نحوه انتخاب بهترین آموزشگاه های زبان در ایران

مجموعه : رپورتاژ آگهی
نحوه انتخاب بهترین آموزشگاه های زبان در ایران

آموزش زبان انگلیسی امروزه به امری مهم در تمامی کشورهای جهان تبدیل شده است که با استانداردهای مختلفی، کیفیت آن سنجیده می‌شود. در کشور ما نیز آموزشگاه‌های زبان زیادی وجود دارند که به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازند. در ادامه به معرفی بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی می‌پردازیم و آزمون آیلتس را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با اهمیت دریافت مدرک آیلتس بیشتر آشنا شویم.

 

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از مردم است؛ چون علاوه بر صرف زمان و هزینه، بسیاری برای یادگیری این زبان به مشکل می‌خورند. بنابراین در انتخاب روش و محل آموزش زبان انگلیسی باید دقت زیادی به خرج داد. در کشور ما آموزشگاه‌های زبان زیادی وجود دارند که می‌توان کیفیت آن‌ها را با موسسه‌های بین المللی مقایسه کرد. اما ویژگی‌های یک آموزشگاه خوب و باکیفیت چیست؟ ب طور کلی برای سنجیدن کیفیت آموزشگاه زبان، باید آن‌ها را از چند نظر مورد بررسی قرار داد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

برای دیدن 10 آموزشگاه برتر زبان انگلیسی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

https://hamyarzaban.com/best-english-institute

 

استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی

آموزش زبان انگلیسی طی سال‌های اخیر با تغییرات زیادی همراه بوده است و هرساله متدهای مختلفی برای آموزش زبان، طراحی و ایجاد می‌شوند. با گذشت زمان و تحلیل بازخوردها، این روش‌ها به مرور زمان کاربردی‌تر و کامل‌تر می‌شوند. پس یکی از ویژگی‌های یک آموزشگاه یا موسسه خوب استفاده آن آموزشگاه از به‌روزترین متدهای آموزشی است.

 

استفاده از اساتید حرفه‌ای و باتجربه

بعد از متد آموزشی، موثرترین فاکتور برای یادگیری زبان، استفاده از اساتید باتجربه و حرفه‌ای است. هرچقدر هم که روش آموزش کامل باشد، اما آموزش‌دهنده به کار خود مسلط نباشد، در امر یادگیری با مشکل مواجه می‌شوید. پس باید به این موضوع توجه کرد.

 

آزمون‌های استاندارد

برای این که مطمئن شوید مکان آموزشی مناسبی را انتخاب کرده اید و در آینده به بهترین نتیجه خواهید رسید، باید آموزش‌ها و دانسته‌های خود را به بهترین نحو به چالش بکشید و در موقعیت‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرید. بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی آموزشگاهی است که با آزمون‌های استاندارد، وضعیت زبان آموزهای خود را بررسی می‌کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

نحوه انتخاب بهترین آموزشگاه های زبان در ایران

تعداد زبان آموزها

یکی از ساده‌ترین و البته اصلی‌ترین فاکتورها برای تشخیص آموزشگاه خوب برای آموزش زبان انگلیسی، تعداد زبان آموزهای آن موسسه است. بدون شک آموزشگاهی که از بهترین متدها و اساتید استفاده می‌کند و طبق اصول درست به آموزش زبان می‌پردازد، از محبوبیت خوبی برخوردار خواهد بود.

 

بهترین موسسه آیلتس در کشور

قبل از معرفی بهترین موسسه آیلتس، باید خود آیلتس را مورد بررسی قرار دهیم. آیلتس چیست؟ و چرا باید آیلتس داشته باشیم؟ این‌ها اساسی‌ترین سوال‌هایی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم تا اهمیت پشت‌ سر گذاشتن این آزمون را بهتر درک کنیم.

 

آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) در واقع آزمون مهارت‌سنجی معتبر بین‌المللی برای زبان انگلیسی است که در بیش از 140 کشور دنیا مورد پذیرش قرار می‌گیرد. در سال 1980 موسسه‌ای به نام التس (ELTS) آزمونی را ایجاد کرد که در زمان خود جزء خلاقانه‌ترین آزمون‌ها به شمار می‌رفت و این آزمون سرآغاز شکل‌گیری آیلتس بود. در ادامه با همکاری سازمان‌های IDP، کنسول‌گری انگلستان و UCLES آزمونی طراحی شد که هدف آن نشان دادن کاربرد زبان در زندگی واقعی و محیط آکادمیک بود.

 

سرانجام نخستین آزمون آیلتس در سال 1989 برگزار شد که پس از آن تغییرات زیادی در آموزش زبان انگلیسی به وجود آمد. با گذشت زمان و تکامل این آزمون، آیلتس به طور کلی در دو بخش آیلتس آکادمیک (IELTS Academic) و آیلتس جنرال (IELTS General) برگزار شد و همچنان نیز با همین روال آزمون‌های آیلتس برگزار می‌شوند. آیلتس آکادمیک (دانشگاهی) مربوط به داوطلبانی است که قصد دارند جهت تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا اقدام کنند یا به تحصیل در مقاطع تخصصی بپردازند.

 

نحوه انتخاب بهترین آموزشگاه های زبان در ایران
آیلتس جنرال (عمومی) هم برای آن دسته از داوطلبانی است که می‌خواهند در برنامه‌های آموزشی شغلی یا پذیرش در مقاطع تحصیلی پایین‌تر از کارشناسی شرکت کنند و همچنین افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دارند نیز به آیلتس جنرال نیاز دارند. یکی از نکاتی که باید درباره‌ آزمون آیلتس بدانید این است که مدت زمان اعتبار این آزمون 2 سال است و اگر نیاز دارید تا مدرک خود را به موسسات مهاجرتی یا دانشگاه‌ها ارائه دهید، باید به مهلت اعتبار آن توجه کنید.

 

چرا باید آیلتس داشته باشیم؟

اگر قصد مهاجرت برای زندگی، تحصیل و کار را داشته باشید، باید طبق قوانین اکثر کشورها به زبان آن کشور یا یک زبان بین المللی مسلط باشید. مدرک آیلتس یک مدرک بین المللی معتبر است که تسلط شما به زبان را نشان می‌دهد. علاوه بر موارد ذکر شده، داشتن مدرک آیلتس به تنهایی فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم می‌کند.

 

بهترین موسسه آیلتس

در سراسر دنیا موسسه‌های زیادی وجود دارند که با همکاری سه سازمان اصلی آیلتس اقدام به برگزاری این آزمون می‌کنند. در کشور ما تنها موسسه‌هایی اجازه برگزاری آزمون آیلتس را دارند که مجوزهای لازم را از سازمان سنجش و موسسه آموزشی IDP استرالیا دریافت کرده باشند. برای کسب بهترین نتیجه در آزمون باید با کمک:  بهترین موسسه آیلتس اقدام به تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی کرد. هرچند برخی از مراکز برگزاری آزمون با کلاس‌های محدود و فشرده اقدام به آموزش نکات مهم این آزمون می‌کنند؛ اما لازم است به صورت حرفه‌ای یادگیری زبان را فرا گرفت تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 

ضرورت آموزش زبان انگلیسی

در جهانی زندگی می‌کنیم که اولین زبان برای ارتباط میان مردم سراسر دنیا، زبان انگلیسی است و خود این موضوع ضرورت یادگیری زبان انگلیسی را نشان می‌دهد. روزانه خواسته یا ناخواسته با این زبان در تلویزیون، رسانه‌های اجتماعی، نوشته‌های روی انواع وسیله‌ها، دفترچه‌های راهنمای استفاده و… برخورد می‌کنیم و ضرورت یادگیری آن را بیش از پیش احساس می‌کنیم. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است که در 67 کشور به عنوان زبان رسمی مورد استفاده می‌گیرد و در اکثر کشورهای جهان به عنوان زبان دوم از آن استفاده می‌شود. در ادامه مهم‌ترین دلایل برای استفاده و آموزش زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

نحوه انتخاب بهترین آموزشگاه های زبان در ایران

زبان بین المللی

همان‌طور که اشاره کردیم نخستین زبان برای ارتباط بین مردم جهان، زبان انگلیسی است و این یعنی برای ارتباط‌های بین المللی باید زبان انگلیسی را فرا گرفت. در اکثر روابط سیاسی، تجاری و… بین کشورهای مختلف از زبان انگلیسی استفاده می‌شود و اولین زبان مورد استفاده در اکثر سازمان‌های بین المللی نیز همین زبان است.

 

تحصیلات عالی

امروزه یکی از شرایط اصلی برای تحصیل در کشورهای خارجی داشتن یک مدرک معتبر زبان است. این اولین شرط برای مهاجرت‌های تحصیلی به حساب می‌آید؛ به طوری که بدون آن امکان تحصیل در دانشگاه‌ها یا حتی مدارس دیگر کشورها ممکن نیست. علاوه بر این در کشور ما نیز بدون یادگیری زبان، دسترسی به منابع خارجی معتبر در زمینه‌های عملی و دریافت جدیدترین اطلاعات مربوط به این حوزه ممکن نیست. این موارد نشان دهنده نیاز جامعه علمی به آموزش زبان انگلیسی است.

 

کسب شغل

به دلیل بالا رفتن روابط بین المللی، داشتن مدرک زبان خود به تنهایی فرصت‌های شغلی زیادی را به همراه دارد و علاوه بر آن در بسیاری از شرکت‌های معتبر داشتن مدرک زبان انگلیسی یکی از اصلی‌ترین شرایط استخدام به شمار می‌آید. برای اشتغال در خارج کشور نیز یادگیری زبان اولین و حیاتی‌ترین گام برای کسب مشاغل مختلف حتی ساده‌ترین شغل‌ها است.

 

رشد در زمینه‌های کاری

در عصر امروز برای تجارت مرزی وجود ندارد و همه کسب و کارها سعی دارند محدوده کار خود را افزایش دهند. در این میان شرکت‌های بزرگ سعی می‌کنند فعالیت‌های خود را بین‌المللی کنند و این یعنی به یک زبان بین‌المللی برای ارتباط با سایر کشورها نیاز دارند که زبان انگلیسی نخستین انتخاب آن‌ها است. بنابراین یادگیری و آموزش زبان انگلیسی برای توسعه کسب و کارها امری حیاتی است. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید یا ایده‌های بزرگی دارید، پس قطعا باید به فکر یادگیری زبان انگلیسی در بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی باشید.

 

سفر و مهاجرت

اگر قصد سفر یا مهاجرت به خارج از کشور را داشته باشید، برای ارتباط با مردم آن کشور باید با زبان آن کشور آشنایی داشته باشید. در دنیا بیش از 50 زبان زنده رایج وجود دارد که یادگیری تمام آن‌ها ممکن نیست. به همین دلیل است که مردم جهان برای ارتباط باهم از زبان بین‌المللی استفاده می‌کنند که نخستین آن‌ها زبان انگلیسی است. پس با درنظر گرفتن موارد فوق می‌توان به اهمیت آموزش زبان انگلیسی پی ‌برد.

 

راه‌های یادگیری زبان انگلیسی

اولین راه برای یادگیری زبان، خودآموزی است؛ اما متاسفانه در اکثر موارد به دلیل سرعت یادگیری پایین و نبودن متد آموزشی مشخص، اکثر افرادی که دست به خودآموزشی می‌زنند، پس از مدتی یادگیری را رها می‌کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان استفاده از بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی یا بهترین موسسه آیلتس است؛ با این حال بسیاری به دلیل مشغله‌های کاری، هزینه‌های زیاد و کمبود آموزشگاه مناسب در شهرهای کوچک نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.

 

استفاده از اپلیکیشن‌های هوشمند یکی از جدیدترین و موثرترین روش‌ها برای آموزش زبان انگلیسی است که با یک انتخاب درست می‌توان با صرفه‌جویی در زمان و هزینه، بهترین نتیجه را در یادگیری زبان انگلیسی دریافت کرد.

 

همیار زبان یکی از موسسه‌های موفق در عرصه آموزش زبان انگلیسی با اپلیکیشن است که با استفاده از متدهای آموزشی جدید و موثر توانسته محبوبیت خوبی به دست آورد. در اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی همیار زبان ابتدا از زبان آموز، طبق استاندارد جهانی CEFR آزمون تعیین سطح گرفته می‌شود. در ادامه با توجه به سطح زبان ‌آموز با کمک تکنیک‌های موثر بعد از یادگیری مطالب و دادن آزمون مورد نظر، مطالب در ذهن تثبیت می‌شود. پس با کمک این اپلیکیشن با خیالی راحت اقدام به یادگیری زبان انگلیسی از 0 تا 100 کنید و برای آزمون‌های بزرگی مثل آیلتس خود را به خوبی آماده کنید.

منبع : hamyarzaban.com

شماره تماس:

3740 2842 021

 
آدرس

خوزستان اهواز بخش امانیه،خیابان سقراط غربی
ساختمان پارک علم و فناوری اهواز

جدیدترین مطالب سایت