مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 25 فروردین 1402

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

کارتیر جزو مشهورترین برند های طراحی مد و جواهرات طلا و نقره است که موفقیت های بزرگ بین المللی را در سرتاسر دنیا کسب نموده است، داستان‌ برند کارتیه به همان شیوه‌ای ساده همیشگی شروع می‌شود – با مرد یا زن ماهری که صرفاً اشتیاق خود را دنبال می‌کرد و تجارت خود را کامل می‌کند. کارتیر امروز در کنار برندهای محبوب و گران قیمت دنیا مانند تیفانی، سواروسکی و … قرار میگیرد، این شرکت در تولید اکسسوری های لوکس مانند ساعت، دستبند، گردنبند و … فعالیت دارد.

کارتیر چیست؟

کارتیر یک برند فرانسوی کالاهای لوکس است که ساعت‌ها و جواهرات گران‌قیمت را طراحی و تولید می‌کند. از میان تمام خانه های بزرگ طراحی مد و جواهرات در جهان، تعداد کمی از آنها به سطح کارتیه رسیده اند. در واقع، کارتیه به عنوان یکی از معتبرترین طراحان جواهرات طلا و نقره در جهان امروز در شناخته شده است.

تاریخچه برند کارتیه

برند کارتیه در سال 1847 در پاریس تأسیس شد، زمانی که بنیانگذار آن، لویی فرانسوا کارتیه، کارگاه استاد خود را خریداری کرد. با وجود مشکلات کشور و ناآرامی بسیار زیاد در جریان انقلاب فرانسه، کارتیه همچنان شاهد موفقیت و رشد در دهه بعد بود و اولین فروشگاه کارتیر را در سال 1859 افتتاح کرد. در سال 1874، پسر لویی فرانسوا، آلفرد کارتیه،مسئولیت این برند را بر عهده گرفت. هوش تجاری آلفرد بسیار پیشرفته تر از پدرش بود و این بلند پروازی او بود که به سرعت تجارت را توسعه دهد. آلفرد نقش مهمی در معرفی کارتیر به خانه های سلطنتی اروپا و فراتر از آن داشت و طرح های کارتیه در بین شاه ادوارد هفتم محبوبیت خاصی داشت. کارتیه در اواخر دهه 1800 از موفقیت چشمگیری برخوردار بود و در نهایت در سال 1899 یک نمایشگاه در منطقه خیابان دو لا پاکس شهر پاریس افتتاح کرد. در حالی که آلفرد در ایجاد برند کارتیر به عنوان گزینه اصلی خرید برای فرانسویان موفق بود، این پسرانش لوئیس، پیر و ژاک بودند که باعث شهرت جهانی برند کارتیه می شود.

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

پسران آلفرد از سنین جوانی شروع به برنامه ریزی برای ریاست برند کارتیه کردند، زیرا می دانستند که روزی وارث کسب و کار خانوادگی پدربزرگشان خواهند شد. این سه برادر آرزوهای بزرگی برای تبدیل کسب و کار از یک فروشگاه محلی به یک شرکت بین المللی لوکس را در سر داشتند.

برادران سفر خود را با تقسیم یک وظایف آغاز کردند – لوییس مسئولیت پاریس و بقیه اروپا را به عهده گرفت، پیر گسترش نام تجاری به ایالات متحده را بر عهده گرفت و ژاک مسئولیت ارتباط با انگلستان و مستعمراتش را بر عهده گرفت. هر یک از این سه برادر به پیشبرد برند کارتیر کمک شایانی کردند.

لوئیس، بزرگترین پسر، روابط قابل اعتمادی با تعدادی از مردان و زنان ثروتمند و در عین حال ولخرج در اروپا و اطراف برقرار کرد. این افراد به خریداران مکرر و مشتریان وفادار کارتیه تبدیل می‌شوند که در نهایت به طرح‌های زیبای گردنبند، دستبند و ساعت هایی که برند کارتیر تولید می کرد جلب می شدند.

پیر، دومین فرد خانواده کارتیر، یک نتورکر متولد شده بود که در درک خواسته های ثروتمندان مهارت زیادی داشت. پیر پس از ازدواج با یک فرد اجتماعی ثروتمند آمریکایی، تصمیم گرفت کارتیه را به نیویورک بیاورد.

دو جواهر خاص جایگاه برتر کارتیه را در نیویورک تضمین می‌کنند: الماس Hope و یک گردنبند مروارید دو رشته‌ای کمیاب. پیر الماس Hope را خریداری کرد. سال‌ها بعد، پیر از یک گردنبند مروارید میلیون دلاری برای خریداری املاک و مستغلات در خیابان مهم نیویورک استفاده کرد که تبدیل به فروشگاه شهری کارتیه شد.

ژاک کارتیه کوچکترین برادر بود و کمترین علاقه به جواهرات نقره و طلا را داشت. او در ابتدا آرزو داشت یک کشیش کاتولیک باشد تا اینکه با نلی هارجس، وارثی که پدرش با جی پی مورگان کار می کرد، آشنا شد. خانواده نلی که از شایستگی ژاک متقاعد نشده بودند، هر دو را متقاعد کردند که به مدت یک سال ازدواج خود را عقب بیندازند.

اگر این زوج هنوز در پایان سال می خواستند با هم ازدواج کنند، خانواده هارجس از آنها حمایت می کرد. ژاک برای اینکه حواس خود را از جدایی طولانی منحرف کند، در کارش غوطه ور شد. بخشی از نقشه جهانی او انگلستان و مستعمرات بود، بنابراین او به هند سفر کرد و با مهاراجه های طلا دوست ارتباط برقرار کرد و خود را در جواهرات طلا و نقرا غرق کرد. سفرهای او به شناخت امضای کارتیه در آسیا، و تحت تاثیر قرار گرفتن طرح های زیبا متاثر از شرق کمک کرد.

در نهایت، از طریق مجموعه‌ای از فرصت‌های شبکه‌ای سودمند، تصمیم‌گیری‌های استراتژیک هوشمند و مشارکت‌های زناشویی سودمند، برادران کارتیه موفق شدند نام تجاری مشهور محلی را به یک موفقیت بین‌المللی تبدیل کنند که با گذشت بیش از 150 سال هنوز پا برجا است. کارتیر از زمان تأسیس در سال 1847 تا 1964 تحت کنترل خانواده باقی ماند. امروزه این شرکت زیرمجموعه ای از گروه سوئیس ریشمونت است، اما دفتر مرکزی آن در پاریس باقی مانده است.

شرکت کارتیه

کارتیه یک شرکت خصوصی است. تعداد کارمندانآن حدود 300 نفر است، با دیگر طراحان در صنعت جواهرات طلا و نقرا رقابت می کند. برخی از رقبای اصلی عبارتند از: دیور; شانل; تیفانی سواروسکی؛ گلدمن، ساکس و وینستون. فروشگاه های کارتیر به اندازه محصولاتش لوکس هستند. بوتیک شهر بورلی هیلز دارای نمای سنگ آهک و سنگ مرمر ورمونت با پنجره هایی با قاب برنجی است. اگرچه کارتیه از لحاظ تاریخی از تبلیغات اجتناب کرده است، در سال های گذشته مدیر عامل شرکت Simon Critchell محصول جدید را با یک کمپین گسترده تبلیغاتی در حدود 2 میلیون دلاری تبلیغ کرد.

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

کارتیر موفقیت خود را مدیون “همکاران با استعداد” می داند – به ویژه ژان توسن، که لوئیس از او به عنوان یک طراح حرفه ای، زنی که جواهرات را درک کرده یاد می کند. به عنوان یک شرکت مشهور، کارتیه از اسرار اختصاصی خود محافظت می کند و قاطعانه با جاعلان برخورد می کند، زمانی که ساعت های کارتیه تقلبی در خیابانی در لس آنجلس به فروش می رسید کارتیر تمام ساعت ها را جمع آوری و در منظر عموم با یک غلتک بخار خرد کرد. کارتیه دو مرکز طراحی جواهرات دارد، یکی برای خط تولید عموم و دیگری که مکان آن کاملاً محرمانه برای جواهرات خاص جدید و مهم.

حضور جهانی

کارتیه 165 بوتیک در پنج قاره دارد. این شرکت محصولات خود را از طریق شبکه جهانی متشکل از 179 فروشگاه کارتیه و 8000 نمایندگی مجاز در 123 کشور به بازار عرضه می کنند. علاوه بر 6 فروشگاه در پاریس، 21 فروشگاه در ایالات متحده، 3 فروشگاه در کانادا و 6 فروشگاه در سراسر کارائیب وجود دارد. جدیدترین فروشگاه ها در بارسلون کشور اسپانیا افتتاح شده است. دیگر شهر های مهمی که برند کارتیر در آن نمایندگی دارد: بوینس آیرس، مسکو، تایوان، و بوکا راتون، فلوریدا.

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

محصولات کاتیه

گردنبند کارتیر

گردنبند کارتیر جزو معروفترین طرح های این برند می باشد این گردنبند از حلقه های خاص سه بعدی ساخته شده اند که زیبایی خاصی را به گردن می بخشد این نوع گردنبند در نوع زنانه و مردانه و با فلزها طلا، نقره و پلاتین ساخته می شود.بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

دستبند کارتیر

دستبند نمادین عشق کارتیه ، Cartier LOVE: یکی از محبوب ترین طرح های جواهرات در جهان است. طراحی شده توسط آلدو سیپولو در سال 1969، نمادی لوکس از عشق ابدی است. قفل آن را فقط با یک پیچ گوشتی کوچک کارتیه می توان قفل کرد و باز کرد و شکل بیضی بی انتها آن نزدیک به مچ دست قرار می گیرد. این دستبند نمادین همچنان یک موفقیت بزرگ در مجموعه این برند است و نمادی استثنایی از داستان عشق کارتیه است. ‌کارتیه بیش از 170 سال است که ساعت‌ها و جواهرات لوکس طراحی می‌کند و ساعت‌های خیره‌کننده و سنگ‌های قیمتی خیره‌کننده‌اش نمونه‌های خیره‌کننده‌ای از هنرهای لوکس، با کیفیت و استادانه هستند.

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

ساعت کارتیر

کارتیه که به عنوان “جواهرساز برای پادشاهان و پادشاه جواهرفروشان” شناخته می شود، یک برند مرتبط با سلطنت و اعتبار است. نوآوری ها و تسلط فنی به کارتیر جایگاهی منحصر به فرد در بازار ساعت های مچی لوکس می دهد. از آنجایی که کارتیه در درجه اول بر تولید جواهرات متمرکز بود، رویکرد مجلل آن ها در ساخت ساعت منعکس کننده نقوش خطوط جواهرات آن ها است و باعث می شود ساعت های این برند به عنوان یک ساعت لباس لوکس استفاده کنند. کارتیه چندین ساعت اسپرت، مدل‌های الهام‌گرفته از مسابقات مختلف ورزشی و همچنین ساعت‌های خلبانی ساخته است. برای مثال کارتیه سانتوس در پاسخ به درخواستی که توسط مخترع و پیشگام آلبرتو سانتوس-دومونت مبنی بر ابزاری برای اندازه‌گیری زمان که می‌توان آن را روی مچ قرار داد، ساخته شد.این برند هنگام ایجاد این کالاهای لوکس از هیچ هزینه ای دریغ نکرده است.

بررسی برند کارتیه یا کارتیر (Cartier)

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت