پایین است. مدیر تیم بیشتر از آنکه تیم را رهبری کند و به ان‌ها انگیزه دهد، مدیریت میکند و از رابطه نزدیک دوری میکند. دراین وضعیت طبق معمول دیواری شیشه‌اي بین افراد وجوددارد که شاید ظاهراً دیده نشود؛ اما همیشه احساس میشود. طبق معمول شرکت‌هاي‌ بزرگ با تعداد پرسنل زیاد و بخش‌بندی کم، محیطی رسمی دارند. همچنین شرکت‌هایي که رده سنی ان‌ها بیش از 45 سال است، خود بخود قواعد محیط رسمی رابه خودش خواهد گرفت. در محیط کاری رسمی طبق معمول بطور مرتب جلسه‌هاي‌ جدی و رسمی برای عقد قرارداد با سایر شرکت‌ها وجوددارد و مهمان‌هاي‌ حاضر در جلسه غریبه هستند.

 

اگر در چنین محیطی کار میکنید، روی خرید کت و شلوارهای شیک و خوش دوخت مردانه سرمایه‌گذاری کنید. سراغ کت و شلوارهایی بروید که طوسی یا سرمه‌اي هستند و ترجیحا از کراوات استفاده کنید. موقع خرید کت و شلوار رسمی علاوه بر رنگ به سایز ان هم دقت داشته باشید. بهتر است از پوشیدن کت و شلوار تنگ یا گشاد خودداری کنید؛ کت و شلوار تنگ از رسمی بودنتان کم میکند و کت و شلوار گشاد باعث می شود بی نظم بنظر برسید. کت و شلواری را انتخاب کنید که کاملا اندازه شماست.

 

سعی کنید دو یا سه پیراهن کاملا رسمی و شیک داشته باشید. رنگ پیراهن‌هاي‌ شما باید به کت و شلوارتان بیایند. به خاطر داشته باشید نباید یقه پیراهنتان را بیش از حد باز بگذارید. اینکار باعث میشود بی ملاحظه و غیر جدی بنظر برسید.

 

کفشی که برای پوشیدن در شرکت به ان نیاز دارید، یک جفت کفش جلو بسته کاملا رسمی است. از پوشیدن صندل در تابستان و بوت بلند در زمستان به شدت خودداری کنید.

 

سعی کنید بین رنگ کمربند و کفشتان هماهنگی ایجاد کنید ودر نهایت بین رنگ این دو گزینه و رنگ کت و شلوار و پیراهن هارمونی به وجود آورید.

 

محیط کار غیررسمی

آیا همکارانتان رابه اسم کوچک صدا می زنید؟ آیا ان‌ها را خارج از محیط کارتان هم میبینید؟ آیا با همکارانتان دوست هستید و آیا سن و سال شما و رئیستان به هم نزدیک است؟ اگر جوابتان به این سوال‌ها مثبت است؛ شما دریک محیط غیررسمی کار میکنید که جز زمانی که با غریبه‌هاي‌ شرکت‌هاي‌ رسمی قرار گفتگو دارید، نیازی به پوشیدن لباس رسمی نیست. محیط کار اغلب استارتاپ‌ها و شرکت‌هایی با مدیریت و نیروهای جوان اغلب غیررسمی است و کار تیمی و صمیمیت در ان به شدت دیده میشود.

 

اگر دریک محیط کاری غیررسمی کار میکنید، بهتر است همیشه در کمدتان جدیدترین انواع شلوار مردانه لی و پارچه ای را داشته باشید. پوشیدن شلوار لي به معنی مجاز بودن هر مدلی نیست؛ هر چقدر هم که محیط کار شما غیررسمی باشد؛ نباید شلوار جین زاپ دار بپوشید یا سراغ مدل‌هاي‌ غیر متعارف بروید. یک شلوار جین سرمه‌اي تیره و راسته به اغلب لباس‌هاي‌ شما خواهد آمد.

 

در تابستان چندین پولوشرت و تیشرت رنگی و ساده تهیه کنید ودر زمستان پوشیدن پلیورهای یقه هفت یا پلیورهای یقه گرد و پیراهن را فراموش نکنید.

 

با خیال آسان کتانی بپوشید، صندل بپا کنید یا با نیم‌بوت‌هایتان قدم بزنید. دریک شرکت غیررسمی اسانی شما مهم است چون در نهایت باید بازده کار را بالا ببرد؛ کسی کفش‌هایتان را زیر ذره بین نمیبرد.

انواع لباس های مختلف برای انواع محیط کاری

محیط کاری نیمه رسمی

محیط کاری نیمه رسمی نه کاملا در دسته بندی رسمی‌ها قرار میگیرد و نه به دسته شرکت‌هاي‌ غیررسمی تعلق دارد. رابطه بین کارمندان این شرکت بینابین است؛ یعنی عده‌اي باهم صمیمی هستند و با بقیه غیر صمیمی. طبق معمول این شرکت‌ها وضعیت نیمه خصوصی دارند و گروه سنی کارمندان طیف متنوعی را درنظر می گیرد. شرکت‌ها تازه تاسیس نیستند و سابقه‌اي چندین ساله دارند و فضای کاری‌شان نیمه جدی است.

 

چنانچه در شرکتی نیمه رسمی کار میکنید؛ خوب است چند دست شلوار پارچه‌اي شیک مردانه تهیه کنید. رنگ‌هایي مثل سرمه‌اي، بژ، عاجی و شیری می توانند برای شلوارهای شما مناسب باشند.

 

خرید کت تک را فراموش نکنید. لازم نیست رنگ کت تک شما عین شلوارتان باشد؛ هماهنگی یا هم خانواده بودن ان‌ها هم ایده خوبی خواهد بود. برای یاد گرفتن قواعد رنگ‌ها از چرخه رنگ کمک بگیرید.

 

رنگ پیراهن شما باید فصل مشترکی با رنگ کت تک و شلوارتان داشته باشد. میتوانید بجای کفش کاملا رسمی از کالج مردانه استفاده کنید.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت