جستجو در تالاب

بهترین ترکیب لباس‌ مناسب برای استفاده در مهمانی‌ و مجالس

مجموعه : رپورتاژ آگهی
بهترین ترکیب لباس‌ مناسب برای استفاده در مهمانی‌ و مجالس

لباس‌ مناسب برای استفاده در مهمانی‌ و مجالس

ممکن است چندین لباس داخل کمدتان وجود داشته باشد؛ اما بازهم وقتی قرار است دریک مهمانی مهم مجلسی شرکت کنید، ندانید کدام مدل‌ها برای مهمانی‌هاي‌ رسمی مناسب هستند و باید کنار کدام کیف، کفش، مانتو یا زیورآلات قرارشان دهید.

 

دراین مقاله ابتدا بعضی ویژگی‌هاي‌ انتخاب لباس‌هاي‌ مجلسی زنانه را بررسی میکنیم و بعد در نحوه انتخابشان کمکتان خواهیم کرد.

 

ویژگی‌ هاي‌ لباس‌هاي‌ مجلسی زنانه

دریک مهمانی رسمی، باید لباس رسمی بپوشید. اما لباس رسمی را چطور می توان از سایر لباس‌ها تشخیص داد و با توجه به چه نکاتی باید انتخاب کرد؟ در ادامه جواب این سوال را می خوانید.

 

توجه به قد لباس:

ممکن است انواع و اقسام پیراهن‌هاي‌ زنانه میدی Midi یا کوتاه را داخل کمدتان داشته باشید؛ اما بهتر است در مهمانی‌هاي‌ مجلسی بجای پوشیدن پیراهن‌هاي‌ کوتاه ترجیحا سراغ دامن‌هاي‌ بلند بروید.

 

به عبارت دیگر نوعی رابطه مستقیم بین قد لباس و میزان رسمیت مهمانی وجوددارد؛ یعنی هر چه مهمانی رسمی‌تر باشد، بهتر است قد لباس هم بلندتر باشد. نکته بعدی که میتواند به انتخاب قد لباستان کمک کند، توجه به جایگاهتان است.

 

اگر قرار است به جشن ازدواج خواهرتان بروید، بعنوان خواهر عروس بهتر است لباس تمام رسمی بپوشید که دامن ان کاملا بلند باشد؛ اما اگر عروس خواهر زاده شوهر عمه‌تان است، این مهمانی برای بقیه نزدیکان جنبه رسمی دارد، نه برای شما.

بهترین ترکیب لباس‌ مناسب برای استفاده در مهمانی‌ و مجالس

توجه به جنس پارچه:

جنس پارچه پیراهن مجلسی دومین المانی است که باید به ان دقت کنید. این پارچه باید از جنس مرغوبی تهیه شده باشد و قاعدتا هر چه پارچه با کیفیت‌تر باشد، قیمت ان هم بیشتر خواهد بود.

 

ساتن، ابریشم، تور، گیپور و مخمل جزو پارچه‌هاي‌ رسمی هستند که میتوانید در انتخاب لباس سراغشان بروید. به خصوص حضور تور در انواع پیراهن ها و لباس های مجلسی زنانه بیشتر از سال‌هاي‌ قبل دیده می شود.

 

استفاده از لباس مجلسی با پارچه مخمل رابه فصل‌هایي که هوا خنک یا سرد است، محدود کنید و تا جاییکه امکان دارد پوشیدن لباس نخی یا کتانی را کنار بگذارید که اصلا رسمی بنظر نمی رسد.

 

توجه به زرق و برق:

کمتر لباس مجلسی را میتوانید پیدا کنید که زرق و برق نداشته باشد. استفاده از سنگدوزی، منجوق، پولک و سایر مواردی که باعث بالا رفتن ارزش لباس می شوند، پیراهن شما رابه بیشتر به سمت مجلسی شدن پیش میبرند. هر چه دقت بکار رفته در سنگدوزی بیشتر باشد و سنگدوزی‌هاي‌ ظریف‌تر باشند؛ هزینه لباس هم بیشتر خواهد شد.

 

توجه به فرم بدن و صورت:

یکی از نکات مهمی که موقع خرید و انتخاب لباس مجلسی زنانه باید به ان دقت داشته باشید، فرم بدن و صورتتان است. فرم صورت و گردنتان مدل یقه مناسب برای شما را مشخص میکند و شناسایی فرم بدن هم نمی گذارد سراغ مدلی بروید که بشما نمی آید. به عبارت ساده‌تر این راهنما کمکتان می کند هر لباس دکلته‌اي را لباس مجلسی نبینید!

 

توجه به رنگ لباس:

کد مشخص کننده لباس‌هاي‌ مجلسی، پوشیدن بعضی رنگ‌هاست. رنگ‌هایي مثل مشکی یک‌دست، بژ، طلایی و لاجوردی طبق معمول بیشتر از سایر رنگ‌ها در مهمانی‌هاي‌ مجلسی دیده می شوند. بعنوان نمونه کمتر وقتی دیده می شود دریک مهمانی کاملا رسمی بزرگسالان، کسی لباس صورتی یا زرد بپوشد؛ مگر این که مناسبت یا تم خاصی برای مهمانی اعلام شده باشد. از میان ترکیب رنگ‌هاي‌ مجاز برای پوشیدن در مهمانی‌هاي‌ مجلسی سراغ آن‌هایی بروید که بیشتر از بقیه به رنگ پوستتان می‌آیند.

بهترین ترکیب لباس‌ مناسب برای استفاده در مهمانی‌ و مجالس

چطور باهم ترکیب کنیم؟

تا اینجای مقاله آموختید چطور می توان لباس مجلسی را از یک پیراهن مهمانی معمولی تشخیص داد. در اینبخش اصول ترکیب پیراهن مجلسی زنانه با سایر المان‌هاي‌ پوشش‌ را برایتان توضیح داده‌ایم.  

 

هماهنگی در رنگ:

یکی از اشتباهات بزرگی که میتوان موقع ست کردن استایل مجلسی انجام داد، هماهنگ نبودن رنگ‌ها باهم است؛ به خصوص هماهنگی بین روسری، مانتوی مجلسی و پیراهن زنانه اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

هیچوقت فکر نکنید «مانتو راکه بیشتر از چند دقیقه تنم نمیبینند» چون این فکر میتواند سرآغاز اشتباهات دیگری باشد. سعی کنید بین رنگ‌هاي‌ بکار رفته در مانتو و شال یا روسری‌تان هماهنگی برقرار کنید و سراغ رنگ‌هایي نروید که زمین تا آسمان باهم فرق دارند. نکته مهم بعدی این است که طبق معمول استفاده از یک روسری ابریشم شیک، رسمیت بیشتری نسبت به شال دارد؛ مگر این که روسری کمتر از شال بشما بیاید.

 

هماهنگی در فرم:

نمیتوانید یک پیراهن کاملا کلاسیک بپوشید؛ اما برای انتخاب مانتو سراغ جدیدترین مانتوهای مجلسی و جلو باز بروید که مدرن هستند و سنخیتی با پیراهن‌تان ندارند. لازم است همه ی عناصر استایلتان را در هماهنگی کامل انتخاب کنید. پیراهن را محور قرار دهید؛ اگر مدرن است، مانتو و کیف و کفش مدرن تهیه کنید و اگر کلاسیک است، سراغ مدل‌هاي‌ ساده‌تر و کلاسیک‌تر بروید.

 

هماهنگی در مدل:

یکی از نکات ریزی که میتواند باعث شود دریک مهمانی مجلسی زیباتر بنظر برسید، توجه به مدل کیف، کفش، پیراهن، مانتو و حتی موهاست!

 

برای مثال وقتی موهایتان کوتاه است یا زاویه‌هاي‌ تیز دارد، استفاده از پیراهنی که زاویه تیز دارد و کیف و کفشی با لبه‌هاي‌ برش خورده، میتواند زیبایی شما را بیشتر کند.

در صورتی که وقتی موهایتان بلند و ان‌ها را شینیون کرده اید، بهتر است سعی کنید لباسی بپوشید که به انحنای مدل موهایتان بیاید و خیلی خشک یا خشن بنظر نرسد.

 در مورد انتخاب اکسسوری‌ها هم به این موارد دقت داشته باشید. علاوه بر این که لازم است رنگ اکسسوری هم مثل رنگ لباس به پوستتان بیاید؛ خوب است بین مدل سنگ‌هاي‌ بکار رفته در ان و سنگ‌هاي‌ لباستان هماهنگی دیده شود؛ برای مثال هماهنگی بین سنگ سنجاقی که به موهایتان می زنید و سنگ پیراهن زیبایی‌تان را دوچندان خواهد کرد.

 

ترکیب ساده و شلوغ:

برای این که استایلتان را شیک نگه دارید، بهتر است یک قانون مهم را رعایت کنید. جز در شرایطی که طرح پارچه پیراهن با کفشتان یکی است، به هیچ عنوان سراغ ترکیب طرح‌هاي‌ شلوغ باهم نروید.

 

اگر پیراهنتان طرح دار و شلوغ است، از کیف و کفش ساده برای تکمیل استایلتان استفاده کنید و اگر پیراهنتان یک‌سره تک‌رنگ است و ساده، سراغ کیف و کفشی بروید که کمی زرق و برق دارد و طرح‌هاي‌ شلوغ. اگر همه ی چیز خیلی ساده باشد یا خیلی شلوغ، از زیبایی استایلتان کم خواهد شد.

 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
قبل از مرگ زندگی کن ! (فیلم)
قبل از مرگ زندگی کن ! (فیلم)