جستجو در تالاب

برای ثبت آگهی شرکت در روزنامه‌ی رسمی چه مراحلی لازم است؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
برای ثبت آگهی شرکت در روزنامه‌ی رسمی چه مراحلی لازم است؟

روزنامه رسمی چیست؟                                                                                                            

روزنامه‌ی رسمی کشور یکی از مراجع رسمی انتشار آگهی‌های حقوقی و قضایی کشور است و سندی است که رسمی و دولتی به شمار می‌آید.

روزنامه رسمی کشور، تنها مرجعی است که کلیه‌ی آگهی‌های قانونی کشور مانند: کلیه‌ی قوانین مجلس، ثبت شرکت، ثبت علائم تجاری ، تغییرات شرکت‌ها و موسسات، ثبت آگهی و تمدید و طرح‌های صنعتی و… در آن درج می‌شود.

 

که طبق قانون روزنامه‌ی رسمی کشور این آگهی‌ها باید ظرف مدت یک ماه پس از ثبت منتشر شود. تا به اطلاع عموم مردم برسد.

 

با توجه به این که این انتشار آگهی ثبت شرکت، ثبت برند ، موسسات غیر تجاری، طرح‌های صنعتی و اختراعات و تمدید همگی این‌ها برعهده‌ی خود افراد متقاضی است. با این حال در بعضی افراد دیده شده است که بدون آگاهی قبلی از نحوه‌ی ثبت و انتشار در روزنامه‌های رسمی کشور، این موضوع به تاخیر می‌افتد و یا فراموش می‌شود و به طور کلی انجام نمی‌شود و باعث می‌شود مشکلات زیادی را برای متقاضیان به وجود آورد.

 

روزنامه رسمی در کشور ما از سازمان‌هایی است که وابسته به قوه‌ی قضاییه است و کلیه‌ی آگهی‌های قانونی در آن انتشار می‌یابد. که عبارت‌اند از:

 

1) انتشار کلیه‌ی قوانین مجلس شورای اسلامی

2) ثبت شرکت ها و تغییرات آن‌ها و موسسات

3) ثبت شرکت‌ها و تمدید آن‌ها

4) ثبت طرح‌های صنعتی و اختراعات و ثبت علامت

 

تکمیل ثبت شرکت چه اقداماتی لازم است؟

برای تکمیل ثبت شرکت، لازم است که یک آگهی تنظیم شود و در روزنامه رسمی کشور داده شود. تا مشخصات و فعالیت‌های آن شرکت به اطلاع مردم برسد.

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران زیر نظر قوه‌ی قضاییه است و در این صورت خدماتی را ارائه می‌دهد که انتشار آگهی ثبت شرکت یکی از آن‌هاست.

برای ثبت چنین آگهی‌هایی در گذشته افراد حضوری مراجعه می‌کردند و هزینه این آگهی را به دفاتر پستی یا اداره‌ی ثبت تحویل می‌دادند. اما الان دیگر نیازی به این کار نیست و تمامی این مراحل به صورت ‌آنلاین انجام می‌شود.

 

برای ثبت آگهی شرکت در روزنامه‌ی رسمی چه مراحلی لازم است؟

مراحل ثبت آگهی در روزنامه رسمی                                                               

افرادی که جهت ثبت آگهی تمام مراحل ثبتی را انجام داده‌اند، می‌توانند به پورتال روزنامه رسمی کشور مراجعه نمایند و هزینه آن را آنلاین پرداخت نمایند.برای این کار باید در سایت ثبت نام کنید و از طریق سایت بعد از مشاهده‌ی آگهی خود ،پرداخت را انجام دهید.و پس از آن یک رسید پیگیری دریافت می‌کنید که پیگیری چاپ آگهی در روزنامه رسمی کشور است. کد پیگیری را نزد خود نگه‌دارید و بعد از دریافت آن وضعیت آگهی خود را از ثبت اولیه به ثبت نهایی تغییر دهید.

چاپ و ثبت آگهی در روزنامه رسمی 5 روز کاری طول می‌کشد.و بعد از آن آگهی در پورتال رسمی کشور منتشر می‌شود و شما می‌توانید نسخه‌ی الکترونیکی آن را دریافت کنید.

 

پس از انجام مراحل ثبت آگهی در روزنامه ممکن است با این موارد روبه رو شوید:

دریافت شده از ثبت: یعنی هزینه‌ی آگهی پرداخت نشده یا تراکنش موفق نبوده است. در این صورت باید روی پرداخت آنلاین کلیک کنید و هزینه را پرداخت کنید. اگر بعد از پرداخت هزینه: آگهی خود را در حال آماده برای ارسال برای چاپ ندیدید یا این‌که بعد از پرداخت به شما رسید نداد. تراکنش شما موفق نبوده است و اگر مبلغی از حساب شما کسر شده است دوباره برگردانده می‌شود. و باید دوباره مراحل پرداخت را انجام دهید.

آماده ارسال به چاپ: اگر بعد از ورود به روزنامه رسمی این را مشاهده کردید، یعنی پرداخت با موفقیت انجام شده است و آگهی برای چاپ ارسال شده است.

در حال انتشار امضا نشده: این وضعیت یعنی آگهی در حال انتشار است ولی هنوز امضا نشده است.

انتشار یافته امضا نشده: یعنی آگهی چاپ شده و روی سایت قرار دارد اما هنوز نسخه امضا شده وجود ندارد.

انتشار یافته‌ی امضا شده: یعنی آگهی شما منتشر شده است و شما می‌توانید نسخه‌ی امضا شده‌ی آن را دانلود کنید.

 

ثبت آگهی تغییرات شرکت:

انتشار آگهی در روزنامه رسمی فقط برای ثبت شرکت نیست و طبق قانون بعضی از تغییرات شرکت هم باید در روزنامه ثبت شود.

هیات مدیره باید قبل از کاهش اختیاری سرمایه، تصمیم مجمع عمومی را حداکثر تا یک ماه در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار که همان آگهی‌های شرکت را در آن به چاپ می‌رسانند، چاپ کنند.

 

اگر تصمیم به انحلال شرکت و اسامی مدیران و نشانی آن‌ها، گرفته شود. باید تا پنج روز به مرجع ثبت شرکت‌ها اعلام شود. تا پس از آن در روزنامه‌ی رسمی که اطلاعیه ثبت می‌شود چاپ شود.

 

افرادی که دارای اشخاص حقوقی در شرکت‌ها هستند، باید برای انتشار روزنامه رسمی اقدام کنند. اشخاص حقوقی باید به وظایف قانونی خود به خوبی عمل کنند تا در آینده به مشکلی برخورد نکنند.

 

پس از ثبت شرکت خود، برای اطلاع عموم مردم از موارد ثبت شده، این آگهی‌ها را در روزنامه‌ها به چاپ می رسانند. این روزنامه که سندی دولتی و رسمی است، زیر نظر قوه‌ی قضاییه است و مواردی که در آن انتشار می‌یابد باعث به رسمیت درآوردن آن می‌شود.

 

برای ثبت آگهی شرکت در روزنامه‌ی رسمی چه مراحلی لازم است؟

 

روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران:

اگر در فضای کسب‌و‌کار ایران فعالیت داشته باشید یا این که گاهی از خبرهای در حوزه‌ی اقتصاد یا کسب‌و‌کار ایران اطلاع داشته باشید حتما با واژه‌ی روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران آشنایی دارید.

 

این روزنامه، روزنامه‌ای متفاوت با روزنامه‌های دیگر است.و خبرهایی که مربوط به خودش است را منتشر می‌کند که معمولا برای مردم عادی قابل استفاده نیست. اما برای شرکت‌ها و تاجرین و فعالان اقتصادی مفید است.

 

تاریخچه روزنامه رسمی کشورب ه سال1289 می‌رسد. که در این سال  روزنامه‌ای در پایتخت برای عزل و نصب ماموران و احکام وزارت‌خانه و.. تنظیم شد و منتشر شد. به علاوه انتشار قوانیین هم جزء آن بود. که در آن زمان با نام مجله‌ی رسمی وزارت دادگستری شروع به کار کردند.

 

مدیریت آن در آن زمان که در سال1323 بود برعهده‌ی مجلس شورا قرار گرفت و به از آن مدتی زیر مجموعه‌ی وزارت دادگستری بود و در نهایت در سال 1351 به عنوان شرکت‌های سهامی فعالیت کرد.و در حال حاضر هم دارای ارکان قانونی مانند: هیئت مدیره،مدیرعامل، مجمع عمومی و بازرسی قانونی است که متعلق به دولت است.و رئیس آن هم ریاست قوه‌ی قضاییه است.

 

محتوایی که در این روزنامه‌ی رسمی است در بسیاری از موارد به عنوان یک سند قابل قبول است. به عنوان مثال: انواع ثبت و ثبت تغییرات شرکت و انحلال‌ها و تمامی موارد کسب و کار به این روزنامه‌ی رسمی نیاز دارند. ودر واقع اغلب سندهای ثبتی، زمانی ارزش قانونی دارند که در روزنامه چاپ شوند.

 

وظایف روزنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران:

1) چاپ کردن و منتشر کردن قانون

2) چاپ آگهی‌های ثبت قانونی که مربوط می‌شود به موسسات و شرکت‌ها

3) انجام دادن کلیه‌ی سفارش‌های چاپی مربوط به قوه‌ی قضاییه و سازمان‌هایی که به آن مربوط می‌شود.

4) چاپ کردن بخش‌نامه‌هایی که زیر نظر قوه‌ی قضاییه بوده است.

5) منتشر کردن مذاکرات مجلس

 

اطلاعاتی که در روزنامه‌ی رسمی کشور منتشر می‌شود:

موضوع، مرکز فعالیت،نوع، آدرس و مشخصات شرکت

تاریخ و شماره ثبت شرکت

میزان سرمایه آن شرکت همراه با جزئیات

اسامی هیئت مدیره و سمت‌های آن‌ها

تاریخ شروع به کار آن‌ها و در صورت محدود بودن کار تاریخ خاتمه

ذکر اسامی شرکاء

 

اگر شماهم قصد دارید فعالیت خود را گسترش دهید و اقدام به ثبت شرکت و ثبت برند نمایید کافیست بهترین موسسه ثبت شرکت که با هزینه ثبت شرکت و ثبت برند مقرون به صرفه ای این کار را انجام میدهند پیدا کنید.

 

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کنایه رشیدپور به توقف واردات خودروهای خارجی !+ کلیپ
کنایه رشیدپور به توقف واردات خودروهای خارجی !+ کلیپ