مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 29 اسفند 1402

با بهترین انیمه های جهان آشنا شوید ( 10 عنوان برتر تاریخ )

با بهترین انیمه های جهان آشنا شوید ( 10 عنوان برتر تاریخ )

گفته می‌شود که اولین انیمه تاریخ در سال 1917 در ژاپن ساخته شد؛ اما قدیمی‌ترین انیمه ژاپن که تبدیل به یک انیمیشن محبوب در سراسر جهان شد، در سال 1963 منتشر شد و انیمه آسترو بوی نام گرفت. از آن پس انیمه های موفق بسیار زیادی ساخته شد و به شهرت جهانی رسید.

برخی از این انیمه‌ها دراگون بال، مرد تک مشتی، وان پیس و… هستند. تمامی این انیمه‌ها تبدیل به بهترین انیمه های جهان شده و توانستند صنعت ساخت انیمه ژاپن را در دنیا به قدرت برسانند. امروزه انیمه‌ها یکی از بهترین و شناخته‌شده‌ترین هنرهای این کشور است. داستان این انیمه‌ها تاثیر بسیاری زیادی در فرهنگ نسل جوان این کشور هم گذاشته است.

در بین هزاران هزار انیمه‌ای که از گذشته تاکنون ساخته شده است؛ برخی از آنها محبوبیت بسیار بیشتری کسب کرده‌اند. برخی از آن‌ها مانند انیمه فوتبالیست‌ها توانسته‌اند تاثیر بسیاری در فرهنگ ژاپن و حتی آسیا بگذارند.

امروز در این مقاله سعی داریم تا برخی از بهترین انیمه های تاریخ را به شما معرفی کنیم. تمامی انیمه های معرفی شده در این بخش حاوی مقداری اسپویل هستند. اگر اهمیتی به این موضوع نمی‌دهید و می‌خواهید یک انیمه دیگر به لیست تماشای خود اضافه کنید؛ در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انیمه سریال بلیچ Bleach

انیمه سریالی ناروتو Naruto

انیمه سریالی جوجوتسو کایسن Jujutsu Kaisen

انیمه سریالی توکیو غول Tokyo ghoul

حمله به تایتان Attack on Titan

انیمه سریالی مدرسه قهرمانانه من My hero academia

انیمه سریالی شیطان کش Demon Slayer

انیمه سریالی جاسوس × خانواده Spy × Family

انیمه سریالی دفترچه مرگ Death note

انیمه سریال بلیچ – Bleach

سال ساخت: 2004 – تاکنون

نام ژاپنی: ブリーチ

ژانر: ماجراجویی، فراطبیعی

استودیو سازنده: Pierrot

امتیاز IMDb: 8.2 از 10

این انیمه شونن یکی از بهترین انیمه های شونن در جهان است. داستان این انیمه درباره ایچیگو کوروساکی است. این قهرمان داستان، یک قدرت فراطبیعی داشته و می‌تواند ارواح را ببیند. روزی سروکار این پسر مو قرمز جوان به یک شینیگامی یا فرشته مرگ می‌افتد. در طی یک جنگ، این شینیگامی که روکیا نام دارد زخمی شده و می‌میرد؛ اما قبل از مرگ، تمام قدرت خود را به ایچیگو منتقل می‌کند. ایچیگو این قدرت را قبول کرده و به یک خدای مرگ جدید تبدیل می‌شود.

البته روکیا قصد نداشت تا تمام قدرت خود را به این پسر بدهد. بلکه در روند انتقال مشکلی پیش آمده و باعث می‌شود تا کل قدرت وی به او داده شده و او تبدیل به یک شینیگامی تمام عیار بشود. از آن به بعد، وظیفه ایچیگو مبارزه با ارواح پلید، کشتن ارواح و فرستادن آن‌ها به زندگی پس از مرگ است.

مشاهده بهترین انیمه های سریالی و انیمه های سینمایی در تایم سیتی

این انیمه برای افرادی که به سبک فراطبیعی و مبارزه‌ای علاقه دارند؛ بسیار مناسب است. آخرین قسمتی که از این انیمه پخش شد در سال 2012 بود؛ اما قسمت‌های پایانی این داستان که از یک مانگا اقتباس شده است در این فصل پایانی نشان داده نشد. به همین دلیل انتظار می‌رود که در آخر سال 2022، فصل جدید این انیمه منتشر بشود.

انیمه سریالی ناروتو – Naruto

سال ساخت: 2002 – تاکنون

نام ژاپنی: うずまき

ژانر: فانتزی، اکشن، ماجراجویی

استودیو سازنده: Pierrot

امتیاز IMDb: 8.4 از 10

داستان با یک پسر پرشورونشاط و جوان به نام ناروتو شروع می‌شود. این پسر در دوران بلوغ خود قرار داشته و هر کار احمقانه‌ای برای دیده‌شدن و جلب‌توجه انجام می‌دهد. این پسر جوان قصد دارد تا تبدیل به یک قهرمان شده و احترام مردم روستای خود را به دست بیاورد؛ اما مردم این روستا از قدرت نحس روباه نه دم نفرین شده که در کودکی به ناروتو پیوند خورده است، وحشت دارند.

در کودکی پدر ناروتو برای محافظت از او، قدرت یک روباه نفرین شده نه دم را به او پیوند می‌زند. همین موضوع باعث می‌شود تا اهالی روستا از او متنفر شده و بترسند. اما در طول داستان، ناروتو ثابت می‌کند که یک فرد پلید نیست و به یک قهرمان تبدیل می‌شود.

این انیمه علاوه بر داشتن یکی از بهترین و قوی‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ای، یکی از بهترین و قوی‌ترین شخصیت‌های منفی انیمه‌ای را در خود جای داده است. بخش بزرگی از محبوبیت این انیمه، به دلیل وجود شخصیت منفی آن یعنی مادارا اوچیهاست. این شخصیت منفی بسیار قدرتمند و محبوب بوده و باعث افزایش محبوبیت این انیمه در جهان شده است. اگر به دنبال تماشای بهترین انیمه های تاریخ هستید؛ به هیچ عنوان ناروتو را از دست ندهید.

با بهترین انیمه های جهان آشنا شوید ( 10 عنوان برتر تاریخ )

انیمه سریالی جوجوتسو کایسن – Jujutsu Kaisen

سال ساخت: 2020 – تاکنون

نام ژاپنی: 呪術廻戦

ژانر: فانتزی، فراطبیعی، ماجراجویی

استودیو سازنده: MAPPA

امتیاز IMDb: 8.6 از 10

جوجوتسو کایسن یک انیمه نسبتا جدید است؛ اما با وجود جدید بودن، این انیمه یکی از بهترین انیمه های جهان شده است. داستان این انیمه در دنیایی شکل گرفته که ارواح پلید از احساسات بد و کینه انسان‌ها به یکدیگر به وجود می‌آیند. حضور این ارواح در مکان‌هایی که احساسات منفی و نفرت در آن‌ها به‌مراتب بیشتر است پررنگ‌تر حس می‌شود.

این ارواح پلید قصد دارند تا به مردم آسیب بزنند. افراد عادی قادر به دیدن آن‌ها نیستند؛ اما برخی از افراد مانند جن‌گیرها می‌توانند این ارواح را ببینند و با آن‌ها مبارزه کنند. داستان این انیمه شونن هم درباره یک پسری است که با یک نفرین می‌خواهد به جنگ ارواح پلید برود.

این انیمه جوایز بسیاری دریافت کرده است. علاوه بر طراحی‌های بسیار زیبایی که در این انیمه موفق شونن به‌کاررفته است؛ داستان این انیمه هم به محبوبیت آن کمک بسیاری کرده است. یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های منفی در بین تمام شخصیت‌های منفی، یکی از ارواح پلید این مجموعه است.

این روح قدرتمند قصد دارد تا انسان‌ها را کنار زده و ارواح را حاکم دنیا بکند؛ چرا که از نظر او انسان‌ها لیاقت فرمانروایی به دنیا را ندارند. انیمه جوجوتسو کایسن بی شک یکی از بهترین انیمه های تاریخ بوده و هر فردی که به ژانر انیمه های فراطبیعی علاقه داشته باشد می‌تواند از این انیمه لذت ببرد.

انیمه سریالی توکیو غول – Tokyo ghoul

سال ساخت: 2014 – 2018

نام ژاپنی: 東京喰種

ژانر: فانتزی، فراطبیعی، ترسناک

استودیو سازنده: Pierrot

امتیاز IMDb: 7.8 از 10

انیمه توکیو غول بی شک یکی از شاهکارها در صنعت ساخت انیمه است. داستان با یک عشق معصومانه شروع می‌شود. کن کانکی، قهرمان اصلی این داستان، عاشق دختری به نام ریزه کامیشیرو می‌شود. یک شب پس از آن که کن این دختر را در یک خیابان می‌بیند اتفاق عجیبی برای او می‌افتد.

ریزه شانه کن را گاز گرفته و به او می‌گوید که در واقع یک غول است. این اتفاق باعث می‌شود تا کن که یک انسان معمولی بود کاملا شوکه شود. ریزه سعی داشت کن را بخورد؛ اما قطعات بزرگ آهن روی او ریخته و او را می‌کشد.

کن که زخم‌های خیلی بدی برداشته بود به بیمارستان منتقل می‌شود. در بیمارستان عملی روی کن انجام شده و پس از آن که به خانه بازمی‌گردد متوجه می‌شود که دیگر یک انسان نیست. یکی از چشم‌های کن اکنون قرمز است. در واقع در طی این عمل، اندام‌های ریزه به کن پیوند خورده است.

اکنون کن یک گونه جدید بین انسان و غول است. بخش انسانی کن هنوز فعال بوده و او سعی دارد تا نهایت تلاش خود را بکند که گوشت انسان را نخورد. بی شک انیمه توکیو غول یکی از بهترین انیمه های ژاپنی است که نباید تماشای آن را از دست بدهید.

حمله به تایتان – Attack on Titan

سال ساخت: 2013 – تاکنون

نام ژاپنی: 進撃の巨人

ژانر: فانتزی، فراطبیعی، آخرالزمانی، درام

استودیو سازنده: MAPPA

امتیاز IMDb: 9 از 10

هیچ طرف‌دار انیمه‌ای وجود ندارد که انیمه حمله به تایتان را نشناسد. این انیمه یکی از بهترین انیمه های جهان بوده و افراد بسیاری در سرتاسر جهان عاشق این انیمه هستند. علاوه بر داستان قوی و طراحی بسیار زیبا و جذاب این انیمه، کاراکترهای آن نیز باعث افزایش محبوبیت آن شده است. وجود برخی از شخصیت‌های محبوب انیمه‌ای مانند اروین اسمیت، لیوای آکرمن و… باعث شده تا این انیمه به یکی از محبوب‌ترین انیمه های جهان تبدیل بشود. 

داستان این انیمه شونن درباره افرادی است که دریک بخش محافظت شده زندگی کرده و قصد دارند تا خود را از حمله انسان‌نماهایی به نام تایتان‌ها حفظ کنند. ارن، آرمین و میکاسا سه شخصیت اصلی و ابتدایی این انیمه هستند که در این بخش در بین سایرین زندگی می‌کنند.

دور و اطراف این بخش را یک دیوار بلند گرفته که به تایتان‌ها اجازه نمی‌دهد تا به این بخش از شهر و انسان‌ها دست پیدا کنند. در واقع هیچ‌کس نمی‌داند که این تایتان‌های غول پیکر به چه دلیل به انسان‌ها حمله می‌کنند. به تمامی انیمه دوستانی که حمله به تایتان را ندیده‌اند پیشنهاد می‌کنیم تا این انیمه زیبا را از دست ندهند.

انیمه سریالی مدرسه قهرمانانه من – My hero academia

سال ساخت: 2016 – تاکنون

نام ژاپنی: 僕のヒーローアカデミア

ژانر: فانتزی، فراطبیعی، کمدی، اکشن

استودیو سازنده: Bones Studio

امتیاز IMDb: 8.4 از 10

مدرسه قهرمانانه من یکی از انیمه های زیبای ژاپنی درباره یک پسربچه مدرسه‌ای است که تبدیل به یک قهرمان می‌شود. ایزوکو میدوریا در جهانی به دنیا آمده است که قهرمانان یک کوسه داشته و از آن قدرت فراطبیعی می‌گیرند.

ایزوکو از چنین قدرتی برخوردار نیست و در واقع هیچ کوسه‌ای ندارد. این پسربچه به خاطر نداشتن کوسه بسیار اذیت می‌شود؛ اما امید و علاقه خود را به تبدیل شدن به یک قهرمان از دست نداده و همچنان می‌خواهد تا یک قهرمان شود.

قهرمان ایزوکو یک قهرمان قدرتمند به نام آلمایت است. او به ایزوکو کوسه همه برای یکی را داده و ایزوکو ناگهان تبدیل به یکی از قدرتمندترین شخصیت ‌های انیمه ‌ای می‌شود. در ابتدا قدرت ایزوکو به‌اندازه‌ای است که خود او هم نمی‌تواند به خوبی تمام این قدرت را کنترل کند.

اما رفته‌رفته کنترل او بر روی این قدرت بیشتر می‌شود. این انیمه علاوه بر داشتن یکی از بهترین قهرمان‌ها، یکی از قدرتمندترین شخصیت ‌های منفی را نیز دارد. داستان و شخصیت‌های این انیمه باعث شده‌اند تا مدرسه قهرمانانه من تبدیل به یکی از بهترین انیمه های دنیا بشود.

با بهترین انیمه های جهان آشنا شوید ( 10 عنوان برتر تاریخ )

انیمه سریالی شیطان کش – Demon Slayer

سال ساخت: 2019 – تاکنون

نام ژاپنی: 鬼滅の刃

ژانر: ماجراجویی، فانتزی، اکشن، ترسناک

استودیو سازنده: Ufotable

امتیاز IMDb: 8.7 از 10

انیمه شیطان کش، یکی دیگر از انیمه های تقریبا جدید در لیست بهترین انیمه های جهان است. این انیمه با وجود این که جدید محسوب می‌شود؛ اما یکی از بهترین و محبوب‌ترین انیمه‌ها بین دوستداران انیمه شده است. داستان این انیمه فانتزی درباره پسربچه فقیری است که پس از مرگ پدرش، خرج خواهر و مادرش را می‌دهد. او با این که زندگی سختی دارد؛ اما از این زندگی خوشحال است.

تا این که یک روز به خانه بازگشته و می‌بیند که یک شیطان، تمام خانواده او را به قتل رسانده و خواهر کوچکش را تبدیل به شیطان کرده است. این پسربچه که تانجیرو نام دارد؛ تصمیم می‌گیرد تا انتقام خانواده‌اش را گرفته و خواهرش را درمان کند.

تانجیرو، قهرمان انیمه سریالی شیطان کش و یکی از محبوب‌ ترین شخصیت ‌های انیمه ‌ای است. او برای انتقام خانواده‌اش راهی سفر پرخطری شده و با پادشاه شیاطین درگیری می‌شود. پادشاه شیاطین یکی از منفی‌ ترین شخصیت‌ های انیمه ‌ای بوده که در مقابل تانجیرو قرار می‌گیرد.

او در واقع کسی است که خانواده کوچک و شاد تانجیرو را نابود کرده و باعث می‌شود تا انیمه شیطان کش شکل بگیرد. ترکیب یکی از محبوب‌ترین قهرمان‌های انیمه‌ای با یکی از منفورترین شخصیت‌های انیمه‌ای، باعث شده تا شیطان کش به موفقیت زیادی رسیده و یکی از بهترین انیمه های دنیا شود.

انیمه سریالی جاسوس × خانواده– Spy × Family

سال ساخت: 2022 – تاکنون

نام ژاپنی: スパイファミリー

ژانر: اکشن، کمدی، جاسوسی

استودیو سازنده: Ghibli

امتیاز IMDb: 6 از 10

انیمه جاسوس × خانواده، یکی دیگر از انیمه های جدید اما موفق لیست بهترین انیمه های جهان است. این انیمه که سال 2022 منتشر شد، جوان‌ترین انیمه لیست ماست. از همان ماه اول انتشار، این انیمه به محبوبیت بسیار زیادی در سطح جهانی دست پیدا کرد.

این انیمه داستان قهرمان‌هایی را بازگو می‌کند که قصد دارند تا دنیا را نجات بدهند. در هر قسمت از این انیمه زیبا اتفاقات بسیار زیادی افتاده و باعث می‌شود تا بیننده به آن جذب شود. اگر از روند داستان تکراری خوشتان نمی‌آید و دوست دارید تا هر قسمت از انیمه هیجان‌انگیز باشد؛ این انیمه انتخاب کاملا مناسبی برای شماست.

یکی از دلایل محبوبیت این انیمه زیبا، وجود شخصیت کوچک و دوست‌داشتنی به نام آنیا در آن است. آنیا یک دختر فراطبیعی بوده که می‌تواند ذهن افراد را بخواند. او ذهن پدر خوانده خود را خوانده و متوجه می‌شود که او در واقع یک جاسوس است و آنیا را برای پوشش دادن عملیات خود به فرزندی گرفته است.

این شخصیت کوچک و بانمک، کمک بسیاری به ماموریت‌های پدرخوانده خود توایلایت می‌کند. به دوستداران انیمه های شاد و جاسوسی پیشنهاد می‌شود که به هیچ وجه این انیمه را از دست ندهند.

 

انیمه سریالی دفترچه مرگ – Death note

سال ساخت: 2006 – 2007

نام ژاپنی: デスノート

ژانر: رازآلود، ترسناک، روانشناسی

استودیو سازنده: Madhouse

امتیاز IMDb: 9 از 10

آخرین انیمه لیست امروز، یکی از بهترین انیمه های شونن است. انیمه دفترچه مرگ یک انیمه در سبک روان‌شناسی بوده که قهرمان داستان آن، لایت یاگامی، یک دانش‌آموز نمونه است. لایت روزی به صورت تصادفی یک دفترچه پیدا کرده که مسیر زندگی او را به کلی تغییر می‌دهد. اسم هرکسی که در این دفترچه نوشته شود؛ در زمان معین شده توسط نویسنده خواهد مرد. لایت تصمیم می‌گیرد تا از این دفترچه برای مجازات مجرمین استفاده کند.

در ابتدا انتظار می‌رود که لایت یاگامی تبدیل به یک قهرمان شود. اما او تصمیم می‌گیرد تا خدای زمین شده و تمامی مجرمین را چه با خلاف سنگین و چه سبک می‌کشد. همین موضوع باعث می‌شود تا هرکسی که سر راه او قرار می‌گیرد محکوم به مرگ بشود. لایت رفته‌رفته از قهرمان داستان، تبدیل به یک شخصیت منفی می‌شود.

افرادی که به داستان‌های عمیق و روان‌شناسی علاقه دارند؛ به‌هیچ‌وجه نباید انیمه دفترچه مرگ را از دست بدهند؛ چرا که این انیمه یکی از بهترین انیمه های دنیا در سبک شونن است.

کلام آخر

در این مقاله چند نمونه از بهترین انیمه های جهان را بررسی کردیم. انیمه های زیبای دیگری نیز مانند مرد تک مشتی، وان پیس، دراگون بال و… ساخته شده که جزو شاهکارهای ژاپن محسوب می‌شوند. هرکدام از این انیمه‌ها خط داستانی و شخصیت‌های مخصوص به خود را دارد. ما سعی در این داشتیم که برای هر سلیقه‌ای یک انیمه مناسب در این لیست قرار بدهیم. از نظر شما بهترین انیمه تاریخ کدام است؟ نظرات خود را در بخش نظرات این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : تایم سیتی

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت