جستجو در تالاب

اگر در اسانسور گیر کردیم چه کنیم؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
اگر در اسانسور گیر کردیم چه کنیم؟

سوار شدن در آسانسور و پله برقی یک اتفاق روزمره است، وارد آسانسور می‌شویم، دکمه طبقه‌ مورد نظرمان را فشار می‌دهیم، سپس وقتی در باز می‌شود، دوباره بیرون می‌رویم بدون اینکه نگران چیزی باشیم. اما مانند هر ماشین دیگری، آسانسورها همیشه درست کار نمی‌کنند. ممکن است به دلیل برخی مسائل گیر کردن داخل آسانسور را تجربه کرده‌باشید، لازم است دراین مواقع نکاتی را به خاطر بسپارید که در ادامه آورده‌ایم.

 

آرامشتان را حفظ کنید

هنگامی که در آسانسور گیر کرده‌اید، حفظ آرامش بهترین راه برای ایمن ماندن است؛ اگر افراد دیگری نیز با شما درون آسانسور گیر افتاده‌اند، سعی کنید آرامش خود را به آن‌ها نیز منتقل کنید، موردی برای ترسیدن وجود ندارد.

 

اگر کسی اطرافتان است، با او صحبت کنید

اگر با فشردن زنگ خطر درون کابین نمی‌توانید افراد را از گیر کردن خودتان در اسانسور مطلع کنید، سعی کنید برای کمک فریاد بزنید. همچنین می‌توانید یک کفش یا شئ محکم دیگری را به در بکوبید. صدا به خوبی از چاه آسانسور عبور می‌کند و می‌تواند به افراد در سراسر ساختمان برسد که یک نفر درون کابین آسانسور گیر افتاه است. اگرچه ممکن است دشوار باشد، اما به یاد داشته باشید که وقتی سر و صدا می کنید، آرامش خود را نیز حفظ کنید.

 

بیش از حد از تلفن همراهتان استفاده نکنید

هنگامی که رون کابین آسانسور گیر افتادید نیازی به روشن‌کردن طولانی مدت چراغ موبایل ندارید و سعی کنید باتری گوشی را بیهوده هدر ندهید، شاید به آن نیاز پیدا کنید.

 

به دستورالعمل های تیم نجات توجه کنید

در هنگام گیر کردن در آسانسور علاوه بر این که افراد داخل آسانسور باید اقداماتی را انجام دهند، افرادی که بیرون آسانسور هستند نیز یک سری اقدامات مهم را برای بیرون آوردن این افراد از وضعیت پیش آمده انجام می‌دهند.

 

در ابتدا تیم نجات با سوالاتی از اوضاع افراد که در آسانسور گیر افتاده‌اند، مطلع می‌شوند؛ مثلا خواهند پرسید که آیا بیماری خاصی دارید یا نه. در صورت این که شخص مورد نظر به دلیل گیر افتادن در آسانسور دچار نگرانی شده و بی‌هوش شده است، لازم است که به دقت به حرف‌های تیم نجات گوش کنید و دستورالعمل‌ها را به درستی انجام دهید.

 

چه کاری را انجام دهیم تا اصلا در آسانسور گیر نکنیم

برای این که از بروز اتفاقاتی همچون گیر کردن در آسانسور پیش‌گیری کنیم، لازم است که در بعضی مواقع برای جابه‌جایی در بین طبقات از آسانسور استفاده نکنیم.

برای جلوگیری از وقوع حوادثی چون گیر کردن در آسانسور در هنگامی که آسانسور دچار نقص یا مشکل فنی شده است، برای جابه‌جایی از آن استفاده نکنید و منتظر بمانید که نقص پیش آمده رفع شود.

علاوه بر آن برای پیش‌گیری از گیر کردن در آسانسور در هنگام بروز آتش سوزی در ساختمان مورد نظر، از آسانسور استفاده نکنید. علاوه بر آن بعد از رخداد بلایای طبیعی همچون زمین لرزه نیز، از آسانسور استفاده نشود.

 

خرید آسانسور از مراکز معتبر

اولین گام، یافتن یک فروشنده آسانسور است که بتواند اطلاعات بیشتری در مورد آسانسورها ارائه دهد و معتبر باشد. انتخاب فروشنده آسانسور مناسب بخش مهمی از فرآیند خرید آسانسور است. مهمترین جنبه انتخاب فروشنده، یافتن فروشنده‌ای است که به منطقه محل سکونت شما نزدیک باشد.

 

نصب و سرویس آسانسور فقط باید توسط تکنسین‌های حرفه‌ای و دارای مجوز از نمایندگی‌های معتبر انجام شود. استفاده از یک فروشنده شناخته شده با سابقه در تجارت تضمین می‌کند که آسانسور شما تمام شرایط لازم برای کارکرد ایمن را دارد. در زمان خرید آسانسور، کیفیت را مد نظر خود قرار دهید نه قیمت اسانسور را!

 

نصب صحیح آسانسور

اگر در اسانسور گیر کردیم چه کنیم

اگر ساختمان بزرگی با طبقات زیاد دارید، آسانسورها بهترین راه حل برای دسترسی آسان به طبقات هستند. نصب صحیح آسانسورها اولین قدم برای اطمینان از ایمنی آن‌ها است. برای نصب صحیح آسانسور باید از یک شرکت مطمعن ارائه دهنده آسانسور کمک بگیرید.

 

نصب آسانسور در یک ساختمان باید قبل از اجرا به درستی برنامه ریزی شود تا اطمینان حاصل شود که تمام قوانین ایمنی را رعایت می‌کند و به درستی کار می‌کند. آخرین مرحله در نصب موفقیت آمیز آسانسور شامل بازرسی کامل واحد است. سپس، به کارمندان شما نشان داده می‌شود که چگونه آسانسور ایمن کار می‌کند. این باید به عنوان آخرین بررسی عملیاتی آسانسور شما باشد.

 

نگهداری و سرویس به موقع آسانسورها

با سرویس مناسب، آسانسورهای می‌توانند طول عمری بین 20 تا 25 سال یا بیشتر داشته باشند. آسانسورها باید به طور منظم بازرسی و سرویس شوند تا طول عمر آن‌ها به حداکثر برسد.

 

هنگامی که مالکان ساختمان با سازنده آسانسور قرارداد خدماتی منعقد می‌کنند، حتما موضوعات مربوط به خدمات و سرویس‌های دوره ای آسانسور را جدی بگیرید.

 

در حالت ایده آل، قطعات باید به طور منظم بازرسی شوند و قبل از ظاهر شدن نشانه هایی از فرسودگی، قطعات باید تعویض شوند. طولانی کردن، به تاخیر انداختن یا انجام تعمیرات یا تعویض قطعات قبلی، احتمال وقوع حادثه‌ای را افزایش می‌دهد.

 

همچنین ممیزی آسانسور باید یک بار در سال به همراه بازرسی‌های ماهانه انجام شوند تا اطمینان حاصل شود که همه واحدها در اوج اثربخشی کار می‌کنند و در عین حال مشکلات احتمالی را از طریق برنامه‌های تعمیر و نگهداری پیشگیرانه شناسایی می‌کنند که عمر آسانسور را افزایش می‌دهد.

 

تأخیر در تعمیر و نگهداری یا بی توجهی به اجرای برنامه تعمیر و نگهداری می تواند آسانسورها و افراد دورن آسانسورها را در معرض خطر قرار دهد. به خصوص اگر آسانسور قدیمی باشد. هر چه سیستم آسانسور قدیمی‌تر باشد، به تعمیر و نگهداری و سرویس بیشتری نیاز خواهد داشت، مگر اینکه مالک ساختمان آسانسور را با قطعات و تجهیزات مدرن به روز کند که این مورد بسیار توصیه می‌شود. تعمیر و نگهداری مکرر یکی از راه‌های کارکرد سیستم آسانسور قدیمی است، در حالی که نوسازی آسانسور بیشتر یک راه‌حل بلندمدت است.

 

خرید اسانسور از ارمان مانگ

خرید اسانسور از ارمان مانگ

با خرید آسانسور از شرکت آسانسور آرمان مانگ، اطمینان حاصل خواهید کرد که اسانسور باکیفیت شما به درستی و دقت نصب خواهد شد، همچنین هنگام عقد قرارداد با شرکت آرمان مانگ از سرویس و نگهداری آسانسور خود نیز به صورت سالیانه اطمینان خواهید یافت.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
فیلم روپایی زدن ترسناک با توپ در ارتفاع
فیلم روپایی زدن ترسناک با توپ در ارتفاع