باغداری را جور دیگری یاد بگیرید، با ما به سمت باغداری حرفه‌ ای گام بردارید

مجموعه : رپورتاژ آگهی
باغداری را جور دیگری یاد بگیرید، با ما به سمت باغداری حرفه‌ ای گام بردارید

در حال حاضر همه چیز در دنیا تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته و پیشرفت علم روی حوزه‌ های مختلف، حتی باغداری هم تاثیر گذاشته است. امروزه دیگر باغداری به شکل گذشته انجام نمی شود و باغداری نوین و حرفه ای جریان دارد.

 

در این نوع باغداری به سود خالص به دست آمده و هزینه های مصرف شده برای احداث یک باغ توجه زیادی می شود و باغدار سعی می کند با کمترین هزینه ممکن بیشترین سود را به دست آورد. اگر شما هم می خواهید این نحوه باغداری را یاد بگیرید و یک باغ را به بهینه ترین شکل ممکن احداث کنید، در ادامه همراه ما باشید.

 

باغداری حرفه ای و توجه باغداران به شرایط اقلیمی

در باغداری حرفه ای برای آنکه باغدار به شکلی بهینه باغ خود را ایجاد کند، به شرایط اقلیمی توجه زیادی نشان می دهد. باغداران حرفه ای عقیده دارند که شرایط آب و هوایی روی رشد درختان تاثیر زیادی می گذارند و درختان باید از ویژگی هایی سازگار با آن شرایط آب و هوایی برخوردار باشند.

به گفته منابع معتبر فارسی زبان مانند نهالستان نهالوند، ویکی هو، ویکی کشاورز و ویکی پدیا شرایط اقلیمی ایران به سه نوع زیر تقسیم بندی می شود.

 

شرایط اقلیمی گرمسیری

در مناطقی مانند شهرهای جنوبی کشور که در حاشیه خلیج همیشگی فارس و دریای عمان واقع شده اند شرایط آب و هوایی گرم حاکم است. در این مناطق گرمای هوا بیداد می کند و به نسبت ارتفاع منطقه از سطح آب های آزاد کاهش پیدا می کند. 

با توجه به همین امر می توان گفت نهال هایی که در این مناطق می کارید باید با گرمای هوا سازگار باشند و پیش از آنکه گرمای سوزان تابستان شروع شود به گل دهی برسند؛ بنابراین نهال های زود گل انتخاب های مناسبی برای این مناطق هستند و به خوبی با شرایط آب و هوایی در این مناطق کنار می آیند.

 

شرایط اقلیمی معتدل و مرطوب

شهرهای حاشیه دریای خزر همگی از آب و هوای معتدل و مرطوب برخوردارند. اکثر این شهرها جنگلی هستند و درختانی سرسبز و زیبا دارند؛ از همین رو طبیعی است بگوییم شهرهای شمالی کشور بهشت باغداران هستند. 

مهم نیست در این مناطق چه درخت یا چه نوع نهالی می کارید، به هرحال نهال ها به خوبی رشد کرده به محصول دهی می رسند؛ بنابراین نیازی نیست بابت انتخاب نهال های زود گل یا دیرگل نگران باشید. 

تنها نگرانی بابت کاشت نهال های مختلف در مناطق معتدل و مرطوب میزان رطوبت خاک است، به شما پیشنهاد می کنیم پیش از انتخاب نهال، میزان سازگاری آن را با رطوبت خاک مورد بررسی قرار دهید.

 

شرایط اقلیمی سردسیری

برخلاف شهرهای جنوبی کشور، شهرهای غربی و شمال غربی ایران از آب و هوای سرد برخوردارند. در این مناطق برخلاف مناطق گرمسیری دمای هوا کاهش و به نسبت آن ارتفاع از سطح آب های آزاد افزایش پیدا می کند. 

با توجه به این امر بهتر است نهال های دیرگل در این مناطق کاشته شوند. نهال هایی که بتوانند بعد از سرمای بهار به گل دهی برسند تا شکوفه آن ها در اثر سرمای هوا آسیب نبیند. 

 

به آنچه تضمین کننده کیفیت نهال است توجه کنید

به آنچه تضمین کننده کیفیت نهال است توجه کنید

در باغداری حرفه ای شاید باغدار نگاه کوتاهی به ویژگی های ظاهری نهال داشته باشد و ریشه، ساقه و جوانه های نهال را مورد بررسی قرار دهد؛ اما چیزی که در این نوع باغداری برای باغداران اهمیت بسیاری دارد وجود مجوزهای رسمی سازمان جهاد کشاورزی ایران است.

مجوزهایی مانند کارت سلامت، کارت قرنطینه و شناسنامه از معتبرترین و مهم ترین مجوزهای سازمان جهاد کشاورزی کشور هستند که در صورت وجود آن ها می توان اطمینان داشت کیفیت نهال ها تضمین شده است.

مجوزهای نامبرده قابل جعل نیستند و پس از بررسی های فراوانی که روی نهال ها آن هم توسط افرادی خبره و حرفه ای صورت می گیرد، توسط سازمان جهاد کشاورزی کشور صادر می شوند. 

 

بررسی باغات میوه از نظر سود دهی

از نظر سوددهی باید مطمئن باشید که هر باغی میزان سود قابل توجهی به شما می رساند. چه از نظر عملی و چه از نظر تجربی باغات میوه بسیار سودمند هستند و در آینده نیازهای مالی شما را به طور کامل رفع می کنند. 

از نظر علمی باغات میوه علاوه بر تولید میوه و سود دهی سالانه در صنایع مختلف دیگری هم کاربردی هستند و برای این منظور باید میزان گستردگی طیف کاربردی آن باغ را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال بادام نه تنها به عنوان یک مغز در آجیل ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه در صنعت ساخت لوازم مراقبت از پوست و مو هم استفاده می شود.

از نظر تجربی بسیاری از باغداران معتقدند میزان پول و سرمایه ای که باید در زمینه احداث یک باغ میوه صرف شود، بسیار کمتر از پول و سرمایه ای است که باید در زمینه هایی مانند سرمایه گذاری در زمینه ملک استفاده کرد. ضمن اینکه سرمایه گذاری در زمینه باغ میوه به شکل قابل توجهی هر سال به باغدار سود می رساند و این یک سرمایه گذاری فوق العاده است.

 

نهالوند، تبلور کیفیت و سلامت نهال های میوه

اگر بگوییم نهالستان نهالوند در حوزه کاری خود بی رقیب است، دروغ نگفته ایم. نهالوند بهترین نهالستان نه تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه است و محبوبیت بسیاری در میان باغداران ایرانی و خارجی دارد.

برای خرید نهال های مختلف میوه از این نهالستان نیاز نیست شما کار خاصی انجام دهید، تنها باید مرورگر خود را باز کرده و نام نهالوند را در آن جستجو کنید یا به شکل مستقیم به نشانی اینترنتی nahalvand.com مراجعه نمایید.

 

  • با مراجعه به این نهالستان شما با خدمات و مزایای بی نظیر زیر روبرو می شوید:
  • نهال های موجود در نهالوند با ضمانت سلامت و امنیت به سراسر ایران ارسال می شوند.
  • تمامی نهال ها از مجوزهای رسمی سازمان جهاد کشاورزی ایران یعنی شناسنامه، کارت سلامت و کارت قرنطینه برخوردارند.
  • نهال ها با ضمانت بازگشت کالا عرضه می شوند و این ضمانت نامه دو سال معتبر است
  • قیمت تمامی نهال ها مقرون به صرفه و رقابتی است و با توجه به کیفیت، کمترین قیمت را روی نهال ها قرار داده اند
 • نهال ها تنوع بالایی دارند

 

نهالوند تکیه‌گاهی استوار برای شما در باغداری است

نهالوند تکیه‌گاهی استوار برای شما در باغداری است

یکی از مسائلی که باعث می شود به درستی این قضیه اطمینان پیدا کنید، این است که نهالوند امکان بهره مندی از مشاوره رایگان را برای مشتریان خود فراهم کرده است. با این اوصاف شما می توانید با مراجعه به وب سایت نهالوند و کلیک روی گزینه مشاوره رایگان به مشاورین و کارشناسان خبره این مجموعه متصل شوید و از آن ها برای انتخاب یک نهال مناسب راهنمایی بخواهید.

 

ارتباط با ما : ۰۹۱۴۴۸۰۱۹۳۰ – ۰۹۱۴۴۸۰۱۹۴۰

آذربایجان غربی، میاندوآب کیلومتر ۲ جاده مهاباد ۲۰۰ متر بالاتر از سیمین بال نهالستان نهالوند

برچسب‌ها:

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت